» »

Windows 10 težave

Windows 10 težave

tvirus ::

Namestil sem Windows 10 in sedaj imam dve težavi, stacionarni računalnik se sam vklopi nazaj ko ga ugasnem. Lahko ga dam v sleep mode ali zaustavitev sistema in se v vsakem primeru čez par minut sam prižge nazaj. Sem posodobil BIOS vendar ni razlike.

Druga težava oziroma samo povem pa je BSPlayer namreč film se vsakih par minut ustavi, in to na vseh računalnikih, ki imajo WIN10.

LP
www.geometer-jasna.si
www.racunalniska-urgenca.si

XsenO ::

V biosu poglej, da nimaš kake wake funkcije vključene.

BSPlayer je že vsaj pol desetletja govno preidi na VLC ali kaj drugega
1 + 1 = 1

Ziga Dolhar ::

Še v device managerju pri mrežni kartici prevedi, da nimaš omogočenega wake on pattern match:



(Tudi meni se je to pri upgrejdu na W10 zgleda avtomatsko ponastavilo na enabled.)
https://dolhar.si/

tvirus ::

Res je wake up je bil na Enable, bom preveril sedaj če je bila težava v tem in sporočim.
Hvala
www.geometer-jasna.si
www.racunalniska-urgenca.si

shinko ::

Kaj točno naj bi ta nastavitev omogočala? Namreč jaz imam na enable in se računalnik nikoli ne prižiga "sam od sebe"...

Pepowsky ::

Ta funkcija (Wake On LAN) omogoča zagon računalnika na daljavo iz sleep načina, hibernacije ali ugasnjenega stanja (mimogrede, slednji v zadnjih verzijah Windowsov izginja) preko omreže kartice. Deluje tako, da se iz enega računalnika v istem omrežju (ob ustrezni konfiguraciji usmerjevalnika je to možno tudi od zunaj, nisem še preizkusil) po mreži pošlje paket WOL na drugi računalnik. Včasih si za to moral imeti strojni naslov omrežne kartice prejemnika, baje to zdaj teče tudi po IP naslovih. Tipični primer uporabe naj bi bil izvajanje oddaljene sistemske administracije (popoldne, ko so računalniki ugasnjeni v zaklenjenih pisarnah) ali pa prižiganje računalnikov, ki naj bi bili delovali stalno po izpadu el. energije (da ti ni potrebno preteči šest nadstropij in dvanajst hodnikov), čeprav se za zadnji primer uporablja druga funkcija v BIOS-u.
Tebi se računalnik ne prižiga sam od sebe ker : 1. na tvojo omrežno kartico ni bil poslan paket WOL, 2. nimaš povsem skonfiguriranega WOL načina. Če pa bi se ti, bi bil tisti 'enable' eden zadnjih možnih vzrokov samodejnega zagona (še posebej na domačem računalniku).
Je pa ta zadeva lahko predmet raznih komplikacij (kakor še marsikaj v Windowsih) in načeloma naj bi bila disable.

donfilipo ::

Jest mam drug problem in sem gledou po netu...kar dosti sem gledou in še dva sta z enakim problemom rešitve prave pa ni zabeležene. Je ena enostavna instalacije .Net Frameworka 3.5, ki pa meni ne dela. Also:

Windows 10,...ko hočeš inštalirati recimo nek Adware cleaner hoče 3.5 Netframework. Verjetno ker ne pozna novejših. Ugibam. Še par programov je istih. No normalno svetujejo da greš na (angleška verzija) Desni klik Start_____Program and Features____Turn Windows features on or off (zelo zanimivo odkritje vsaj zame:) in potem daš lepo pikico v prvo okence z imenom .Net Framework 3.5 (include .Net 2.0 and 3.0) in voila....samo meni pa javi... ----The reference ansembly is not installed on your system -----error code 0x800736B3. Was is das???

Aja pa da povem da net connection je in da sem probal vse tisto kar je še bolj komplicirano in geekovsko za instalacijo .Net frameworka...pa je rezultat isti. Razen da sem videl da se tudi v winsih da, podobno kot v linuxu, z ukaznimi vrsticami spreminjat sistem :)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

crniangeo ::

don filipo za net framework moras uproabiti poweshell in sicer: http://winaero.com/blog/offline-install...
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

donfilipo ::

Done that, same result!!!!

