» »

The Revenant

The Revenant

«
1
2

oo7 ::

25 December 2015



The Revenant is an upcoming western thriller film produced and directed by Alejandro G. Iñárritu. The screenplay, adapted from Michael Punke's 2003 novel of the same name, was written by Iñárritu and Mark L. Smith and is partially based in the life of frontiersman Hugh Glass. The film is set to star Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Will Poulter, and Domhnall Gleeson.

Development of the film began on August 2001 when Akiva Goldsman purchased Punke's manuscript with the intent of producing the film. The film was originally set to be directed by Park Chan-wook with Samuel L. Jackson in mind to star, and later by John Hillcoat with Christian Bale in negotiations to star. Both directors left the project, and González Iñárritu signed on to direct in August 2011. In April 2014, after several delays in production due to other projects, González Iñárritu confirmed that he was beginning work on The Revenant and that DiCaprio would play the lead role. Principal photography began in October 2014.


Zgodba:
In the 19th century, Hugh Glass (DiCaprio), a fur trapper, is mauled by a bear while hunting. His companions (Hardy, Poulter, Haas, and Gleeson)[2] rob him and leave him to die, but he survives and sets out to get revenge on the men who betrayed him

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1663202/?re...








Tale western zna biti zelo huda konkurenca Tarantinovem westernu The Hateful eight pa še filma izideta na isti dan>:D

Režiser filma je Alejandro González Iñárritu, ki je lansko leto posnel film Birdman in ima v lasti že tri oskarje.

Grem stavit, da bo Leonardo Di Caprio zopet nominiran za oskarja>:D
  • spremenil: oo7 ()

arnecan1 ::

Komaj čakam.

oo7 ::

The Revenant | Official Teaser Trailer

arnecan1 ::

Uh, super film. Vsaj po trailerju sodeč. Poslastica leta.:D

Nikec3 ::

Nominacija za režijo in najboljšo fotografijo je zagotovljena.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Sarkozy ::

Alejandro González Iñárritu je deležen kritik zaradi težav pri snemanju filma The Revenant

 Ko boste videli film, boste videli njegovo veličino. In rekli boste vau!

Ko boste videli film, boste videli njegovo veličino. In rekli boste vau!

Ils sont fous ces Slovenes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sarkozy ()

oo7 ::

The Revenant Official Trailer #1 (2015) - Leonardo DiCaprio, Tom Hardy Drama Movie


The Revenant Gets R Rating For "Strong Frontier Combat And Violence8-)
http://wegotthiscovered.com/movies/leon...

oo7 ::

RT: http://www.rottentomatoes.com/m/the_rev...

The Revenant - Movie Review

oo7 ::

The Revenant 81% na Rotten tomatoes

Izid filma je 8 Januar 2016 ampak na travniku je že ta film in to v lepi kvaliteti kako je to možno? 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

IL_DIAVOLO ::

Ufff, konec leta pa pridejo sami vrhunski filmi...huda konkurenca tarantinu tale movie.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

The Revenant 81% na Rotten tomatoes

Izid filma je 8 Januar 2016 ampak na travniku je že ta film in to v lepi kvaliteti kako je to možno? 8-O



Kako je to možno ne vem ampak tudi lani janurja so ven butnili nekaj Screenerjev. Tako, da samo uživaj :P.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ufff, konec leta pa pridejo sami vrhunski filmi...huda konkurenca tarantinu tale movie.



Dvomim, da je konkurenca. revenant je realističen western, Tarantinov bo pozerski z veliko govorjenja, spoliran, čist...

Revenant je realističen, umazan, brutalen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

IL_DIAVOLO ::

Oba bosta top in to je najbolj pomembno...ne filozofiraj.

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Oba bosta top in to je najbolj pomembno...ne filozofiraj.

S tem se ne bom strinjal. Tarantinovi westerni so nerealni tako da ne ti meni o filozofiranju. Vse je polikano, urejeno, vsi igralci so umiti, brade negovane.. daj, daj.. to ni pravi divji zahod..

Ravno to, kar prikazuje revenant, umazane traperje v bedi. to je bil tisti pavi willwest... pravljice ti lahko spiše zgolj ameriški režiser..

Nikec3 ::

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Oba bosta top in to je najbolj pomembno...ne filozofiraj.

