» »

Windows 10 bo onemogočil piratske igre in neavtorizirano opremo

1 2 3
4
5

Spc ::

opeter je izjavil:

Kako pa veš, da bo OS omogočil npr. zagon emulatorjev, kot je npr. DosBOX, ki se lahko zlorabi za poganjanje piratskih DOS in Win 3.x/9x iger?

Thuban je izjavil:

Neavtorizirana oprema.... ali končno govorimo o tem, da ne bo več mogoče uporabljati čungalunga strojne opreme brez pravih gonilnikov?


To je odlično vprašanje in v bistvu tudi mene najbolj zanima.

Potem je tudi VirtualBOX lahko smatran kot "piratski program" ..




Thuban je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Bomo pač ostali na sedmici. Slabo zanje!


zato ker ne moreš imeti piratskih iger? S tem si jasno povedal da sodiš v starost pod 15 let in si ne moreš privoščiti niti 1 original igre.

Starost pod 15 let pa tako ali tako Microsoftu ne prinaša nobenega denarja.

vostok_1 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Super. Tako ali tako vedno manj uporabljam MS izdelke. Za 90% dnevnih opravil, obstajajo izredno dobre alternative.



Katere pa so te alternative? Svincnik in papir?


Če je 90% tvoje dnevne aktivnosti brskanje po netu, potem je praktično vsak drugi OS zadosten.
.


za tvoj opis ZASTONJ windows 10 povsem zadostuje. Za dnevne aktivnosti brskanja po netu ne rabiš piratskih iger.

Yacked2 je izjavil:

Meni se zdi pa čudno, da se tako zapenjate zaradi piratskih iger, mene osebno bolj moti "Windows 10 Microsoftu posreduje podatke o lokaciji naprave, zgodovini brskanja, uporabljenih aplikacijah, adresarju in še številne druge"


to se da izklopiti.

Nebi rekel, tudi če vse izklopiš Windows 10 še vedno pošilja vse podatke, tudi key logger je noter
http://arstechnica.com/information-tech...
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Tr0n ::

DeeJay je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Balaton je izjavil:

Tudi če se da vse nastavitve na off, ti botnet še vseeno registrira in pošilja podatke naprej. Privacy settings my ass.


Basic info se vedno posilja, predvsem za updejte. Tega ne mores izklopit, tudi ne bi blo smiselno.


žal ni samo basic info za updejte....
http://arstechnica.co.uk/information-te...

Ja, to je vse basic info.

Gavran ::

Thuban je izjavil:

Gavran je izjavil:

Arctander je izjavil:


S kakšno pravico se MS postavlja v vlogo organa pregona in sodnika?



THIS!!!
Firme so eno, policija in sodišče pa nekaj povsem drugega.


MS nikakor ne bo vzel "vloge" organa pregona in nevem kaj še vse. Omogočil bo samo orodje s katerim bi proizvajalci iger lahko dodatno zaščitili svoje produkte. Kar je seveda prav. Piratstvo bi že zdavnaj nujno morali izkoreniniti.


Torej se strinjaš, da kupim pištolo in pobijam žeparje? Itak bi jih morali že zdabnaj iztrebiti.
Za pregon kaznivih dejanj imamo policijo in sodnike. PIKA!
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Gavran ::

Me zanima, kako bodo vsesplošno krajo podatkov, kakršno se gre M$, gledale firme, ki imajo na svojih kompih kupe občutljivih podatkov. Industrijsko vohunjenje in podobne stvari...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Reycis ::

Windows 7 bo mnogo trdovratnejši od XPjev. Iz XPjev sem nadgradil samo zaradi RAM limita. Če ne bo na sedmici kakšna podobna slabost na sistemskem nivoju potem bo z mano še zelo dolgo.

Thuban ::

Gavran je izjavil:

Thuban je izjavil:

Gavran je izjavil:

Arctander je izjavil:


S kakšno pravico se MS postavlja v vlogo organa pregona in sodnika?



THIS!!!
Firme so eno, policija in sodišče pa nekaj povsem drugega.


MS nikakor ne bo vzel "vloge" organa pregona in nevem kaj še vse. Omogočil bo samo orodje s katerim bi proizvajalci iger lahko dodatno zaščitili svoje produkte. Kar je seveda prav. Piratstvo bi že zdavnaj nujno morali izkoreniniti.


