» »

Čedalje več uporabnikov interneta blokira oglase

1 2
3
»

thramos ::

Eh, spraševanje kaj je alternativa leta 2015 je lahko samo zajebavanje.

Furbo ::

Machete je izjavil:

Saj Bolha ti že drobi jajca, če imaš adblock. Pol stvari ti ne dela, ali pa ko zaključiš urejanje, brisanje, obnovo itd.. javi da ne bo šlo, dokler ne sklopiš adblocka.


Izklopiš samo za potrebe urejanja oglasov.. minutka.

Ko se bo pa v to vtaknil še kak birokrat, bo pa še kakšna kazen padla.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Ja. Če rabim odprem v IE, katerega ne uporabljam in imam brez adblocka za taka jajca.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zmaugy ::

thramos je izjavil:

Eh, spraševanje kaj je alternativa leta 2015 je lahko samo zajebavanje.

Ni. Razen če si mislil na torente ipd., to zame ni alternativa legalnim TV programom.

thramos ::

Ok. Amazon.

zmaugy ::

We're unable to complete your order. Your credit card wasn't charged. Your credit card must be issued from a bank in the United States. If you have any questions, please contact Amazon Customer Service

thramos ::

Ja, so načini, kako rešit težavo.

zmaugy ::

Igranje po sivi coni. S tem se pa meni ne da zafrkavat za gledanje televizije.

Truga ::

Meni se pa s tvjom ne da zafrkavat za gledanje televizije. Oni pac ne vejo kdaj mam jst cajt kej gledat, kdaj pa ne.

opeter ::

Na internetu praviloma redno obiskujem ene 10 strani. Ena od teh je ta, na kateri to bereš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bambam20 ::

MasterKiD je izjavil:

Verjemite tisti, ki uporabljate AdBlock. Strani bodo imeli kmalu obvestila (oz. že zdaj imajo redke):
Prosimo izklopite vaš AdBlock za ogled vsebine. In kaj boš potem? :D


Ne uporabljaš več tiste strani. Za vsako stran se najde alternativa, ki se bori za obiskovalce.

Sam sem prenehal obiskovat našo najbolj obiskovano spletno stran, ker mi je dopizdilo, da objavljajo en kup balasta. Njihovih TV programov pa ne gledam že 8 let.

thramos ::

zmaugy je izjavil:

Igranje po sivi coni. S tem se pa meni ne da zafrkavat za gledanje televizije.


Se strinjam, ampak verjetno ne bo pretežko razumet, da se nekaterim pa ne da prevrtavat oglasov in iskati, kaj je bilo predvajano v zadnjih treh dneh. Mimogrede, kako ti za HBO deluje ogled za nazaj?

bambam20 ::

zmaugy je izjavil:

thramos je izjavil:

Eh, spraševanje kaj je alternativa leta 2015 je lahko samo zajebavanje.

Ni. Razen če si mislil na torente ipd., to zame ni alternativa legalnim TV programom.



POPcor je zagotovo :).

Ko greš enkrat na torrente ne greš nazaj. Never ever, razen, če si revež pa ne znaš tujih jezikov. Pol pa ja.

Ales ::

Mani se zdi čisto ok plačati nekaj desetin centov, nekaj eur, za film, ki si ga lahko ogledam po želji, brez reklam. Video on demand / IPTV kot zamisel je meni ok, izvedba pa ne vedno. Se mi je že zgodilo, da sem (namenoma) plačal za film, potem pa potegnil dol torrent, ker je bolj ustrezal mojim potrebam. Legalno... mogoče ne čisto. Legitimno... hm... mogoče ne čisto čisto, ampak dovolj blizu.

Tudi npr. HBO paketi so ok, plačaš če želiš plačati, sicer te ne posiljujejo s tem, reklam ni.

Kar se programa nacionalke tiče, obstoj le tega močno zagovarjam. Želel bi si dodaten paket, ki bi bil vsaj v nekem vmesnem obdobju doplačljiv, omogočal pa bi mi program brez tistih 8 minut reklam na uro, namesto tega pa kratke filme, dokumentarce, video spote, otroške oddaje. Doplačal bi za to. Aja, pa brez product placementov in *več* domače produkcije, prosim.

