» »

Ocenite mojo stran za vreme

Ocenite mojo stran za vreme

alien01 ::

Danes sem zaključil z izdelavo spletne strani za VREME (moja koda + grafika). Zanima me vaše mnenje in komentarji. Upam, da se vam bo stran zdela uporabna. Meni je :D

Če najdete kakšno napako, me on jej obvestite v tej temi. ;)

(ko bom mel čas bom nanjo dodal še več podatkov; tako za slo kot hr)

KoMar- ::

Na naslovni strani ni naveden vir podatkov, kar se ne dela!

PacificBlue ::

Mene motijo tisti ad bannerji, ki so preveč na sredini,..prvo kar mi je padlo v oči je bilo "pizza da te kap".

alien01 ::

Na naslovni strani ni naveden vir podatkov, kar se ne dela!


Napaka odpravljena. Hvala za opozorilo ;)

Mene motijo tisti ad bannerji, ki so preveč na sredini,..prvo kar mi je padlo v oči je bilo "pizza da te kap".


Uf, designa zaenkrat (še) ne bom spreminja. Mogoče v bodoče, da ad bannerji ne bodo tako moteči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien01 ()

AnonimkeOP ::

zelo vredu stran alien01. Pregledno in uporabno.
www.anonimke.com

Opkow ::

Sem ze mislil vprasat, zakaj imas vso vsebino poravnano na desno stran, tako da je bel pas med vsebino in menijem, ki je precej motec. Se dobro da sem prej preveril se v drugem brskalniku, ki je prikazal reklame. :)

Na naslovni strani bi dal se podatek, za kateri kraj prikazuje podatke o vremenu.

Mipe ::

Hmm, malo je tečno dejstvo, da je vsebina povečini na desni strani. Vajeni smo brati z leve strani, tam je pa velik vakum. Osebno bi za preglednost dal najpomembnejše informacije na sredino, če ne na levo stran. Povezave so drugotnega pomena; ker jih je samo nekaj (vreme po sloveniji itd.), bi jih dal v pasico zgoraj, kar bi ti dalo veliko prostora za vsebino.

Toliko od mene. Nisem kak strokovnjak, tako da me ni treba poslušat. ;)

alien01 ::

Hvala za predloge vendar kar se designa in postavitve tiče bo zaenkrat ostalo tako kot je. Mogoče bom kasneje kaj poskušal izboljšati.



Na naslovni strani bi dal se podatek, za kateri kraj prikazuje podatke o vremenu.


Popravljeno ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien01 ()

blackbfm ::

Obupna stran, nepregledna in posiljena z oglasi. Če bi še barve zajebu bi bil pa totalni fail ahaha:))

alessio2 ::

Jaz bi ti priporočal, da samo banner plac iz sredine premakneš na desno stran.
Poskusi, to maš v minuti narejeno in verjamem da bo dosti bolj.
Moraš vedet, da imajo nekateri izklopljen prikaz bannerjev in bo tam res grda luknja na sredini!

alien01 ::

Sem ravnokar spremenil pozicijo bannerja tako da sta zdaj oba menija skupaj, potem je pač tisto "nujno zlo" :)) in potem vsebina. Mislim, da je sedaj preglednejše. Bom pa tudi razmislil o postavitvi na desno stran.

Sicer so pa tisti, ki imajo izklopljen prikaz bannerjev, verjetno že tako ali tako navajeni na kaj podobnega :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien01 ()

blackbfm ::

Dokler nimaš MASE obiskovalcev so taki oglasi popolnoma nesmiselni, nič ne boš imel od njih in samo kvarijo izgled. Pa stran zarad dizajna že tako izpade nekam amatersko. Ne da te zajebavam, sam tole v trenutnem stanju ni ravno na nivoju, če imaš kakšne višje cilje..Glavni problem je da imaš v bistvu take informacije že praktično povsod..če si pa zase delu potem bo pa že ok.