Torej se strinjaš, da kupim pištolo in pobijam žeparje? Itak bi jih morali že zdabnaj iztrebiti.
Za pregon kaznivih dejanj imamo policijo in sodnike. PIKA!


Strinjam se, da policisti potrebujejo orodje za svoje delo. Microsoft je naredil točno to... orodje :) Sodniki bodo pa proizvajalci iger.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Thuban ::

Spc je izjavil:


Nebi rekel, tudi če vse izklopiš Windows 10 še vedno pošilja vse podatke, tudi key logger je noter
http://arstechnica.com/information-tech...


ni jasno razvidno kaj pošilja. Če pa sumiš, da pošilja kaj občutljivega pa prosim to čimprej analiziraj, naredi reportažo in objavi, da formatiramo sistem vsi ki smo namestili win10.
baba čula, baba rekla pač ne zadostuje.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

konspirator ::

Iz članka:
And finally, some traffic seems quite impenetrable. We configured our test virtual machine to use an HTTP and HTTPS proxy (both as a user-level proxy and a system-wide proxy) so that we could more easily monitor its traffic, but Windows 10 seems to make requests to a content delivery network that bypass the proxy.


komentar:
http://arstechnica.com/information-tech...
--

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Markoff je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Dokler se bo karkoli dalo nardit, bom uporablju windowse, ko/ce se ne bo dalo, gredo compi na deponijo in to je to.

A potem pa greš nazaj na sumerske glinene tablice al kako?
Še dobro, da nisi bil zvest kupec avtomobilov Simca, ker bi danes tolkel vsakodnevno hitro hojo v službo in nazaj...


Ja svincnik in papir. A ni logicno? Kaj pa lahko clovek danes drugega uporabi? V neki bliznji prihodnosti ne bo nobene vsaj napol uporabne alternative. Pred leti mi je bil vsec beos, pa je nazalost ostal kjer pac je.
Pa ze 20 let poslusam o nekih alternativah, pa mi je se zdej ni nihce pokazal.

Pa se tole bom pustil tukaj mimogrede.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Thuban ::

konspirator je izjavil:

Iz članka:
And finally, some traffic seems quite impenetrable. We configured our test virtual machine to use an HTTP and HTTPS proxy (both as a user-level proxy and a system-wide proxy) so that we could more easily monitor its traffic, but Windows 10 seems to make requests to a content delivery network that bypass the proxy.


komentar:
http://arstechnica.com/information-tech...


"I ran wireshark, some .NET debugging tools, and used another computer running linux as network bridge, for an independent inspection. I found in the first week, hundreds of megabytes sent to various microsoft servers. Half a gigabyte at least."

sharanje updatov.
http://www.theverge.com/2015/3/15/82182...


"For example, the search engine Everything.exe continously sent data to genuine.microsoft.com each time I did a hard disk search."

tole pa je malo wtf ja.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

konspirator ::

A Traffic Analysis of Windows 10
http://localghost.org/posts/a-traffic-a...


Kako bi najlažje naredil lastno outbound traffic analizo w10 ?
--

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

Wireshark.


Autocorrect, o čemer govori v tvojem članku, se da enostavno izklopiti v nastavitvah. Ali pa to dejansko pripomore k zasebnosti ali ne pa bo moral stestirati nekdo, ki wireshark uporablja. Jaz sem ga nazadnje uporabljal pred mnogimi leti in bi moral malce obnoviti znanje.

Daj resno, razišči malo več o tem. Zanima tudi mene. Če mi dejansko gesla pošilja v MS kljub temu da sem izklopil vse, bo moj prehod na apple očitno prišel na vrsto malo prej kot sem nameraval.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Gavran ::

Thuban je izjavil:


Sodniki bodo pa proizvajalci iger.


Saj jaz bi tudi sodil žeparju...
Glej, za te namene imamo policijo in sodstvo. NOBENA firma si ne sme vzeti pravice v svoje roke! Niti mikrošit niti proizvajalci iger. NOBENA! Ali pa si tudi jaz lahko vzamem to pravico. Potem pa dobimo Wild west.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Thuban ::

seveda si proizvajalec iger lahko v roke vzame pravico, da odloči da lahko igro uporabljajo samo kupci igre.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Utk ::

Lahko. Ampak ne pa proizvajalec OS-a. Če je to ista oseba, mora pač pazit kaj bo nasral na računalnik prek česa. Proizvajalec OS-a pač ne sme na računalnik nameščat NIČESAR kar mu uporabnik ni dovolil. Še manj pa okoli pošiljat karkoli. Tudi če je za namene autokorekcije.

