» »

Free energy

Free energy

nurmaln ::

Realno je da energijo iz fosila bo treba nehat uporabljati, ker vsak dan jo je tezje pridobivati.

Realno je samo to da ko bo veterna, sončna, hidro energija res učinkovitejša in cenejša of TE in JE, takrat ne bo treba nikogar posebej vzpodbujat, dajat subvencij, ipd. Firme bojo skočile na to in to tako na veliko da TE in JE tud nucal ne bomo več. Ampak nekaterim je že nekaj časa jasno da so to samo mokre sanje treehuggerjev.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Magic1 ::

http://ev.fe.uni-lj.si/5-2011/SMihalic....
Tole preberte o 'zelenih' tehnologijah, če pa se vam ne da vsega pa vsaj povzetek na koncu. Vendar za splošno debatiranje tukaj na slo-techu, bi bilo fajn da si več kot minuto vzamete za razumevanje stvari.
Magic

destroyer2k ::

Magic1 je izjavil:

http://ev.fe.uni-lj.si/5-2011/SMihalic....
Tole preberte o 'zelenih' tehnologijah, če pa se vam ne da vsega pa vsaj povzetek na koncu. Vendar za splošno debatiranje tukaj na slo-techu, bi bilo fajn da si več kot minuto vzamete za razumevanje stvari.


In ugotovil sem da se rabi razviti bolse baterije (kar super prevodnik bi resil problem) in bolsi izkoristek motorja (again super prevodnik bi lahko porabil).

In sedaj to sem vse ze napisal kaj potem smo zgresili z zeleno energijo?

Moram pa povedati da je pa ta zelo optimisticen za nafto (cena).

Zheegec ::

Pri prvi izdelavi npr. sončnih celic se vloži z običajnim načinom pridobljena energija. Potem pa te sončne celice vgradiš na streho podjetja in z energijo pridobljeno iz njih proizvajaš proizvodno linijo sončnih celic.

Samo, ker je sončna energija zelo nepredvidljiva in nestabilna potrebuješ še jedrsko elektrarno, ki lavfa ves čas (ne more se jedrska zagnati v sekundi po potrebi), da lahko sončne celice imaš sploh priključeno v omrežje, ker če ne se omrežje sesuje.
Smart omrežje to mičkeno izboljša, samo še vedno to velja. Se pa lepo sliši ja, "sončna energija".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

destroyer2k ::

Zheegec je izjavil:

Pri prvi izdelavi npr. sončnih celic se vloži z običajnim načinom pridobljena energija. Potem pa te sončne celice vgradiš na streho podjetja in z energijo pridobljeno iz njih proizvajaš proizvodno linijo sončnih celic.

Samo, ker je sončna energija zelo nepredvidljiva in nestabilna potrebuješ še jedrsko elektrarno, ki lavfa ves čas (ne more se jedrska zagnati v sekundi po potrebi), da lahko sončne celice imaš sploh priključeno v omrežje, ker če ne se omrežje sesuje.
Smart omrežje to mičkeno izboljša, samo še vedno to velja. Se pa lepo sliši ja, "sončna energija".


In sem tudi odpravil to "nepredvidljivost" z super prevodnikom.

Saj kot sem povedal v trenutnem stanju so te zelene tehnologije waste of money, samo ko pa boš lahko učinkovito in poceni shranil to energijo, potem pa ni več vstran vržen denar.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

destroyer2k je izjavil:

In sem tudi odpravil to "nepredvidljivost" z super prevodnikom.

Saj kot sem povedal v trenutnem stanju so te zelene tehnologije waste of money, samo ko pa boš lahko učinkovito in poceni shranil to energijo, potem pa ni več vstran vržen denar.
Haha, kako pa boš s superprevodnikom odpravil nepredvidljivost vetra?

Magic1 ::

Ahh, kaj bi se vse dalo, če bi lahko shranjevali elektriko.
Trenutno se shranjuje elekrika na način: Črpaj vodo v višjeležeči položaj=shranjuj. Spusti vodo nižje=generiraj elektiko. Skratka za zjokat, dvakrat pretvorit+izguba pri transportu...
Magic

energetik ::

To ni nič za zjokat, ampak se da shranjevati praktično poljubne količine energije s 75% izkoristkom in robustno, preverjeno tehnologijo. Samo dovolj visok hrib/dovolj velika bazena rabiš. Glej ČHE Avče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

jest10 ::

destroyer2k je izjavil:

Magic1 je izjavil:

http://ev.fe.uni-lj.si/5-2011/SMihalic....
Tole preberte o 'zelenih' tehnologijah, če pa se vam ne da vsega pa vsaj povzetek na koncu. Vendar za splošno debatiranje tukaj na slo-techu, bi bilo fajn da si več kot minuto vzamete za razumevanje stvari.