S tem se ne bom strinjal. Tarantinovi westerni so nerealni tako da ne ti meni o filozofiranju. Vse je polikano, urejeno, vsi igralci so umiti, brade negovane.. daj, daj.. to ni pravi divji zahod..

Ravno to, kar prikazuje revenant, umazane traperje v bedi. to je bil tisti pavi willwest... pravljice ti lahko spiše zgolj ameriški režiser..

LOL, od kdaj pa je realnost merilo kvalitete filmov?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

echo ::

Sej ni, hotu ti je sam povedat, da filma nista glih v isti kategoriji.

IL_DIAVOLO ::

bambam20 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Oba bosta top in to je najbolj pomembno...ne filozofiraj.

S tem se ne bom strinjal. Tarantinovi westerni so nerealni tako da ne ti meni o filozofiranju. Vse je polikano, urejeno, vsi igralci so umiti, brade negovane.. daj, daj.. to ni pravi divji zahod..

Ravno to, kar prikazuje revenant, umazane traperje v bedi. to je bil tisti pavi willwest... pravljice ti lahko spiše zgolj ameriški režiser..


Nisem ti jaz kriv, če si ljubitelj starih dobrih westernov in ne zastopiš filmov tarantina.

oo7 ::

The Renevent je označen kot Adventure, Drama, Thriller

The Hateful eight pa kot Western


The Renevant se dogaja v letu 1820 zlqta doba kavbojcev je bila pa od leta 1866-1886 mogoče tudi zaradi tega ne spada pod western.

The cowboy of myth and reality had his beginnings in Texas. There cattle grew wild with few natural enemies; by the end of the Civil War there were an estimated 5 million of them. It was then that the cowboy entered his twenty-year golden age, 1866-1886, the era of the open range and the great cattle drives.

dronyx ::

Leonardo DiCaprio pove v tem filmu približno toliko kot grizli, ki ga je napadel. Večinoma samo nekaj brunda... Bi bilo po svoje ironično, če bi dobil pri vseh svojih vlogah oskarja ravno za tole.

Izi ::

Če se že omenja realnost je tokrat Tarantinov The Hateful Eight mnogo bolj realen kot pa The Revenant. Toliko globokih ran, kot jih je v tem filmu preživel DiCaprio, bi pokopale celo akcijske junake od Staloneja, Švarcija ali Bruce Willisa. Kakšen Rambo ali John McClane in ostala druščina so mehkužci proti gospodu Steklenemu (Glass).
The Revenant je zame Sci-fi žanr. Ves čas sem se spraševal s katerega planeta prihaja neuničljivo bitje, ki ga igra DiCaprio. Mraz mu ne more do živega, v ledeno mrzli vodi, ki normalnega Zemljana smrtno podhladi v 5 minutah se on namaka kot da bi bil v toplicah.
To bitje očitno nima niti krvi, saj iz neštetih globokih ran, kjer bi Zemljanu kri špricala in ne samo tekla, njemu priteče samo par kaplic krvi. Bakterije in virusi pa očitno na tega vesoljca ne gredo, saj bi bila prav vsaka od teh ran za Zemljana smrtna že zaradi zastrupitve, tudi če ne bi izkrvavel.
Pa kosti je imel verjetno iz kakšne na tem planetu neznane neuničljive snovi, saj normalen Zemljan po tistem boju ne bi imel ene same cele kosti v telesu, da večkrat zlomljene hrbtenice niti ne omenjamo.

Očitno sem nekje spregledal, da gre pri Revenantu za enega izmed Marvelovih super junakov, ki je nesmrten in poln nanotehnologije, ki mu z neverjetno hitrostjo celi rane :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Tr0n ::

Se ena razlika ja. H8 je prvi Tarantino film brez originalne ideje in napetosti/misterija, ki ga njegovi filmi ponavadi prikazejo, Revenant je pa kr soliden raw revenge movie.

Oba pa nista kaj prida v letosnji konkurenci filmov Spotlight, Trumbo in Steve Jobs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

innerspace ::

Se pridruzujem zadnjim trem komentarjem.
Film je zelo surov z osredotocanjem na trpljenju glavnega lika. Konec je kvazi katarzicen a name ni naredil nekega mocnega vtisa.
Brez dobre fotografije in kamere bi bil film precej monoton.
Glavni lik je res superheroj(sicer bakterije in mraz ne gredo dobro skupaj), toliko ran in izgubljene krvi ne bi prezivel nihce. Morda je zelja po mascevanju mocnejsa od smrti.

