» »

Windows 10 bo onemogočil piratske igre in neavtorizirano opremo

1
2
3 4 5

Dr_M ::

Truga je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Za vse tin foil hat privrzence.
Guru3d

Ja, to samo potrjuje kar tin foil hat privrzenci kle not govorijo. What's your point?



Da si folk zmisljuje vecje bedarije, kot dejansko so.

Sej ves, our imagination is going wild.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

avister ::

Saj ne morem verjeti, da so igre, glede na zgornjo debato, folku faktor > 0.

Thuban ::

avister je izjavil:

Saj ne morem verjeti, da so igre, glede na zgornjo debato, folku faktor > 0.


Upam da si spoznal, da slo-tech, smetano slovenskega tehnološkega foruma, sestavljajo mladoletneži, ki nimajo denarja za originalne igre.
Sam uporabljam Steam, Origin in Uplay in kupim vsako igro, ki jo želim igrat. Če mi ni všeč je itak nekaj časa možno zahtevati vračilo denarja.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Jerry000 ::

Stari maček je izjavil:

Če ima kdo gor piratski PS za dve fotki porihtat na leto pa res ne vem, zakaj bi ga onemogočili. Sam tega nimam za piratiziranje. Piratiziranje je, ko nekomu delaš škodo.

Jaz ga veliko uporabljam ampak za sebe in ne za dobiček. Ampak ja, dokler je tako kot si ti rekel je OK, sranje je ko drugi drugače gledajo. Igro tudi ne kupim kar vsako ker danes izdajajo šrot, in je treba igro probat ali celo odigrat da vidiš če ti je ql. Jih imam pa zelo veliko na steamu

oemdzi ::

Thuban je izjavil:

avister je izjavil:

Saj ne morem verjeti, da so igre, glede na zgornjo debato, folku faktor > 0.


Upam da si spoznal, da slo-tech, smetano slovenskega tehnološkega foruma, sestavljajo mladoletneži, ki nimajo denarja za originalne igre.
Sam uporabljam Steam, Origin in Uplay in kupim vsako igro, ki jo želim igrat. Če mi ni všeč je itak nekaj časa možno zahtevati vračilo denarja.


Jaz sem 26 let, pa si jih ne morem, slovenska realnost ....
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Thuban ::

Gavran je izjavil:

Arctander je izjavil:


S kakšno pravico se MS postavlja v vlogo organa pregona in sodnika?



THIS!!!
Firme so eno, policija in sodišče pa nekaj povsem drugega.


MS nikakor ne bo vzel "vloge" organa pregona in nevem kaj še vse. Omogočil bo samo orodje s katerim bi proizvajalci iger lahko dodatno zaščitili svoje produkte. Kar je seveda prav. Piratstvo bi že zdavnaj nujno morali izkoreniniti.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

mtosev ::

Thuban je izjavil:

avister je izjavil:

Saj ne morem verjeti, da so igre, glede na zgornjo debato, folku faktor > 0.


Upam da si spoznal, da slo-tech, smetano slovenskega tehnološkega foruma, sestavljajo mladoletneži, ki nimajo denarja za originalne igre.
Sam uporabljam Steam, Origin in Uplay in kupim vsako igro, ki jo želim igrat. Če mi ni všeč je itak nekaj časa možno zahtevati vračilo denarja.
gog.com pa nič ne uporabljaš? meni je gog the best, imam tud steam a jih imam gor samo 9-10
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Ne boste ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jarno ::

Mah, če bodo nove PC igrice konstantno po 70€ bom samo ploskal.

Thuban ::

mtosev je izjavil:

Thuban je izjavil:

avister je izjavil:

Saj ne morem verjeti, da so igre, glede na zgornjo debato, folku faktor > 0.


Upam da si spoznal, da slo-tech, smetano slovenskega tehnološkega foruma, sestavljajo mladoletneži, ki nimajo denarja za originalne igre.
Sam uporabljam Steam, Origin in Uplay in kupim vsako igro, ki jo želim igrat. Če mi ni všeč je itak nekaj časa možno zahtevati vračilo denarja.
gog.com pa nič ne uporabljaš? meni je gog the best, imam tud steam a jih imam gor samo 9-10


steam, origin, uplay, humble bundle. Nisem tak gamer, da bi rabil več kot toliko, že to je preveč.
In če kupim, kupim kvalitetno igro (navadno rpg), kjer se splača dat tisti denar, ker potem v igri nabiješ toliko ur kolikor hočeš.