Meni ne dela sem pa to seveda videl na netu. In probal. Errorji so isti.

Tole je... ker je nekdaj zgleda pri avtomatskem lepem klikanju na gumbe:) nekdo zamenjal linke in potem ni šlo. Ni našel na netu... Kolikor sem jaz razumel. Vseeno to tu ni problem. Probal sem z medija s to komando in je bilo isto!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

crniangeo ::

meni je zadeva delovala brez težav, sem tudi sam potreboval net framework.. :)


pazi - POWERSHELL moras zagnati kot administrator

Dism /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /All /Source:D:\sources\sxs /LimitAccess

pri čemer je d: črkovni pogon tvoje dvd enote ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

donfilipo ::

Ja vse vem, sem prebral. Samo meni in še nekaterim ne to dela. Morda bi se TI lahko poigral z uno najbolj elegantno opcijo, ki ne liči na linuxaše :) ...se pravi kot sem opisal zgoraj, daš piko ali kljuko pri windows features proč in bo verjetno moralo izklopiti netframework..nato pa ga daš nazaj....easy. Človeški mitološki gen :)..je kriv da potem 67% misli da je catch v powershellu in da je solution najden,...v resnici pa je catch čisto nekje drugje. In kje bi vedel le res pravi strokovnjak....tega pa ni tako lahko najti... Vseeno hvala. Čakam še naprej. Ok ampak vseeno morda sem kje naredil napako in windows potem prijaci povsem drug error...kar je spet dvoje vrste škandal...evo grem probat še enkrat in poročam......
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Kot rečemo. Powershell je sicer res kot powermouse in da malo moči proti kompleksom vizavi linuxašem, ki celo danes miške ne rabijo8-)...ampak vse v cirilici tipkajo v njihov shell z admin pravicami, ..recimo sudo (password)...samo to ni SOLUTION. Za PRAVO diagnozo je treba biti car...in je vprašanje če obstaja v Sloveniji :), ali pa mag...in imeti intuicijo do nezavesti. :)

Pojavi se lepo narisana črtica, ki sicer gre do konca,...nato pa: The referenced assembly is not installed on your system. error 14003. Adijo powermouse:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Morda še nekaj za naše administre8-) Nekaj on topic, nekaj pa filožofije foruma. :

http://www.tenforums.com/software-apps/...

Če tole na brzino preberete, se zdi, kot da je problem rešen, ...v jedru pa NI! Samo zavilo se je neko stranpot, ...kjer se je rešilo v jedru čisto drugo nepriliko. Malo za prave diagnostike 8-) Problem NI Solved... ampak večina potem obupa, misli da imajo pač grbo in se z njo sprijaznijo,...diagnostika je pa v kurcu...totalno >:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

konspirator ::

crniangeo je izjavil:

don filipo za net framework moras uproabiti poweshell in sicer: http://winaero.com/blog/offline-install...

Hehe, in potem pravijo da je linux težak za uporabo, ko delajo na win10 celo znanost za namestitev net fwja :D.


Star net fw se po novem ne da namestiti drugače kot iz win ploščka ?

donfilipo
imaš w10 build 10240 ali technical preview ?

dism log, daj poglej če tam kaj več piše:
C:\Windows\Logs\DISM\dism.log




http://www.infolet.org/2013/09/windows-...
Error: 14003

Solution: We think this error is due to mounting problem. Use iso image instead of Windows DVD setup. If you extracting your iso file using any extractor (like WinRar or ISO Buster), then you may face this error. So you should mount your iso file using any ISO mounting software like powerISO. - See more at: http://www.infolet.org/2013/09/windows-...
--