Recimo Trumbo je cisto drug zanr, meni bistveno bolj vsecen od Revenanta.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Izi ::

Če že primerjamo filme med seboj potem bi jaz Revenanta primerjal z Everest (2015)
Meni osebno je bil Everest boljši kot Revenant, čeprav vidim, da ima slabše ocene.

Oba filma imata za podlago resnično zgodbo.
Oba prikazujeta boj človeka z neusmiljeno naravo.
Oba imata prelepo pokrajino (za občudovati iz toplega fotelja ;))

Vitez ::

Pogledal oba. Revenant me ni prepričal. Niti v žanru survival filma ne. Je že fajn, da ima film slow motion, pa da se dogaja v divji naravi, pa da je Di Caprio kosmat...ampak temu filmu nekaj manjka. Film hoče biti globok, ampak ni. In ima neke prav patetične komponente. dalje ne bom, da komu ne pokvarim ogleda.

H8 mi je po drugi strani tipični Tarantino film, kr zabaven, dialogi so vredu, itak večinoma tipični tarantinovi igralci, film razumem kot spet glorijo špaget vesternom, s katerimi je Tarantino itak obseden, malo je tudi glorije črnskemu filmu 70-ih. Tarantino s svojim pretiravanjem na B produkcijo nikoli ne razočara.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

Aston_11 ::

Imam v spominu, da sem enih 30 let nazaj gledal nakaj podobnega kot Revenent. Da ni kakšen rameke s podobno vsebino, kar po spominu, je bil tisti starejši boljši?

Vitez ::

Malo sem guglal, po moje si gledal tole:

http://www.imdb.com/title/tt0067388/

Dobra ideja, nisem še gledal.

oo7 ::

Nekaj kipcev pa so dobili :)


Golden Globes 2016

Best Motion Picture - Drama
"The Revenant" (WINNER)
"Carol"
"Mad Max: Fury Road"
"Room"
"Spotlight"


Best Director - Motion Picture
Alejandro G. I?árritu ("The Revenant") (WINNER)
Todd Haynes ("Carol")
Tom McCarthy ("Spotlight")
George Miller ("Mad Max: Fury Road")
Ridley Scott ("The Martian")


Best Actor in a Motion Picture - Drama
Leonardo DiCaprio ("The Revenant") (WINNER)
Bryan Cranston ("Trumbo")
Michael Fassbender ("Steve Jobs")
Eddie Redmayne ("The Danish Girl")
Will Smith ("Concussion")

Tr0n ::

Best actor oskarja bi DiCap znal pobrat, najboljsi film pa mislim, da ne bo.

Tilen ::

Ne vem, meni se vse skupaj zdi preveč generično. Na četrt filma ti je jasno, kaj se zgodi na koncu. Leonardo ima v enem trenutno zlomljeno nogo, čez nekaj minut že teka okrog. Jaz ne vidim nobenega presežka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vitez ::

Inarrituju je vsak film slabši, začel je izjemno, z Amores perros in 21 gramov, nadaljeval solidno, Biutiful je že tako tako, Birdman je recimo spet malo boljši, The revenant pa je brezveze.

Nikec3 ::

Meni je bil Birdman preprosto genialen.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

maco-maco ::

dronyx je izjavil:

Leonardo DiCaprio pove v tem filmu približno toliko kot grizli, ki ga je napadel. Večinoma samo nekaj brunda... Bi bilo po svoje ironično, če bi dobil pri vseh svojih vlogah oskarja ravno za tole.


Včeraj gledal. Brunda pa res mal preveč. Pa mogoče se tudi pri plazenju ni ravno šparal.
Mogoče pa filma samo ne razumem. Da je pa mogoče ravno to štos. Kdo bi vedel.
Kaj?

globoko grlo ::

imo je cel film reklama za spodnjo čeljust LdC
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

matobeli ::

maco-maco je izjavil:


Mogoče pa filma samo ne razumem. Da je pa mogoče ravno to štos. Kdo bi vedel.


Mislim da ni to problem.
Men se film ni zdel čisto nič posebnega, ni bil slab, ampak nek hud presežek pa ni. Globina zgodbe? Nop, ne, tega film nima. Pogledaš, si zadovoljen, pozabiš.

