» »

Zatikajoč Windows 7 desktop pri dveh monitorjih na Nvidi-ji

Zatikajoč Windows 7 desktop pri dveh monitorjih na Nvidi-ji

axee ::

Živjo!

Imam zanimiv problem, ki ga ima očitno kar veliko ljudi na internetu, v povezavi z Nvidia kartico.. Imam namreč 2 monitorja (1920x1200 resolucije), do sedaj sem jih uporabljal z intelovo vgrajeno grafiko (HD 4000), vse je delovalo BP, Windows 7 Aero je deloval izredno hitro in gladko.

Nekaj mesecov nazaj pa sem dodal GTX760 in nanjo priklopil 2 monitorja (integrirana izklopljena). Problem: v desktopu je performance enostavno porazen, ČE uporabljam dva zaslona. Premikanje oken je zatikajoče, kakršnekoli animacije (odpiranje menijev, novih zavihkov itd) so počasne. Ko ugasnem Aero transparency, je vse OK, ampak to ni sprejemljivo. Ko nazaj vklopim integrirano grafiko in nanjo priklopim enega izmed zaslonov, spet vse deluje gladko.

Težave naj bi se dogajale že nekaj let, neke prave rešitve nisem našel po nekaj urah iskanja. Nobena nastavitev v Nvidienemu control panelu ne pomaga, preizkusil sem že vse možne nastavitve kartice in monitorjev. Kot berem, naj bi se izboljševalo in spet pokvarilo vsake toliko, nikoli pa do rešitve ni prišlo.

Nekaj je govora o nizkih clockih Nvidij v desktop načinu in naj bi to bremzalo performance, ko se doda več monitorjev. Nvidia je nasplošno bolj varčna v idle, to je znano že iz testov.

Ima še kdo tak problem? Začasna rešitev je zadovoljiva, pa bi vseeno rad prišel do dna, zakaj kartica, kot je GTX760, bremza v desktop-u.

hojnikb ::

nastavi višje 2d frekvence in bi mogl bit bolš imo..
#brezpodpisa

opeter ::

Kako pa to nastaviš? Sicer je zanimivo, kaj takega pri AMD karticah še nisem videl/bral.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hojnikb ::

modificiraš bios.
#brezpodpisa

kriko1 ::

Moja dela v redu pri podobni konfiguraciji.
Uporabljaš kako tretje orodje kot MSI afterburner, precision, razni kloni...?

Lahko poskusiš v safe mode popolnoma odstranit gonilnik za grafično z tem orodjem: http://www.wagnardmobile.com/DDU/
in potem ga ponovno namestiti. Zatikanje ne bi smelo biti, oz ne bi smel posegat v CP za gladko delovanje namizja.

axee ::

Tudi jaz tega pri AMD-jih še nisem videl, zato sem takoj pomislil, da ima to kakšno vezo z opazno višjo porabo vseh AMD-jev v idle.

Sem še malo raziskal, problem je pri strojno pospešenih aplikacijah. Recimo v praznem desktopu vse deluje smooth. Ko odprem chrome, se zatika. Ugašal pospeševanja v aplikacijah seveda ne bom.

Sem malo čekiral clock-e, medtem ko sem imel prižgan 1080p film, youtube HD posnetek in nekaj VST plugin-ov, in stvar se zatika, clocki pa so primerno visoki, ker pri takih operacija grafika prestavi v P1 ali celo P0 state.

Rešitvi sta samo 2: en zaslon na integrirano grafo (kar načeloma ni problem), ali pa ugasnjena prosojnost oken..

Hvala kriko1, bom poskusil še enkrat vse popolnoma zbrisat n nastavit.

axee ::

Edit: sem odstranil še enkrat vse, problem ostaja. Očitno bom uporabljal obe grafični, vsaka za svoj monitor.

kriko1 ::

Čudno. Kdo pa je proizvajalec in točno katera različica kartice je?

axee ::

MSI GTX760, Gaming Edition.

m0LN4r ::

hmm na 770 tut ni tega problema. al celo na prenosniku 240m gt
kaj pa če izklopiš oz. izbrišeš intel driver?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

filip007 ::

Probaj Virtu Lucid, če mogoče reši problem.
http://lucidlogix.com/support/download/...