V Srbiji gre nacionalka preko njihovega Telekoma v plasiranje petih plačljivih IPTV kanalov, s poudarkom na kvalitetni domači produkciji, iz starih zalog in novih izdelkov. Me prav zanima, v katero smer bo šlo in ali bodo prisotne reklame.

zmaugy ::

thramos je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Igranje po sivi coni. S tem se pa meni ne da zafrkavat za gledanje televizije.


Se strinjam, ampak verjetno ne bo pretežko razumet, da se nekaterim pa ne da prevrtavat oglasov in iskati, kaj je bilo predvajano v zadnjih treh dneh. Mimogrede, kako ti za HBO deluje ogled za nazaj?

Razumem. Nimam HBO.

bambam20 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

thramos je izjavil:

Eh, spraševanje kaj je alternativa leta 2015 je lahko samo zajebavanje.

Ni. Razen če si mislil na torente ipd., to zame ni alternativa legalnim TV programom.



POPcor je zagotovo :).

Ko greš enkrat na torrente ne greš nazaj. Never ever, razen, če si revež pa ne znaš tujih jezikov. Pol pa ja.


Nočem zavestno odpirat svojih računalnikov za malware. There is no such thing as free lunch.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

getfe ::

a je se vedno ziv ta mit da s torrenti dobis viruse.. jao

zmaugy ::

Očitno. A to ne drži sploh? Dodajmo v mix še to, da ne bi rad čez 5 let prejel pisma z odškodninskim zahtevkom za nekaj stotisoč evrske zneske.

bambam20 ::

zmaugy je izjavil:

Očitno. A to ne drži sploh? Dodajmo v mix še to, da ne bi rad čez 5 let prejel pisma z odškodninskim zahtevkom za nekaj stotisoč evrske zneske.


Očitno to ne drži sploh in očitno imajo dobri trackerji tudi sekcijo s komentarji. Dokler ne sprejmejo zakona, da je to nelegalno ni panike. Samo šibaj kok ti je volja.

MrStein ::

zmaugy je izjavil:

Ok, kaj pa je alternativa temu?

Odvisno od : Katere vsebine te zanimajo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

driver_x je izjavil:

Zanimivo pri vsem tem pa je to, da ljudje na netu blokirajo oglase, na TVju jih preskakujejo, nato pa si grejo na Youtube ogledovati "funny commercials"!

Saj si sam ugotovil: gredo gledat funny commercials, ne pa krep, ki je povečini.

Torej: 10 smešnih oglasov, cherry-picked iz 10 000 000 bruhanje izzivajočih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Oberyn je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Primer je Slo-tech, ki bi propadel, če bi se odločil in začel zaračunavati za dostop od foruma.

Ne verjamem. ST bi preživel, plus razmerje signal/šum bi se znatno izboljšalo.

To je kar huda predpostavka.

Se strinjamo na "se ne bo nikoli zgodilo"?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MacGyver141 ::

thramos je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Igranje po sivi coni. S tem se pa meni ne da zafrkavat za gledanje televizije.


Se strinjam, ampak verjetno ne bo pretežko razumet, da se nekaterim pa ne da prevrtavat oglasov in iskati, kaj je bilo predvajano v zadnjih treh dneh. Mimogrede, kako ti za HBO deluje ogled za nazaj?


Zato imaš HBO GO in HBO OD.

MasterTade ::

Ja no v enem letu sem tam 300.000 oglasov blokiru zdej se pa zamisl..
Mors omnia aequat

Ribič ::

driver_x je izjavil:

Točno to. Tudi zame je televizija postala popolnoma negledljiva. Za novice je itak brezveze eno uro gledati dnevnik, tisti dve (ali pa še to ne) zanimivi novici raje prebereš, ostalo pa je zaradi reklam popolna polomija. Edino kakšen športen dogodek še pogledam v živo, pa še tam preklapljam med tujimi in domačimi programi, kadar eni ali drugi predvajajo reklame.
Tudi jaz se strinjam s tem, da TV-ja skorajda ni mogoče več normalno gledati zaradi reklam. Mene sicer ne moti, da so na TV reklame. Moti me, da jih vsiljujejo med neko drugo oddajo. Danes žal ne vem več kako je, ker TV-ja skorajda ne gledam več. Včasih (kakih dobrih 10 let nazaj) pa vem, da je bil Kanal A res obupen zaradi reklam.

MasterKiD je izjavil:

Verjemite tisti, ki uporabljate AdBlock. Strani bodo imeli kmalu obvestila (oz. že zdaj imajo redke):
Prosimo izklopite vaš AdBlock za ogled vsebine. In kaj boš potem? :D

Mislim, da AdBlock Plus že ima to opcijo oz. zna blokirati tudi taka sporočila. Nekje imaš nastavitev, ki jo obkljukaš in tudi teh sporočil ne bo več.