Outcast ::

Jst sm ga tud pogledal čez vikend in mi ni jasno od kje 12 nominacij...je dobr film, super slika, avantura, tisto z medvedom je tud zlo dobr posneto, zgodba nic novega, igra pa tud ne no, ne od Leota in ne od Hardyja...men bo smešno ce bo ravno za ta film dobu Leo oskarja, ravno tu je najmanj 'igre', cenim pa da se je tip med snemanjem cist uzivel v vlogo...

Sarkozy ::

pogledal včeraj v 4K
ja, večer oskarjev bo v znamenju Revenant
zgodovinskih 12 oskarjev za film, mu lahko pokvari le Sly, ki bo speljal kipec Hardyu 8-)
Ils sont fous ces Slovenes!

globoko grlo ::

A mi lohka kdo razloži kako lahko tak pofl dobi tolk nominacij/oskarjev.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

gddr85 ::

imo nominacije/oskarji ipd. že dolgo niso merilo, kaj je dobro
nič ne rečem, velik si jih zasluži, ampak velik pa tud ne oz. pretiravajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

SambaShare ::

Brezveze, 3h nasilja in krvi. Pravzaprav se ne morem odločiti kateri mi je slabši H8 ali tole.

Je pa obdobje Chucka Norrisa definitivno mimo, Caprio ga po tem filmu sodeč nabije za šalo.

Zgodovina sprememb…

L1nK ::

meni ni všeč, zgodba, ki jo napišeš na listek za v trgovino
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Anney ::

Jaz sem ga tudi včeraj gledal v kinu (4K), in nisem najbolj navdušen. Mešani občutki. Filmu nekaj manjka, manjka mu tista napetost, ki te drži, tega pri tem filmu nisem začutil in sem že pogledoval na uro, na momente mi je bilo prav mučno, prav tako scena z bizoni, obup, čisti računalniški gibi (v današnjih časih bi lahko izpopolnili), medved je bil malo boljši. :) So mi bili pa določeni kadri izredno lepi in perfektnost kamere je odlična, tudi sama igra igralcev je dobra. Glede pretiravanja (padci, poškodbe, mraz...) pa nebom komentiral, tega se bomo mogli očitno navadit, meni osebno pač v takšne filme to ne paše. Ni nek presežek.

globoko grlo ::

Manjka mu aktivacija naše domišljije. Suspenza pa ni (oz.napetosti, ki bi te držala pokonci), ker je vse tako nazorno in plastično prikazano, pač za amere.
Zgodba je pač čist enotavna, good vs bad + indijanski froc za okras. Mogoče so mogl kkšno kvoto izpolnit, pa so ga not uturili.
Pa če bi bil 1h krajši, bi še nekak šlo, tko pa meh.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Sarkozy ::

Anney je izjavil:

Jaz sem ga tudi včeraj gledal v kinu (4K), in nisem najbolj navdušen. Mešani občutki. Filmu nekaj manjka,


ja, manjka mu zgodba
ta seveda ni na nekem visokem nivoju
kot smo/so ugotovili že mnogi
a to še ne pomeni, da film ne zasluži
vseh teh 12 nominacij

Najboljši film:
Najboljši glavni igralec:
Najboljši stranski igralec:
Najboljši režiser:
Najboljša montaža:
Najboljša scenografija:
Najboljši posebni učinki:
Najboljša fotografija:
Najboljša kostumografija:
Najboljša maska:
Najbolja montaža zvoka:
Najboljše mešanje zvoka:

za zgodbo/scenarij so nominarini povsem drugi filmi :D
Ils sont fous ces Slovenes!

PrihajaNodi ::

The Grey se mi zdi boljši kar se zob narave tiče in samega igranja igrlcev.

oo7 ::

The Grey je dober film ja :)

Nikec3 ::

Dober film, ki si povsem zasluži zgoraj napisane nominacije. Oskarji za režijo, kinematografijo in glavno vlogo pa so že itak podeljeni. Verjetno še kaki za zvok.

