» »

Free energy

Free energy

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

in kako da valvolinu pol dela?

Kje mu kaj dela?:8)

einstein :P ::

a ni napisal, da je probal? in da preverjeno deluje? :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

a ni napisal, da je probal? in da preverjeno deluje? :)

Preberi znova, kaj je napisal in tokrat pravilno razumi.


Ma meni se ne da več:8) Želim ti veliko sreče pri tvojem generatorju>:D

einstein :P ::

kdo pa pravi, da ga mislim narediti? lahko pa poskusim, če mi zrihtaš dovolj neodimov :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

RejZoR ::

http://mods-n-hacks.wonderhowto.com/ins...

Še ena zanimiva zadeva. Čeprav tle ne uporablja odmika in so vsi na enaki razdalji, kar mi je mal čudno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

-valvoline- ::

Zadeva deluje,ampak ker je pridobljena energija premajhna je za trg neuporabna. Celo energija uporabljena za izdelavo strojčka in tistih magnetov se nikoli ne bo povrnila. Tu se debata konča.

einstein :P ::

Dela pa. ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

-valvoline- je izjavil:

Zadeva deluje,ampak ker je pridobljena energija premajhna je za trg neuporabna. Celo energija uporabljena za izdelavo strojčka in tistih magnetov se nikoli ne bo povrnila. Tu se debata konča.

Ne, debata se tu ne bo končala(pa čeprav sem že malo prej obupal). Tisto kolo z magnetki NE DELUJE, ter NE izkorišča zemeljskega magnetnega polja.

einstein :P ::

zemeljskega mag. polja res ne izkorišča, ker ima že v sebi mag. polje. magneti nastanejo recimo ko strela na določenih mestih kjer so prisotni določeni materiali udari in s tem nastane magnet. zadeva pa deluje, če je valvoline probal no, pa kako nočeš razumeti?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

-valvoline- ::



Nekaj podobnega.

RejZoR ::

Še več odbitih zadev:


Totalno mindblowing zadevce.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

einstein :P je izjavil:

zemeljskega mag. polja res ne izkorišča, ker ima že v sebi mag. polje. magneti nastanejo recimo ko strela na določenih mestih kjer so prisotni določeni materiali udari in s tem nastane magnet. zadeva pa deluje, če je valvoline probal no, pa kako nočeš razumeti?
Beri in še malo beri.
Mogoče boš na koncu razmel, da take reči NE delujejo, pa če se največji umi sveta za 100 let zaprejo v laboratorij, prav tako lahko ti še tako zatrjuješ, da deluje, pa še vedno ne bo šlo.

-valvoline- ::

energetik,termodinamični zakoni tule niso uporabni,saj se pogovarjamo o magnetnem polju in njegovem izkoriščanju,ki je vedno na voljo.
Evo tule free štrom iz radijskih valov,tudi deluje,ampak zgolj za eksperimente,normalno da ni tržnega potencijala,pravtako kot ga nimajo magnetni motorji.

Zgodovina sprememb…

jype ::

-valvoline-> termodinamični zakoni tule ne veljajo

Hihihi :)

-valvoline- ::

jype je izjavil:

-valvoline-> termodinamični zakoni tule ne veljajo

Hihihi :)

Jah,no,delno popravil,ne vem al magnetno polje in energija ma kej skupnega z termodinamiko,mislim da ne.
:)

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

energetik, ti bi tudi lahko še malo bral. ni še vsa fizika raziskana, marsikaj še lahko odkrijemo...

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jype ::

einstein :P> energetik, ti bi tudi lahko še malo bral. ni še vsa fizika raziskana, marsikaj še lahko odkrijemo...

Kako lahko napišeš kaj tako nesmiselnega?

energetik ::

Ajnštajn - odkrij, dokaži s ponovljivimi poskusi, pa boš lahko na novo pisal fiziko. Tako deluje znanost.

