» »

Je tak disk v okvari ?

Je tak disk v okvari ?

Cokolesnik ::

Po 2 letih uporabe mi je disk pri branju iz določenega mesta začel škrtati in se po zvoku sodeč "matral" z branjem, podobno kot če imamo disketo zanič in jo disketnik vedno znova in znova hoče prebrat. Ta zvok bi lahko opisal tudi tako, kot bi nekaj škripalo v disku. Napravil sem test s programom za IBM diske, ker imam IBMovega 15 Gb. Javil je napake, nakar sem naredu low level format in potem napak ni bilo več.

Minilo je pol leta in tokrat se je pojavila popolnoma enaka težava. Verjetno jo bom spet odpravil z low level disk formatom.

A mislite, da bi disk moral zamenjati pri prodajalcu, saj sem takrat dobil 3 letno garancijo nanj in garancija še vedno velja. Ker se mi zdi, da je vse skupaj softwerska in ne hardwerska težava, torej nima smisla menjati diska. Ali pa mislite drugače?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

sash ::

pri prodajalcu povprašaj kako je s tem ker če je prodajalec kolčkaj pošten ti ga bo zamnjal, sicer pa si ga naj...
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Han ::

Dokler lahko disk "popraviš" z Drive Fitness Testom, ne boš z garancijo nič dosegel. Razen če poznaš prodajalca, ki ti bo pripravljen disk zamenjat na lastno pest...

Vprašaj, če je na voljo za tvoj disk popravljen firmware.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Yohan del Sud ::

Nekateri so pripravljeni na kompromis. Mogoče ti ga bodo lažje zamenjali, če boš rekel da bi vzel novega in ti dajo tega v ceno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404385 (3367) amigo_no1
»

Disk WD 120GB crknil?

Oddelek: Strojna oprema
221249 (946) DominusSLO
»

Stavka Racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
291880 (1597) Trdi
»

sesut disk???

Oddelek: Pomoč in nasveti
131587 (1378) miranpozar
»

HardDisk + bad sectorji + garancija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191939 (1790) ABX

Več podobnih tem