8/10
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Oskarji

Best Picture: "Spotlight"
Direction: "The Revenant," Alejandro G. Inárritu
Actor: Leonardo DiCaprio, "The Revenant"
Actress: Brie Larson, "Room"
Supporting Actor: Mark Rylance, "Bridge of Spies"
Supporting Actress: Alicia Vikander, "The Danish Girl"
Adapted Screenplay: "The Big Short," Charles Randolph and Adam McKay
Original Screenplay: "Spotlight," Josh Singer and Tom McCarthy
Cinematography: "The Revenant," Emmanuel Lubezki
Production Design: "Mad Max: Fury Road," Colin Gibson and Lisa Thompson (set decoration)
Film Editing: "Mad Max: Fury Road," Margaret Sixel
Visual Effects: "Ex Machina," Andrew Whitehurst, Paul Norris, Mark Ardington and Sara Bennett
Costume Design: "Mad Max: Fury Road," Jenny Beavan
Makeup: "Mad Max: Fury Road," Lesley Vanderwalt, Elka Wardega and Damian Martin
Sound Editing: "Mad Max: Fury Road," Mark Mangini and David White
Sound Mixing: "Mad Max: Fury Road," Chris Jenkins, Gregg Rudloff and Ben Osmo
Score: "The Hateful Eight," Ennio Morricone
Song: "Writing's on the Wall," from "Spectre," Jimmy Napes and Sam Smith
Foreign Language Film: "Son of Saul" (Hungary)
Animated Feature: "Inside Out"
Documentary Feature: "Amy"
Animated Short: "Bear Story"
Documentary Short: "A Girl in the River: The Price of Forgiven


Mislim, da je največ oskarjev pobral Mad Max čeprav v nobeni bolj pomembni kategoriji.

No Leo je končno dobil tega oskarja>:D

Phantomeye ::

oo7 je izjavil:

Oskarji

Best Picture: "Spotlight"
Direction: "The Revenant," Alejandro G. Inárritu
Actor: Leonardo DiCaprio, "The Revenant"
Actress: Brie Larson, "Room"
Supporting Actor: Mark Rylance, "Bridge of Spies"
Supporting Actress: Alicia Vikander, "The Danish Girl"
Adapted Screenplay: "The Big Short," Charles Randolph and Adam McKay
Original Screenplay: "Spotlight," Josh Singer and Tom McCarthy
Cinematography: "The Revenant," Emmanuel Lubezki
Production Design: "Mad Max: Fury Road," Colin Gibson and Lisa Thompson (set decoration)
Film Editing: "Mad Max: Fury Road," Margaret Sixel
Visual Effects: "Ex Machina," Andrew Whitehurst, Paul Norris, Mark Ardington and Sara Bennett
Costume Design: "Mad Max: Fury Road," Jenny Beavan
Makeup: "Mad Max: Fury Road," Lesley Vanderwalt, Elka Wardega and Damian Martin
Sound Editing: "Mad Max: Fury Road," Mark Mangini and David White
Sound Mixing: "Mad Max: Fury Road," Chris Jenkins, Gregg Rudloff and Ben Osmo
Score: "The Hateful Eight," Ennio Morricone
Song: "Writing's on the Wall," from "Spectre," Jimmy Napes and Sam Smith
Foreign Language Film: "Son of Saul" (Hungary)
Animated Feature: "Inside Out"
Documentary Feature: "Amy"
Animated Short: "Bear Story"
Documentary Short: "A Girl in the River: The Price of Forgiven


Mislim, da je največ oskarjev pobral Mad Max čeprav v nobeni bolj pomembni kategoriji.

No Leo je končno dobil tega oskarja>:D


je pa dokazalo, da je imel mad max visoko produkcijsko vrednost.

Sarkozy ::

največji zaslužkar med nominiranci, je bil Marsovec, pa ni dobil nobenega kipca >:D
Ils sont fous ces Slovenes!

Nikec3 ::

Sarkozy je izjavil:

največji zaslužkar med nominiranci, je bil Marsovec, pa ni dobil nobenega kipca >:D

Še dobro. Marsovec je zabaven film. Nič več nič manj.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

dronyx ::

oo7 je izjavil:

No Leo je končno dobil tega oskarja>:D

Leo si je po moje oskarja zaslužil že za vlogo v filmu What's Eating Gilbert Grape. Verjetno pa takrat niso hoteli dati kipca smrkavcu, ki bi ga potem kam založil ali prodal na eBayu.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Once Upon a Time In Hollywood (Tarantino ) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
19330975 (12105) oo7
»

Najboljši film zadnjih 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5210869 (7325) gus5
»

Filmski spektakli, ki so definirali desetletje

Oddelek: Sedem umetnosti
433981 (2395) jacal
»

The Hateful Eight (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6912882 (5592) matobeli
»

Najboljši filmi leta 2015

Oddelek: Sedem umetnosti
214601 (3637) garamond

Več podobnih tem