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Linux ima svoje prednosti. Zastonj je in v jedru je komunistička ideologija8-) Celo uber staremu marksizmu8-). Ma pa kapitalistički windows svoje prednosti. Tale edge ni od muh, ...čeravno ima tudi novi firefox, kot sem opazil, zelo uporabno funkcijo =... read mode. Da ne gledaš reklam, ko bereš kako bomo izgubili piransko uvalo in še par drugih balkanskih uval8-) Cortana je zanimiva igrača....in končno to kar ma linux že leta, .. to je virtualni desktopi. Več njih. Drug ob drugem. Da boste končno spoznali, da so vsi virtualni :) Še kaj sem pozabil. In jasno odlične igrice zahtevajo nov direct x, ... pa še kaj sem zdajle na brzino pozabil. In nova podoba, kjer se stručnjaci;(( začudeni hebemo z novo razporejenimi knofi in ukazi...ikonami...menuji...pri tem se pa je podoba spremenila. Ne preveč revolucionarno...pa vendar8-) Majo mojstri dobre tržnike pri korporaciji, ... ki so preko ---'mi smo tovariši in naša sila'...ali kako že gre una partizanska. Vse simpatije in večna hvala recimo lubuntuju..rešitvi za stare obnemohle računalnike... ampak kot rečeno tudi winsi niso od muh in zdaj me pa red zanima ali lahko linux preko googla nekako doda še nekaj Cortani podobnega, ali celo boljšega? Konec koncev v jedru to že dela v googlovem brskalniku...... Za igrice se linuxaši mučijo že nekaj časa... samo dobra baba rabi tudi dober ku... potem, in tu se pa dostikrat zatakne. Ni pa mus:)8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

issak ::

XsenO je izjavil:

V biosu poglej, da nimaš kake wake funkcije vključene.

BSPlayer je že vsaj pol desetletja govno preidi na VLC ali kaj drugega


npr. k-lite codec pack in Media Player Classic
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

crniangeo ::

konspirator je izjavil:

crniangeo je izjavil:

don filipo za net framework moras uproabiti poweshell in sicer: http://winaero.com/blog/offline-install...

Hehe, in potem pravijo da je linux težak za uporabo, ko delajo na win10 celo znanost za namestitev net fwja :D.


Star net fw se po novem ne da namestiti drugače kot iz win ploščka ?

donfilipo
imaš w10 build 10240 ali technical preview ?

dism log, daj poglej če tam kaj več piše:
C:\Windows\Logs\DISM\dism.log




http://www.infolet.org/2013/09/windows-...
Error: 14003

Solution: We think this error is due to mounting problem. Use iso image instead of Windows DVD setup. If you extracting your iso file using any extractor (like WinRar or ISO Buster), then you may face this error. So you should mount your iso file using any ISO mounting software like powerISO. - See more at: http://www.infolet.org/2013/09/windows-...


ce se ne motim lahko mountas iso kar z integriranim iso mounterjem v explorerju (open with explorer)

kaj maš to za eno enoto ? dvd , iso? če si mountal , je vprasanje ce ga vidi v "admin mode"
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

:))donfilipo
imaš w10 build 10240 ali technical preview ?

dism log, daj poglej če tam kaj več piše:
C:\Windows\Logs\DISM\dism.log


pogledal sem log in se zjokal. To da je build 10240 sem razvozlal, ....sicer pa je toliko meni nejasnega kot v bibliji. 8-) Toliko jamranja in svarenja da nekaj ni našel in da ne štima, da se je pojavil resen božji strah da sem grešil8-) Nekdo naj to razvozla in jasno pove, kdaj se zadeva 'zarožla' in kdaj ne. Jasno je, da je to nek ščurek dimenzij slona,...zdaj da bi sam študiral loge se mi pa ne da. (Tudi ne gre brez resne teološke fakultete :) Ja preveč sem se že matral z različnimi upgradi in clean instali da bi se še mučil, dokler morda nekdo bolj podkovan ne najde slona :)

Recimo...če naredite medij za instalacijo na USB ključku...ste sicer naredili po navodilih bratranca od Billa, ...ampak zadeva se potem spremeni v rilec>:D

Mimogrede, ker je ta zadnji poizkus kot rečeno na USB ključku (prejšnji so se sfižili nekako drugače nisem niti prišel do tega frdamanega -NET 3.5:)..oa natapkaj še kako za vraga pa ga prepričam..da bo v admin modu, ...ali kaj je že. Jaz poznam uno desni klik start___command prompt admin.....ostalo mi je pa tajna.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

No ja vseeno dodaten info..konec koncev gre za dobro stvar.

