» »

AdriaRoute 4.10 za Garmin navigacijo

AdriaRoute 4.10 za Garmin navigacijo

helsing ::

Na Garmin napravi sem imel naložen starejši AdriaRoute. Ker mi je težila, da so zemljevidi zastareli, sem se odločil za update zemljevida na SD katrici, saj imam kupljene lifetime posodobitve. Kaj lahko gre narobe...

Ko napravo testiram zgrožen ugotovim, da je Slovenija zginila iz zemljevidov! Obstaja le v City Navigator Europe, ki pa je iz leta 2008. Ta posodobitev pa ni zastonj oz. je ne najdem.

Sedaj pa me zanima, če se da kje dobiti AdriaRoute 4.10, ki še vključuje Slovenijo, saj bo verjetno bolje imeti 3 leta stare zemljevide, kot pa posodobljeno Hrvaško s 7 let staro Slovenijo.
Sam ga več ne najdem, ker me vse povezavo vržejo na 404 stan, na raznih forumih pa najdem le CD verzijo z zaklenjenimi zemljevidi.

Lahko sploh kaj naredim?

Frenckie ::

Zadnje AdriaRoute so brez SLO. Vsebuje ostale nekdanje YU republike in Albanijo.
Novejšo CNE in AdriaRoute z dodano Slovenijo pa dobiš na znanem pašniku.
Malo iznajdlivosti in se vse dobi.
Verjetno boš še prej moral opraviti programsko posodobitev Garmina.

helsing ::

Zgleda bo res treba poiskati kakšno prazno SD kartico in zemljevide najti na alternativnih lokacijah. Sem pa rešitev sprva želel najti na uradnih straneh, saj sta naprava in licenca v lasti službe.

Ampak res ne razumem, kaj jim je bilo treba brisati Slovenijo. Ko bi jo vsaj pustili zastarelo kot poseben download ali kaj podobnega. Še najmanj pa je to, da bi lahko obdržali verzijo 4.10 v arhivu.

M.B. ::

Lahko pa daš gor OpenStreetMap. Večina cest okoli mestnih središč je gor. Predor Markovec tudi. Problem postanejo bolj zakotne cestne in pa naslov še ni veliko. Je pa zagotovo boljše kot nič

Tukaj pa dobiš karte za garmin. Izberi za avto/kolo kar pač rabiš.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Matko ::

helsing je izjavil:

Sedaj pa me zanima, če se da kje dobiti AdriaRoute 4.10, ki še vključuje Slovenijo, saj bo verjetno bolje imeti 3 leta stare zemljevide, kot pa posodobljeno Hrvaško s 7 let staro Slovenijo.
Sam ga več ne najdem, ker me vse povezavo vržejo na 404 stan, na raznih forumih pa najdem le CD verzijo z zaklenjenimi zemljevidi.

Lahko sploh kaj naredim?



Adria Route v4.10 (zadnja, ki ima SLO)
Prenesi in inštaliraj
http://garminhr.hr.win1.cloud.hr/data/d...

Ko te vpraša za kodo, poglej na SD kartico, tam je datoteka .unl,
odpri jo z beležko in notri je 25 mesta koda.

Nato s programom Garmin Mapsource preneseš zemljevide na SD kartico.


Krajša varianta:
Prosi nekoga, ki ima še original "AdriaROUTE 4.10 NT SD Update.exe", da ti ga posreduje. ;)

Če je naprava še OK, lahko kupi doživljenjsko nadgradnjo za City Navigator EU.
https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/prod333...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matko ()

helsing ::

Matko je izjavil:

helsing je izjavil:

Sedaj pa me zanima, če se da kje dobiti AdriaRoute 4.10, ki še vključuje Slovenijo, saj bo verjetno bolje imeti 3 leta stare zemljevide, kot pa posodobljeno Hrvaško s 7 let staro Slovenijo.
Sam ga več ne najdem, ker me vse povezavo vržejo na 404 stan, na raznih forumih pa najdem le CD verzijo z zaklenjenimi zemljevidi.

Lahko sploh kaj naredim?



Adria Route v4.10 (zadnja, ki ima SLO)
Prenesi in inštaliraj
http://garminhr.hr.win1.cloud.hr/data/d...

Ko te vpraša za kodo, poglej na SD kartico, tam je datoteka .unl,
odpri jo z beležko in notri je 25 mesta koda.

Nato s programom Garmin Mapsource preneseš zemljevide na SD kartico.


Krajša varianta:
Prosi nekoga, ki ima še original "AdriaROUTE 4.10 NT SD Update.exe", da ti ga posreduje. ;)

Če je naprava še OK, lahko kupi doživljenjsko nadgradnjo za City Navigator EU.
https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/prod333...


Hvala za izčrpen odgovor. Probam ko se vrnemo iz dopusta :D

Hvala tudi ostalim za alternativne predloge, vendar se mi je že malo mudilo, in sem na koncu šel po poti najmanjšega odpora :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup navigacijske naprave

Oddelek: Kaj kupiti
338723 (7229) gti85kw
»

Navigacija in nove SLO avtoceste?

Oddelek: Na cesti
173342 (2507) Tero
»

Navigacij TOMTOM,GARMIN, MIO

Oddelek: Kaj kupiti
1813181 (12619) zee
»

GPS Garmin nuvi 350 - Adriaroute v1.30 - pomoč pri namestitvi

Oddelek: Pomoč in nasveti
88059 (7157) izi12
»

Katero navigacijo kupiti ?

Oddelek: Loža
224127 (3509) Tilen

Več podobnih tem