» »

Zastrupitev z THCjem

Zastrupitev z THCjem

sisemen ::

mihec87 ::

jest10 je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Še dobro da v cajtngih ne pišejo obravnav zaradi pijanščine, bi ob vsaki fešti lahko zraven cajtng dali ekstra prilogo...Ja sam to je blo sam mal rdečga za zdravje a ne..


Lajna...
Sem ti že napisal. Preberi kdaj malo črno kroniko.
In jasno, tako kot ne piše za vsakega obravnavanega zapohanca, tako tudi ne piše za vsakega skozlanega pijanca.

V kroniki ne pišejo o črpanjih želodca, reševanju pijančkov iz ne vem kje že, nakomiranih mulčkov, "pač so se ga malo napili in ni to nič takega"..Pa je v času fešt dosti več kot 15 pijanih. Tu pa par ljudi pretirava in jih rukne panika pa cel halo po vseh možnih medijih....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

hamez66 ::

Red_Mamba je izjavil:



tole matematiko ste pa mal zajebali vsi po spisku
ce je 130mg/kg smrtna doza je pri 65kg to 8450mg
kar je 8.45g za 65kg tezkega cloveka

amapak me niti ne cudi, ker THC negativno deluje na spomin :D
and I just proved it again


V bistvu ne. Tole matematiko so zajebali v tistem uradnem poročilu, ki ga objavlja avstralski health.gov iz leta 1983. Mi pa smo ta matematični problem preučili in razrešili, še preden si se oglasil.

Kar se pa tiče zastrupitve s thcjem, je treba razumet, da se pri hranjenju THC malo drugače razgradi, saj se v jetrih pretvori v 11-hydroxy-THC, ki je bolj psiho aktiven:


https://www.leafly.com/news/cannabis-10...

THC is Absorbed Differently
Why are marijuana-infused edibles typically so much stronger than smoked or vaporized cannabis? When you consume marijuana in an ingestible form, its THC is metabolized by the liver, which converts it to 11-hydroxy-THC. This active metabolite is particularly effective in crossing the blood-brain barrier, resulting in a more intense high. Inhaled THC undergoes a different metabolic process because rather than passing through the stomach and then the liver, the THC travels directly to the brain. This is why the effects of smoked or vaporized marijuana come on faster and diminish quickly.


Če seštejemo pretvorbo thcja v 11-hydroxy-THC, pa dejstvo, da je težko "pravilno" dozirati, ker se vrhunec zadetosti začuti šele 2 uri ali več po zaužitju, ter da so piškoti iz tega materjala včasih zelo okusni, je ena taka "velika past". Se mi zdi, da je tudi "absolutni višek zadetosti" pri hranjenju višji, kot pri inhaliranju. V smislu, da če pokadiš 10 ali 15 jointov enega za drugim, razlike zaradi tolerance in delovanja thcja ne bo več, ker je prišla koncentracija do maksimuma, pri 11-hydroxy-THC je pa ta maksimum še višje. Lahko pa, da se motim. ;)

jest10 ::

mihec87 je izjavil:


V kroniki ne pišejo o črpanjih želodca, reševanju pijančkov iz ne vem kje že,....

Zdej ali si slep, ali pa imaš zelo selektiven spomin.

Tu pa par ljudi pretirava in jih rukne panika pa cel halo po vseh možnih medijih....

Na predstavitvi o industrijski konoplji se nažrejo THC piškotov in čaja. In kot kaže je zajebal predavatelj.
Predavatelj nam je skuhal konopljin čaj, s sabo pa je prinesel še škatlo piškotov.
Prav je, da se piše o tem zajebu.
(a veš, kot da bi na xyz predavanju nekdo namesto coca-cole točil rum-colo in napil poslušalce)

sisemen je izjavil:

http://druglibrary.org/schaffer/library...

Kaj ti pomaga tale link, ko je v piškotkih tudi po 100x višja koncentracija. 100g piškotkov s pravo koncentracijo je lahko dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

mihec87 ::

jest10 je izjavil:

mihec87 je izjavil:


V kroniki ne pišejo o črpanjih želodca, reševanju pijančkov iz ne vem kje že,....

Zdej ali si slep, ali pa imaš zelo selektiven spomin.

Tu pa par ljudi pretirava in jih rukne panika pa cel halo po vseh možnih medijih....

Na predstavitvi o industrijski konoplji se nažrejo THC piškotov in čaja. In kot kaže je zajebal predavatelj.
Predavatelj nam je skuhal konopljin čaj, s sabo pa je prinesel še škatlo piškotov.
Prav je, da se piše o tem zajebu.
(a veš, kot da bi na xyz predavanju nekdo namesto coca-cole točil rum-colo in napil poslušalce)

sisemen je izjavil:

http://druglibrary.org/schaffer/library...

Kaj ti pomaga tale link, ko je v piškotkih tudi po 100x višja koncentracija. 100g piškotkov s pravo koncentracijo je lahko dovolj.


Res verjameš da se 50 letnik nabaše z piškoti in čajem da nebi vprašal/preveril za kaj se gre? Če jim je res podtaknil potem se naj ustrezno sankcionira...

Me pa čudi da je šel ogrožat biznis z industrijsko konopljo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

jest10 ::

mihec87 je izjavil:


Res verjameš da se 50 letnik nabaše z piškoti in čajem da nebi vprašal/preveril za kaj se gre? Če jim je res podtaknil potem se naj ustrezno sankcionira...