Do takrat pa verjamem zakonom termodinamike, ki jih znova in znova srečujem v svojem življenju in se sami sebe dokazujejo iz dneva v dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

einstein :P ::

ja tebi energetik je lahko verjeti v zakone, ki so jih že drugi znanstveniki prej napisali in seveda držijo... ampak pomisli na kako izjemo, da nam le uspe premagati te zakone...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Magic1 ::

Ajnštaj dej še mal velik kislih kumarc pojej in med tem se še velikoooooooooooooo osnov nauči, potem pa bodi pameten. Jebenti še najbolj osnovnih zakonov ne znaš in si ves pameten koliko točna in podrobna je danes znanost...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Senitel ::

RejZoR je izjavil:

Še več odbitih zadev:


Totalno mindblowing zadevce.

Edina mindblowing zadeva na tem videu je, da dobimo samo 5 sekundni preview o eni zadevi, ki deluje "forever". >:D Od 5 sekund pa do "forever" je še kar precej velik sekund.

einstein :P je izjavil:

ja tebi energetik je lahko verjeti v zakone, ki so jih že drugi znanstveniki prej napisali in seveda držijo... ampak pomisli na kako izjemo, da nam le uspe premagati te zakone...

Jah... Ko se vse tele stvarce iz tehle tub enkrat nehajo vrtet (in vedno se), ravno ti zakoni točno razložijo zakaj se je to zgodilo.

destroyer2k ::

einstein :P je izjavil:

ja tebi energetik je lahko verjeti v zakone, ki so jih že drugi znanstveniki prej napisali in seveda držijo... ampak pomisli na kako izjemo, da nam le uspe premagati te zakone...


Torej ti trdiš da lahko dobimo energijo iz nič, ampak nimaš pa nobene fizične podatke, ki bi to bilo dokazano. Sem pravilno razumel?

Glej še stark trek fani imajo večjo znanstevno podlago za FTL (faster than light) potovanje kot pa ti, pa tudi če samo ena enačba NAMIGUJE na možnost (vem da ni dobesedno kot ftl, ampak najlažje si je predstavlati tako).

RejZoR ::

Lol, eni ste zaplankani do amena. Za vas je energija zgolj štrom v vtičnici al pa baterija. Energija je tud magnetizem in gravitacija. Samo da gre za praktično konstantno energijo. Tvoja edina naloga je da narediš porabo manjšo kot je konstantna energija magneta. Oz če ste gledal filmčke zgoraj z overbalance wheel gre dejansko za perpetualni vzvod. Krogljice na zunanjem delu kolesa bojo zaradi gravitacije Zemlje vedno imele večji vzvod na krogljice na drugi strani, ki so bližje središču kolesa. Ker je zadeva simetrična se stvar ponavlja v nedogled. Ker se zadeva zanaša na gravitacijo je teoretično možno da bi zaradi lune in drugih vplivov zadeva kdaj zaštekala ampak vseeno to ni izmišljotina. Samo nobene pametne komercialne aplikacije ni za take zadeve, zato nobenega ne briga in so bolj kot ne posrečeni gadgeti za zabavanje folka.

Mislim pa da je vsem tukaj prisotnim, ki trdimo, da so te zadeve mogoče jasno, da s takim napravcam ne moreš poganjat električnega avta al pa 60W ali pa celo 10W žarnice, ker je enostavno nemogoče, ker ni ne dovolj obratov in ne dovolj navora.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

einstein :P ::

No, ti10 povej kaj je drugega kot energija, če dva magneta z enakimi poli obrnem enega proti drugemu in se odbijata? A to ni energija??? Ali pa če spustim en magnet proti drugemu in le ta odskoči - a za to ni bilo potrebne energije??? Potem sploh ni treba nobene energije, da magnet skoči v zrak?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jype ::

einstein :P> Magneti imajo svojo energijo.

Ne, nimajo je.

einstein :P> A to ni energija???

Ne, ni.

einstein :P> Ali pa če spustim en magnet proti drugemu in le ta odskoči - a za to ni bilo potrebne energije???

O ja, je bla potrebna. Ni kar "iz magneta" prišla.

einstein :P> Potem sploh ni treba nobene energije, da magnet skoči v zrak?

