» »

The Backwards Brain Bicycle

The Backwards Brain Bicycle

tx-z ::

Se mi je zdelo worth sharing:



Se mi zdi kul ideja za anti-theft :) Dvomim, da bi hotu kdo ukradt kolo :)

Kar pa me zanima, če bo kdo znal odgovorit - a si na takem kolesu kakorkoli "omejen" -> skratka a ma tako kolo kakšne slabosti v primerjavi z navadnim - da bi že v osnovi imel slabše ravnotežje, slabšo vodljivost,.. al je to popolnoma irelevantno če ga že iz prve voziš in ne voziš "navadnega" ? :)
tx-z

vostok_1 ::

IMO irrelevantno. Človek se prilagodi in to je to. Sam treba res že zgodaj začet in vložit cel lajf v to....tko kot pri navadnem kolesu. Edino kar morda je mal nerodno je nekolikšen "lag" pri obračanju, ker sta dva zobnika vmes.

Manevriranje motornega čolna je podoben "mindfuck".

Smurf ::

vostok_1 je izjavil:

IMO irrelevantno. Človek se prilagodi in to je to. Sam treba res že zgodaj začet in vložit cel lajf v to....tko kot pri navadnem kolesu. Edino kar morda je mal nerodno je nekolikšen "lag" pri obračanju, ker sta dva zobnika vmes.

Manevriranje motornega čolna je podoben "mindfuck".

S tem, da lahko pri colnu zavestno pravilno premaknes, pri tem kolesu pa moras spremeniti svoj hardwire algoritem, kar je bistveno tezje.

stb ::

+čoln do neke mere odpušča napake, bicikl pa te takoj vrže na nos. Ekvivalent bi bil, če bi se čoln ob vsaki napaki potopil, kar bi precej otežilo učenje.

V skrajno absurdnem sistemu pa lopov lahko celo iztoži lastnika kolesa za vse poškodbe in izpad potencialnega "dohodka".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

innerspace ::

vostok_1 je izjavil:

Edino kar morda je mal nerodno je nekolikšen "lag" pri obračanju, ker sta dva zobnika vmes.

Manevriranje motornega čolna je podoben "mindfuck".


Glih obracanje balance ni noben problem, mozgani se hitro navadijo zamenjave L/D.
Problem je pri prenosu teze na pedala, sedez in balanco, klasicna sinhronost tukaj odpade in je gibanje na takem kolesu precej drugacno od klasike.
Stvar je bistveno bolj kompleksna kot izpade na prvi pogled.
Coln pa nima veze saj ga lahko vozis tudi na daljavo, potrebujes samo L/R in gas.

Me pa zanima kako bi se voznje takega kolesa ucil Asimo ali kak drug bot.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sobno kolo

Oddelek: Loža
3911023 (3732) GupeM
»

Čoln, gumenjak - stroški (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5512042 (10090) perci
»

Čoln za morske užitke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6119162 (8595) Invictus
»

Kje so praktična vozila?

Oddelek: Znanost in tehnologija
4313933 (3043) dzinks63
»

vožnja z motornim čolnom po Savi

Oddelek: Loža
122936 (2286) Azrael

Več podobnih tem