Rias Gremory ::

Mimogrede predlagam uBlock ali pa uBlock Origin.
Obadva požreta manj RAMa in procesorskega časa.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

klinker ::

Mah, mene reklame ne motijo, dokler so tako ustimane kot npr. tu na STju. Tam so, pa ne bodejo prevec v oci.
Ko pa prides npr. na Racunalniske Novice je pa popizditis! Ze tako so clanki spisani da gorje materi, pol pa ti se v fris z unimi reklamami najedajo. Valda vklopis adblock takim kretenom!

Phantomeye ::

thramos je izjavil:

Ok. Amazon.


Nekdo, ki koristi vsebine, ki so licencirane samo za neko območje (z raznimi unblockerji, itd...) je za te ljudi ravno tak pirat, kot nekdo, ki vleče torrente. Zakaj bi se nekdo trudil plačevat npr. (neupravičeni) Netflix, če je obravnavan ne-enako.

alre20 ::

Na spletu je ogromno strani, ki se financirajo samo z reklamami. Tudi zastonjske aplikacije za mobilne naprave se financirajo z reklamami.
Zaradi tega nekdo tudi začne razvijati aplikacijo, ker upa da bo nazadnje imel toliko obiskovalcev-uporabnikov, da bo nekaj zaslužil z reklamami.
Če bo število ljudi z adblockerji naraslo, se razvijalcem ne bo več splačalo razvijati novih aplikacij in spletnih strani in nazadnje bomo vsi skupaj na slabšem.

Namesto, da se pritožujemo nad reklamami bodimo hvaležni, saj so zaradi njih spletne strani brezplačne.

thramos ::

There is no such thing as free lunch.

Spletne strani niso brezplačne, samo plačujejo se na drugačen način. Na način, ki smeti in posiljuje z nezaželjenimi slikami, zvoki in tekstom.

Če se razvijalcem ne bo več splačalo razvijati aplikacij in strani zasmetenih z reklamami, se bodo razvili drugačni načini plačevanja za strani in (upajmo) vsi skupaj bomo na boljšem.

Truga ::

alre20 je izjavil:

Namesto, da se pritožujemo nad reklamami bodimo hvaležni

Ti pa si naiven tip.

alre20 ::

Truga je izjavil:

alre20 je izjavil:

Namesto, da se pritožujemo nad reklamami bodimo hvaležni

Ti pa si naiven tip.


Naiven zakaj? Lahko razložiš? A te reklame poneumljajo? Multinacionalke preko njih kontrolirajo?

Jaz imam veliko rajši reklame na straneh, kot pa da plačujem obiskovanje strani.
Včasih, ko iščem kakšno informacijo, pregledam ogromno strani. Ne predstavljam si kakšen procent uporabnikov bi bil pripravljen plačevati obiskovanje strani, če bi do tega prišlo.

Truga ::

Nikoli in nikakor ne smes bit "hvalezen" korporacijam, da so neki razvile zate. Ker niso razvile zate, ampak za denar. Oni niso tvoji prijatelji, oni te hocejo olupit. Trenutno te pac lupijo prek oglasov. Samo zato ker tega ne vidis direktno se ne pomeni da ne obstaja.

alre20 ::

Ok, morda sem se narobe izrazil. Zavedam se, da korporacije ne sponzorirajo interneta zaradi dobrodelnosti in tudi ne odobravam načina na katerega delujejo v svetu (izkoriščanje delovne sile, vmešavanje v politiko,...).

Ampak v primeru interneta imam občutek, da sem na dobitni strani. S pomočjo interneta sem pridobil ogromno informacij in novih znanj. In če vse to preko oglasov financirajo korporacije, je to vsaj ena koristna stvar od njih.

thramos ::

Kje pa dobijo denar korporacije?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stack Overflow: Ni nam mar, kdo blokira oglase

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4514346 (7091) jukoz
»

Facebook in AdBlock Plus: kdo bo koga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7121166 (16643) Pithlit
»

Tudi Wired bo zahteval izklop blokiranja oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7420214 (17443) videc
»

Koliko bi stal internet brez oglasov

Oddelek: Novice / Ostale najave
4011762 (8972) Mesar

Več podobnih tem