Aha, na predavanju o industrijski konoplji se seveda pričakuje THC piškotke:)) Verjetno so tudi prikrito reklamirali vesele urice in so prišli samo osebki željni zabave. Samo drek, ko so imeli bad trip>:D

mihec87 ::

jest10 je izjavil:

mihec87 je izjavil:


Res verjameš da se 50 letnik nabaše z piškoti in čajem da nebi vprašal/preveril za kaj se gre? Če jim je res podtaknil potem se naj ustrezno sankcionira...

Aha, na predavanju o industrijski konoplji se seveda pričakuje THC piškotke:)) Verjetno so tudi prikrito reklamirali vesele urice in so prišli samo osebki željni zabave. Samo drek, ko so imeli bad trip>:D


Ne se ne, se pa tudi ne čaka da se bo podtaknilo tako javno..No če se je, je precej neumno/neodgovorno in meče slabo luč tako na industrijsko konopljo kot travo....Oz me zanima razplet

Še vedno pa ne spremeni dejstva da na kakšni veselici je zaradi alkohola cel kup problemov pa je še vedno legalen....

jest10 ::

mihec87 je izjavil:


Še vedno pa ne spremeni dejstva da na kakšni veselici je zaradi alkohola cel kup problemov pa je še vedno legalen....

In? Ker je alko legalen, je treba legalizirati še eno neumnost? Daj no, najdi kakšen boljši argument.
Btw, alko je legalen, opijanje pa ni glih legalno(sicer če ne delaš problemov, ti ponavadi nihče ne bo težil).

mihec87 ::

Gdor ima namen kadit travo, pa pit bo to počel/počne v vsakem primeru že sedaj... Namesto prepovedi bi zadevo legalizirali od tega pobrali davek in z tem denarjem ozaveščali/regulirali/kontrolirali ne pa da je trava sedaj polna raznih dodatkov, prodaja na vogalih cveti... Saj vsi vemo da je zaščita ter ozaveščanje bolj efektivna kot predavanje o vzdržnosti do poroke...

qwertyy ::

jest10 je izjavil:

mihec87 je izjavil:


Še vedno pa ne spremeni dejstva da na kakšni veselici je zaradi alkohola cel kup problemov pa je še vedno legalen....

In? Ker je alko legalen, je treba legalizirati še eno neumnost? Daj no, najdi kakšen boljši argument.
Btw, alko je legalen, opijanje pa ni glih legalno(sicer če ne delaš problemov, ti ponavadi nihče ne bo težil).

Legalizacija te neumnosti bi Sloveniji trenutno prinesla ogromno denarja, ki ga vsi tako potrebujemo. Pravtako bi prinesla ogromno delovnih mest, turizma, novih podjetij, novih možnosti.

mihec87 je izjavil:

Gdor ima namen kadit travo, pa pit bo to počel/počne v vsakem primeru že sedaj... Namesto prepovedi bi zadevo legalizirali od tega pobrali davek in z tem denarjem ozaveščali/regulirali/kontrolirali ne pa da je trava sedaj polna raznih dodatkov, prodaja na vogalih cveti... Saj vsi vemo da je zaščita ter ozaveščanje bolj efektivna kot predavanje o vzdržnosti do poroke...

This,

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

ahac ::

Daj no, najdi kakšen boljši argument.

Folk bo še vedno tolk kadil kot zdaj, samo država bo pobrala davke in zmanjšala kriminal?
V Koloradu ugotavljajo, da se je točno to zgodilo...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

JanK ::

Pa saj povsod to ugotovijo. Navajam samo nekaj odstavkov iz clanka http://www.24ur.com/novice/svet/portuga... ostalo si preberite sami.

Portugalska je po letih neuspešnega boja proti drogam leta 2001 dekriminalizirala vse droge, tako mehke kot trde. Število uporabnikov drog je upadlo, zmanjšalo se je število z njimi povezanih smrti. Zaradi prevelikega odmerka tam letno umrejo tri osebe na milijon prebivalcev, v Sloveniji 19, v Estoniji pa kar 126.

Najpogostejši argument nasprotnikov dekriminalizacije drog je, da bi v tem primeru njihova uporaba strmo narasla. A 14-letne izkušnje države, ki je dekriminalizirala tudi druge droge, ne le marihuane, priča o drugačni realnosti.

Uporaba drog v najbolj rizični skupini, mladimi med 15. in 24. letom, se je precej zmanjšala. Gre za starostno obdobje, ki predstavlja največje tveganje za to, da posameznik začne z uživanjem drog.

Strmo je upadlo število smrti zaradi uživanja mamil. Tudi stopnja okuženih z virusom HIV zaradi uporabe okuženih igel se vztrajno zmanjšuje, številka je postala veliko bolj obvladljiva.

Med odraslimi Portugalci zdaj letno zaradi prevelikega odmerka drog umrejo trije na milijon prebivalcev, kar je precej manj kot v drugih državah. Številke se gibljejo med 10,2 na milijon prebivalcev na Nizozemskem, do 44,6 na milijon v Združenem kraljestvu pa vse do 126, 8 na milijon v Estoniji.

