» »

Računalniške trgovine 2015

Računalniške trgovine 2015

grašek ::

Zdravo,

odločam se za nakup računalnika po delih. Zadnje čase Iščem trgovine,v kateri bi lahko kupil računalnik pi delih. Bil sem za Hardwareversand, ampak naj bi od Marca vse šlo navzdol in tam se mi ne zdi varno naročati in tudi njohova sestava je "draga" 30€. Naslednja trgovina je Dinokomp, nevem kaj se je zgodilo ampak Dinokomp.at ni več samo Slovenski je na katerem pa so cene do 50€ dražje proti avstrijskem dinokompu. Mimovrste ni omembe vreden kajti tam je nesmiselno kupovati komponente ker so tam drage. Šlišal sen tudi za Computeruniverse in Mindfactory kjer so nizke cene ampak nekje sem šlišal da so velike poštnine (30€ na paket). Ebay in Amazon pa ne prideta v poštev. Torej kjer vi kupujete komponente? Hvala za pomoč :)

ziga1990 ::

dinokomp imam dobre izkušnje
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

kuglvinkl ::

Že leta pri Funtech. Fantje se zelo trudijo, imam izključno odlične izkušnje.
Your focus determines your reallity

grašek ::

Hvala, ampak v primerjavi z Nemčijo lahko prišparam do 100€ kar pa ni kar tak.

šernk ::

kuglvinkl je izjavil:

Že leta pri Funtech. Fantje se zelo trudijo, imam izključno odlične izkušnje.


se strinjam. pride lepo sestavljen, pa tud če so kakšni problemi vse zrihtajo brez pripomb. Tudi če so kakšen evro dražji od konkurence je njihova poprodajna podpora vredna tistega evra. Ko spišeš mail na nedeljo ob 12 uri in dobiš odgovor čez slabe 4 ure lahko temu rečeš nadstoritev. O servisu pa tudi ne bom izgubljal besed ker jih ne morem prehvalit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tomy5 ::

Furbo ::

+1 za funtech, ko si kupujem comp za naslednjih par let se mi fucka za 100€ 'prihranka'
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hojnikb ::

100e tu, 100e tam... Se nabere..
#brezpodpisa

kuglvinkl ::

Še vedno večina ne razume pojma TCO, total cost of ownership. S Funtechom je načeloma tolikšen, ko je bil ob nakupu. Da ne omenjam bliskovite zamenjave komponente, nič se ne čaka na 45 dni rok. To je zame ključno.

Če povedano posttaviš v perspektivo pri izbranem prodajalcu in je še vedno ceneje, go for it.

Resnica je pa seveda ta, da je večina prov cepljena na tist evro razlike, če seje treba prpelat iz Murske na srevis na Opekarsko (zdej so v šiški) pa to ni nobeno vprašanje.

I.e., ne maram jajcanja, in so zaradi tega cene pri Funtech povsem sprejemljive oz. ugodne.
Your focus determines your reallity

grašek ::

Sem ugotovil da je po takem Funtech beyg buy. Kakšna pa je poštnina za celi Pc?

Ups mislil sem Best Buy

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grašek ()

Bomber7 ::

grašek je izjavil:


Šlišal sen tudi za Computeruniverse in Mindfactory kjer so nizke cene ampak nekje sem šlišal da so velike poštnine (30€ na paket).


Ni take sile. Mindfactory ima 20 eur na paket, kar ni nič u primerjavi s tem da vsaj ene 150-200 eur pršparaš v primerjavi iz slovenijo. (če cel komp kupuješ) Pa še dost bolj resni so kot hadrwareversand... hitro odpošiljajo, hitro odpisujejo na maile itd.

parten ::

sestavi.si, drugače pa naročiš pri kateri avstrijski trgovini ter greš paket iskat na najbližjo pošto čez mejo. Osebno imam same pozitivne izkušnje z haym.info

grašek ::

Mislim da bom naročil pri Funtech, kakšna pa je poštnina na celi računalnik?

DarwiN ::

Če želiš, da ti sestavijo računalnik, potem je res funtech verjetno najboljša opcija... Drgač pa mindfactory (brez ohišja) z dostavo 20€, ali pa edigital.si (brezplačna dostava).. Privarčuješ 10-15%, ampak moraš sam sestavit - kar pa sploh ni težko in prej ko slej se boš moral naučit, a ne. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Epialt ::

grašek je izjavil:

Mislim da bom naročil pri Funtech, kakšna pa je poštnina na celi računalnik?

http://www.funtech.si/si/informacije/do...
Ne bit len no.

Phantomeye ::

Furbo je izjavil:

+1 za funtech, ko si kupujem comp za naslednjih par let se mi fucka za 100€ 'prihranka'


Ja, samo 100€ prihranka pomeni tudi, da lahko dobiš za 100€ boljši računalnik, kar pride v poštev, če kupuješ za naslednjih par let.

nekikr ::

Meni osebno 100€ odtehta boljši servis, boljši support. Če tebi ne, potem imaš res na voljo milijon evropskih trgovin. Treba se bo pa počasi začeti zavedati, da trgovine, ki delajo z 1% marže, pač ne morejo nuditi ničesar razen košarice na spletni strani. Potem pa poslušaš zgodbe, kako so nekje neodzivni, kako se ne potrudijo....ne morejo se, ne za 1%.