Thuban ::

proizvajalec OS ne bo noben policaj. samo orodje je naredil.

seveda če še vedno govorimo o piratsvu?? Če pa govoriva o pošiljanju telemetrije MSu kljub temu da uporabnik to izrecno izklopi, pa sem zelo ostro proti.


Sicer pa to bi bil prvi in zadnji žebelj v krsto microsoftu, če bi si privoščili takšno krajo zasebnosti. Tako da malo dvomim, da so nameni zlonamerni.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Utk ::

To je ista stvar. OS ne sme pošiljat podatkov in vohljat, ne sme nameščat stvari, ki jih nočem, ne sme preprečit programu in/ali hardwaru da dela. To ni naloga OS-a pa pika. OS ne sme odločat kaj je zla koda in kaj ne. Dokler tega ne vklopim.

leiito ::

Utk je izjavil:

Lahko. Ampak ne pa proizvajalec OS-a. Äe je to ista oseba, mora paÄ pazit kaj bo nasral na raÄunalnik prek Äesa. Proizvajalec OS-a paÄ ne sme na raÄunalnik nameĹĄÄat NIÄESAR kar mu uporabnik ni dovolil. Ĺ e manj pa okoli poĹĄiljat karkoli. Tudi Äe je za namene autokorekcije.


Si Microsoft pisno obvestil o tem?

Logika nekaterih firm je, da potrošniki žrtvujete zasebnost v zameno za brezplačno ali cenejšo robo. Cook npr. ekplicitno zavrača tako filozofijo, Apple zelo spoštuje zasebnost, ravno pred par dnevi je v tem kontekstu javno napadel FB in Google.

MS pa nadaljuje:
http://appleinsider.com/articles/15/08/...

Thuban ::

leiito je izjavil:

Utk je izjavil:

Lahko. Ampak ne pa proizvajalec OS-a. Äe je to ista oseba, mora paÄ pazit kaj bo nasral na raÄunalnik prek Äesa. Proizvajalec OS-a paÄ ne sme na raÄunalnik nameĹĄÄat NIÄESAR kar mu uporabnik ni dovolil. Ĺ e manj pa okoli poĹĄiljat karkoli. Tudi Äe je za namene autokorekcije.


Si Microsoft pisno obvestil o tem?

Logika nekaterih firm je, da potrošniki žrtvujete zasebnost v zameno za brezplačno ali cenejšo robo. Cook npr. ekplicitno zavrača tako filozofijo, Apple zelo spoštuje zasebnost, ravno pred par dnevi je v tem kontekstu javno napadel FB in Google.

MS pa nadaljuje:
http://appleinsider.com/articles/15/08/...


ravno zato pozivam ljudi, ki se spoznajo na Wireshark, da naredijo analizo prometa in objavijo reportažo. če se izkaže da MS res dela to, česar ga nekateri tu obtožujejo ker so nekaj prebrali na čudnih blogih, potem se moje zagovarjanje MS zaključi tu in zdaj.
Potem pa prodati Dell XPS in naravnost v Apple trgovino.

Dokler pa boste limali obtožbe iz zelo dvomljivih blogov, pa pač ne bo nihče nič verjel.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

konspirator ::

Samo za pravo analizo je potrebno povezati testni win10 sistem preko nekega proksija v lanu in nato dalje v net, drugače ne veš, če wireshark zagnan na win10 sploh zajema vse.
--

njyngs ::

Thuban je izjavil:

njyngs je izjavil:


Pa dajte že skapirat, da se sploh ne gre za to kdo je pirat in kdo ni. Gre se za onemogočanje osnovne funkcije PC-ja uporabnikom s strani MS-ja. Eno je zbiranje podatkov, ki velike večine ljudi ne gane, drugo je pa, ko jim onemogočiš uporabo. Piratstvo gor ali dol.


pa daj dojami že enkrat da je ta klavzula napisana za XBOX. XBOX XBOX XBOX XBOX XBOX XBOX XBOX XBOX XBOX XBOX XBOX XBOX XBOX XBOX XBOX XBOX XBOX XBOX

XBOX XBOX XBOX XBOX XBOX XBOX

Potem verjamem, da ne bo problema citirati kje piše specifično XBOX. Če ne najdeš tega, pa prosim nehaj nakladati.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Lonsarg ::

Pač stalna praksa je da se zapiše v pogoje uporabe celo goro anti-uporabnik pogojev, čeprav teh pogojev firma ne misli uporabit.