Po podatkih Evropskega centra za spremljanje drog in zasvojenosti z drogami je bila leta 2013 v Sloveniji smrtnost zaradi drog 19,9 na milijon prebivalcev, evropsko povprečje pa 17,2 smrti na milijon prebivalcev. Istega leta je v Sloveniji zaradi uporabe drog umrlo 28 oseb.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

hamez66 ::

Iz Dnevnika sem prepisal osebni opis te grozljive izkušnje:

Bilo je kot v filmu

Kmetijska svetovalka Maja Klemen Cokan je za Dnevnik spregovorila o grozljivi izkušnji. "To je bila za vse nas velika izkušnja, ki se je na srečo končala brez trajnejših posledic. Predavatelj nam je skuhal konopljin čaj, s sabo pa je prinesel še škatlo piškotov. Bili so zelo okusni, masleni. Bili smo prepričani, da je v njih samo industrijska konoplja. Čez približno pol ure pa smo občutili, da se z nami nekaj dogaja. Vsi smo se na ves glas smejali. Razvezali so se nam jeziki, misli pa so šle po svoje. Nekateri so smrčali, drugi so rigali, spet tretji so kot izgubljeni tavali naokoli. Bilo je kot v filmu. Še sreča, da nas ni nihče posnel. Kako bi se smejali ljudje, če bi videli naše obraze, in slišali, kaj vse smo govorili. Groza! Potem so prišli gasilci in policisti. Sprva sem se upirala in sem rekla, da ne grem na odvzem krvi, potem pa sem se seveda uklonila in naredila to, kar je bilo treba. Upam, da se bodo ljudje iz naše izkušnje nekaj naučili in da ne bodo naivni, tako kot smo bili mi", je povedala Klemen-Cokanova.

GTX970 ::

Tale še ni bila na veselici...
oz 24/7 pije samo vodo.


hamez66 je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:



tole matematiko ste pa mal zajebali vsi po spisku
ce je 130mg/kg smrtna doza je pri 65kg to 8450mg
kar je 8.45g za 65kg tezkega cloveka

amapak me niti ne cudi, ker THC negativno deluje na spomin :D
and I just proved it again


V bistvu ne. Tole matematiko so zajebali v tistem uradnem poročilu, ki ga objavlja avstralski health.gov iz leta 1983. Mi pa smo ta matematični problem preučili in razrešili, še preden si se oglasil.

Kar se pa tiče zastrupitve s thcjem, je treba razumet, da se pri hranjenju THC malo drugače razgradi, saj se v jetrih pretvori v 11-hydroxy-THC, ki je bolj psiho aktiven:


https://www.leafly.com/news/cannabis-10...

THC is Absorbed Differently
Why are marijuana-infused edibles typically so much stronger than smoked or vaporized cannabis? When you consume marijuana in an ingestible form, its THC is metabolized by the liver, which converts it to 11-hydroxy-THC. This active metabolite is particularly effective in crossing the blood-brain barrier, resulting in a more intense high. Inhaled THC undergoes a different metabolic process because rather than passing through the stomach and then the liver, the THC travels directly to the brain. This is why the effects of smoked or vaporized marijuana come on faster and diminish quickly.


Če seštejemo pretvorbo thcja v 11-hydroxy-THC, pa dejstvo, da je težko "pravilno" dozirati, ker se vrhunec zadetosti začuti šele 2 uri ali več po zaužitju, ter da so piškoti iz tega materjala včasih zelo okusni, je ena taka "velika past". Se mi zdi, da je tudi "absolutni višek zadetosti" pri hranjenju višji, kot pri inhaliranju. V smislu, da če pokadiš 10 ali 15 jointov enega za drugim, razlike zaradi tolerance in delovanja thcja ne bo več, ker je prišla koncentracija do maksimuma, pri 11-hydroxy-THC je pa ta maksimum še višje. Lahko pa, da se motim. ;)

Še dobro da nimaš pojma, o čem pišeš.
psihoaktiven je Tetrahidrokanabinol / delta-9-tetrahidrokanabinol.

http://www.leafscience.com/2014/08/26/c...
But is it even possible to overdose on weed? The answer is no, according to the National Cancer Institute. And here's why:

"Because cannabinoid receptors, unlike opioid receptors, are not located in the brainstem areas controlling respiration, lethal overdoses from Cannabis and cannabinoids do not occur."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

jest10 ::

In kaj imajo pri tem veze veselice, kjer se folk zavedno napije?
Problem je v tem, da so imeli drogo podtaknjeno.

Trololololol ::

Shegevara je izjavil:

zagovorniki legalizacije: zamislte se mal. 2 strani burnih odzivov na nč drugega kot trole, ki vejo, da bodo z ignorantnimi izjavami sprovocirali koga, da ga bo zares vzel.
Konoplja JE zdravilna,
Konoplja mora biti legalna,
Konoplja s pravilno uporabo ne povzroča nikakršne smrti,

To so splošna dejstva, fakti, ki so zdravorazumskemu človeku JASNI in če kdorkoli trdi drugače brez znanstveno-dokazanih podatkov in brez znanstvenih člankov, je navadn trol, ki se ga ne sme jemati resno.

KONOPLJA JE ZDRAVILNA in
KONOPLJA JE LEGALNA. Industrijska pač, ki pa ni nič manj zdravilna od one druge. Še več, v bistvu bi bila po logiki "manj THCja, je več CBDja" še bolj zdravilna.

