» »

Kakšni so simptomi prazne baterije BIOSa

Kakšni so simptomi prazne baterije BIOSa

Kurzweil ::

Nikdar v življenju še nisem ne videl ne slišal, kakšni so simptomi, če je baterija na plati, ki skrbi za napajanje BIOSa prazna?

Ali se računalnik sploh zažene?
Ali se v določenem procesu ob zagonu računalnik izklopi?
Ali je viden na začetku vsaj POST od BIOSa?
Je mogoče da se ugasne šele ob zagonu operacijskega sistema?
Ali BIOS tako kot naprimer, ko če ni diska oz. sistema to sporoči ob zagonu?

Resno se sprašujem koliko matičnih plošč je že romalo v smeti, zaradi tega razloga in kako se vidi da je baterija prazna?

xda develope ::

Da
Ne
Da
Ne
Ne
Resetira ti vse nastavitve v biosu.
Sam jo menjam 1x na dva meseca

AapocalypseE ::

Wtf?

Zakaj bi menjal 1x na dva meseca baterijo na plati?

Jaz še nisem niti enkrat menjal baterije na plati...

Kurzweil ::

Sicer tudi meni ni jasno zakaj bi menjal baterijo na 2 meseca, ko pa mi je ni bilo treba še nikdar v življenju. Torej računalnik se prižge, POST je videnm in kaj se zgodi potem?

AapocalypseE ::

Spremeni nekaj v biosu in daj save and quit.

Vgasni računalnik in ga znova prižgi in boš videl ali so ostale nastavitve v biosu, ki si jih shranil.

dela ::

Ura ti začne zaostajat, tako se verjetno najhitreje in najbolj pogosto opaz.

darkolord ::

Če je baterija slaba ura ne zaostaja, prav tako ne pozabi takoj nastavitev.

Šele ko je računalnik popolnoma izklopljen (torej sploh nima napajanja) in je baterija slaba, se resetira ura, lahko pa tudi nastavitve v BIOSu (ne vedno).

Kurzweil ::

Možno, da bi videt točen simptom prazne baterije, če bi jo vzel ven in prižgal. Ampak sem skoraj prepričan, da se obnaša povsem drugače če je baterija popolnoma prazna oz. je ni, kot če je pol prazna.

Dejansko me zanima, če se računalnik po postu vedno na istem mestu resetira, če je možno da je baterija, je pa verjetno tu odvisno od matične do matične.

čuhalev ::

Ne, samo dve možnosti sta, ali je prazna ali ni, vmesnega stanja pač ni. Če je prazna, BIOS pozabi nastavitve in to se vidi, ko zaganja sistem iz česar koli drugega kot diska.
Na računalniku, v katerem imam Athlona XP 2500+, ob prazni bateriji izpiše, da imam 1100+, ergo sistem je pozabil nastavljen FSB.

Kurzweil ::

Torej, če se normalno zažene in se ne resetira oz. signalizira težave, kaže kot da disk ne obstaja, kar imam občutek, da je marsikdo že zamenjal za okvaro diska, ker ga pač ne zazna in misli da je hin. To pomeni, da je verjetno marsikdo že vrgel disk stran in če pride do tega, se vedno pogleda ura v BIOSu in če je resetirana, potem je dejansko disk vredu.

Nevem kje in kdaj sem videl, ali se samo meni zdi, da pri zagonu nekaj napiše v smislu, da je baterija prazne ali prav nič?

Torej če začne iskat druge naprave za bootanje, kako za vraga pa potem njih prepozna v BIOSu, če diska ne oz. zakaj potem sploh ponudi možnost bootanja iz druge naprave če ne zazna nič...

čuhalev ::

Da, nekateri izpišejo
CMOS Checksum error, press F1 to ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je baterija fuč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112031 (1736) GummyBear
»

ASUS a7n8x-x

Oddelek: Strojna oprema
9675 (618) Duhec
»

Večji problemi z računalnikom (strojni,programski?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
281459 (1118) vbohinc
»

Baterija na matični plošči

Oddelek: Pomoč in nasveti
175462 (4388) R33D3M33R
»

Hude težave z računalnikom 286. Prosim pomagajte

Oddelek: Pomoč in nasveti
191723 (1318) Popaj1

Več podobnih tem