V resnici bi me bilo sram uporabljat piratsko igro. Saj nismo več stari 14 let no.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Netrunner ::

Danes z vsemi akcijami ki so na steamu in ostalimi ponudniki pa res ne bi smela biti težava kupovati originalov. Ja seveda je problem če hočeš igro takoj ko pride ven .. pa potem še eno .. in še eno ...

Jaz kupujem vse ko je 75% off tako da imam danes vse oringal. Windowse imam original in vse programe ki jih rabim za delo so opensource .. tak da piratizirati danes res ni več smiselno.

KTr1sk ::

Me res zanima, če bodo to naredili, še vedno do zdaj je bila rešitev :), kakor za windows vedno so govorili kakšna zaščita proti aktivaciji, še vedno je šlo :P
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

abyssus ::

Xbox itak ni preveč popularen oziroma je NULA proti PS-ju, s tem pa bodo po moje sami sebi zabili še zadnji žebelj.

Čudno, da ste se vsi zapičili v igre, pa nas verjetno kakih 80% tukaj ziher ima crackan photoshop pa nekupljen WinRAR, kjer bi lahko bil bolj problem. Sicer pa je MS v veliki meri .NET platformo vpeljal tudi na Linux in MacOS tako da za svoje delo ne bom potreboval več Windows. Igrce pa tak letijo načeloma na PS. :)

Jerry000 ::

Piratske igre so me že velikokrat rešile da ne kupim šrota, tko da...

FTad ::

glede na to, da izdajajo igre, ki so nedodelane oz imajo napako, npr. Arkham Knight, ne bi iz prve roke sel kupit original, dokler ne dela, tako kot bi moral

Motion ::

abyssus je izjavil:

Xbox itak ni preveč popularen oziroma je NULA proti PS-ju, s tem pa bodo po moje sami sebi zabili še zadnji žebelj.

Čudno, da ste se vsi zapičili v igre, pa nas verjetno kakih 80% tukaj ziher ima crackan photoshop pa nekupljen WinRAR, kjer bi lahko bil bolj problem. Sicer pa je MS v veliki meri .NET platformo vpeljal tudi na Linux in MacOS tako da za svoje delo ne bom potreboval več Windows. Igrce pa tak letijo načeloma na PS. :)

PS se prodaja boljše sam Xbox še zdaleč ni nula proti ps-ju, tako da svoj fanboizem rajši prihrani za kam drugam

Motion ::

Netrunner je izjavil:

Danes z vsemi akcijami ki so na steamu in ostalimi ponudniki pa res ne bi smela biti težava kupovati originalov. Ja seveda je problem če hočeš igro takoj ko pride ven .. pa potem še eno .. in še eno ...

Jaz kupujem vse ko je 75% off tako da imam danes vse oringal. Windowse imam original in vse programe ki jih rabim za delo so opensource .. tak da piratizirati danes res ni več smiselno.


To, pr vseh teh razprodajah na steamu, originu se mi ne da več pirata vleč dol, počakaš tiste par mesecev in potem dobiš igro za pivo. Se mi zdi da je priratstvo pr igrcah podobno kot pri filmih in muziki. Enostavno se je piratiziralo ker je drugače bila vsebina dosti težje dostopna. Danes pri vseh servisih in razprodajah je tega veliko manj, pa še pripomore kr prodaji ker veliko folka preigra piarata single player in nato nabavi original za multi player.

abyssus ::

Fanboizem gor ali dol, lestvice govorijo za sebe. PS je trenutno dominanten, s tako potezo pa se MS zagotovo ne bo nikomur prikupil, ali se ne strinjaš? FYI sem sicer lastnik PSa dobrega pol leta, tako dam sem še vedno bolj ali manj PC gamer. :)

@FTad, še boljša: na steamu imam original assassins creed 2 in mi nazadnje ni deloval pravilno, ko sem pa ga crackal pa je deloval. Isto za gta3 (steam), isto za far cry 1 (predvsem stare igre ja), s tem da sem pri far cry potem neki fix za 64bit procesorje našel pa je delovalo. Pač, dajo stari game na sale in bi se pričakovalo, da deluje na novem OS-u (če je OS sploh kriv seveda). Ne bom sedaj nameščal še WIN XP, da bom lahko igral igre, ki sem jih kupil.