In ugotovil sem da se rabi razviti bolse baterije (kar super prevodnik bi resil problem) in bolsi izkoristek motorja (again super prevodnik bi lahko porabil).

In sedaj to sem vse ze napisal kaj potem smo zgresili z zeleno energijo?

Moram pa povedati da je pa ta zelo optimisticen za nafto (cena).


In superprevodnik je čisto enostavno in poceni vzdrževati na delavni temperaturi>:D. Pa še hec je, da je večina superprevodnikov superprevodnih le do dolečene tokovne gostote.

destroyer2k ::

energetik je izjavil:

destroyer2k je izjavil:

In sem tudi odpravil to "nepredvidljivost" z super prevodnikom.

Saj kot sem povedal v trenutnem stanju so te zelene tehnologije waste of money, samo ko pa boš lahko učinkovito in poceni shranil to energijo, potem pa ni več vstran vržen denar.
Haha, kako pa boš s superprevodnikom odpravil nepredvidljivost vetra?


Kaj misliš da če bi imeli ekonomski način shraniti elektriko, da nebi shranili nič viška elektrike?

jest10

Jaz sem že od začetka govoril, kaj bi lahko naredili, če bi iznašli to (če je sploh mogoče, ker nobeden ne ve ali sploh lahko obstaja takšen material). Pa pazi jaz sem rekel, da bi moral narediti super prevodnik, ki deluje sobne temperature ne delovne temperature (kar pomeni da bi moral nastati super prevodnik če je ohlajen/ogrevan na 10-30 stopinj C).

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

energetik je izjavil:

To ni nič za zjokat, ampak se da shranjevati praktično poljubne količine energije s 75% izkoristkom in robustno, preverjeno tehnologijo. Samo dovolj visok hrib/dovolj velika bazena rabiš. Glej ČHE Avče.


-25% + stroški delovanja in izgradnje... Za shranjevanje elektrike, ki je že v osnovi 100% dražja. To je še bolj kot za zjokat.

Seveda tudi to potrebujemo, samo kak nesmisel bi bil preiti kompletno na sončno/vetrno elektrarno in potem shranjevati to.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Kamran ::

Živ',


(tip ima takšen naglas (indijski ?) in način govorjenja, da ti mora iti na smeh) :D




(ta mi je najboljši) :))
Tista štanga v vtičnici pa ne vem kaj predstavlja - ozemljitev ali kaj...

RejZoR ::

Zakaj folk sploh snema tak bullshit na Youtube!? Tisto da en elektromotor dela energijo in drug porablja je nemogoče, ker so vmes izgube in nikoli ne moreš naredit takega outputa kot rabiš inputa. In bo namesto pospeševanja začel edino upočasnjevat.

Ni pa mi jasno kako je tip naredil, da se v drugem videu ventilator začne vrtit na podlagi 4 neodym magnetov na vogalih ohišja ventilatorja. Ker fora elektromotorjev je da hitro sekvenčno preklaplja med elektromagneti in s tem ustvari pogon. Kako bojo štirje vedno delujoči stacionarni magneti karkoli poganjali pa mi ni jasno. Edino kar si znam razložit tle je da je tip v ohišje ventilatorja skril baterijo, ki jo aktivira s tem ko da magnet čez in naredi stik.

Ta tretja z razdelilcem pa je itaq bullshit na tolk nivojih, da ni vredno besed.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

ZaphodBB ::

Ti pa nisi ravno najostrejši nož v predalu kaj?

Sarkazma ne štekaš sploh?

Kamran ::

RejZoR je izjavil:

Zakaj folk sploh snema tak bullshit na Youtube!?

Verjetno isti razlog kot ta, zakaj nas 39kur.com tako pridno obvešča (med drugim) o bosonogi Kim Kardashian na letališčih,... rating in zato, da nekdo služi - poleg preusmerjanja pozornosti + nakopičene jeze, ki jo dobijo eni, ker dejansko temu verjamejo in gredo to poizkušavati. Ker jim pa ne uspe (seveda), pa se čustveni potencial proti resnici še bolj stopnjuje. :|

RejZoR je izjavil:

Edino kar si znam razložit tle je da je tip v ohišje ventilatorja skril baterijo, ki jo aktivira s tem ko da magnet čez in naredi stik.

Tudi moja teorija - poleg tega, da je nekdo med komentarji na YT-u tudi to dejansko napisal.

