» »

Zastaralni rok

Zastaralni rok

FireBurn ::

Pozdravljeni,

Približno mesec dni nazaj, malo več sem dobil kazen, da se prekoračil hitrost v coni 30, avtomobila nisem vozil jaz, zato sem vložil pritožbo. Odgovora oz. nove kazni na drugo ime po 30 dneh še nisem prejel, zanima me ali zastralani rok velja tudi za ta primer ?

Hvala !

St235 ::

Seveda. Še 23 mesecev pa boš rešen.

AapocalypseE ::

Grda :))

FireBurn ::

Se pravi za pritožbo je zastaralni rok 2 leti ?

Aston_11 ::

Verjetno misli na čas za uvedbo postopka.

eniLS ::

Boš se kar načakal.. Sem dobil tudi po letu pa pol kakšen odgovor. :)

St235 ::

FireBurn je izjavil:

Se pravi za pritožbo je zastaralni rok 2 leti ?


Pritožbeni rok dve leti je enoten za veliko večino prekrškov.

Aston_11 je izjavil:

Verjetno misli na čas za uvedbo postopka.


Glede na to, da je v enem mesecu dobil odločbo in se nanjo tudi pritožil je varno reči, da je bil postopek uveden pravočasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bobby ::

Ti sam glej, da plačaš kazen potem pa se pritožuješ.
Preveri, če ti kje na "obtožnici" z plačilnim listkom piše, da pritožba ne ustavi izvajanja kazni.
Potem boš cepljen polno pa še kaj ti bodo dodali.

drugače pa 2 leti
https://zakonodaja.com/zakon/zp-1/42-cl...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

St235 ::

Ti sam glej, da plačaš kazen potem pa se pritožuješ.
Preveri, če ti kje na "obtožnici" z plačilnim listkom piše, da pritožba ne ustavi izvajanja kazni.

KAJ? Da ne bi slučajno kdo temu idiotizmu verjel.

bobby ::

Govorim iz izkusenj, 6 let nazaj sem nabasal na to. Na koncu sem fasal polno,ce bi placal polovico in se pol pritozil in pritozba ne bi bila meni ugodena, bi bila polovicka.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Pixy222 ::

Ko plačaš polovičko zgubiš pravico do pritožbe ker s tem priznaš krivdo...

bobby ::

Zato sem pa napidal, da poglej na obtoznico, CE pise, da pritozba ne ustavi postopka!
Bemuboga, dejte v kompletu brat ne samo tisti del, na katerga bi se radi neki prepucaval.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

St235 ::

Nakladas. Placilo polovicke in pritozba se izkljucujeta.

Prav tako v primeru prometnih prekrskov ne obstaja situacija kjer pritozba ne bi zadrzala plačila kazni.

Bizkit45 ::

mogoče bi šlo čez, če bi se po plačilu zgovarjal na neprištevnost, ampak potem to za sabo prinese še večje posledice :)
drugače pa res ne vem če je kdo dobil keš nazaj po tistem ko je plačal polovičko?

bobby ::

Zelo podoben primer, kot je bil moj,..
www.pravniki.info/viewtopic.php?p=70942...

No in ker sem se jaz najprej pritozi in nisem placal polovicke, je po enem letu bila moja pritozba zavrnjena, sem moral placati polno. O tem jaz govorim.

To je bila moja osebna izkusnja z kaznimi zato ne tulim v satelit brez veze. Ce bo pa odpiralec teme naredil kako drugace, je pa njegova odlocitev.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Aston_11 ::

bobby je izjavil:

Zelo podoben primer, kot je bil moj,..
www.pravniki.info/viewtopic.php?p=70942...

No in ker sem se jaz najprej pritozi in nisem placal polovicke, je po enem letu bila moja pritozba zavrnjena, sem moral placati polno. O tem jaz govorim.
Saj ti piše, da se polovička in pritožba izključujeta. Plačaš pol in se ne pritožiš. Če plačaš pol in se pritožiš in pritožbo pušiš, boš plačal še drugo polovico. Nekateri pa mislijo, da so si s plačilom polovičke zavarovali plačilo zgolj polovičke.

bobby ::

Jap, bom pa zdeleneden izmed redkih, ki bom priznal napako. Imate prav. Jaz sem vlekel pritozbo zaradi skupka tock, da mi ne bi vzeli izpita in cakal zastaranje najstarejsega prekrska, zato sem zavlekel postopke. In vmes vem, da srm placal polno in se zdaj nekaj bunim tu glede stroskov. My bad! Se posipavam s pepelom, spregledal izkljucevanje pritozbe in polovicke
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Brez vinjete - DARSovec se mi je zlagal (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5810828 (9448) D3m0r4l1z3d
»

Radar

Oddelek: Na cesti
3812752 (11067) knesz
»

Plačilo kazni za prometni prekršek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6726284 (13599) Aston_11
»

Nova pooblastila za izdajanje kazni s strani policije!

Oddelek: Na cesti
264364 (3406) mat xxl
»

Prometni prekršek in denarna kazen...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10319185 (16592) BlueRunner

Več podobnih tem