SimplyMiha ::

Vse je zdravilno - v pravem odmerku.

hamez66 ::

GTX970 je izjavil:


Še dobro da nimaš pojma, o čem pišeš.
psihoaktiven je Tetrahidrokanabinol / delta-9-tetrahidrokanabinol.



Še dobro, da si obrazložil, kje točno sem se zmotil. Aja, saj nisi. No daj, še enkrat si preberi, kar sem linkal, pa bodi potem pameten.

Da ti narišem:

When you consume marijuana in an ingestible form, its THC is metabolized by the liver, which converts it to 11-hydroxy-THC. This active metabolite is particularly effective in crossing the blood-brain barrier, resulting in a more intense high.


"More intense high" sem prevedel v bolj psihoaktiven. Te osebni napadi so mi res ful všeč, kultura na višku in to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

mihec87 ::

jest10 je izjavil:

In kaj imajo pri tem veze veselice, kjer se folk zavedno napije?
Problem je v tem, da so imeli drogo podtaknjeno.

Da je alkohol še bolj nezdrav pa je legalen in se ga na veselicah spije enormne količine in je to da kakšen pade v jarek še najmanj...
Kar se naj ustrezno razišče in sankcionira ker če je bilo podtaknjeno je neodgovorno od tega.


Lahko tiščimo glavo v pesek, trava ne bo šla stran, lahko pa se naučimo iz izkušenj drugih...In namesto metanje denarja za boje z mlini na veter, obrnemo v svoj prid..

qwertyy ::

hamez66 je izjavil:

Iz Dnevnika sem prepisal osebni opis te grozljive izkušnje:

Bilo je kot v filmu

Kmetijska svetovalka Maja Klemen Cokan je za Dnevnik spregovorila o grozljivi izkušnji. "To je bila za vse nas velika izkušnja, ki se je na srečo končala brez trajnejših posledic. Predavatelj nam je skuhal konopljin čaj, s sabo pa je prinesel še škatlo piškotov. Bili so zelo okusni, masleni. Bili smo prepričani, da je v njih samo industrijska konoplja. Čez približno pol ure pa smo občutili, da se z nami nekaj dogaja. Vsi smo se na ves glas smejali. Razvezali so se nam jeziki, misli pa so šle po svoje. Nekateri so smrčali, drugi so rigali, spet tretji so kot izgubljeni tavali naokoli. Bilo je kot v filmu. Še sreča, da nas ni nihče posnel. Kako bi se smejali ljudje, če bi videli naše obraze, in slišali, kaj vse smo govorili. Groza! Potem so prišli gasilci in policisti. Sprva sem se upirala in sem rekla, da ne grem na odvzem krvi, potem pa sem se seveda uklonila in naredila to, kar je bilo treba. Upam, da se bodo ljudje iz naše izkušnje nekaj naučili in da ne bodo naivni, tako kot smo bili mi", je povedala Klemen-Cokanova.

Hahahahah dobra roba, ni kaj.

TL DR: Penzionisti brez tolerance so se najedli piškotkov, bili preveč zadeti in zagnali paniko.

Zstiller ::

Tilen je izjavil:

Koliko gramov sladkorja se konzumira v primerjavi z marihuano glede na število smrti? Marihuana je bistveno bolj smrtnonosna!


Z marihuano se ne moreš predozirat, da bi umrl v 5000 letih ni niti enega zabeleženega primera. Pa tudi dokazano je da je fizično nemogoče. Zdaj če umreš zaradi kajenja ali pa če voziš pod vplivom tega to je pa druga pesem. Ta naslov je navadno zavajanje in zato ker ljudje niso izobraženi si lahko take cvetke privoščijo.

qwertyy ::

qwertyy je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Iz Dnevnika sem prepisal osebni opis te grozljive izkušnje:

Bilo je kot v filmu

Kmetijska svetovalka Maja Klemen Cokan je za Dnevnik spregovorila o grozljivi izkušnji. "To je bila za vse nas velika izkušnja, ki se je na srečo končala brez trajnejših posledic. Predavatelj nam je skuhal konopljin čaj, s sabo pa je prinesel še škatlo piškotov. Bili so zelo okusni, masleni. Bili smo prepričani, da je v njih samo industrijska konoplja. Čez približno pol ure pa smo občutili, da se z nami nekaj dogaja. Vsi smo se na ves glas smejali. Razvezali so se nam jeziki, misli pa so šle po svoje. Nekateri so smrčali, drugi so rigali, spet tretji so kot izgubljeni tavali naokoli. Bilo je kot v filmu. Še sreča, da nas ni nihče posnel. Kako bi se smejali ljudje, če bi videli naše obraze, in slišali, kaj vse smo govorili. Groza! Potem so prišli gasilci in policisti. Sprva sem se upirala in sem rekla, da ne grem na odvzem krvi, potem pa sem se seveda uklonila in naredila to, kar je bilo treba. Upam, da se bodo ljudje iz naše izkušnje nekaj naučili in da ne bodo naivni, tako kot smo bili mi", je povedala Klemen-Cokanova.

Hahahahah dobra roba, ni kaj.

TL DR: Penzionisti brez tolerance so se najedli piškotkov, bili preveč zadeti in zagnali paniko.


Temu, kar na 24kur pravijo zasturpitev, lahko rečemo "being very high".

