» »

Microsoft zaradi Nokie četrtletje sklenil z največjo izgubo

1
2
»

antonija ::

ideja je super. Recimo da študent rabi office da napieš seminarsko nalogo. tistih nekaj mesecev bo plačeval nizko naročnino po 7 EURna mesec, potem pa bo prekinil naročnino in fertik.
Student _ne_rabi_ office da napise seminarsko nalogo. Student _hoce_ office da napise seminarsko nalogo. In smeinarskih nalog je kar nekaj (vsaj na nasem faksu jih je bilo). Pa se diploma, ki se vecinoma valja po predlaih mentorjev in komisarjev in tecejo meseci preden vneses vse popravke.

nevem zakaj bi morali za office plačati 150 EUR, če lahko plačuješ 7 EURmesečno in dobiš še 1 tb velik prostor v oblaku za ta denar.
Z 7 EUR na mesec bi si lahko placal uporabo offica za 21 mesecev (ce narocnina ostane enaka; ce kupis office bo vedno enkraten strosek ki se ne spreminja). Faks ponavadi traja 3 leta, pa ce prav razumem danes skoraj vsi delajo se bolonjski magisterij, kar pomeni 5 let. To je 60 mesev. Lahko si placa online office, ki ga bo uporabljal 1/3 casa ko je na faksu, ali pa fiksni office ki ga bo uporabljal dokler ga bo hotel. Na podiplomcu, ko dobi siht, itd.

Eh kdor misli da je trdi disk še zmer iznajdba in nenuca backupa.
Na cem pa mislis da M$ shranjuje tvoje oblacne podatke? Furajo cist enake diske, samo mickeno vec redundance imajo (ker iste diske uporablja milijone uporabnikov). Meni domaca shramba (RAID 5 + backup) povsem zadostuje, poleg internetne narocnine in stroma placam tocno 0 EUR na mesec, pa podatki so pri meni.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

noraguta ::

Hw on sw sta seveda zastonj, ravno tako migracija.... Pa še vedno so podatki zgolj pri tebi. Kako sinhronizacijo pa itak odjebmo .
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Thuban ::

antonija je izjavil:

ideja je super. Recimo da študent rabi office da napieš seminarsko nalogo. tistih nekaj mesecev bo plačeval nizko naročnino po 7 EURna mesec, potem pa bo prekinil naročnino in fertik.
Student _ne_rabi_ office da napise seminarsko nalogo. Student _hoce_ office da napise seminarsko nalogo. In smeinarskih nalog je kar nekaj (vsaj na nasem faksu jih je bilo). Pa se diploma, ki se vecinoma valja po predlaih mentorjev in komisarjev in tecejo meseci preden vneses vse popravke.



ne, študent hoče Latex. ;)

Za odpiranje dokumentov, ki so narejeni z nekimi offici pa je dovolj zastonj verzija microsoftovih officov v brskalniku. Za vse ostalo, VSE ostalo, je tu Latex.
(Če misliš, da govorim o seksi oblačilu prosim če zaključiš debato z mano, da ne trošimo časa.)
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

antonija ::

Hw on sw sta seveda zastonj, ravno tako migracija.... Pa še vedno so podatki zgolj pri tebi. Kako sinhronizacijo pa itak odjebmo .
SW in HW za vse skupaj kostata tocno tolk kot hocem placat za njih (s tem da je ogromno SWja za take namene zastonj, samo vec casa in znanja zahteva). Sinhronizacijo imam pa kjer hocem in kakor hocem (na PC, na HTPC, na telefon, tablico, karkoli). Gor imam lahko dokumente, slike, videe, muziko, vse. Lahko direkt sinhronizacijo, lahko oblacno varianto (s tem da vse tece pri meni na mojem HWju), se UIje si lahko izbiram kolk cortkani nej bojo.

Za migracijo pa nimam pojma kaj hoces povedat, moja domaca shramba in ceno migracije 0 EUR. Tudi ko zemnjam uza novo enoto, to pomeni par klikov in kaksen dan cakanja, pa je stvar resena. Sklepam pa da ce bi rad presel iz M$ resitve na kaksno drugo placljivo oblacno resitev, bi pa moral krepko placati za komfortno migracijo ali bi se pa matral vsak dokument posebaj prenasati iz enega konca na drugega...

ne, študent hoče Latex.
Nekaj studentov res raje izbere *tex variato, ker ce se navadis na workflow je zadeva zelo ucinkovita in resi ogromno tezav, ki so vgrajene v WYSIWYG urejevalnike. Ampak ce smo iskreni teh studentov ni ravno veliko. Velika vecina je prepricana da obstaja samo in edino M$ office in to je edino kar poznajo, zato je to edino kar hocejo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Thuban ::

sem mislil da smo na inženirskem forumu.
pa imam občutek da govorim s fdvjevcem.

