» »

Monitor za video obdelavo

Monitor za video obdelavo

chiiiii ::

Zdravo,

Potrebujem kvaliteten monitor, ki bi mi prišel prav za montaži videov. Rad bi kupil nekaj kvalitetnega z dobro resolucijo. Pripravljen sem plačat okoli 500EU.

Razmišljam ali je bolj pametno imeti dva manjša ali enega večjega (28" +).

Trenutno imam nagledano tole:

1x: http://www.samsung.com/us/computer/moni...
ali
2x: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Kaj pravite?

Hvala!

nikolahodin ::

Raje uzami 2* iz prvega linka ali HP. HP monitorji majo dolgo življensko dobo.

Zgodovina sprememb…

Šmorn ::

Sodelavec pa ima 2x DELL U2412M. Monitor je odličen. Imel sem pa priložnost videti tudi nek high end 24" HP monitor (ne spomin se modela) in moram reči, da moje ne ravno trenirano oko ni zaznalo večjih razlik v sliki med tema monitorjema.

The Player ::

Kar se tiče reprodukcije barv ni tako pomembna pri video montaži kot npr. pri oblikovanju za tisk, zato, ker se bo video vedno gledalo na drugem zaslonu in noben zaslon ni 100% isti, tako, da imaš veliko prednost in ta je da lahko izbiraš tudi med cenejšimi ne tako zmogljivimi modeli.

Dell načeloma zelo hvalijo in mislim, da z njim ne moreš sfaliti. Načeloma ne moreš sfaliti z nobenim monitorjem z IPS matriko, je pa res, da je ob padcu cen LCDjev, (še posebej z IPS matriko), kvaliteta monitorjev padla, vsaj kar se tiče kvalitete slike.

Kako velikost monitorja vpliva na produktivnost ne vem, ponavadi se uporablja 2 monitorja za video montažo, a jo je možno delati komot tudi na enem, v primeru, če delaš na profesionalni rabi, bi mogoče bilo bolje 2 monitorja oz. to je stvar tvoje navade/presoje, kar ti je ljubše. Jaz recimo delam na 20 palčnem monitorju in mi čisto zadostuje

edina prednost ki jo vidim pri samsungu poleg velikosti je podpora 4K, a je spet vprašanje, ali montiraš 4K videje in ali bo sploh to prišlo kdaj v veljavo, glede na to, da že obstaja 8K ločljivost.

Priporočam, da premisliš kakšne so tvoje potrebe in še malo pogledaš, kaj ponuja konkurenca. Če obstaja možnost, si oglej monitorje v živo (a je to sploh še danes mogoče?) Za hec si poglej tudi monitorje blagovne znamke NEC, tudi zelo kvalitetni.

Na spodnji spletni strani lahko najdeš teste in več o sami LCD tehnologiji, tips&triks itd.
http://www.tftcentral.co.uk/

nikolahodin ::

The Player je izjavil:


edina prednost ki jo vidim pri samsungu poleg velikosti je podpora 4K, a je spet vprašanje, ali montiraš 4K videje in ali bo sploh to prišlo kdaj v veljavo, glede na to, da že obstaja 8K ločljivost.


8K Ločljivost v Evropi še lep čas nebo. Z 8k ločljivostjo se bodo Japonci v naslednjem letu na veliko ukvarjali. 4k Ločljivost je pa v Bolgariji nekaj normalnega. Pri nas v Slo pa samo jokamo da ni dovolj video vsebin v Full hdju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7014402 (3760) Han
»

Velik monitor - slabosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
577006 (5072) Han
»

24" monitor do €300

Oddelek: Kaj kupiti
345114 (3861) ZaphodBB
»

Monitor IPS ali TN

Oddelek: Kaj kupiti
121775 (1468) korenje3
»

Kateri monitor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921467 (16668) hotig

Več podobnih tem