» »

Snemanje muzike- rap

Snemanje muzike- rap

slovyeahhh ::

Zdravo, mene zanima kaj bi mi vi priporočali, da bi lahko doma snemal in delal muziko (rap)? Pa po možnosti če so lahko dokaj okej cene, ne previsoke. Mi še lahko kdo prosim razloži malo več o snemanju doma in ustvarjanje repa nasplošno? In če poznate kake dobre programe za rap beate in pa nasplošno audio/music softwares? Sem slišal da se da delati muziko samo s par stvarmi, ne z celimi kompleti, računalnik imam dovolj močan za vse programe :) bi pa rad izvedel obe možnosti za snemanje, torej z tisto ki sem jo omenil ko se bi naj "baje" dalo snemat z par stvarmi samo, in pa seveda tista možnost ko imaš vse na voljo (mešalna miza, equalizerji,..) hvala za odgovore in lp!

shadeX ::

Najbolje da se za najboljsi odgovor obrnes na nekromanta.

https://www.facebook.com/kromantne?ref=...


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

AnotherMe ::

Ce nimas se nobenih izkusenj, potem si najdi kak magix music maker, pa se malo poigraj. V programu enostavno zlagas predpripravljene zvoke...
Kasneje pa si si kupi kak primeren daw (ableton, bitwig, logic...), dobre monitorske zvocnike, kak usb mikrofon za snemanje, klaviaturo za igranje melodij, tipkovnico z padi za delat ritme...
Zacni z minilano opremo, in sproti dokupuj kar res rabis...

Arey ::

Rabiš outboard zvočno kartico (recimo kakšna m-audio, od 100€ naprej), mikrofon (ShureSM58 je precej ok za začetek, od 100€ naprej), DAW (program, Reaper je 50€, Logic 150€ (samo za maca), ostalo je dražje, kakšen (ne vsi) se najde tudi na nelegalen način), in obilico znanja.
Druga varjanta je za domač studio nesmiselna, sploh za snemanje rapa, kjer rabiš mikrofon ali dva. Mešalna miza pohitri snemanje pri delu z več mikrofoni, ko snemaš band. Za to rabiš akustično urejen plac, mikrofone, kable, mešalno mizo, in spet, obilico znanja.
Preden kupiš karkoli je definitivno najbolje da si čimveč prebereš (napisano je bilo že mnogo, mnogo o tem, na Joker forumu (Železnina, uporabi search "Vedež"), sem tudi sam napisal en zelo dolg post o osnovah za avdio produkcijo, močno priporočam). Pripročam tudi "SoS magazine", revije starejše od nekaj mesecev so zastonj na netu.
Zapraviš lahko pa toliko kot imaš keša.

SaXsIm ::

Obstaja pa tudi slovenski profi audio forum, kjer je aktivnih mnogo profesionalnih glasbenikov, toncev, producentov in audio inženirjev. http://www.planetaudio.si/forum/
SaXsIm

slovyeahhh ::

hvala vam!

slovyeahhh ::

Arey je izjavil:

Rabiš outboard zvočno kartico (recimo kakšna m-audio, od 100€ naprej), mikrofon (ShureSM58 je precej ok za začetek, od 100€ naprej), DAW (program, Reaper je 50€, Logic 150€ (samo za maca), ostalo je dražje, kakšen (ne vsi) se najde tudi na nelegalen način), in obilico znanja.
Druga varjanta je za domač studio nesmiselna, sploh za snemanje rapa, kjer rabiš mikrofon ali dva. Mešalna miza pohitri snemanje pri delu z več mikrofoni, ko snemaš band. Za to rabiš akustično urejen plac, mikrofone, kable, mešalno mizo, in spet, obilico znanja.
Preden kupiš karkoli je definitivno najbolje da si čimveč prebereš (napisano je bilo že mnogo, mnogo o tem, na Joker forumu (Železnina, uporabi search "Vedež"), sem tudi sam napisal en zelo dolg post o osnovah za avdio produkcijo, močno priporočam). Pripročam tudi "SoS magazine", revije starejše od nekaj mesecev so zastonj na netu.
Zapraviš lahko pa toliko kot imaš keša.



a mi plis linkaš od jokerja tole? sem probal poiskati pa nikakor ni šlo..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači snemalni studio

Oddelek: Loža
123221 (675) midiboss
»

Oprema za snemanje vokala

Oddelek: Zvok in slika
341872 (1316) AtaStrudl
»

Mikrofon + zvočnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
213481 (3115) čuhalev
»

Kateri program

Oddelek: Pomoč in nasveti
111206 (1083) Goran's Blog
»

snemalni studio

Oddelek: Zvok in slika
234061 (3804) Backup22

Več podobnih tem