@Jerry000, tudi mene, tudi mene, pač proizvajalci bi radi, da kupimo na blef, demotov se pač ne splača delati.

Thuban ::

Jerry000 je izjavil:

Piratske igre so me že velikokrat rešile da ne kupim šrota, tko da...



Na steamu brez težav zahtevaš vrnitev denarja, če ti igra ni všeč. V določenem časovnem okviru seveda.

abyssus je izjavil:

@Jerry000, tudi mene, tudi mene, pač proizvajalci bi radi, da kupimo na blef, demotov se pač ne splača delati.


zato pa se povsod..tako na steamu, originu, humble bundlu lahko zahteva za refund v določenem časovnem okviru, če ti igra ni všeč. jao ljudje.

Jarno je izjavil:

Mah, če bodo nove PC igrice konstantno po 70€ bom samo ploskal.


a ti jo je treba igrat prvi dan, ko pride ven? Počakaš, da iz 70 € pade cena na 30 in kupiš.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

DeeJay ::

Spomnimo, da Windows 10 Microsoftu posreduje podatke o lokaciji naprave, zgodovini brskanja, uporabljenih aplikacijah, adresarju in še številne druge, če tega izrecno ne omogočimo.

Pa tud če onemogočimo, windowsi še vedno pošiljajo določene podatke.
http://arstechnica.co.uk/information-te...

Bom še mal na Win 8.1 ostal dokler so take mučke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

aiko ::

Thuban je izjavil:

Meni se zdi pa čudno, da se tako zapenjate zaradi piratskih iger, mene osebno bolj moti "Windows 10 Microsoftu posreduje podatke o lokaciji naprave, zgodovini brskanja, uporabljenih aplikacijah, adresarju in še številne druge"

to se da izklopiti.

.



me zanima če se to izklopi, ali je res vse izklopljeno... nekako me ne prepričajo v to

Jerry000 ::

Ok sam vseeno, kaj to res mislijo narediti?

Motion ::

Jerry000 je izjavil:

Ok sam vseeno, kaj to res mislijo narediti?

Najverjetneje da ne. Pač ker po bo ponovem windows tekel tudi na x boxsu, očalih,... je potrebno združit EULO iz vseh teh servisov. In pač ta del je tako al tako že zdaj veljal na x boxsu. MS boli k če ti laufaš skrekanega whičerja na PC ju. Če ga na x boxsu pa je drgačna zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

bambam20 ::

Thuban je izjavil:


a ti jo je treba igrat prvi dan, ko pride ven?


Prvi dan. Absolutno, drugače si ogledaš gameplay na youtube in ni več zanimivo.

jlpktnst ::

Meni načeloma zadostuje linux... ene 5, mogoče 10 iger je ki ne delujejo zadovoljivo, drugače bi že davno 100% preklopil (trenutno 95%).

zmaugy ::

joebanana je izjavil:

Jaz sem kupil operacijski sistem in ne policaja, ki vohuni kaj poganjam na njem. Kako se lahko kdorkoli strinja s tako velikim posegov v zasebnost. A zraven windows dobiš še kamero za v sobo kjer si?

Pravi frajerji (seveda nad 15 let starosti) bodo z veseljem na lastne stroške postavili kamere (seveda avtorizirane in ne kakšne čungalunga) v svojo dnevno sobo in spalnico, da bo MS lažje ustvaril še kakšen dodaten prihodek.

Če se preneham hecati: TOČNO TO! Ne morem verjeti, da si mislijo privoščiti takšen drastičen in nesprejemljiv poseg v zasebnost uporabnikov in da računajo, da bodo le-ti še celo plačevali za to. A nas res imajo za takšne ovce?

Invictus ::

Dečko, to počnejo vsaj že zadnjih 5 let, samo ti tega še ne veš ...

Ker jim nisi dovolj zanimiv. Iz vseh tvojih ostalih podatkov lahko o tebi dobijo več uporabnih informacij ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Truga ::

Invictus je izjavil:

Dečko, to počnejo vsaj že zadnjih 5 let, samo ti tega še ne veš ...

A, pol je pa vse vredu!