Trololololol ::

Še ona fora, kao da od ganđe postaneš šizofrenik. Ne, nikakor. Ljudje nagnjeni k šizofreniji imajo večjo verjetnost, da bodo zaužili ganđo, kot pa ostali. Torej future šizofrenik skadi špinel, najde svojo šizofrenijo in obtoži ganđo za to.

Invictus ::

qwertyy je izjavil:


Temu, kar na 24kur pravijo zasturpitev, lahko rečemo "being very high".

Točno to. Lahko bi vsaj zdravniki kako pametno rekli, ne pa da napihujejo zadevo. ZAdeva bolj sodi med novice v Monthy Phyton, ali "A Je To", kot pa da se mediji celo resno s tem ukvarjajo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GTX970 ::

Se vidi da je čas kislih kumaric.

Trololololol ::

Do explain.

poweroff ::

Hehe, članek je pa res napisan v stilu:
Bio park Nivo v Vrbju s kozolcem, od koder so nosili prizadete udeležence predavanja.


Anyway:
Tu, v Bio parku Nivo, se že leta zbiramo ljudje, ki živimo z naravo, vse pridelujemo ekološko, brez pesticidov in umetnih gnojil. Industrijska konoplja je res pomembna rastlina, uspeva tudi v bolj sušnih predelih, in uspelo nam je privabiti investitorja v Savinjsko dolino.


Balkanski bojevnik? :))
sudo poweroff

jest10 ::

Zstiller je izjavil:

Tilen je izjavil:

Koliko gramov sladkorja se konzumira v primerjavi z marihuano glede na število smrti? Marihuana je bistveno bolj smrtnonosna!


Z marihuano se ne moreš predozirat, da bi umrl v 5000 letih ni niti enega zabeleženega primera. Pa tudi dokazano je da je fizično nemogoče. Zdaj če umreš zaradi kajenja ali pa če voziš pod vplivom tega to je pa druga pesem. Ta naslov je navadno zavajanje in zato ker ljudje niso izobraženi si lahko take cvetke privoščijo.

Travo in njene derivate komot lahko predoziraš.
Ne moreš pa predozirati s kajenjem travce.

Naslov je čisto ok, ker zadetost je zastrupitev. Pa naj bo to thc, alko, xyz snov

CMpunk ::

zagovorniki legalizacije: zamislte se mal. 2 strani burnih odzivov na nč drugega kot trole, ki vejo, da bodo z ignorantnimi izjavami sprovocirali koga, da ga bo zares vzel.
Konoplja JE zdravilna,če je tako, potem mora biti kontrolirana substanca, tako kot vsa zdravila.
Konoplja mora biti legalna,zakaj mora biti legalna? najbolje da še kokain legaliziramo, medtem ko ti kokain ne naredi pol tok škode kot konoplja
Konoplja s pravilno uporabo ne povzroča nikakršne smrti,ko ti bo pa živčni sistem propadu, pa ko boš dobil infarkt, kaj boš pa potem rekel?

To so splošna dejstva, fakti, ki so zdravorazumskemu človeku JASNI in če kdorkoli trdi drugače brez znanstveno-dokazanih podatkov in brez znanstvenih člankov, je navadn trol, ki se ga ne sme jemati resno.

nenatadnje pa je marihuana še vedno droga. ni nobeno zdravilo, ker ne zdravi nič, le omami te da te odreže od sveta za nekaj časa.
Če jo res rabiš, greš do zdravnika in bo on presodil ali jo rabiš ali ne, sicer pa nimaš kaj uporabljat tega.

Trololololol ::

CMpunk je izjavil:

zagovorniki legalizacije: zamislte se mal. 2 strani burnih odzivov na nč drugega kot trole, ki vejo, da bodo z ignorantnimi izjavami sprovocirali koga, da ga bo zares vzel.
Konoplja JE zdravilna,če je tako, potem mora biti kontrolirana substanca, tako kot vsa zdravila.
Konoplja mora biti legalna,zakaj mora biti legalna? najbolje da še kokain legaliziramo, medtem ko ti kokain ne naredi pol tok škode kot konoplja
Konoplja s pravilno uporabo ne povzroča nikakršne smrti,ko ti bo pa živčni sistem propadu, pa ko boš dobil infarkt, kaj boš pa potem rekel?

To so splošna dejstva, fakti, ki so zdravorazumskemu človeku JASNI in če kdorkoli trdi drugače brez znanstveno-dokazanih podatkov in brez znanstvenih člankov, je navadn trol, ki se ga ne sme jemati resno.

nenatadnje pa je marihuana še vedno droga. ni nobeno zdravilo, ker ne zdravi nič, le omami te da te odreže od sveta za nekaj časa.
Če jo res rabiš, greš do zdravnika in bo on presodil ali jo rabiš ali ne, sicer pa nimaš kaj uporabljat tega.

Motiš se, ali pa imaš slabo razumevanje vsebine. Droga je tudi vsak čajček, ki ga spiješ ali pa jutranja kavica. Droga je tudi pomarančna lupina... Da ni zdravilo, ni res. Da te le omami, tudi ni res - poglej industrijsko. Če jo res rabiš, ne greš do zdravnika, ker nima zakonske osnove, da ti jo predpiše, niti nima časa, da ti jo predpiše (boš fasal en lekadolček, pa bo v redu).
Sicer pa ti nimaš kaj uporabljati čajčkov, kremic, kavice, alkohola, dokler ti zdravnik tega tudi ne predpiše.