To ti trdiš, da je ni treba. Vsi normalni ljudje vemo, da za "skakanje v zrak" energijo v resnici zares potrebuješ (in je ne moreš dobiti zastonj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

einstein :P ::



predstavljajte si vsi pametnjakoviči, da to zadevo na posnetku v krog spelješ in kaj bi dobil? premikanje non stop - energije pa sploh ne rabiš ne vem kake da postaviš magnet tja vmes.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

einstein :P je izjavil:



predstavljajte si vsi pametnjakoviči, da to zadevo na posnetku v krog spelješ in kaj bi dobil? premikanje non stop - energije pa sploh ne rabiš ne vem kake da postaviš magnet tja vmes.

Pa glih v temu je fora. Na ravnem bo to delovalo. V krogu ne bo delovalo.

einstein :P ::

zakaj že ne?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

zakaj že ne?

Dej malo googlaj, ti ne bo škodilo. Se boš še kaj zraven naučil. Malo glej v smeri homogenosti/nehomogenosti magnetnega polja

Magic1 ::

Sam res kako so neumni vsi doktorji, zgleda da vsi pasjanso igrajo na delovnem mestu. Naš ajnštajn bo s pomočjo tuba odkril, kar oni ne zmorejo. Free energy.
Itak pa ga osnove ubijejo, on bi kar magnetno polje in gravitacijo ukrivil, da bi njegove ustvaritve delale.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

destroyer2k ::

einstein :P je izjavil:

predstavljajte si vsi pametnjakoviči, da to zadevo na posnetku v krog spelješ in kaj bi dobil? premikanje non stop - energije pa sploh ne rabiš ne vem kake da postaviš magnet tja vmes.


In zaradi tega sem ti povedal iz nič. Tukaj bi več energije vložil kot dobil. Po tvojem pa bi dobili več energije kot vložili. Sedaj od kod bi dobil več energije? Iz sužnev, ki bi kolesarili v skriti sobi ali iz nič?

jype ::

einstein :P> predstavljajte si vsi pametnjakoviči, da to zadevo na posnetku v krog spelješ in kaj bi dobil?

Precej dolgih nosov :)

einstein :P ::

@jest10
ne bom googlal, isti janac si, ki hoče, da vse pogooglam, sam pa postavlja vprašanja, ki bi jih lahko tudi on pogooglal.

kar ti mi povej.

@magic

ne blefiraj.

@uničevalec

no pa ti povej zakaj nebi delovalo, tudi meni je lahko reči: "pogooglaj" no pa povej zakaj nebi delovalo. tega pa ne znaš a?

@jype

a je sploh že kdo probal kaj takega narediti od vas? noben, se mi je zdelo, ker preveč verjamete v zakone, da bi si sploh upali čas vzet in probat... pa kar blefirate, pa še noben ni probal.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jype ::

einstein :P> a je sploh že kdo probal kaj takega narediti od vas?

Ne, ker (ja, res) znamo računat.

einstein :P> pa kar blefirate, pa še noben ni probal.

Čemu bi pa poskušal kaj takega? Dovolj je, da se igraš z enim magnetom in ščepcem železnih opilkov, da lahko pogruntaš, da ne bo delovalo:

einstein :P ::

in kaj ti ščepec fe opilkov pove?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

pegasus ::

Vizualizira ti magnetno polje okrog magneta. Za ostalo naprej uporabi lastno domišljijo. Kot vidim v tej temi, ti je ne manjka.

einstein :P ::

dobro, kaj pa če bi izvedel tisto stvar z magneti okoli ekvatorja zemlje? magnet bi skos potoval "naravnost" oz. ker je tako velik obseg zemlje, se krivine sploh nebi poznalo.

zakaj potem sploh znanstveniki še poskušajo narediti perpetuum mobile, če pa tako dobro vedo, da se ne da???
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Vsi normalni ljudje vemo, da za "skakanje v zrak" energijo v resnici zares potrebuješ
Kaj pa za držanje v zraku? En magnet lahko nad drugim dolgo časa levitira. Kako je z energijo v tem primeru?

O.

jype ::

Okapi> Kaj pa za držanje v zraku? En magnet lahko nad drugim dolgo časa levitira. Kako je z energijo v tem primeru?

Earnshaw%27s theorem @ Wikipedia

Senitel ::

einstein :P je izjavil:

zakaj potem sploh znanstveniki še poskušajo narediti perpetuum mobile, če pa tako dobro vedo, da se ne da???