Pač v smislu pogoj "lahko vas ubijemo" da jih človek težje toži, če pride do smrtne nesreče recimo. Tak da res ne vem kok paranoični ste, da tako resno te pogoje jemljete.

leiito ::

Thuban je izjavil:

leiito je izjavil:

Utk je izjavil:

Lahko. Ampak ne pa proizvajalec OS-a. Äe je to ista oseba, mora paÄ pazit kaj bo nasral na raÄunalnik prek Äesa. Proizvajalec OS-a paÄ ne sme na raÄunalnik nameĹĄÄat NIÄESAR kar mu uporabnik ni dovolil. Ĺ e manj pa okoli poĹĄiljat karkoli. Tudi Äe je za namene autokorekcije.


Si Microsoft pisno obvestil o tem?

Logika nekaterih firm je, da potrošniki žrtvujete zasebnost v zameno za brezplačno ali cenejšo robo. Cook npr. ekplicitno zavrača tako filozofijo, Apple zelo spoštuje zasebnost, ravno pred par dnevi je v tem kontekstu javno napadel FB in Google.

MS pa nadaljuje:
http://appleinsider.com/articles/15/08/...


ravno zato pozivam ljudi, ki se spoznajo na Wireshark, da naredijo analizo prometa in objavijo reportažo. če se izkaže da MS res dela to, česar ga nekateri tu obtožujejo ker so nekaj prebrali na čudnih blogih, potem se moje zagovarjanje MS zaključi tu in zdaj.
Potem pa prodati Dell XPS in naravnost v Apple trgovino.

Dokler pa boste limali obtožbe iz zelo dvomljivih blogov, pa pač ne bo nihče nič verjel.


Apple Insider je sicer vse prej kot dvomljiv blog, ampak to vsebino povzema po Ars Technici:
http://arstechnica.co.uk/information-te...

Thuban ::

ampak to kar so objavili na arstechnici je povsem neškodljivo. Pošilja telemetrijo operacijskega sistema, tisto česar pa ne moreš prebrati pa je očitno zavarovano, da ne more kar vsak preki wiresharka prebrati, kar pa je spet ok. Ne bi namreč hotel se povezati na wifi in bi lahko nekdo bral moje osebne podatke. dooh.

se pa strinjam da bi bilo kul, če bi MS točno specificiral kaj se pošilja. Saj imamo mnogo pametnih uporabnikov tu na slo-techu, nekdo bo že pogruntal.

"The exact nature of the information being sent isn't clear--it appears to be referencing telemetry settings--and again, it's not clear why any data is being sent at all.
"

Tole:


Seveda pa še raziskujem kaj tole sploh pomeni. Kaj je Basic in kaj je Full.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: njyngs ()

Sims ::

Včasih je bil xpantispy

http://xp-antispy.org/en/

Bo za 10 verjetno tudi kaj podobnega.

Truga ::

Invictus je izjavil:

Android (ali Apple, če hočete) to počne od samega začetka, pa se noben ob to ne obregne, ker so se tega že vsi navadili ...

http://www.logicalfallacies.info/presum...

Daj preberi to preden pises kozlarije.

Looooooka ::

Na kratko:
-ne kupujete
-piratizirate ,namesto, da bi bili tiho se s tem hvalite in poskušate pljuvati po Microsoftu, ker bo dal firmam, ki jim "kradete"(oz kakorkoli vi temu pravite) možnost, da vas poskusijo ustaviti, ker licenčni ključi niso dovolj.
Seriously?
Za statistilo piratske programske opreme v Sloveniji se ve že leta, ni pa treba javno dokazovati, da to počnete kljub temu, da denar imate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Invictus ::

https://www.petri.com/windows-10s-lates...

Evo, da še neSlovenec razloži kaj je fora bitke proti piratom ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Truga ::

Tam sicer pise da lahko nastavis tko da nicesar ne posiljas microsoftu, ampak to ni res.

Wireshark obstaja, preveri sam ce meni ne verjames.

