» »

Windows Pro 10 N - USB ključek ne dela

Windows Pro 10 N - USB ključek ne dela

frg4 ::

Pozdravljeni!

Nujno bi rabil pomoč. Namreč sveže sem naložil Windows 10 in vse je delovalo perfektno. Ampak opazil sem, da karkoli vstavim v računalnik (USB, SD kartica...) mi ga zazna ampak ne pokaže map (nekje pokaže samo par in še to da končnico za bližnjico veliko 1KB). Z USBjem je vse vredu saj kaže da je poln (toliko kot zasedejo mape na ključku prostora), a ne morem odpreti ničesar ali videti.
Res bi rabil pomoč, da dobim podatke nazaj.

LP, Dejan

Killermode ::

1. zaženi win update.
2. Pojdi na internetno stran proizvajalca matične plošče. Naloži najnovejše driverje za USB.

solatko ::

Si ključke uporabljal na sistemu, ki je bil okužen z virusom, ki ti skrije mape, ključek sicer ostane poln, je pa neberljiv za sistem, na katerem ni virusa.

Poizkusi kak recovery program, če ti bo našel faile, sicer pa si z brisanjem starega sistema, verjetno izgubil podatke na vseh enotah, ki si jih imel priključene v okuženi PC.

Sem se srečal s podobno zadevo, kjer pa so se podatki uspešno rešili. Je pač nekdo pred menoj zbrisal viruse in se ni zavedal posledic. Obnovitev kakšnih 100GB podatkov, je trajala več kot en teden.
Delo krepa človeka

Dr_M ::

Zanimivo, mojmu fotru se je isto zgodilo. Nalozil sem mu svez win 10 in mie cez par dni rece, da mu usb kljuci in card readerji ne delajo. Se LTE modem sem usposobil sele po 20 minutah, ko sem mu vrnil comp. Edina stvar ki mu dela bp, je Note 4.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

solatko ::

V dobrem tednu, 10 čisto različnih računalnikov, upgrade na 10-ko, niti ene take težave, kot jih imate nekateri tukaj. Večina uporabnikov po svetu nima težav, se pa dogaja, da nekaterim upgrade povzroči težave, zaradi zadev, ki so jih imeli pred namestitvijo in so se posledice pokazale potem.

Berljivost ali neberljivost ne povzroči sistem, temveč zapis na mediju. Če je to posledica virusa, se lahko zgodi, da na frišno naložen sistem, medijev ne zna prebrati.

LTE čisto lepo dela z 10-ko.
Delo krepa človeka

frg4 ::

Nikoli nism imel take probleme, da ne bi bralo ključkov. Bom poskusil z novimi driverji za USB. A podatke, ki so bili na ključku ne morem pridobiti nazaj? Na primer pri SD kartici, ki jo imam v mobitelu, mi v računalniku ne pokaže map medtem, ko v mobitelu pa vidim use in jih lahko urejam, tako sem potem file dal v drobox in si jih prenesel na mobitel.

Dr_M ::

Berljivost ali neberljivost ne povzroči sistem, temveč zapis na mediju. Če je to posledica virusa, se lahko zgodi, da na frišno naložen sistem, medijev ne zna prebrati.


Ne bom rekel, da ni mozno, ampak verjetnost je zelo majhna. Bom pa definitivno za vsak slucaj preveril.

LTE čisto lepo dela z 10-ko.


Ja, je zacel delat, ko mi je uspel po 20 minutah pridt v windowse, po tem, ko sem priklopil modem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frg4 ::

Killermode je izjavil:

1. zaženi win update.
2. Pojdi na internetno stran proizvajalca matične plošče. Naloži najnovejše driverje za USB.

Sem naredil vse, Windows update ter motherboard usb update. Vendar mi tisti USBji od prej ne delajo (kažejo da so polni, ne prikazujejo map).

Ali je kakšna rešitev za to?

