» »

Video nadzor oddaljene lokacije

Video nadzor oddaljene lokacije

Siddh ::

Zanimam se kako bi bilo najbolje in za neko normalno ceno izvest oddaljen video nadzor neke lokacije brez priklopa na električno omrežje. Torej napajanje iz baterije/sončnih celic. Potreboval bi sistem javljanja v primeru, da zazna gibanje in da samodejno shrane posnetek, ko zazna gibanje. Zaželjeno bi bilo, da bi posnetek recimo poslalo na email in hkrati lokalno shranilo. Da ne bi bila samo lokalna shramba, recimo da nepridiprav odnese kamero, mi posnetek nebo nič pomagal. Potreboval bi tudi pogled v živo preko telefona.

Razmišljal sem v smeri lovskih kamer, ki imajo možnost mms obveščanja:
http://www.ebay.com/itm/HD-12MP-940NM-M...

Ali pa bi vzel navadno IP kamero in 3G modem. Rešitev mora biti čim bolj varčna, napajanje pa bi najraje imel iz 12V avtomobilskega akumulatorja, ker imam doma enega odveč.


Isotropic ::

bi rad, da je uporabno kot dokaz na sodišču al ne
kako veliko območje

Zgodovina sprememb…

NLight ::

Imaš ti tudi težave z varovanjem sadovnjaka? Meni vsako leto vse poberejo, sem že razmišljal da bi na drevesa zmontiral kamere

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Isotropic ::

fyi, obračunavanje "po domače" bo kvečjemu tebi v škodo
raje naštimaj bodečo žico, boš še kakšnim živalim preprečil dostop

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Če ti kradejo naredi tako, kot sem jaz znancu z drevesnico svetoval. So mu kradli sadike in smo na tiho kamere postavili in ujeli enega iz njegove vasi vsem poznan ugleden. Potem je pa ta moj kolega po celi vasi polimal in dal še po nabiralnikih njegovo sliko kako krade z sporočilo, da mu je bilo spet pokradeno od neznanega moškega in, če kdo pozna tega gospoda iz slik naj mu javi.

Sramota je bila neverjetna tipo je sam prišel do njega se opravičil plačal vse za nazaj sramoto si je pa tako naredil, da ga še danes poznajo vsi, kot onega ki krade....

frke ::

Ali si poiskusil z kakšno android aplikacijo, kot je npr. warden.cam

Napajanje telefona iz akumulatorja ni problematično, moral bi imeti podatkovno povezavo vsaj 3g in kakšen ugoden data paket. Posnetke in slike shrani kar na dropbox, kar se mi zdi zelo v redu rešitev.

Siddh ::

Če vas že zanima gre za premični čebelnjak. Bolj me zanima, če je že kdo pri sebi kakšen podoben sistem postavil in kako se je obneslo.
Prosim pa, da brez predlogov z bodečo žico itd, ker je zadeva premična pa tudi nobenega obravnavanja po domače nebo, rad bi samo bil takoj obveščen, če kdo vdre ali pa se potika v bližini čebelnjaka. Pa da vidim kaj se dogaja tam.


PrihajaNodi ::

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Najcenejsa in najbolj kvalitetna opcija

SeMiNeSanja ::

PrihajaNodi je izjavil:

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Najcenejsa in najbolj kvalitetna opcija

Samo kaj, ko ta nima podpore za mobilno omrežje - OP bi pa rad kaj videl na svojem mobitelu....

Ebay najde en kup kamer z GPRS podporo, ampak si omejen na fotografijo preko mms ali maila.
Če vsiljivec odkrije kamero, ti nazadnje odnese še sim kartico, kar seveda spet povzroči dodatne sitnosti. Tako gledano, morda tista Hofer varianta tudi ni tako slaba...

PrihajaNodi ::

Jo bo pa zakamufliral. Prizge se samo na premik, dela ponoci, snemanje v treh kotih.
Pa se na vremenske pogoje ni obcutljiva.

Martin Krpan ::

SeMiNeSanja je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Najcenejsa in najbolj kvalitetna opcija

Samo kaj, ko ta nima podpore za mobilno omrežje - OP bi pa rad kaj videl na svojem mobitelu....

Ebay najde en kup kamer z GPRS podporo, ampak si omejen na fotografijo preko mms ali maila.
Če vsiljivec odkrije kamero, ti nazadnje odnese še sim kartico, kar seveda spet povzroči
dodatne sitnosti. Tako gledano, morda tista Hofer varianta tudi ni tako slaba...


Če bo vsiljivca videl v realnem času mu ne bo čisto nič pomagalo , saj tega do njegovega ali prihoda policije že davno ne bo več tam. Fotografije z te Hoferjeve pa so verjetno še boljše kot na takih poceni z prenosom slik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telefon iz Hoferja

Oddelek: Mobilne tehnologije
151810 (838) XLapse
»

Bluetooth zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
257461 (5564) exp3rt
»

Bios problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
303102 (2253) crniangeo
»

Medion laptop 11''

Oddelek: Kaj kupiti
61608 (1260) AnotherMe

Več podobnih tem