» »

Help: Blogger avtomatično zmanjša slike na naslovni strani...

Help: Blogger avtomatično zmanjša slike na naslovni strani...

Cr00k ::

Zdravo,

če kje, bom na STju dobil pomoč > hvala že vnaprej.

Torej, obstaja nek spletni dnevnik Sladke-Petke.si kjer se se na naslovni strani začeli pojavljati zmazki od slik. Blogger jih avtomatično zmanjša na 200px... če pogledate starejše objave, nižje po blogu, so slike ustrezne kvalitete... do pred kratkim vse "špilalo".

Se komu kaj sanja, kaj bi bil problem? So kaj spreminjali "pravila igre", je kdo nevede kliknil kar ne bi smel, dosjeji X? :)

Lp, Cr00k

ps: sem uporabil google, pa mi vrže ven vse živo samo tistega kar rabim ne... google almighty :)

eric_cartman ::

Živjo!

Predvidevam da sam nalagaš slike na ta blog?.. V katerem formatu in ločljivosti? Lahko, da so omejili ločljivost slik in ti jih, ker nalagaš prevelike, po defaultu nastavi na 200px.

Cr00k ::

Hvala za odgovor.

Že od začetka nalagam max 800px slike za naslovno stran, tako da ne bi smel biti problem... sem pa za foro zmanjšal na 480px, pa ni razlike... se vedno dobim zmazek, ko objavim post.

eric_cartman ::

Se to nalaga v JPEG formatu ali kakšen PNG?

Je shranjeno s Photoshopom ali katerim drugim programom? Kaj se zgodi, če nalagaš slike v max. kvaliteti in večji ločljivosti?

Kdo je administrator spletne strani? Mogoče je kdo od adminov odgovoren za nastalo situacijo.

Če uporabiš sliko znotraj članka, ali se ti zgodi isto? Če ne, je sigurno napaka v sami kodi na strani in ti po defaultu vsako sliko spremeni v 200px vendar jo potem poveča glede na velikost "okna(div-a)" naslovne strani članka.

Cr00k ::

Vse v JPG, workflow imamo odnekdaj enak... Aperture>Photoshop>Blogger.

Stran sem jaz postavil, kupil temo in jo tudi administriram - na naslovno stran se avtomatsko postavi prva slika iz objave... v objavi je ustrezne kvalitete, na naslovni pa jo po novem zmanjša na 200px.

Nastavitev/kode jaz oz. uporabnica nisemo spreminjali (ona niti nima nekaj velik pravic).

Res čudno vseskup...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frame

Oddelek: Izdelava spletišč
251643 (1371) Mesar
»

Wordpress - objava "novic" na več podstraneh?

Oddelek: Izdelava spletišč
5730 (617) Tody
»

Nov, lepši in uporabnejši Slo-Tech (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Obvestila
20035198 (27507) Pyr0Beast
»

Flash pomoč...nujno...

Oddelek: Programiranje
181952 (1778) Jebac18
»

Ocenite mojo stran za vreme

Oddelek: Izdelava spletišč
292586 (1670) Kekec

Več podobnih tem