lp
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

antonija ::

Jaz sem naravoslovne smeri, ne inzinirske. Tudi taki obstajamo poleg ekonomov in slosarjev.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Thuban ::

antonija je izjavil:

bi se pa matral vsak dokument posebaj prenasati iz enega konca na drugega...


bi se matral prenašat dokumente iz enga konca na drugega. :D

ja, avtomatski sync znotraj aplikacije onedrive je grozno naporen proces. Boli kot da bi rojeval tiste datoteke na oblak.
jao, naravoslovci.

antonija je izjavil:

Za migracijo pa nimam pojma kaj hoces povedat,


ja, vidimo.


antonija je izjavil:

Sklepam pa da ce bi rad presel iz M$ resitve na kaksno drugo placljivo oblacno resitev, bi pa moral krepko placati za komfortno migracijo.


7 EUR mesečno je krepko plačati? :D

antonija je izjavil:

Hw on sw sta seveda zastonj, ravno tako migracija.... Pa še vedno so podatki zgolj pri tebi. Kako sinhronizacijo pa itak odjebmo .
SW in HW za vse skupaj kostata tocno tolk kot hocem placat za njih (s tem da je ogromno SWja za take namene zastonj, samo vec casa in znanja zahteva). Sinhronizacijo imam pa kjer hocem in kakor hocem (na PC, na HTPC, na telefon, tablico, karkoli). Gor imam lahko dokumente, slike, videe, muziko, vse. Lahko direkt sinhronizacijo, lahko oblacno varianto (s tem da vse tece pri meni na mojem HWju), se UIje si lahko izbiram kolk cortkani nej bojo.


ti torej iznajduješ toplo vodo in se delaš carja, namesto da bi uporabil microsoftovo rešitev in svoj čas porabil koristneje.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

antonija ::

7 EUR mesečno je krepko plačati? :D
420 EUR na 5 let je krepko placati anpram 150 EUR na 5 let. Pa tista stvar za 150 EUR ponavadi zdrzi veliko dlje.

ti torej iznajduješ toplo vodo in se delaš carja, namesto da bi uporabil microsoftovo rešitev in svoj čas porabil koristneje.
Ne, jaz dam denar nekomu drugemu, ki mi priskrbi resitev, ki jo imam pri sebi doma, in mi omoga vse to kar omogoca M$ in se veliko vec, casa pa ne porabim prakticno nic. S tem da sam izbiram komu bom naslednjic dal denar in koliko.
Toplo vodo dobim pa iz pipe. Inzenir bi to lahko vedel...
Me pa veseli da smatras moje delo kot carsko. Za tako malo truda me se nihce ni razglasil za carja. Res hvala.

ja, avtomatski sync znotraj aplikacije onedrive je grozno naporen proces.
Avtomatski sync znotraj iste aplikacije ni migracija. Bos ponovno probal z odgovorom kjer ne izpades tak bedak inzenir?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Thuban ::

antonija je izjavil:

s tem da je ogromno SWja za take namene zastonj, samo vec casa in znanja zahteva


vidiš, inženirji se s takimi nebulozami ne ukvarjamo. Plačaš, da stvar dela 100%, svoj čas pa posvetiš produciranju denarja.

antonija je izjavil:

7 EUR mesečno je krepko plačati? :D
420 EUR na 5 let je krepko placati anpram 150 EUR na 5 let. Pa tista stvar za 150 EUR ponavadi zdrzi veliko dlje.



če delaš v poslu kjer je 420 € na 5 let velik znesek, ti priporočam prekvalifikacijo.

antonija je izjavil:

Ne, jaz dam denar nekomu drugemu, ki mi priskrbi resitev, ki jo imam pri sebi doma, in mi omoga vse to kar omogoca M$ in se veliko vec, casa pa ne porabim prakticno nic. S tem da sam izbiram komu bom naslednjic dal denar in koliko.



vidiš, namesto 7 € mesečno, kar je neznaten znesek, ti plačaš nekomu tretjemu da ti nastavlja stvari, ker jih sam ne znaš.

lej, premalo znaš in preveč si upaš komentirat da bi bilo vredno izgubljat čas s tabo. lep dan ti želim
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

antonija ::

vidiš, inženirji se s takimi nebulozami ne ukvarjamo. Plačaš, da stvar dela 100%, svoj čas pa posvetiš produciranju denarja.
Inzenir naj bi bil sposoben nekaj ustvarit, nacrtovat, itd. To, da znas placat in odnest, to zna vsaka opica. S tem se ni za hvalit. Ti nisi inzenir, ti imas v najboljsem primeru samo naziv inzenirja.

