» »

Stabilnost gonilnikov grafične kartice Nvidia

Stabilnost gonilnikov grafične kartice Nvidia

stegy ::

Zanima me, če imate tudi drugi uporabniki težave s stabilnostjo gonilnikov Nvidia grafične kartice. Imam GTX 560 Ti na Windows 8.1. Velikokrat med poganjanjem določene igre slika zamrzne. Včasih se potem čez cca 5 minut Windowsi poberejo nazaj in napišejo, da je prišlo do crusha display driverja, včasih pa pomaga samo restart računalnika.

Z isto igro v drugem računalniku, ki ima AMD Radeon 7870 (Windows 7) ni nobenih težav.

Do sedaj opažam, da ima AMD (Ati) bolj stabilne gonilnike - ali pa imam pač samo smolo?

Na Nvidia računalniku sem tudi meril temperaturo GPU - ob igranju pride na cca 70 oC - kar naj ne bi smelo biti kakšna težava.

Kaj bi lahko naredil, da bi bila Nvidia tudi stabilna?

Zheegec ::

Nekaj je pač narobe z grafično kartico, napajalnikom, matično ploščo ali pa softwerom. Na pamet težko reči kaj je, je treba se malo poglobiti pa sprobati.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hojnikb ::

Rollback na driverje, ki so delal ok.

Če ne pomaga, maš defekt grafo.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Grafično v drug pc, driverje gor in sprobat in obratno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

stegy ::

To grafično sem že imel v PCju, ki ima sedaj AMD. Takrat nisem imel te igre, prav tako pa ne težav s stabilnostjo.

Tudi. če je kriva igra, se ne bi smel gonilnik sesuti v nobenem primeru - ampak bi se morala ob napaki končati igra.

m0LN4r ::

Ni mus, display driver has stopped se lahko zgodi iz zelo različnih vzrokov:

Zheegec je izjavil:

Nekaj je pač narobe z grafično kartico, napajalnikom, matično ploščo ali pa softwerom. Na pamet težko reči kaj je, je treba se malo poglobiti pa sprobati.


Tudi OC in cpu je lahko. Boš moral pod istimi pogoji stestirat, da določiš kaj je težava. S posploševanjem nebo šlo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Leprechaun ::

Imam popolnoma enako težavo na gtx 780. Lahko jim poizkusiš pisati na live support http://nvidia.custhelp.com/app/chat/cha... .
Sicer meni ni pomagalo, nekaterim pa pomaga če spremeniš določene nastavitve v NVIDIA Control Panel (ti dajo navodila).
Težave se pri meni pojavljajo v Witcher 3 (tudi Football Manager 15), GTA 5 recimo sem pred časom normalno preigral (odkar imam težave pa nisem preizkusil).

Zdaj samo čakam, da 780 izgine iz prodaje (enekako upam, da bom za menjavo dobil 970 :) ).
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

stegy je izjavil:

To grafično sem že imel v PCju, ki ima sedaj AMD. Takrat nisem imel te igre, prav tako pa ne težav s stabilnostjo.

Tudi. če je kriva igra, se ne bi smel gonilnik sesuti v nobenem primeru - ampak bi se morala ob napaki končati igra.

za katero igro gre?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

stegy ::

World of tanks
Na njihovem forumu sem našel kar nekaj zapisov uporabnikov, da imajo težave z Nvidia grafičnimi karticami.

r3dkv1c4 ::

stegy je izjavil:

World of tanks
Na njihovem forumu sem našel kar nekaj zapisov uporabnikov, da imajo težave z Nvidia grafičnimi karticami.

To potem ni problem tvojih voznikov ampak je proble igre, da nimajo optimiziranih voznikov glede njihove igre.
Po izkušnjah sodeč, tako z nvidia grafičnimi, kot amd, lahko povem, da je bistveno manj problemov na strani nvidie v primerjavi z amd-jem.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

BorutK-73 ::

Jaz sem dobival crashe za grafično (display driver stop responding) zaradih ramov. Od kar sem menjal rame še nisem doživel crasha (cca 1 leto). Imam pa AMD grafično.

stegy ::

r3dkv1c4 je izjavil:


To potem ni problem tvojih voznikov ampak je proble igre, da nimajo optimiziranih voznikov glede njihove igre.
Po izkušnjah sodeč, tako z nvidia grafičnimi, kot amd, lahko povem, da je bistveno manj problemov na strani nvidie v primerjavi z amd-jem.


Lahko, da je kaj na tem, vendar driver se ne sme sesuti v nobenem primeru. Tudi, če naj bi igra poslala čudne ukaze. Driver je del sistema in mora biti robusten.

yoco ::

Živjo! Imam grafično 760, in odkdar sem naložil driverje 353.06 mi čisto naključno crasha. Ni važno a je med igrami ali pa ko gledam kaj v MPC oz. YT. Vedno mi izpiše "driver has stopped responding and has recovered". Pred inštalacijo teh driverjev nisem imel probleme. Se splača naložit beta driverje, al naj grem na prejšnje?

r3dkv1c4 ::

Osebno preferiram eno verzijo pred najnovejšimi oz. zadnjo stabilno uporabljeno.

Ponavadi so "latest" za en dr.. , beta pa še večji.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

yoco ::

Potem bom pa naložil prejšnje. Mi lahko sam še nekdo pove kakšen je postopek za popolno odstranitev driverjev? :8)

dj_uro ::

desni klik na start, nadzorna plošča/ programi in odstranitev... pobriši vse Nvidiine driverje
vw-klub.si

m0LN4r ::

Čudno, feedback pravi, da so problemi ravno z prejšnjima dvema in tale 353.06 odličen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Sssaga ::

Sami problemi z GTX 750 Ti odkar sem prešaltu s 350.12. Vsi zadnji driverji imajo probleme pri brskanju oz. idle stanju.

yoco ::

Sm šu nazaj na 347.88, pa mi za enkrat dela v redu. Upam, da mi nav crashal!

m0LN4r ::

Jaz sem imel težave le zaradi GFE, driverji delajo normalno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Leprechaun ::

Samo nVidia res serje z zadnjimi driverji. Sem par dni nazaj dobil v roke gtx 960 in dobivam v Chromu driver crash poročila.
Jo bom gladko vrnil nazaj.
Podobne težave imam tudi na 780 GTX v drugem sistemu.

Če imate težave zaprite Geforce Ex., ker je težava brez slednjega dosti bolj znosna.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

jaz geforce experience niti ne nalagal, ker je crap vse skupaj.
Mogoče zato nimam težav.......nikoli
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 grafični v prenosniku?

Oddelek: Strojna oprema
304085 (2431) Stari89
»

AMD-jevi gonilniki pregrevajo grafične kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8519358 (15676) BT52
»

Menjava vodstva pri AMD-ju

Oddelek: Novice / Ostale najave
3412003 (10655) pegasus
»

Zatikajoč Windows 7 desktop pri dveh monitorjih na Nvidi-ji

Oddelek: Strojna oprema
201858 (1577) kriko1
»

nVidiini gonilniki težavni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7518992 (16866) dukenukem

Več podobnih tem