Top lol, tale argumentacija, res. Se malo pa bo na vrata ljudem trkala ameriska verzija udbe, vi boste pa se kar tole trobli?

zmaugy ::

Še posebej mi je všeč, ko mi napišejo dečko. Se takoj počutim mlajše. >:D

Invictus ::

Truga je izjavil:

Invictus je izjavil:

Dečko, to počnejo vsaj že zadnjih 5 let, samo ti tega še ne veš ...

A, pol je pa vse vredu!

Top lol, tale argumentacija, res. Se malo pa bo na vrata ljudem trkala ameriska verzija udbe, vi boste pa se kar tole trobli?

Folk je tukaj res pola pismen in ljubitelj "hate" klubov.

Ko MS objavi da bo začel zbirati podatke, se usuje cel kup kritik.

Android (ali Apple, če hočete) to počne od samega začetka, pa se noben ob to ne obregne, ker so se tega že vsi navadili ... Na ob Apple še, ker obstaja drug "hate" klub.

zmaugy je izjavil:

Še posebej mi je všeč, ko mi napišejo dečko. Se takoj počutim mlajše. >:D

To ni bilo mišljeno na fizično stanje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

zmaugy ::

Saj tudi ti nisi v resnici tako pameten, kot se pri tem počutiš. Po mojem je resničnost prej nasprotna.

Invictus ::

zmaugy je izjavil:

Saj tudi ti nisi v resnici tako pameten, kot se pri tem počutiš. Po mojem je resničnost prej nasprotna.

Seveda je.

V bistvu sem bolj pameten kot si mislim ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zmaugy ::

Kar se pa tiče M$ voajerstva: morda pa nas je kar nekaj uporabnikov njihovih reči tudi zato, ker se do zdaj niso prostituirali na takšen način, zdaj pa so kar naenkrat obrnili ploščo in postali hujši kot vsi ostali, kar nas očitno moti?

Invictus je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Saj tudi ti nisi v resnici tako pameten, kot se pri tem počutiš. Po mojem je resničnost prej nasprotna.

Seveda je.

V bistvu sem bolj pameten kot si mislim ;).

No vidiš, hvala.8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Invictus ::

zmaugy je izjavil:

Kar se pa tiče M$ voajerstva: morda pa nas je kar nekaj uporabnikov njihovih reči tudi zato, ker se do zdaj niso prostituirali na takšen način, zdaj pa so kar naenkrat obrnili ploščo in postali hujši kot vsi ostali, kar nas očitno moti?


Pač zamenjaj. Če boš našel koga ki tega ne dela ... Ne pa jamrati kako MS ne da nič zastonj, ves čas nekaj zbira, in teži.

Pač ne uporabljaš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Android (ali Apple, če hočete) to počne od samega začetka, pa se noben ob to ne obregne, ker so se tega že vsi navadili ... Na ob Apple še, ker obstaja drug "hate" klub.
Če kupiš telefon, tablico ali pa magari apple računalnik, je to neka naprava s svojimi (omejenimi) funkcijami. Računalnik je pa splošen stroj in za marsikoga pač ni sprejemljivo, da bo nekdo drug diktiral kaj bo na tem stroju teklo in kaj ne. Za marsikoga je pa tudi to čisto v redu. Pravo računalniško podjetje tega ne bi nikoli naredilo. Zdaj so očitno vsi postali marketinška podjetja, računalniki pa nikogar več ne brigajo.
Nisem bil nikoli navdušen nad linuxom, ampak druge opcije očitno ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Thuban ::

Utk je izjavil:

Android (ali Apple, če hočete) to počne od samega začetka, pa se noben ob to ne obregne, ker so se tega že vsi navadili ... Na ob Apple še, ker obstaja drug "hate" klub.
Če kupiš telefon, tablico ali pa magari apple računalnik, je to neka naprava s svojimi (omejenimi) funkcijami. Računalnik je pa splošen stroj in za marsikoga pač ni sprejemljivo, da bo nekdo drug diktiral kaj bo na tem stroju teklo in kaj ne. Za marsikoga je pa tudi to čisto v redu. Pravo računalniško podjetje tega ne bi nikoli naredilo. Zdaj so očitno vsi postali marketinška podjetja, računalniki pa nikogar več ne brigajo.
Nisem bil nikoli navdušen nad linuxom, ampak druge opcije očitno ne bo.


pa saj ti ne bo nihče diktiral kaj se dela na tvojem računalniku no. Microsoft je sestavil klavzulo, ki velja za vse naprave...XBOX, XBOX, XBOX, telefone, tablice in PC.
Naj še nekajkrat napišem XBOX XBOX XBOX, da bo morda nekdo pogruntal, da microsoft s tem členom cilja na XBOX XBOX XBOX.