če delaš v poslu kjer je 420 € na 5 let velik znesek, ti priporočam prekvalifikacijo.
420 vs 150 EUR ni vprasanje mesecnega dohodka, ampak zelo simpl ekonomska racunica. Ce lahko za isto stvar placam 3x manj, bom to naredil. S tem da tukaj ne gre za isto stvar, ampak offica za 420 EUR sploh ne morem uporabljati ce pade internet. Ali pa ce se firma tako naprde. Ali mi pa vmes dvignejo narocnino. Pa se marsikaj drugega.

vidiš, namesto 7 € mesečno, kar je neznaten znesek, ti plačaš nekomu tretjemu da ti nastavlja stvari, ker jih sam ne znaš.
Vidis, spet si mimo brcnil tako da je kar hudo. V cisto vsakem postu si si postavil neke privzete "resnice" (od tega da sem FDVjevec do tega da si ti inzenir), pa vsakic sproti jo dobis po buci.
Ne, nikomur nisem placal za nastavitve. Vecina ljudi, ki ima visoko izobrazbo, naj bi se bila sposobna nauciti novih stvari. Meni to nekako se gre, tebi pa kot vidim ne.

lej, premalo znaš in preveč si upaš komentirat da bi bilo vredno izgubljat čas s tabo.
Se mi je zdelo da bo nekaj takega. Rem med noge, v jok pa na drevo. to mora spet biti kaksna 'inzenirska' fora...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Thuban ::

vidiš, to pa rata ko se naravoslovec loti komentirat.

seveda lahko uporabljaš office 365 ko ti pade internet, saj se ti namesti na tvoj računalnik.
daj resno te prosim da raziščeš o čem pišeš, preden začneš kokodakat po forumu iz čiste ihte no.


420 EUR na 5 let, 1 tb oblačnega prostora pa boš izpustil? Saj veš da konkurenca ima alternative za 10 EURmesečno samo oblak, tu pa za 7EUR mesečno dobiš oblak IN office?

kot rečeno, prosim razišči, ker s tabo izgubljal časa ne bom.

antonija je izjavil:

vidiš, namesto 7 EUR mesečno, kar je neznaten znesek, ti plačaš nekomu tretjemu da ti nastavlja stvari, ker jih sam ne znaš.

Vidis, spet si mimo brcnil tako da je kar hudo. V cisto vsakem postu si si postavil neke privzete "resnice" (od tega da sem FDVjevec do tega da si ti inzenir), pa vsakic sproti jo dobis po buci..



sam si tako izjavil.

antonija je izjavil:

Ne, jaz dam denar nekomu drugemu, ki mi priskrbi resitev, ki jo imam pri sebi doma



sploh pa kaj si ti, da uporabljaš žensko ime, pišeš pa v moškem spolu?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

antonija ::

A se drzat se ne znas tega kar napises? ccc... polomija od cloveka.

1 tb oblačnega prostora pa boš izpustil?
Ja. 1TB oblacnega prostora dokler je iz oblaka ne uscije. Domac ekvivalent v velikosti 1TB je danes zelo zelo poceni.

sam si tako izjavil.
Lazes. Podaj citat.

Ne, jaz dam denar nekomu drugemu, ki mi priskrbi resitev, ki jo imam pri sebi doma
Tako je. Kupim resitev ki mi ustreza, brez mesecne narocnine. Kako si iz tega pogruntal, da nekoga placam da mi pride uredit nastavitve (ali pa da jih celo vzdrzuje), mi ni jasno.

sploh pa kaj si ti, da uporabljaš žensko ime, pišeš pa v moškem spolu?
Jaz uporabljam nick, pisem pa v moskem spolu ker sem moskega spola.
A bi moral zate sklepati da si ozvezdje glede na tvoj nick?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

boolsheat ::

https://products.office.com/en-us/buy/c...

Office 365 lahko namestiš na 5 PCjev za 100usd na leto plus, da dobiš še 1TB prostora in 1 uro mesečno Skype klicanja

Da bi kupil klasično Office 2013 licenco z Outlookom za 5 PCjev bi pa skeširal 5x $220 za Office. Plus dodatno mesečno nekje cloud prostor in recimo Skype, če bi potreboval.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft sklenil rekordno prvo četrtletje

Oddelek: Novice / Rezultati
218277 (5960) janig
»

Microsoft z Office 365 zasluži več kot z Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6925466 (22098) GupeM
»

Microsoftove delnice presegle rekord iz leta 1999

Oddelek: Novice / Rezultati
139071 (7608) next3steps
»

Microsoft kljub šibki prodaji novih računalnikov sklenil odlično poslovno leto

Oddelek: Novice / Rezultati
4622106 (19354) noraguta
»

Microsoft z rekordnimi prihodki, dobiček nekoliko sklestila Nokia

Oddelek: Novice / Rezultati
2514275 (12074) kpkp

Več podobnih tem