Če ostanemo pri (elektro)magnetizmu, je tale tudi zanimiv:



čeprav sedaj je pa vprašanje KJE oz. KAKO narediti magnetni monopol ? :))

Realno logična in možna zadeva, se mi pa zdi sledeča razlaga:



Charles Brown-ova naprava naj bi ravno delno izkoriščala ta princip.

einstein :P ::

No tukaj mate skrivnost kako deluje zadeva z ventilatorjem:



lp :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

@Grey

Tole probaj:

STAY OUT OF MY TERRITORY!

Kamran ::

einstein :P je izjavil:

No tukaj mate skrivnost kako deluje zadeva z ventilatorjem::))

Tole je zanimivo:

RejZoR ::

einstein :P je izjavil:

@Grey

Tole probaj:



Tole je pa zelo zanimiv koncept in vsaj po opazovanju ne deluje kot fejk. In tud ko sem gledal sam začetek sem takoj pomislil na avtomatizirano odmično gred, ki bi precizno odmikala magnet. In nato jo tud ugledam.

Zadeva ni vidit neki blazno high torque tko da ravno generatorja ne moreš priklopit gor ampak bi pa se dalo za kaj ponucat. Npr za uro kjer ne rabiš visokega navora, pa še izjemno stalno gibanje bi naj imelo (če odmislimo vpliv zemeljsekga magnetizma in trenja ter obrabe odmične gredi).

Tole bi prav probal naredit za foro, ker mi je sam koncept zelo všeč. Shranjeno za enkrat kasneje :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jest10 ::

Dej no dej. Kako moreš sploh pomisliti na to, da ni fejk.

einstein :P ::

@jest10

tudi po moje ni fake ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

RejZoR ::

Fora tle je da mora rotacijska energija presežt tisti delček energije, ki jo potem pokuri v trenju same osi in odmične gredi. Maksimalna hitrost vrtenja pa je povezana še s parimi stvarmi in se ne more izvajat v nedogled ampak se nekje ustavi in potem ostaja na istem nivoju. Če bi dal zadevo v vakumsko ohišje bi izničil še zračni upor kar bi verjetno dodatno pomagalo. Pa kakšni boljši ležaji, ne ball bearing, ker ti so eno samo veliko trenje. Kakšni, FDB bi bili boljši. In tehnično gledano to ni free energy, ker je magnetna energija shranjena v magnetih in se počasi izgublja. Sicer zelo zelo počasi za nedym magnete ampak vseeno.

Edino kar ni nikjer pri videu opisano je kako je postavljena polariteta magnetov, še posebej me zanima polariteta stožčasto postavljenih magnetov na onega, ki se odmika. Vem da je fora, da zarad postavitve zadevo raje vleče v eno stran kot drugo ampak mi pri paličastem magnetu ni jasno ali sta polji ločeni horizontalno po dolžini magneta ali vertikalno in palčko ločujeta na polovici. Ker je od tega pol zelo odvisna postavitev malih magnetkov.

Pismo, me prov ima, da bi naročil kup neodym magnetov (cenovno niso glih neki blazno dragi), neki tekočih ležajev mislim da imam, stružnico tud za delo z vajastimi stvarmi in bi za hec probal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

-valvoline- ::

Jap,kar nekaj konceptov in modelov je podobnih. Tako je, magnetna energija se shranjuje in se potem pretvarja v mehansko. Vendar pridobljena energija je tok majhna da sploh ni omembe vredna.
To ti je podobno k uno varijanto zastojn štrom iz radio valovih.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Magnetna energija SE NE izrablja(ok na rok par 1000+let se spontano razmagneti). Poleg tega je v magnetih zelo MALO energije.
In ja, to je fejk.
(tam ko odmika magnet z roko, s tem dovaja v sistem energijo. samo od sebe pa to ne bo laufalo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

einstein :P ::

@jest10

se vidi da nisi gledal posnetka do konca. tistega magneta sploh ni treba z roko odmikati, ker lahko narediš odmično gred in se to dogaja avtomatsko.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

vir ::

Energija je povsod. Nekomu plačuješ pretvorbo energije v koristno.
Voda ima energijo. Tudi kamen ima energijo. Če znaš neko neuporabno energijo pretvoriti v uporabno, jo lahko koristiš.
Današnja hipercivilizacija temelji na nizki ceni energije. Če bi zmanjkalo nafte, bi začeli njive spet obdelovat z živalmi, prebivalstvo pa bi se zmanjšalo. Mesta bi postala prazna.

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

@jest10

se vidi da nisi gledal posnetka do konca. tistega magneta sploh ni treba z roko odmikati, ker lahko narediš odmično gred in se to dogaja avtomatsko.