Sicer je pri nas uživanje ekstraktov na predlog zdravnika verjetno mogoč -tukaj gre za kanabidiol, ker ima največ zdravilnih učinkov- vendar le iz lekarne (kot da bi šel v trgovino kupit kamilični čaj, čeprav jih imaš na dvorišču, po vsej verjetnosti še bolj kvalitetne). Ne vem, zakaj bi kdor koli moral MASTNO plačevati posrednika.

Zgodovina sprememb…

sisemen ::

jest10 je izjavil:

Kaj ti pomaga tale link, ko je v piškotkih tudi po 100x višja koncentracija. 100g piškotkov s pravo koncentracijo je lahko dovolj.


Lol, v mladih letih smo se strašno trudili dvigniti koncentracijo, od namakanja v alkohol in potem koncentriranja tinkture, pa smo tipicno dobili ven nekaj ranga dobrega šita. Daj razlozi mi vsevedni, s čim pa v piškotih koncentracijo povečaš? THC se sicer veže na maščobe, samo ne tako kvalitetno kot na alkohol, s tem da maščoba ostane. Imaš pa na tistem linku preračunano, da bi rabil pribljižno 4kg hashiša, pa ajde, da zadovoljimo tvojim pogledom, reciva polovico tega. 2 kg hashiša pojest? Mogoče tebi uspe. Sicer ti pa ze wiki vse pove: "There has never been a documented human fatality solely from overdosing on tetrahydrocannabinol or cannabis in its natural form.".

Pa tudi 2,1g čistega THCja za 70kg tezkega cloveka, ni mačji kašelj intravenozno vbrizgat, s tem da imajo prebavila izgube. Verjetno se lazje in hitreje s cedevito fardirbaš.

Te piškotkarje je malo panika zagrabila, ker jim ni bilo jasno kaj jim dogaja (dobro da niso LSDja dobili...), hudega jim pa ni bilo nič, mogoče so bili naslednji dan še malo matasti, to je pa tudi vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

sisemen ::

Na pa še malo, da boš lahko dohtarjem verjel: http://www.cancer.gov/about-cancer/trea...

"Because cannabinoid receptors, unlike opioid receptors, are not located in the brainstem areas controlling respiration, lethal overdoses from Cannabis and cannabinoids do not occur"

Shegevara ::

CMpunk je izjavil:

zagovorniki legalizacije: zamislte se mal. 2 strani burnih odzivov na nč drugega kot trole, ki vejo, da bodo z ignorantnimi izjavami sprovocirali koga, da ga bo zares vzel.
Konoplja JE zdravilna,če je tako, potem mora biti kontrolirana substanca, tako kot vsa zdravila.
Konoplja mora biti legalna,zakaj mora biti legalna? najbolje da še kokain legaliziramo, medtem ko ti kokain ne naredi pol tok škode kot konoplja
Konoplja s pravilno uporabo ne povzroča nikakršne smrti,ko ti bo pa živčni sistem propadu, pa ko boš dobil infarkt, kaj boš pa potem rekel?

To so splošna dejstva, fakti, ki so zdravorazumskemu človeku JASNI in če kdorkoli trdi drugače brez znanstveno-dokazanih podatkov in brez znanstvenih člankov, je navadn trol, ki se ga ne sme jemati resno.

nenatadnje pa je marihuana še vedno droga. ni nobeno zdravilo, ker ne zdravi nič, le omami te da te odreže od sveta za nekaj časa.
Če jo res rabiš, greš do zdravnika in bo on presodil ali jo rabiš ali ne, sicer pa nimaš kaj uporabljat tega.


Kontrolirana substanca ja. Tako kot rdeče vino, sol, žajbelj?

Zakaj ne še kokain?
Za kokain se ne spoznam dost dobro. Če je čisto res, kar praviš, da kokain res povzroči polovico manj celotne škode, če je to res, potem sem absolutno za legalizacijo.

Ampak jaz tebi ne verjamem. Verjamem temule:




Infarkt in propat živčnega sistema:

Če začneš uporabljat travo v odraslih letih (21 let +) in to počneš občasno (Če se preveč zakajaš vsak dan, se morda vidi kak vpliv na spomin), ne vidim, kako bi to lahko privedlo do kolapsa živčnega sistema.

Z drugim besedam: ..citation needed..

Kar se tiče pa infarkta... če ga lahko dobiš z užuvanjem marihuane, si srčni bolnik. Kot srčnemu bolniku, se ti odsvetuje marsikaj. Infarkt te lahko doleti v vsakem večjem zabavališčnem parku. #banGARDALAND a je tako? :))

Marihuana z visoko vrednostjo CBD lajša simptome multipleskleroze, epilepsije,... z visoko vrednostjo thc-ja lajša simptome PTSD, in zdravniki za zdaj tega še ne predpisujejo, ker je premalo raziskav, ki bi potrdile in dokončno raziskale celotne učinke marihuane, ker so bile vse do sedaj zelo težko izvedljive, ker je marihuana še vedno klasificirana kot droga brez zdravilnih učinkov, zaradi česar se otežuje raziskave in ugotovitve, ki bi morda ugotovile, kakšne učinke pravzaprav ima. Na srečo se sedaj malce spreminja na tem področju, bodimo potrpežljivi.

