» »

zunanji disk ne dela

zunanji disk ne dela

hipertija ::

lepo pozdravljeni,
no pa imam spet eno težavo in se obračam na vas. Moja punca ima disk, na katerega je leta shranjevala slike in videoposnetke. Na enkrat se je zgodilo, da ji disk enostavno ne požene več. Ko ga vklopim v računalnik, pokaže disk, vendar ne pokaže podatkov niti prostora niti ostalega. Disk kot tak deluje, lučka utripa...
Gre za disk wd elements 10a8.

Če stvar poženem, ga ne prebere, podobno kot ne kakšen poškodovan cd... No ko sem malce poizkušal reševati problem, mi je napisalo: the request could not be performed because of an i/o device error.

Podatkov nebi rada izgubila. Kaj sedaj narediti? Bi lahko bil kabel?

Mare2 ::

Probaš z drugim kablom, na drugem računalniku.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Gremio ::

solatko ::

Disk vzameš iz ohišja in ga daš kot normalni disk v ohišje, po navadi gre samo vmesna ploščica - adapter iz SATA na USB.
Če ni samo to, te čaka reševanje podatkov.
Delo krepa človeka

#000000 ::

če maš srečo je crknila elektronika ki je v ohišju zunanjega diska, če si malo nesrečnejše sorte, je crknila elektronika na samem disku (al pa se greje) če maš pa res nesrečo potem je crknila kaka glava.

Nič od tega ni nerešlivo, prvi error 8kot že omenjeno) pač disk prestaviš v en desktop PC, ali drugo enako ohišje prenosnega diska (če ma kak kolega ipd) drugi problem se da rešit z nakupon nove elektronike diska (cca 10-20 eur)

tretji pa je kr draga zadeva, pač odneseš nekomu ki se bavi z reševanjem podatkov, ta ima vse možnosti da izvede to ampak ni pa poceni.

Pomojem je prva varijanta tvoj problem, potipaj disk če se greje, če se si bolj na poti druge.

srečno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk - O:\is not accessible. The parameter is incorect

Oddelek: Pomoč in nasveti
132975 (2797) solatko
»

Popravilo HDD

Oddelek: Pomoč in nasveti
92134 (1877) saso68
»

Če ti crkne HDD, kaj lahko narediš

Oddelek: Strojna oprema
111262 (1036) MTB
»

Reševanje podatkov z diska

Oddelek: Strojna oprema
354715 (3961) Spajky
»

2x160GB raid0 - lahko kako resim podatke?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151489 (1135) zee

Več podobnih tem