Phantomeye ::

nekikr je izjavil:

Meni osebno 100€ odtehta boljši servis, boljši support. Če tebi ne, potem imaš res na voljo milijon evropskih trgovin. Treba se bo pa počasi začeti zavedati, da trgovine, ki delajo z 1% marže, pač ne morejo nuditi ničesar razen košarice na spletni strani. Potem pa poslušaš zgodbe, kako so nekje neodzivni, kako se ne potrudijo....ne morejo se, ne za 1%.


Ne vem, če so v sloveniji nabite cene, še en pomeni, da zato druge trgovine delajo z 1 % maržo...

Xserces ::

caseking ima za moje pojme super support. Vsaj kolikor sem ga rabil ko sem vračal grafično kartico
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

darkkk ::

Mindfactory je ok, pa večinoma med najcenejšimi na idealotu, poštnina pa tudi ni neki ultra draga.

Computeruniverse mi je sicer bolj všeč trgovina, sploh majo fajn porihtano če kaj za davčnega zavezanca kupuješ, je pa mičkeno dražja, je pa poštnina mogoče pikico cenej.

Tr0n ::

Fajn slisat, da funtech se obratuje. Ob casu skylake-a si bom sam tudi verjetno zamenjal celo kisto, pa raje v Sloveniji narocim te komponente.

nekikr ::

Phantomeye je izjavil:

nekikr je izjavil:

Meni osebno 100€ odtehta boljši servis, boljši support. Če tebi ne, potem imaš res na voljo milijon evropskih trgovin. Treba se bo pa počasi začeti zavedati, da trgovine, ki delajo z 1% marže, pač ne morejo nuditi ničesar razen košarice na spletni strani. Potem pa poslušaš zgodbe, kako so nekje neodzivni, kako se ne potrudijo....ne morejo se, ne za 1%.


Ne vem, če so v sloveniji nabite cene, še en pomeni, da zato druge trgovine delajo z 1 % maržo...

Slovenske trgovine delajo s 5-10% maržo. Do the math.

m0LN4r ::

Zaenkrat so moje izkušnje s garancijo prinas in tujini 1:1, nisem bil še deležen našega tako opevanega premium support servisa, prej obratno, ker sm slovenski kupec in morebitna laična stranka si upajo še kako stvar več...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gregor ::

ko sem pred 3 leti kupoval pc sem vse nabavil v

http://direkt.jacob-computer.de/

če se prav spomnim je bila takrat tudi na tem forumu to ena izmed bolj pogosto omenjenih trgovin...
ali sedaj ta trgovina ni več aktualna, je predraga?
___

kdaj bo skylake... v prodaji?

LP

Epialt ::

Eni pravijo da bo od 9.8.2015 dalje, drugi pravijo med 09/2015 in 11/2015... Iskreno upam da imajo prvi prav.

m0LN4r ::

9.8 al 8.9 Počakaj do septembra.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ghost7 ::

grašek je izjavil:

Zdravo,

..... Mimovrste ni omembe vreden kajti tam je nesmiselno kupovati komponente ker so tam drage. ....


Res je. Nimam pojma zakaj je tako, včasih so bili najcenejši, HW sem vedno kupoval pri njih, potem je pa naenkrat šlo samo še na slabše. Najprej so bile cene kak euro višje kot pri konkurenci, vendar, ker sem bil VIP, so brez poštnine tisti € opravičili. Sedaj so pa občutno dražji kot drugod. Postali so veletrgovina in prodajajo malodane že sex pripomočke.

Včasih je bilo defacto najceneje tam, sedaj pa pogosto najdem drugje cenejšo stvar, tudi v navadnih trgovinah kot je BigBang oziroma Merkur. Res pa je, da so hitri, če piše odobava tega dne je v 90% primerov dobava res takrat. Tudi z uveljavljanjem garancije zankrat ni bilo težav.

Žal bi lahko imeli še vedno zelo veliko prometa, pa ga očitno ne rabijo, oziroma so zaslepljeni s pohlepom in računajo nato, da so nas na začetku dobro privadili na njih.

Gatsu ::

Jaz sem zadnje zadeve kupil pri www.ideo.si in sicer 1TB sshd, 3TB disk in monitor Iiyama PL2783H, vse to je bilo najceneje v Sloveniji, zjutraj naročeno, do 16 ure prevzeto na sedežu firme v Šiški. Take odzivnosti enostavno v Sloveniji še nisem bil vajen :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming racunalnika

Oddelek: Kaj kupiti
443856 (250) Peteln007
»

Hitra odločitev - nakup namiznega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509437 (7509) smacker
»

Pomoč pri nakupu grafične (gamerji help!) :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9410164 (8190) Kaj
»

AGP pro

Oddelek: Kaj kupiti
81795 (1487) mtosev
»

Računalniške trgovine, kjer ti sestavijo izbrane komponente

Oddelek: Kaj kupiti
427612 (6119) zagi555555

Več podobnih tem