YouTube "znansteveniki" ja, znanstveniki ne?

Okapi je izjavil:

Vsi normalni ljudje vemo, da za "skakanje v zrak" energijo v resnici zares potrebuješ
Kaj pa za držanje v zraku? En magnet lahko nad drugim dolgo časa levitira. Kako je z energijo v tem primeru?

O.

Kako le? Gravitacija vleče en magnet proti centru zemlje z neko silo, magnet na tleh odbija prvi magnet spet z neko silo v nasprotno smer kot gravitacija. Dokler bo to v ravnovesju bo magnetek lebdel. Energije, razen potencialne (kar je isto kot če daš magnetek na mizo), v tem dejansko ni.

einstein :P ::

@senitel

a zdaj boš pa rekel, da hočem reči da sta tista dva mulca znanstvenika? hahahahahaha :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Okapi ::

Earnshaw%27s theorem @ Wikipedia


Pseudo-levitation constrains the movement of the magnets usually using some form of a tether or wall. This works because the theorem shows only that there is some direction in which there will be an instability. Limiting movement in that direction allows for levitation with fewer than the full 3 dimensions available for movement (note that the theorem is proven for 3 dimensions, not 1D or 2D).


Že v osnovni šoli sem naredil tako levitacijo. Dva precej velika magneta z luknjo v sredi sem dal na štil od metle in voila - levitacija.;)

O.

jype ::

Jah, če bi mel 3D metlo bi dobil nobelovo :)

RejZoR ::



Tale zadeva mi ni šla v račun (pri enem videotu zgoraj) kako gre lahko tekočina na drugem koncu Robert Boylove samopolnilne flaške okoli če mora bit input višje od outputa. Mehurčkasta pijača je opravila nalogo z odliko ampak CO2-jja bi enkrat zmanjkalo in zadeva bi se ustavila. Kar me bega je mleko, ki ga je sprobal vmes. Je output nivo res višje al se mi samo zdi? Ker če bi bila zgornja cevka speljana vodoravno nazaj bi zadeva tekla. Al je spet kakšna začasna fora v sami snovi mleka kot je pri CO2 ?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kamran ::

Newmanov motor - kritike, izkušnje (če) ? :))

Roadkill ::

RejZoR je izjavil:

Tale zadeva mi ni šla v račun (pri enem videotu zgoraj) kako gre lahko tekočina na drugem koncu Robert Boylove samopolnilne flaške okoli če mora bit input višje od outputa. Mehurčkasta pijača je opravila nalogo z odliko ampak CO2-jja bi enkrat zmanjkalo in zadeva bi se ustavila. Kar me bega je mleko, ki ga je sprobal vmes. Je output nivo res višje al se mi samo zdi? Ker če bi bila zgornja cevka speljana vodoravno nazaj bi zadeva tekla. Al je spet kakšna začasna fora v sami snovi mleka kot je pri CO2 ?



Najbolj zabavno mi je, ko vam za vse izume pokažemo, kje se skriva laž (ali pa jih pogooglate sami - pohvalno), pa vseeno verjamete.
Pri mleku je v cevi par očitno velikih mehurčkov zraka (zaradi nalivanja), nič posebnega.
Ü

einstein :P ::

jaz že ne verjamem v tole foro s cevko...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Magic1 ::

Ti tak verjameš samo tubu ali pa svoji glavi, sramota za nick.
Magic

einstein :P ::

ma sem ti rekel, da se sploh ni treba vmešavati v stvari, ki imajo vezo z mano, če nimaš nič pametnega za povedat.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Kamran ::

Agreed - dajmo kaj pokomentirati ostale predloge ali pa navedite svoje, da lahko debata teče (da ne bo še ta zaklenjena zaradi troll-anja). :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj to ne deluje (perpetuum mobile again) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5812493 (4308) cvalsr
»

Alternativne vrste energije

Oddelek: Loža
289267 (8204) BlackMaX

elektron.si

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
133691 (3349) VolkD

Brezplačna energija

Oddelek: Loža
394382 (4145) Ziga Dolhar
»

ORBO - free energy technology

Oddelek: Loža
372802 (1692) Matev

Več podobnih tem