Pa še Intel GPU vklopi nazaj.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

OZZY ::

axee je izjavil:

Tudi jaz tega pri AMD-jih še nisem videl, zato sem takoj pomislil, da ima to kakšno vezo z opazno višjo porabo vseh AMD-jev v idle.

Sem še malo raziskal, problem je pri strojno pospešenih aplikacijah. Recimo v praznem desktopu vse deluje smooth. Ko odprem chrome, se zatika. Ugašal pospeševanja v aplikacijah seveda ne bom.

Sem malo čekiral clock-e, medtem ko sem imel prižgan 1080p film, youtube HD posnetek in nekaj VST plugin-ov, in stvar se zatika, clocki pa so primerno visoki, ker pri takih operacija grafika prestavi v P1 ali celo P0 state.

Rešitvi sta samo 2: en zaslon na integrirano grafo (kar načeloma ni problem), ali pa ugasnjena prosojnost oken..

Hvala kriko1, bom poskusil še enkrat vse popolnoma zbrisat n nastavit.



Za crome poglej rešitev z flash playerjem.. Problem od določene verzije je, da crome uporablja svoj FP in nabije cpu usage skoraj do konca. rešitev je, da uporabljaš zunanji FP. Stvar deluje veliko bolje.

v crome vpišeš
1. chrome://plugins/
2. Poišči Adobe Flash Player vtičnik - imaš 2 datoteke
3. razširi in poišči ter onesposobi tistega, ki je integriran - ugotoviš po lokaciji datoteke ...\Application Data\Google\Chrome\Application\33.0.1750.146\PepperFlash\....

Ko to onesposobiš ponovno zaženi crome.. stvar uporblja drugi Macromedia/adobe Fp .. deluje hitreje in porablja manj cpuja. pred tem je meni nabilo na 90-5% cpu ter je tam ostalo in štekalo. sedaj max 45-50 s tem da prilagaja vsebini in ni nikoli konstantno.
Go with the flow.

axee ::

Problem nastaja tudi, ko ne uporabljam Chrome-a, ko imam odprto recimo veliko VST-jev, ki so grafično pospešeni (GUI). Prav tako ostane, tudi če ne uporabljam flash-a v Chromu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

kriko1 ::

Grafična je verjetno tovarniško navita (hiter prelet pravi da je)?
Na nvidiinem forumu večinoma imajo težave z temi OC modeli.

EDIT: nevermind. Gonilnik prestar za tvojo grafično :)
EDIT2: enkrat je imel nekdo na NV forumu isto težavo, vendar je očitno redek pojav. Najbrž grafična fuč. Ne kupuj OC izdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

axee ::

Pa saj so vse 760ke tovarniško navite no, to res nebi smel bit problem. Pač vzel sem najtišjo 760ko, za OC mi po domače dol visi ;)

Tudi nebi rekel, da je grafična fuč, to je pa res že prehitro sklepanje! Mogoče je to rešitev driverjev Nvidie, ki je imela včasih ravno obraten problem - pri večih monitorjih je grafična vedno delovala v 3d mode-u in kurila energijo in se segrevala..

Kaj vem, upam da bo vse OK delovalo v kombinaciji z Intelom, zaenkrat vse lepo gladko deluje..

kriko1 ::

Za 760 so take specifikacije: http://www.geforce.com/hardware/desktop...
Kdo jih navija in kdo prodaja stock ne vem, ampak definitivno bi se po novem pozanimal pred nakupom. Z navitimi sem zaključil zadevo, preveč jih crkuje (moja šla točno po garanciji, od frenda le nekaj mesecev kasneje).

"Full 3d mode" frekvence so imele fermi kartice, drugače ti je ekran utripal ko je spreminjala frekvence (če si forsiral power saving v multimonitor načinu z nvidia inspector - omejitev strojne implementacije).