Matev ::

a sploh smeš kopirati od drugod in objavljati na način kot ti objavljaš?

alien01 ::

blackclw: Kar se tiče mase obiskovalcev se strinjam vendar v čem je smisel, da sedaj, ko je manj obiskovalcev oglasov ni, ko obisk naraste pa jih dam? Bolje, da so gor že od samega začetka, da dobim informacije, če so (preveč) moteči. Kar se tiče samega designa, preglednosti in uporabnosti se s teboj ne strinjam. Lahko bi ga izboljšal, vsekakor (.png je bil malo drugačen od same izvedbe (zaobljeni vogali, boljša kvaliteta slike, design določenih gumbov itd...), ker se mi pač ni dalo preveč ukvarjati s samo izvedbo HTML/CSS; stran ni pro zato sem želel, da čim prej pride do realizacije). Kljub vsem dejstvom pa po moje (in po mnenjih "večine") ni ravno čisti FAIL ampak pač preprost, enostaven design (mnogim tudi všečen). Ni pa narejen za resolucijo 1028×768 (oziroma je nanjo minimalno prilagojen - širina; pač, da je stran še funkcionalna). Žal tvojemu mnenju (zaenkerat) ne morem dati veliko teže, ker je posledica tega, da imaš pač zelo visoke kriterije ali pa si brez okusa za design, kar bo pa razkril tvoj porfolio, če ga slučajno imaš :D. Z izjavo "sam tole v trenutnem stanju ni ravno na nivoju, če imaš kakšne višje cilje..Glavni problem je da imaš v bistvu take informacije že praktično povsod" si žal pri meni izgubil veliko verodostojnost, ker govoriš na pamet, brez izkušenj.:D Kar se tiče designa še velja, če imaš porfolijo, mi ga prosim pokaži in bo potem bom (če bo očitno, da si pro z "umetniško" žilco) ZELO vesel, če mi boš zapisal kakšno konstruktivno kritiko.

(bom dal pa samo stran oceniti še enemu pro "grafičarju", samo zaradi tvojega komentarja;))

Matev: Da, dovoljeno je, ker je javna institucija financirana iz proračuna (če boš pozoren, boš opazil, da iz ARSO povzemajo TV, časopisi, radio in seveda tudi spletne strnani). Dopisati je potrebno samo vir, vendar dvomim, da bi mi kdo težil, če ga ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien01 ()

Matev ::

amapk v čem je point tvoje strani
če so isti podatki brez reklam tudi na njihovi uradni strani

ki je bajdevej poleg vsega še lepša in hitrejša

ola ::

Super stran! Zelo uporabna, tudi design mi je všeč

Sem si jo že bookmarkal in jo bom redno pregledoval

blackbfm ::

vendar v čem je smisel, da sedaj, ko je manj obiskovalcev oglasov ni, ko obisk naraste pa jih dam

Ker z oglasi odvračaš še tistih par ljudi, ki bo obiskalo tvojo stran. Sploh pa če se že daje oglase, se jih da tako da ne kvarijo funkcionalnosti in izgleda.

Kar se tiče designa še velja, če imaš porfolijo, mi ga prosim pokaži in bo potem bom (če bo očitno, da si pro z "umetniško" žilco) ZELO vesel, če mi boš zapisal kakšno konstruktivno kritiko.


Nisem pro, tako kot ti ne:D Poglej sam si hotel mnenje, ne bit nasikan. Pa mislim, da noben resen "pro grafičar" ne bo hvalil tega. Če je to tvoja prva stran je že ok, sam ne pa mislit da si dosegel nevem kaj..je pa ok za začetek. Aja pa stran ne gre čez validator:P

alien01 ::

Super stran! Zelo uporabna, tudi design mi je všeč

Sem si jo že bookmarkal in jo bom redno pregledoval


Me veseli, da ti je všeč.:)

vendar v čem je smisel, da sedaj, ko je manj obiskovalcev oglasov ni, ko obisk naraste pa jih dam

Ker z oglasi odvračaš še tistih par ljudi, ki bo obiskalo tvojo stran. Sploh pa če se že daje oglase, se jih da tako da ne kvarijo funkcionalnosti in izgleda.

Kar se tiče designa še velja, če imaš porfolijo, mi ga prosim pokaži in bo potem bom (če bo očitno, da si pro z "umetniško" žilco) ZELO vesel, če mi boš zapisal kakšno konstruktivno kritiko.


Nisem pro, tako kot ti ne:D Poglej sam si hotel mnenje, ne bit nasikan. Pa mislim, da noben resen "pro grafičar" ne bo hvalil tega. Če je to tvoja prva stran je že ok, sam ne pa mislit da si dosegel nevem kaj..je pa ok za začetek. Aja pa stran ne gre čez validator:P


Ok. Za validator vem (pač lenoba in se mi dalo sproti urediti določenih stvari);)

Gost ::

Manjka ti kakšen kakovostnejši zemljevid Slovenije in vremenske slikice po lokacijah. Preveč je opisno narejeno vse skupaj, preveč je klikanja za ključno informacijo. Zaradi trenutno pozicioniranih oglasov in povprečnega designa se vsekakor ne bom vračal na to stran, kaj šele jo dodajal pod bookmarke.