XBOX

XBOX

XBOX

XBOX

XBOX

XBOX


Menda bo tole za vas, vrle inženirje dovolj, da boste opazili da microsoft cilja na XBOX in ne na vaše piratske PCJE.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Shegevara ::

Iz leta v leto opažam, da se ljudjem vse bolj in bolj jebe za zasebnost. Njihovi izgovori pa taki da te srat prime.

Problematika je še toliko bolj opazna pri mladih, ki nikdar imeli niso prave zasebnosti na spletu in torej sploh ne vedo kaj dejansko izgubljajo. Microsoft se tega zaveda in se skuša prilagoditi nastali situaciji. Microsoft je podlegel. Koliko časa naprimer bo pod pritiskom zbiranja podatkov zdržal še sistem gnu linux in njegove distribucije in kaj bomo uporabniki storili potem, ko/če tudi linux podleže zlu?

Thuban ::

tehnično gledano ni "podlegel", samo Cortano je izdal ki pač rabi zbiranje podatkov, če hoče delovat. Če izklopiš Cortano, izklopiš praktično celotno zbiranje podatkov.

Oziroma Cortana v Sloveniji itak ne deluje.

Ostale reči pa se da izklopiti...seveda pa se poraja vprašanje ali te reči ostanejo izklopljenje ali pa se vseeno pošiljajo stvari.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

Invictus je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kar se pa tiče M$ voajerstva: morda pa nas je kar nekaj uporabnikov njihovih reči tudi zato, ker se do zdaj niso prostituirali na takšen način, zdaj pa so kar naenkrat obrnili ploščo in postali hujši kot vsi ostali, kar nas očitno moti?


Pač zamenjaj. Če boš našel koga ki tega ne dela ... Ne pa jamrati kako MS ne da nič zastonj, ves čas nekaj zbira, in teži.

Pač ne uporabljaš ...


Jaz ne jamram da M$ ne da ničesar zastonj. Vse kar imam od njih, je plačano. Ker so odkar pomnim bili na čelu zagovornikov plačljive programske opreme in so imeli vedno cel kup argumentov temu v prid, je ta obrat toliko bolj presenetljiv in moteč za nas, ki nam je odgovarjal tisti njihov originalni in smo za vse vedno plačali.
Je pač f..fehtarska logika prevladala tudi pri njih, kaj moremo, right?

Thuban ::

saj windows 10 ni zastonj. Če kupiš novo licenco boš plačal zanjo 100EUR. samo posodobitev iz starih windowsov na nove je bila zastonj z namenom pridobitve čimvečje mase uporabnikov...da se znebijo bednikov na prazgodovinskih OS.

Kdor pa uporablja XP ali Visto pa mu pač ni pomoči.

edit.: tudi če ti ni všeč, da dejansko ni zastonj, je tako pač dejstvo. POSODOBITEV je zastonj, če kupiš nove pač niso. predlagaj brisanje kot želiš, to ne bo spremenilo dejstva da se motiš.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Utk ::

Thuban je izjavil:

Utk je izjavil:

Android (ali Apple, če hočete) to počne od samega začetka, pa se noben ob to ne obregne, ker so se tega že vsi navadili ... Na ob Apple še, ker obstaja drug "hate" klub.
Če kupiš telefon, tablico ali pa magari apple računalnik, je to neka naprava s svojimi (omejenimi) funkcijami. Računalnik je pa splošen stroj in za marsikoga pač ni sprejemljivo, da bo nekdo drug diktiral kaj bo na tem stroju teklo in kaj ne. Za marsikoga je pa tudi to čisto v redu. Pravo računalniško podjetje tega ne bi nikoli naredilo. Zdaj so očitno vsi postali marketinška podjetja, računalniki pa nikogar več ne brigajo.
Nisem bil nikoli navdušen nad linuxom, ampak druge opcije očitno ne bo.


pa saj ti ne bo nihče diktiral kaj se dela na tvojem računalniku no. Microsoft je sestavil klavzulo, ki velja za vse naprave...XBOX, XBOX, XBOX, telefone, tablice in PC.
Naj še nekajkrat napišem XBOX XBOX XBOX, da bo morda nekdo pogruntal, da microsoft s tem členom cilja na XBOX XBOX XBOX.