Odmični gredi moreš dovajati energijo, da se odmakne. Ejga, pa maš problem. Ker v tem filmčku energija za to delo magično prihaja z lufta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Kamran ::

Kakšno je pa kaj Vaše mišljenje o (Joseph) Newmanovem motorju ? :|

Imam tudi celo tisto njegovo znamenito knjigo (v PDF se razume) in on trdi, da njegov motor bolj kot el. tok, poganja sama el. napetost.



Imaš drugače več videov, kjer ti kao samo na 1 oz. več 9V baterij poganja svoj stroj. Mene pa sedaj zanima ta finta, če drži glede el. napetosti, bi lahko namesto 9V baterij uporabil kar tale koncept. Med C4 in C3 gre še ozemljitev, slika je malce pomankljiva. Torej na newmanov motor priklopiš gor to el. vezje oz. po pravilih izdelaš pravilno anteno in ozemljitev (Jes Ascanius' Version of Nikola Tesla's Aerial System).
To moram enkrat pizkusiti - nujno. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamran ()

einstein :P ::

@jest10

zgleda imaš ti problem, energija za odm. gred prihaja iz same naprave, ko magneti zarotirajo zadevo se ustvari dovolj sile za odmik tiste miniaturne gredi.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

@jest10

zgleda imaš ti problem, energija za odm. gred prihaja iz same naprave, ko magneti zarotirajo zadevo se ustvari dovolj sile za odmik tiste miniaturne gredi.

lp

>:D
Ne razumeš. Daj no malo napni možgane, ter razmisli, kaj je narobe.

einstein :P ::

jaz ne vidim napake, kje jo pa ti vidiš?

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

Da ti bo malo lažje...

Če gred stoji pri miru, se kolo ustavi. Je tako? Se pravi ima primankljaj energije, saj jo pobirajo izgube.
Če z roko premikamo gred, s tem dovajamo kolesu energijo. Zadeva je podobna, kot ko se ti pognajaš na gugalnici.;)
Torej stvar nima presežne energije, da bi se sama od sebe vrtela, ne more pokriti energijskih izgub trenja, a čudežno od nekje najde celo energijo za dvig gredi:))

einstein :P ::

ko gred stoji bližje napravi se magneti odrivajo en od drugega, kar napravo spravi v tek. ko pride do določene točke gred odrine in postopek se ponovi. zakaj nebi bilo dovolj energije za to? odrivna sila teh magnetov je kar velika.

zanimivo, da je precej lajkov na youtubu, pa sem ziher, da tudi precej strokovnjakov to pogleda, torej zakaj bi bila potem nategavščina kljub veliki večini lajkov?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

Pri dviganju porabiš toliko energije, kot jo gred vrne pri spuščanju. Jasno minus izgube. Torej kaj bo koga poganjalo?:|
In ne, magneti ne oddajajo nobene energije. Celotna bilanca je 0

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

lonz ::

@ einstein :P
Ker večina ljudi verjame kar hoče verjet, no matter what.
...arrrrrr, shiver me timbers...

RejZoR ::

Ti sploh ne razumeš. Ne odmika magneta da dovaja energijo napravi ampak odmika magnet na reset točki kjer se cikel ponovi. Če bi samo postavil magnet tja bi se zadeva zavrtila nakar bi se po 1 ciklu ustavila. Ker pa se magnet odmakne ne vpliva več na samo kolo in tam preskoči točko kjer bi kolo sicer magnetna sila odbijala v nasprotno smer vrtenja. Tud ne vem od kje ti ideja da odmik gredi porabi vso energijo akumulirano iz strani kolesa. Trenje je in izguba tudi, nikjer pa ne piše da mora bit večja od ustvarjene na kolesu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jest10 ::

RejZoR je izjavil:

Ti sploh ne razumeš. Ne odmika magneta da dovaja energijo napravi ampak odmika magnet na reset točki kjer se cikel ponovi. Če bi samo postavil magnet tja bi se zadeva zavrtila nakar bi se po 1 ciklu ustavila. Ker pa se magnet odmakne ne vpliva več na samo kolo in tam preskoči točko kjer bi kolo sicer magnetna sila odbijala v nasprotno smer vrtenja. Tud ne vem od kje ti ideja da odmik gredi porabi vso energijo akumulirano iz strani kolesa. Trenje je in izguba tudi, nikjer pa ne piše da mora bit večja od ustvarjene na kolesu.