Obstaja precej boljših vremenskih napovedi za Slovenijo.

HardFu ::

res je
http://codeable.io

alien01 ::

Jaz bi pa rekel, da obstaja nekaj boljših (ampak vsaki nekaj "manjka (določeni kraje/države)") še veliiiiiiiko več pa slabših. :D Sem dodal še nekaj napovedi za slo v slikah, ker je to res manjkalo. Hvala za mnenja, v bodoče zagotovi pride še veliko izboljšav.

Gost ::

Grde slikice si dodal. Lahko bi šel korak dlje in naredil kakšen lasten zemljevid. Vsi zemljevidi delujejo neusklajeno. ;)

alien01 ::

Grde slikice si dodal. Lahko bi šel korak dlje in naredil kakšen lasten zemljevid. Vsi zemljevidi delujejo neusklajeno. ;)


Mogoče bom v bodoče dal druge (če veš za kakšne dober free icon pack se priporočam). Zemljevidi so res neusklajeni. Zaenkrat bo tako ostalo. V prihodnje pa bom to seveda poskusil spremeniti, da bo bolj usklajeno.

JanezekNovak ::

Kaj je prednost te strani pred Pro-Vreme.net?

V čem je boljša, drugačna, razen v drugih ikoncah!?
http://www.euroairsoft.com/

Zgodovina sprememb…

alien01 ::

Kaj je prednost te strani pred Pro-Vreme.net?

V čem je boljša, drugačna, razen v drugih ikoncah!?


Ker sprašuješ o prednostih - moja stran ima podatke o trenutnih temperaturah za kraje v Sloveniji (pri nekaterih tudi vreme), na pro-vreme so le napovedi. Na pro-vreme ni podatkov o trenutnih temp. za določen kraj na Hrvaškem (so le napovedi). Primer vreme Rijeka (to je dejanska temperatura ob 10:00 ter vreme, teh podatkov na pro-vreme ni). Prav tako bom na mojo stran poleg trenutnih podatkov za določen kraj dal online kamere - podobno kot je tukaj vreme ljubljan (vem, da na pro-vreme so, vendar to zahteva nekaj dodatnik klikov). Drugače pa ja, pro-vreme je zelo dobra stran, ena izmed najboljših (če ne najboljša). Ima pa še nekaj drugih pomankljivosti o katerih ne bi razlagal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien01 ()

HardFu ::

Obedve padeta na usability testu in graficni podobi, pro-vreme nasploh izgleda oldschool (v negativnem smislu)
http://codeable.io

Matev ::

blackbfm ::

Napoved v sliki bi lahko bila bistevno boljše narejena recimo.

LuGi ::

Kul stran sam sfaljene reklame(bi bilo bolje ce bi jih prestavil cisto na desno),..

Kekec ::

Jaz osebno non stop gledam te vremenske informacije in mi trenutno najbolj sede http://vreme.net izberem kraj ga dam v priljubljene in je informacija tu. Lahko še izberem prikaz prilagojen za mobilce in je naravnost odlično http://m.vreme.net/slovenija/osrednja-s... brez motečih faktorjev, jasno vidni podatki. To kar pa imaš ti pa si se lotil povsem napačno, da mi "buhne" tista reklama prvo v oči je zame velik minus, predvidevam da ti je to tudi glavni motivator za to stran ne pa vreme samo in tako stran nima nobene uporabne vrednosti. Na prvem mestu so informacije, če pa že moreš imeti reklame jih stlačiš nekam kjer ne motijo prvotnega namena strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RADARSKA SLIKA PADAVIN - animacija

Oddelek: Loža
4715248 (9930) BorutK-73
»

Trenutno vreme, najbolj ažurni podatki ?

Oddelek: Loža
258302 (6672) msjr
»

Napovedovanje vremena

Oddelek: Loža
4710164 (7008) NoSee
»

Kje poiskati napoved vremena?

Oddelek: Loža
83297 (1850) innerspace
»

uvoz podatkov iz internet strani

Oddelek: Programiranje
101571 (1162) Ziga Dolhar

Več podobnih tem