GTX970 ::

V diagramu manjka thc.

hamez66 ::

GTX970 je izjavil:

V diagramu manjka thc.


Thc je pod cannabis.

Še vedno čakam, da odgovoriš na https://slo-tech.com/forum/t646456/p481... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

SeMiNeSanja ::

Še vedno mi ni jasno, ali je organizator namerno oplemenitil kukije z marihuano ali se je šlo za spodrsljaj (pograbil napačno škatlo?).

Če je hotel udeležencem napraviti 'veselje', je vsekakor malo pretiraval.

Vsekakor kandidat za fail leta.

Shegevara ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Še vedno mi ni jasno, ali je organizator namerno oplemenitil kukije z marihuano ali se je šlo za spodrsljaj (pograbil napačno škatlo?).

Če je hotel udeležencem napraviti 'veselje', je vsekakor malo pretiraval.

Vsekakor kandidat za fail leta.


da ne bo kdo mislil, da zagovorniki legalizacije opravičujemo njegovo početje. Tudi meni se zdi obupno, če je res organizator podtaknil 'cookije'.

GTX970 ::

Shegevara
Od kje taka ideja za organizatorja ?

Okapi ::

Še vedno mi ni jasno, ali je organizator namerno oplemenitil kukije z marihuano ali se je šlo za spodrsljaj (pograbil napačno škatlo?).
Več možnosti je:

A) Hotel je razveseliti udeležence:
1) Piškoti so bili taki, kot je hotel, da so, samo udeležence je zagrabila nepričakovana panika (ker jim morda ni povedal, da jedo obogatene piškote).
2) Nevede je uporabil premočne sestavine.

B) Ni hotel razveseliti udeležencev:
1) Pri peki je uporabil napačno konopljo.
2) Vzel je napačno škatlo.
3) Obogatene piškote mu je nekdo podtaknil (da bi se malo pošalil, ali mogoče, da bi sabotiral prireditev).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Shegevara ::

a pa je sigurno organizator tisti, ki je postregel thc-piškote? Morda so prišli od zunaj.

Morda je kakšna naivna gospa prinesla dobrote, jih postregla in se veselo pripomnila, češ, vesela sem, da se je moj 20-letni sin lotil peke piškotov. Ravno prav so hrustljavi, tako kot moji, medtem ko je zaradi dobrega okusa prav kmalu zginila celotna vsebina. :))

starboi ::

Je še kdo pomislil, da so mediji zadevo preveč napihnili ? Mi vse skupaj deluje bolj kot antipropaganda, saj vemo kaj hoče farmacevtski lobij forsirat .

c3p0 ::

Še vedno ne vem od kod bombastična "huda zastrupitev" v naslovih novic.

Koliko jih je bilo oz. še je v kritičnem stanju in koliko jih je podleglo?

CMpunk ::

Shegevara je izjavil:

CMpunk je izjavil:

zagovorniki legalizacije: zamislte se mal. 2 strani burnih odzivov na nč drugega kot trole, ki vejo, da bodo z ignorantnimi izjavami sprovocirali koga, da ga bo zares vzel.
Konoplja JE zdravilna,če je tako, potem mora biti kontrolirana substanca, tako kot vsa zdravila.
Konoplja mora biti legalna,zakaj mora biti legalna? najbolje da še kokain legaliziramo, medtem ko ti kokain ne naredi pol tok škode kot konoplja
Konoplja s pravilno uporabo ne povzroča nikakršne smrti,ko ti bo pa živčni sistem propadu, pa ko boš dobil infarkt, kaj boš pa potem rekel?

To so splošna dejstva, fakti, ki so zdravorazumskemu človeku JASNI in če kdorkoli trdi drugače brez znanstveno-dokazanih podatkov in brez znanstvenih člankov, je navadn trol, ki se ga ne sme jemati resno.

nenatadnje pa je marihuana še vedno droga. ni nobeno zdravilo, ker ne zdravi nič, le omami te da te odreže od sveta za nekaj časa.
Če jo res rabiš, greš do zdravnika in bo on presodil ali jo rabiš ali ne, sicer pa nimaš kaj uporabljat tega.


Kontrolirana substanca ja. Tako kot rdeče vino, sol, žajbelj?

Zakaj ne še kokain?
Za kokain se ne spoznam dost dobro. Če je čisto res, kar praviš, da kokain res povzroči polovico manj celotne škode, če je to res, potem sem absolutno za legalizacijo.

Ampak jaz tebi ne verjamem. Verjamem temule:




Infarkt in propat živčnega sistema:

Če začneš uporabljat travo v odraslih letih (21 let +) in to počneš občasno (Če se preveč zakajaš vsak dan, se morda vidi kak vpliv na spomin), ne vidim, kako bi to lahko privedlo do kolapsa živčnega sistema.

Z drugim besedam: ..citation needed..

Kar se tiče pa infarkta... če ga lahko dobiš z užuvanjem marihuane, si srčni bolnik. Kot srčnemu bolniku, se ti odsvetuje marsikaj. Infarkt te lahko doleti v vsakem večjem zabavališčnem parku. #banGARDALAND a je tako? :))

Marihuana z visoko vrednostjo CBD lajša simptome multipleskleroze, epilepsije,... z visoko vrednostjo thc-ja lajša simptome PTSD, in zdravniki za zdaj tega še ne predpisujejo, ker je premalo raziskav, ki bi potrdile in dokončno raziskale celotne učinke marihuane, ker so bile vse do sedaj zelo težko izvedljive, ker je marihuana še vedno klasificirana kot droga brez zdravilnih učinkov, zaradi česar se otežuje raziskave in ugotovitve, ki bi morda ugotovile, kakšne učinke pravzaprav ima. Na srečo se sedaj malce spreminja na tem področju, bodimo potrpežljivi.