Killermode ::

A ni glih obratno, da bo treba nektere igrce crackat, tudi če imaš original, ker ne bo delal securom in safedisc, ker predstavljata preveliko ranljivost v samem jedru windows?

Truga ::

Res je.

Killermode ::

Earlier today, a news story was making the rounds, including at our site, on an update of the Microsoft Service Agreement, which appeared to indicate that Microsoft could disable pirated or counterfeit software used on a machine running Windows 10. However, it has since been pointed out to us that this claim is false; the agreement in question only pertains to services provided to you directly from Microsoft, and does not apply to Windows 10. This means that while the company can block your access to services such as Bing or Xbox Live, it cannot remotely disable a copy of a third-party software installed on your hard drive. - See more at: http://www.gamnesia.com/news/it-turns-o...

Tr0n ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

WhiteAngel ::

Thuban je izjavil:

Daj resno, razišči malo več o tem. Zanima tudi mene. Če mi dejansko gesla pošilja v MS kljub temu da sem izklopil vse, bo moj prehod na apple očitno prišel na vrsto malo prej kot sem nameraval.


Če greš na Apple, ne bo bistveno drugače. Cook gor ali dol. OS zate bi bil kakšen Debian, Gentoo ali Arch. Že Ubuntu in Redhat sta preveč komercialna.

konspirator ::

Sims je izjavil:

Včasih je bil xpantispy

http://xp-antispy.org/en/

Bo za 10 verjetno tudi kaj podobnega.

donotspy10
http://pxc-coding.com/de/portfolio/dono...
--

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

Tr0n je izjavil:

Windows 10 Won't Run Games Using SafeDisc Or Securom DRM

Toliko o tem. :)

Zivelo piratstvo.


pač se igre kupuje preko steama že odkar steam obstaja in takih težav ni.
Če pa imaš rad tisti košček plastike na polici pa boh ti pomagej.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Jerry000 ::

Thuban je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Windows 10 Won't Run Games Using SafeDisc Or Securom DRM

Toliko o tem. :)

Zivelo piratstvo.


pač se igre kupuje preko steama že odkar steam obstaja in takih težav ni.
Če pa imaš rad tisti košček plastike na polici pa boh ti pomagej.

Fora je da igre katere so ti ljube zbiraš v fizični obliki. Ker ko igro dobiš v fizični obliki je povsem drug občutek kot da sam plačaš in se igra samo pojavi digitalno.

Thuban ::

Jerry000 je izjavil:

Thuban je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Windows 10 Won't Run Games Using SafeDisc Or Securom DRM

Toliko o tem. :)

Zivelo piratstvo.


pač se igre kupuje preko steama že odkar steam obstaja in takih težav ni.
Če pa imaš rad tisti košček plastike na polici pa boh ti pomagej.

Fora je da igre katere so ti ljube zbiraš v fizični obliki. Ker ko igro dobiš v fizični obliki je povsem drug občutek kot da sam plačaš in se igra samo pojavi digitalno.


drug občutek. eh. moraš it mimo tega tvojega materializma. Nekateri niti nimamo več dvd enote v računalnikih.
Če ti je igra pri srcu poišči na netu kakšne collectors iteme in imej to na polici, bo lepše izgledalo ;)



vs

I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Jerry000 ::

Collectorji so mi predragi in teh zadevic ko dobiš zraven ne rabim :). Sem pa takšen tip človeka da ko kaj kupim to tudi rad "primem". Seveda mam tudi veliko iger na steamu ker pač 2€ je drobiž za špil. Ampak igre ki so mi pa pri srcu in na primer igre iz otroštva pa rad kupim v fizični in imam kolekcijo. Se pa strinjam s tabo glede digitalizacije in DVD enot da se danes ne rabi več toliko. Ampak mam v sebi še ta star način :)

Truga ::

Jerry000 je izjavil:

Fora je da igre katere so ti ljube zbiraš v fizični obliki. Ker ko igro dobiš v fizični obliki je povsem drug občutek kot da sam plačaš in se igra samo pojavi digitalno.