Tema z zadnjimi gonilniki (+ z prejšnjimi opaziš vzorec da večina ima težave z OC karticami):
https://forums.geforce.com/default/topi...

Lahko greš preverit še napajanje, narediš sfc scan sistema itd. Po tem bi jo jaz na tvojem mestu menjal. Zatikanje na namizju je nekaj kar ne bi pričakoval niti od low-end grafične - vsaj mene bi motilo :)

P.S.: si preveril če je na voljo novejši BIOS grafične? Drugače sem izven idej sedaj. Ne najdem pa dotičnega prispevka v temi, ko je imel eden isto težavo kot ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

klinker ::

Jst sem pa mel ze 3 OC Nvidie, trenutno ze kake 2 leti bp uporabljam 560ti SuperOC in dela kot se sika. Pod njo je vpregnjena se GT240 SilentCell za tretji monitor, pa vse deluje kot mora, tako v Win kot OSXu.
Kar hocem povedat je da crkne lahko vse, ce imas smolo. Imel tudi kar nekaj ATI/AMD kart, pa nikoli problemov, ne z driverji, ne z samimi kartami.
Sem pa tak tip osebe ko vedno vse konkretno pretestiram in zelo zelo pazim na temperature HWja, ta zna bit namrec velik problem pri HWju in njegovi stabilnosti. Tudi razna hvaljenja kako hudo se nekaj dobro navija je za jemat z rezervo. Navidez vse stabilno, pol pa folk misli da je driver kriv zaradi raznih napak.

axee ::

Torej meniš, da je defektna grafična? Ker poleg driverja je to še edina razlaga... Sistem je bil pa itak na stress testu dolgo časa, ko sem še kalibriral optimalno hlajenje, in je popolnoma stabilen. Res nevem kaj lahko še naredim..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

m0LN4r ::

Navijanje je problem ja. Sistem stabilen z vsemi testi, vsi programi so delal noben bsod.
Jaz sem šele po pol leta ugotovil, da mi wifi miška šteka, ko ima cpu 100% usage normalna na kabel pa ne. Predvidevam sem, da je krivo to da imam wireless in še wifi tipkovnico.
No pa se procesor lepo dal na default in več ni blo štekanja na 100%

Na laptopu se mi je pa pokvaril čip, ki preklaplja med frekvencami grafične. Grafična je čist na random prešaltavala med raznimi stanji, ne glede na uporabo. To je bla 9700m gt, ki je tudi kao navita 9600 bla.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

klinker ::

axee je izjavil:

Torej meniš, da je defektna grafična? Ker poleg driverja je to še edina razlaga... Sistem je bil pa itak na stress testu dolgo časa, ko sem še kalibriral optimalno hlajenje, in je popolnoma stabilen. Res nevem kaj lahko še naredim..


Mah. Pri HWju je dandanes prav vse mozno. Tako masovna proizvodnja kot buggy SW je dandanes velik problem. Vsi hocejo vse in takoj. Ni branda na svetu s katerim se ne bi blo prav nobenega problema.
Ce mas sanso, si poskusi kje sposodit kako drugo Nvidia grafo, ce je enaka se tolko boljse. Bos najbolje vedu v cem je trik. Lahko je tudi kak cisto tretji SW na PCju ki ti dela probleme. Moznosti je na zalost dosti.

kriko1 ::

Lahko da je. Imaš koga, ki ima še kako nvidio? Pač vtakni not in daj gor 2 monitorja pa boš takoj videl - če dela je najbrž grafična.
Če ne, je pa lahko mogoče še napajalnik. Za druge opcije ne vem trenutno :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kaput - pomoč prosim

Oddelek: Kaj kupiti
282565 (2185) Gogo
»

youtube 1080p 60fps

Oddelek: Pomoč in nasveti
444209 (2699) MrStein
»

Nvidia Geforce GTX 7xx (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Strojna oprema
675119900 (94912) Pro_moted
»

nova grafična kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
275570 (5238) hojnikb

Več podobnih tem