XBOX

XBOX

XBOX

XBOX

XBOX

XBOX


Menda bo tole za vas, vrle inženirje dovolj, da boste opazili da microsoft cilja na XBOX in ne na vaše piratske PCJE.

V pogojih uporabe za PC ne piše tega? Ni keyloggerjev? In na xboxu ti bo neko igro blokiral, na povezanem PC-ju iste kopije pa ne?

Thuban ::

če je piratska se itak nimaš kaj bunit. konec debate, slo-tech ne podpira piratsva.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

zmaugy ::

Draconis, a na M$ nimate dopustov? Nehumano...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Thuban ::

slo-tech haterji (najstniki) nimajo dopustov, zakaj bi jih imeli privrženci MS okolja?

In hvala za pohvalo, bom tvoj komentar poslal Redmondu, morda me zaposlijo.. s takim priporočilom kot je tvoje mi delovno mesto tam ne uide.


Skratka kupite igre in windowse in se boste lahko bunili. Dokler ste ničvredni pirati pa pač jezik za zobe. ker itak od vas nihče nima nič..ali uporabljate Win ali Linux ali teletekst.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Utk ::

Thuban je izjavil:

če je piratska se itak nimaš kaj bunit. konec debate, slo-tech ne podpira piratsva.

Sploh ni stvar v tem.

zmaugy ::

Pa srečno hodi. >:D Mislim na Draconisa v Redmond.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Thuban ::

zmaugy je izjavil:

Pa srečno hodi. >:D


daj vsaj preberi novico še enkrat preden se buniš no. svašta.

smetana slovenskega inženirstva.

"Zelo verjetno je ta odstavek napisan z mislijo na Microsoftove igralne konzole, kjer je stopnja piratstva precej visoka. Ker bo Windows 10 deloval na osebnih računalnikih, konzolah, pametnih telefonih, tablicah, očalih in še kje, je treba tudi pogoje uporabe zapisati tako, da pokrivajo možne nezakonite rabe na vseh teh napravah."
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

Še ti si preberi moje argumente.

hojnikb ::

#brezpodpisa

trnvpeti ::

Windows 10's growth has slowed, according to StatCounter Global Stats.

Last week, StatCounter opined that Windows 10 had captured 3.55 per cent of the global market for desktop operating systems.

This week the firm's revised that number to 3.78 per cent for the week to August 9th and says that for the following week Windows 10 topped out at 4.95 per cent of the market.

That's 30 per cent growth in a week, a lovely result, but rather less than the 177 per cent jump in the previous week, when the OS went from 1.36 per cent to 3.78 per cent.

The analyst outfit also found that Windows 7 held steady this week - the change from 53.46 per cent to 53.5 is negligible enough to be considered an artefact rather than a trend.

Windows 8.1 took a solid hit, down from 15.03 per cent share to 14.09 per cent. Windows 8.0 dipped just 0.11 per cent to 3.39 per cent of the market, while XP dropped 0.24 to 9.74 per cent.

On those numbers it looks like like Windows 10 took a big piece out of Windows 8 and a decent bite from Windows XP's market share. Those who were planning a move from Windows 8 may have done it.

Grabbing five per cent of a global market in under three weeks is no mean feat, but will just shy of five per cent of the market satisfy Microsoft? Even taking into account recalcitrants like Sony advising its customers to wait a few more months before adopting Windows 10, the main source of upgrade inertia is almost certainly the colossal corporate PC fleets of the world.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Anniversary Update nared (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
32290089 (76139) Malajlo
»

Nova verzija Windows 10 onesposobila šifriranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9932567 (26045) slitkx
»

Legalna/piratska programska oprema

Oddelek: Programska oprema
193697 (3042) D3m
»

Windows 10 bo onemogočil piratske igre in neavtorizirano opremo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20067766 (54773) trnvpeti
»

Microsoft začel vojno proti piratstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
8611033 (6602) Mavrik

Več podobnih tem