No poglej, cocaine ima indeks 27, marijuana 20, anabolični steroidi pa 10, pa vsi vemo, kako so nevarni..

SeMiNeSanja ::

starboi je izjavil:

Je še kdo pomislil, da so mediji zadevo preveč napihnili ? Mi vse skupaj deluje bolj kot antipropaganda, saj vemo kaj hoče farmacevtski lobij forsirat .

Prenapihnili?

Če nekomu brez njegove privolitve in vednosti podtakneš nekaj, se nahajaš v vodah kaznivega dejanja, pa ne glede na to, ali si podtaknil muslimanu svinjino, zdravljenemu alkoholiku alkohol, preveč krepostni deklini GHB ali ljudjem, ki se želijo podučiti o industrijski konoplji 'oplemenitene kukije'.

Če so nekateri celo bruhali, pa je cela stvar več kot očitno bila tudi predozirana in ni bil problem zgolj v tem, da ljudje tega niso bili vajeni.

Glede na to, da so nekateri 'blodili naokoli', bi lahko tudi kdo padel dol s kozolca in bi se zadeva lahko končala precej tragično.

Takrat se verjetno nihče nebi več spraševal, če so mediji kaj prenapihnili.

jest10 ::

sisemen je izjavil:


Pa tudi 2,1g čistega THCja za 70kg tezkega cloveka...

Hašiševo olje ima ponavadi 10-30% THC. Lahko pa tudi preko 50%.
2,1g? Mala malca.

OrkAA ::

Intravenozno, clovek. Ce bi si v zilo vbrizgal hasisevo olje bi umrl v vsakem primeru, cisto vseeno, ce je notri THC ali ne.

m0LN4r ::

Po mojem si lahko v žilo vbrizgaš tudi kaj drugega kaj maš v hladilniku al v naravi pa si mrtev. Mogoče celo zrak.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Vikking ::

Hecno je kako na vsak način želijo rekreativci THC*ja vehamentno zagovarjati to konopljo kot zdravilno. Pa njihova razlaga ne pride dlje od "lajša" simptome. Tudi če rukneš 3 flaše piva, boš si tudi olajšal simptome, hkrati pa je hmelj naravni hipnotik.

Tudi v širši vsekakor "bolj" inteligentni skupnoisti, je bolj ali manj namenjena rekreativnemu uživanju, ter lajšanju simpotmu. Vendar se v pravilni uporabi, ki imajo resen namen lajšanja bolečin, marihuana NE KADI. Torej zvije joint in puši.


Industrijska konoplja pa je že bila pristona pa so jo"hipiji" zatolkli, ker ima preveč podobnosti. je pa milijonkrat bolj uporabna, in lahko ima ogromen vpliv na regijo, gospodarstvo in kmetijstvo.
Medtem ko marihhana ima vpliv na dilerčke in njihovim novim bmw-jem z ogromnim spojlerjem.

100% zagovornik INDUSTRIJSKE, boli me k. za tisto s THC-jem ker nima popolnoma nobene vrednosti. Aja nizozemska 80-ta in 90-ta so že zdavnaj mimo, tako da eni ki mislijo kako to prinaša nove lokale, pa turiste so na žalost 30let prepozni.

Legalizacije tiste THC-jem prinaša nove lekarne ter povečuje dobiček farmacijam, ki lahko vzgojijo ogromno vrst, v bistvu boste dilerčki popušili z legalizacijo, uporabnik pa bo dobil za isto ceno večjo izbiro in kvaliteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

redo ::

LOL.

"Eh, saj ni šlo za zastrupitev, samo malo so se zadeli, niso navajeni, nič hudega, no razen če si srčni bolnik, ali pa imaš visok krvni tlak, ali ..."

Skoraj prepričan sem, da gre vsaj za povzročitev lahke telesne poškodbe.

Nekoč sem nekje prebral, da če nekomu, ki je alergičen na jagode (in ni treba, da veš) v hrano podtakneš kaj iz jagod in mu tega ne poveš in on ne pričakuje jagod v produktu (npr., v hamburger namažeš jagodno marmelado, za hec), da si kriv povzročitve hude telesne poškodbe. Zdaj sicer tega vira več ne najdem, ampak kolikor berem zakon, bi temu lahko bilo tako (ogroženo je življenje). Minimalna kazen za to je 6 mesecev zapora. Ampak me zanima mnenje kakega pravnika o tem.

Vikking ::

Tsiti dilerček ki jim je podatknil keks, je že zdavnaj pobrisal izpod kozolca. Torej "njihov osebni zdravnik" je že zdavnaj zbežal , še preden so starešine začele tripat in plezat po kozolcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legalizacija marihuane 2016 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
904144189 (57012) gushto
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741841 (30110) jype
»

Koliko časa ostane trava v tebi?

Oddelek: Loža
245513 (4364) Rias Gremory
»

posedovanje marihuane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13545588 (41122) Phantomeye

Več podobnih tem