» »

Čudo od 4Pin PWM splitterja

Čudo od 4Pin PWM splitterja

nyler ::

Pozdravljeni. Ravnokar sem prejel 4Pin PWM splitter, pa zgleda nisem dovolj dobro pogledal kaj sem naročil...

Stvar je taka

PWM



MB ima moški 4Pin tk ko pa ta splitter. Imate kakšno idejo če bi se to dalo kupiti ali bi bilo možno iz 2 ventilatorjev porezat konektorje in žice skupej zlotat?
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

AnubisVX ::

Sam uporabljam takšen splitter:

http://www.ebay.com/itm/4Pin-PWM-To-Dua...

nyler ::

Pri 1x 4Pin na mobo pa 6 fanou mi to ne pride v poštev. Mogoče bom pa drugega naročil samo zanima me če se da to nekako zvezat brez da bi kaj skuru? :D

Dr_M ::

A kabla nisi dobil zraven? Pa dodatnega napajanja nima tole?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AnubisVX ::

Ponavadi imajo 4 pinski priključki na matični plošči omejitev toka na 1A in ti misliš priključiti gor 6 ventilatorjev. Da preveri kolikšen tok teče čez posamezni ventilator da neboš skuril priključka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AnubisVX ()

nyler ::

Nima dodatnega napajanja... to sm vidu šele ko je paket pršu :(
Ne piše nič kakšen tok, samo da so rated 12V :)

sreča sem za to plačal 6EUR z poštnino, bom kr naročil drugega z dodatnim napajanjem... neki takega :)

Ghost7 ::

Pa ne bi mogoče ponucai priključek za disketnik? Pa tam gor zvežeš lahko 30 ventilatorjev, omejitev bi bila samo koliko ti da na izhod napajalnik.

Če hočeš omejevati obrate pa kupiš fan kontroler za 15EUR, kjer lahko kontorliraš 4 veje. Sepravi 4 ventilatorje ali več (le da z enim potenciometrom potem kontroliraš več ventov).

Kable spajaš lahko z malo znanja lotanja in bužirkami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

klinker ::

Pol bi ze prej kupu kontroler.
PWM splitter je za tiste ki hocejo avtomatsko uravnavanje.

Dr_M ::

Lahko pa malo improviziras. 12V in 0 das na molex, pwm in tacho pa na plato.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nyler ::

PWM hočem, da lahko fane popounoma ugasnem.

Pa bi vseeno delalo če bi 4pin meu samo tacho pa pwm, kako bil potem reguliral?

Dr_M ::

Ja pwm nebi delu ubistvu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ghost7 ::

klinker je izjavil:

Pol bi ze prej kupu kontroler.
PWM splitter je za tiste ki hocejo avtomatsko uravnavanje.

Ja sej, v startu si si zakompliciral zivljenje.
Pri PWM imas stiri zice, ena je za 12V napajanje, vsaj te prevezi na disketno 12V linijo in bos tako razbremenil "platni" konektor.

dela ::

Ja, nikjer nisem videl, da b imeli tak female-female kabel, torej če kupiš 2 navadna pwm podaljška in prerežeš na sredini, in zalotaš female konca skp, bi moralo delat.

Drgač pa pobrski, kaktero plato maš (kolk toka prenese priključek, včas piše v navodilih) in kakšne ventilatorje (koliko toka nucajo). Če imaš na plati kakšen pwm priključek frej, lahko mogoče kupiš še en splitter (lahko tokrat s priloženim kablom), pa jih potem enakomerno razporediš na oba. Pa ne bi smelo bit problemov.

dela ::

Sploh pa ne vem, zakaj bi sploh želel poganjat 6 fanov z enga pwm priključka (tud če bi ta zdržu tok), kako jih maš razporejene sploh? Razumem, da 2 ali pa celo 3 obesiš na en hud CPU cooler in je potem to prek enga priključka vezano na CPU temperaturo. Kam jih pa 6 daš, da je smiselno to regulirat glede na temperaturo ene komponente, mi pa ni jasn.

klinker ::

dela je izjavil:

Sploh pa ne vem, zakaj bi sploh želel poganjat 6 fanov z enga pwm priključka (tud če bi ta zdržu tok), kako jih maš razporejene sploh? Razumem, da 2 ali pa celo 3 obesiš na en hud CPU cooler in je potem to prek enga priključka vezano na CPU temperaturo. Kam jih pa 6 daš, da je smiselno to regulirat glede na temperaturo ene komponente, mi pa ni jasn.


Vodno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3-pin vs 4-pin vent

Oddelek: Strojna oprema
192648 (2208) bajsibajsi
»

Hlajenje - ventilatorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
354288 (3691) korošc
»

4 pinski konektor za ventilatorje?

Oddelek: Strojna oprema
81295 (1159) Seljak
»

Kabel PWM Arctic Cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
123054 (2916) JanezH
»

Problem regulacije CPU ventilatorja z matično ploščo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131671 (1365) SHORTEE

Več podobnih tem