» »

VIA KT880 to Leave NVIDIA nForce2 Ultra 400 Behind?

VIA KT880 to Leave NVIDIA nForce2 Ultra 400 Behind?

kuglvinkl ::

Ok, to bomo še videli.

Vendar, kaj to pomeni za nVidio?

1. Izdali bodo precej dostojne driverje. Hura tudi za nas, ki ne bomo šaltali platforme do denimo aprila drugo leto (early adopters za K8).
2. Ven bodo butnli nov SB, s SATA, GBLan, ... VIA bi utegnila IMO pri high end modelu SBa ×××9 dala za zvok svoj Envy 24.
3. ?

Moje domneve. Pa vi?
Your focus determines your reallity

DSmidgy ::

Pomoje bo zej to res zadni chipset za K7. Nov SB od nVidie pa pomoje že prihaja.

Glede xxx9 south bridga: link.

Res ne vem zakaj so sploh dal tist 7xx socket in ne 9xx za K8. Bi ble vsaj iste plate za vse procesorje (ker chipseti so tko al tko isti). Pač bi ble nogce neizkoriščene.

Pomoje bosta oba dual-channel približno enako hitra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

kuglvinkl ::

VT8239

• Ultra V-Link
• Total 8 HDD support (manjka nVidii)
- 2 Integrated IDE interfaces for
4 ATA133 HDDs (manjka nVidii)
- Int. SATA port for 4 SATA HDDs (manjka nVidii)
• SATA Controller with command queue (manjka nVidii)
• AHCI (POR)
• RAID 0, 1, 0+1 support (manjka nVidii)
• 8 ports USB 2.0 (manjka nVidii)
- direct communication on port 0
• VIA MAC with MII Interface
• 10/100 BT w/ Ext. PHY
• 6 ch. AC’97 audio, HSP V.92
• 96K/20-bit 6 ch. Audio ????!!!
• UAA/Azalia Advanced Audio
• Int. IO/APIC
• Sampling: Q2’03
• Mass Produced: Q3 03

Jep, nVidia že dela R&D. Ker zgornje specifikacije so že nekaj časa znane.
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Kuglvinkl, maš kak link do novice da je to socket A čipovje ? Meni se namreč zdi da je Kt800 serija namreč K8 oz Athlon 64 čipset, se pravi ni nobena konkurenca nforce 2 čipovju pač pa nforce3.
South bridge je že nafilan z dobrotami, samo če bodo hoteli konkurirat nvidii bodo morali najprej poštimat NB.
Sicer so pa ta K8 čipovja zaenkrat čisto nezanimiva za normalnega uporabnika, ki bi nadgradil socket A, ker Athlon 64 za ta del trga zgleda, da še nekaj časa ne bo široko dostopen.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Poglej na XBit labs v novicah zadnjih dni.

Direkt informacije, da bo to Socket A nimam, ampak sem sklepal glede na to, da je govora o konkurenci nForce 2.

Hja, bomo videli, če ne prej, ko da VIA ven PR sporočilo, lice pa novembra na comdexu (white paper verjetno še malo prej).
Your focus determines your reallity

DSmidgy ::

Seveda je za K7. Ker tisti drugi je K8T800...

Recimo na Tom's Hardware je naslov "VIA to release dual-channel DDR KT880 chipset". A ma A64 memory kontroler v north bridgu?

In pol še piše: "VIA Technologies will release another chipset supporting the K7 platform from Advanced Micro Devices (AMD), according to the company. The KT880 chipset, supporting a 400MHz FSB (front-side bus) and dual-channel DDR400 memory, will be the latest and last entry in VIA's K7 chipset line."

morphling1 ::

Ja vidim da nista enaki oznaki, samo čudno se mi zdi, da nikjer drugje ni nič o tem, tudi na VIA domači strani in VIAareni. Bomo videl kaj bo iz vsega skupaj ratalo, verjetno zna res nekaj ven priti, čeprav dual channel ni njihova rešitev za večjo popularnost (glej recimo test SC nforce2 plate, ki je bila praktično povsod hitrejša od DC verzije) ampak pci/agp lock, če ne bodo imeli tega spet ne bodo zanimivi za nekatere, zmogljivostno pa skoraj ne verjamem, da lahko še kaj revolucionarnega naredijo napram nforce2.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DSmidgy ::

Sej ne bo agp/pci locka. To bo ista zadeva kot kt600 z dual-channel memory kontrolerjem namesto tega ...64 k majo zej.

glej recimo test SC nforce2 plate, ki je bila praktično povsod hitrejša od DC verzije
A lahko link daš. Ne da nebi verjel ampak me zanimajo rezultati.

morphling1 ::

Če ne bo pci locka so cepci in ostajajo edini proizvajalec čipovij, ki tega ne zna izvesti.

Anandtech test Soltek SC nforce2 plate

Sem šel še enkrat skozi rezultate, v gaming testih se drži najboljših nforce 400 ultra plat, v Hi end Specview perf pa pade za njimi, v media encoding, content creation je pa tam nekje kot 400 ultra včasih pa malo zadaj. Samo moraš vedeti da je bila narejena primerjava z dvema trenutno najhitrejšima nforce 400 ultra platama DFI lanparty ter Gigabyte, ki sta se že prej izkazali kot najhitrejši nforce2 plati med vsemi
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša socket A matična (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
574235 (3122) t3hn0
»

Nakup low cost računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
271864 (1394) jest10
»

KT880 review!

Oddelek: Strojna oprema
111024 (901) VASkO
»

Znižanje Viinih prihodkov v novembru

Oddelek: Novice / Ostale najave
92303 (2303) Dr_M
»

nForceII vrača udarec

Oddelek: Novice / Pomnilnik
182716 (2716) Tic

Več podobnih tem