In je potem ne mores igrat, ker danes nismo vec v 90ih in nove masine sploh nimajo vec opticnih enot. :D

hojnikb ::

http://anandtech.com/show/9542/windows-...

page compression pa barvo se bo dalo spreminjat oknom.
Finnally, microsoft :)
#brezpodpisa

Jerry000 ::

Truga je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Fora je da igre katere so ti ljube zbiraš v fizični obliki. Ker ko igro dobiš v fizični obliki je povsem drug občutek kot da sam plačaš in se igra samo pojavi digitalno.

In je potem ne mores igrat, ker danes nismo vec v 90ih in nove masine sploh nimajo vec opticnih enot. :D

To je pa danes ja, jaz imam 7 let star PC in imam pač DVD enoto notri in lepo use igram. Ampak danes tudi je tko da ko igro kupiš (tudi fizično) dobiš še key za steam :). Ampak ja, kot sm rekel, lahko bi samo steam nabavil, ampak sem tak človek da ko kupim kaj rad tudi primem v roke, seveda sem pa tudi že veliko "online" kupoval preko steama ali humble bundle. GOG pa rešuje pri starih igrah :)

Furbo ::

Ja GOG krasno rešuje, samo ena malenkost je, spet moraš kupiti igro.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Jerry000 ::

Furbo je izjavil:

Ja GOG krasno rešuje, samo ena malenkost je, spet moraš kupiti igro.

Saj to ni problem, tudi tukaj so igre za drobiž ko pride sale. Je pa res da ni vseh iger

BorutK-73 ::

Jerry000 je izjavil:

Collectorji so mi predragi in teh zadevic ko dobiš zraven ne rabim :). Sem pa takšen tip človeka da ko kaj kupim to tudi rad "primem". Seveda mam tudi veliko iger na steamu ker pač 2EUR je drobiž za špil. Ampak igre ki so mi pa pri srcu in na primer igre iz otroštva pa rad kupim v fizični in imam kolekcijo. Se pa strinjam s tabo glede digitalizacije in DVD enot da se danes ne rabi več toliko. Ampak mam v sebi še ta star način :)

Če bi rad fizično kopijo svojh steam iger, si sprintaš cover, kupiš pack dvd škatel, notri daš pa dvd z steam backup igre.:D

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

BorutK-73 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Collectorji so mi predragi in teh zadevic ko dobiš zraven ne rabim :). Sem pa takšen tip človeka da ko kaj kupim to tudi rad "primem". Seveda mam tudi veliko iger na steamu ker pač 2EUR je drobiž za špil. Ampak igre ki so mi pa pri srcu in na primer igre iz otroštva pa rad kupim v fizični in imam kolekcijo. Se pa strinjam s tabo glede digitalizacije in DVD enot da se danes ne rabi več toliko. Ampak mam v sebi še ta star način :)

Če bi rad fizično kopijo svojh steam iger, si sprintaš cover, kupiš pack dvd škatel, notri daš pa dvd z steam backup igre.:D

Ni isto ;)

trnvpeti ::

Glugy ::

a zdej pa še to? So šli pa na polno tole v napad na zasebnost. Neverjetno.

Gavran ::

Poslovni uporabniki so navdušeni...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

figura ::

vostok_1 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Super. Tako ali tako vedno manj uporabljam MS izdelke. Za 90% dnevnih opravil, obstajajo izredno dobre alternative.



Katere pa so te alternative? Svincnik in papir?


Če je 90% tvoje dnevne aktivnosti brskanje po netu, potem je praktično vsak drugi OS zadosten.
Za light office work, je prav tako Libre Office dober nadomestek.
Za popularne programske jezike isto.

Če si game developer, design artist, umetnik itd. potem res, drugega kot windows nimaš.
Če imaš neke čudaške I/O naprave v sistemu, same as above.


aja daj probaj napisati od 1.1.2016 ko bodo davčne blagajne račun za stranko. Ali pa si poskusi inštalirati Proklik za e-bančništvo za podjetje. Pa sploh nisem prišel do programov, ki jih res rabim za posel. Ne govori bedarij.

lp

martin
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Anniversary Update nared (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
32290944 (76994) Malajlo
»

Nova verzija Windows 10 onesposobila šifriranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9932739 (26217) slitkx
»

Legalna/piratska programska oprema

Oddelek: Programska oprema
193713 (3058) D3m
»

Windows 10 bo onemogočil piratske igre in neavtorizirano opremo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20068204 (55211) trnvpeti
»

Microsoft začel vojno proti piratstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
8611099 (6668) Mavrik

Več podobnih tem