Jaz prav dobro razumem.
Energija se porablja za dvig gredi, za premagovanje trenja, ter premagovanje odbojne sile v "reset točki". In ta energija, ki je na voljo se stalno zmanjšuje. Magnet je ne odda NIČ. Če bi napravica delala po pravilih, bi se po par obratih ustavila(če bi jo zagnal s potiskom) niti pod razno pa ne bi celo pospeševala, kot v tem hecu na posnetku.
Pa dobro no, kolk ste imeli fiziko v srednji šoli?;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

einstein :P ::

kaj a zdaj fizika v sr. šoli že uči kako narediti oz. ne narediti perpetuma?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

Uči eno lepo, zanimivo zadevščino o ohranjajnu energije. Se jo je fino naučiti

einstein :P ::

in kaj če ta zadevščina ne drži povsem?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

Ni problema, sam dokazati moraš. Pa na novo spisati fiziko

RejZoR ::

Vsa fora da se o tem ne piše več je da pomoje ne moreš zadeve aplicirat v napravo s 100m premerom in jo priklopit na generator in delat elektriko. Dokler pa je v domeni teh miniaturnih zadev pa mi deluje dost mogoča. Ampak za kej več kot poganjanje kakšnega mehanizma ure al pa LED diode niti ne bo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

einstein :P ::

@rejzor

ja ampak nekaj pa je ne?

mogoče če bi malo še izboljšal zadevo, da bi lahko gnala kak motorček, ki bi oddajal elektriko.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

RejZoR ::

Ok, zdele sem nahitro testiral in je vprašanje če bi šlo. Sem probaval z ventilatorčkom za računalnik in bi morala zadeva tečt z obrati, ki jih ta zadeva direktno iz osi ne bo nikoli dosegla. Mogoče če bi spravil preko zobniškega prenosa, da bi ven dobil višje obrate ampak problem takega početja pa so spet izgube in je vprašljivo če bi se stvar potem sploh premikala. Tud nimam voltmetra, da bi dejansko izmeril koliko sem dobil ven s pihanjem v ventilator. Ko sem ga recimo dal poleg izhodnega na računalniku, da ga je poganjal zrak pa nisem dobil dost energije, da bi 3 LED-ice zasvetile. Je pa res da so te LED-ice namenjene 12V napajanju kar pomeni, da moram na outputu dobit toliko, da zadeva začne opazno svetit.

Btw, zdele sem našel doma dva neodim magneta in ju ponesreči dal skupaj. Fak, tolk tolk se pa že dolgo nisem mučil ločit kakšne zadeve na dva dela.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

einstein :P ::

iz ventilatorja probably ne boš dobil niti minimalne napetosti zaradi vse elektronike znotraj v samem ventilatorju. poskusi z navadnim motorčkom.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

-valvoline- ::

jest10 je izjavil:

Ni problema, sam dokazati moraš. Pa na novo spisati fiziko

Ta *strojcek* je že navidezni perpetuum mobile,ki za svoje delovanje izkorišča magnetno energijo,ki jo magneti non stop pridobivajo iz zemljinega magnetnega polja. Eksperiment podobn temu so naredil že med prvo ali drugo sv. vojno če se prav spomnim. Ampak ker je pridobljena mehanska energija zelo zelo majhna se ne splača razmišljat o kšnem full size prototipu,ker bo ta npr velik ku neka uber hidroelektrarna proizvajal pa komaj par kw štroma. Zadeva drugače preverjeno deluje.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

-valvoline- je izjavil:

jest10 je izjavil:

Ni problema, sam dokazati moraš. Pa na novo spisati fiziko

Ta *strojcek* je že navidezni perpetuum mobile,ki za svoje delovanje izkorišča magnetno energijo,ki jo magneti non stop pridobivajo iz zemljinega magnetnega polja.

A si ti zihr>:D

einstein :P ::

"Zadeva drugače preverjeno deluje."

Sem vedel. :))

Ja ampak tistih par kw če je zastonj je odlično :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

"Zadeva drugače preverjeno deluje."

Sem vedel. :))


Ne, ta zadeva ne deluje.

Se pa res da na drugačen princip izkoriščati majhne spremembe v magnetnem polju. Jasno bolj kot ne le teoretično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

einstein :P ::

in kako da valvolinu pol dela?
STAY OUT OF MY TERRITORY!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj to ne deluje (perpetuum mobile again) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5812403 (4218) cvalsr
»

Alternativne vrste energije

Oddelek: Loža
289177 (8114) BlackMaX

elektron.si

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
133678 (3336) VolkD

Brezplačna energija

Oddelek: Loža
394358 (4121) Ziga Dolhar
»

ORBO - free energy technology

Oddelek: Loža
372798 (1688) Matev

Več podobnih tem