Najprej sem skušal upgradati s sedmice polne nekih prapotopnih apps, (naredil sem pač medij prenešen z njihovega sajta in uporabil mislim da Rufus da sem ga nalimal na usb ključek ___pekalo nekej hebe) ...pa se je upgradanje nekako zapletlo, ...trajalo dolgo (celo napisal je nekako takole: tole traja pa dealj kot smo pričakovali:) moral bi na pivo..ampak sem antialkoholčno čakal, da mi mikromekani da dope in sem skoraj obupal, ...ko je le prišel skozi. Samo potem je pa na lepem zarožlal in zaštekal. Nato sem instaliral clean, pa je seveda hotel kodo in še preden je vse dobil, ...se je spet nekako zarožlal. Končno je nazadnje uspelo...in delalo --- še dela, glede na trdino enkratno, ...samo je pa ta malenkost. Ne da se instalirat ta prokleti net. Je pa res da se človek nekako sprijazni s tem, ...skoraj kot pri linuxu8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Ja in ker mam srečo, je vmes parkrat zmanjkalo neta, ...da bi mi provider omogočil boljši dostop, mi je že pred časom dal nek experimental antihacker modem, ki te 2 ure ne spusti do korita, ...če zamenjaš računalo (MAC adreso mrežne), ...sosedi izklaplajo WI-FI, ker jih je lokalni gestapovec 8-).. prepričal, da sem hacker, ki lahko ko spijo, potem vlamljam z njihovega wi.fi.ja v banke:))... Mislim, mam jest svojo mafijo isto crnogorci,...samo eden se stalno gleda v ogledalo, drugi pa v telefon in sta IZREDNO živčnam če ju kaj prosimm...tako da...nesretnik sam od malena. Star sem že..slep sem že...pa malce nergav. Ampak kar je, je,...tale enigma je za tiste, ...ki imate ambicije nekaj se naučiti!!!! Diagnostika je v računalništvu IZREDNO pomembna reč in je ene sorte prirojena, pa tudi pridobljena vrlina. Figure it out...jest moram malo počiti 8-O
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Napajalc ::

Nevem kako točno se to tolmači:
Windows 10 licenca KW9-00139 omogoča eno namestitev za enega uporabnika, licenca se veže na strojno opremo s prvo namestitvijo in ni prenosljiva.

Windows 10 Home 64 bitni.

Recimo zamenjam navaden HDD za SSD in posledično nova inštalacija, kaj se zgodi oz kaj je treba postoriti za ponovno namestitev WIN 10?
011011100111010101100010

hojnikb ::

Licenca je afaik vezana na matično.
Torej če nardiš clon iz hdd na ssd, nebi smel bit panike
#brezpodpisa

Napajalc ::

Ok, hipotetično nadgradim matično ploščo, kar se tudi bo zgodilo v "dobi" win 10, kako potem naprej?
011011100111010101100010

Tr0n ::

Verjetno bos se vedno lahko aktiviral preko avtomatskega telefonskega supporta. Samo kljuc, ki ti ga upgrade na Windows 10 dodeli, si nekam shrani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Napajalc ::

omogoča eno namestitev za enega uporabnika..... aha, to ne pomeni enkratno nalaganje, ampak en delujoč win 10 na enmu PC z "to" kodo?
011011100111010101100010

Tr0n ::

Aha.

Motion ::

Kdo tuki uporablja APU (A10 A8 kaveri) z windows 10. So kaki problemi z gonilniki? Na primer "Display Driver Stoped working,.... Men vsake tolk caja to vrže ven tako na stacionarcu z GTX 760 kot na prenosniku (HP i I5 2xxx HD 3000) grafiko. Ko nardim restart je vse normalno nazaj.

Machete ::

Kul tweakerja z bližnjicami do raznih nastavitev win 10 in 7

winaero
Download


Ultimate Windows Tweaker 4 for Windows 10
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Marley94 ::

Pozdravljeni!
Imam tež€avo z windows 10, ki mi zelo para ž€ivce in sicer, kadarkoli stisnem tpko backspace (za brisanje črk), se mi računalnik ugasne. brala sem ogromno na internetu a ne najde n ičesar kar bi te€žavo rešilo. za pomoč bi bila zelo hvalež€na


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Framework 3.5 win8.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
71073 (1009) Yacked2
»

desktop skype in windows 8.1

Oddelek: Programska oprema
112295 (1982) fosil
»

Težava z .NET 3.5

Oddelek: Pomoč in nasveti
9956 (744) NeMeTko
»

Crashanje programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
14944 (737) kratos
»

Novosti iz Microsofta

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
244180 (2845) Pesimist

Več podobnih tem