Killermode ::

A na drugih računalnikih delujejo?

frg4 ::

Ne, isto je.Kaže da je USB skoraj pol,ker so pač datoteke gor a ko odpreš je mapa prazna. Dal sem potem nek čisto drug ključek in ta deluje normalno in na mojemu in na useh drugih računalnikih.

solatko ::

frg4 - Če ti na vseh ključkih dela enako, ti je virus spremenil zapise, ki so brez njegovega delovanja postali neberljivi - kriptani.
Rešitev je - recovery, če ne znaš sam, so te zadeve kar drage.

https://www.google.si/?gws_rd=ssl#q=rec...
Delo krepa človeka

frg4 ::

A tega virusa zdaj ni več na mojem računalniku in kako sem ga lahko sploh dobil? A novi ključki ki jih bom dal noter so varni? Hvala bom probal in sporočim če bo delovalo.

solatko ::

frg4 - Normalno je, da ob novem instalu OS izbrišeš tudi vso možno zlobno kodo, če pa imaš okužen že sam medij (travnik), pa imaš na novem sistemu tudi novo zlobo.
Si imel na prejšnjem sistemu morda vključen kakšen kript program za varovanje podatkov vklopljen, pa tega sploh ne veš?

Glede na to, da podatkov ne moreš gledat, menim, da mediji nimajo tega virusa. Vseeno pa poizkusi na nov ključek nekaj posneti in ga preizkusi na drugem računalniku.
Delo krepa človeka

frg4 ::

Sem že probal posneti in deluje vse normalno. Prej nisem imel nobenega takega programa, redno sem tudi čistil računalink s pregledi za virusi (Avast).

solatko ::

Uporabit bi moral še kaj drugega, na primer tole:
http://www.superantispyware.com/

Predlagam ti, da na novem sistemu uporabljaš vgrajen AV in vsake toliko počistiš z zgraj ponujenim programom. Iz izkušenj ti lahko zatrdim, da so vsi free AV programi, v glavnem toliko dobri, kolikor si za njih plačal, torej nič.
Problem varnosti predstavljajo poleg okuženih priponk in strani, tudi cracki za travniške programe, katerih pomembna funkcija je, da oprejo nekaj povezav za vdor v računalnik.
To se ne vidi, ne občutiš, ob določenih situacijah, pa se ti mimo AV zaščite, pripne zlobna koda, ki ti naredi štalo v sistemu. Veliko je takih, ki ti ob določenih primerih, naredijo ves backup neberljiv, pa, da tega uporabnik sploh ne ve.
Če ti zadev na ključkih in zunanjem disku ne bere na drugih napravah, je to najpogostjši vzrok in pomaga samo reševanje podatkov, ki pa zna bit zamudno in za tiste, ki ne znajo sami to naredit, izredno drago.
Cene na GB podatkov so okoli 10€+
Delo krepa človeka

frg4 ::

Hvala za nasvete. Jaz sem zdaj vse ključke katere naj bi jih mi virus uničil formatiral. Tako da jih zdaj lahko najprej uporabljam normalno :)

ice t ::

Čisto vse datoteke bi lahko dobil nazaj, sem imel enak problem gor je virus, ki si ga moral izbrisati iz računalnika in ključka, ker meni niti format ni pomagal. Na srečo je na youtube polno videov kak se stvar odstrani in niti ni tak težko , pobrisat je blo treba nekaj iz registrov in en programček zagnat.

frg4 ::

Imel sem program, ki sem ga naložil in bil je zelo dober. Rešil mi je podatke vendar ne čisto vseh.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443018 (25058) BorutK-73
»

Novi prenosniki in varnost podatkov

Oddelek: Programska oprema
162224 (1968) solatko
»

Dva izmed treh USB-ključev okužena, pazite na osebne podatke!

Oddelek: Novice / Varnost
4212966 (9897) fosil
»

Virus? Ali le čudne težave z računalnikom..

Oddelek: Pomoč in nasveti
71243 (1126) Cold1
»

Formatiranje - kdaj pognat antivirus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141850 (1651) Mamaplata

Več podobnih tem