» »

MSDNAA

MSDNAA

Jerry000 ::

Zdravo.

Zanima me kako je z MSDNAA ko prenehaš biti študent. Nekateri pravijo da imajo še vedno dostop do MSDNAA tudi ko prenehajo z statusom študent. Glede na to da imam še status tega ne morem sprobat, lahko kdo potrdi to :)?

black ice ::

Kolikor vem se programska oprema lahko še naprej uporablja (če jo že imaš nameščeno) le ponovno nameščati je ne smeš. Že nekaj časa se imenuje Dreamspark.

Jerry000 ::

To vem da se lahko uporablja če imaš nameščeno, bolj me zanima če sploh lahko dostopaš do Dreamspark in downloadaš ISO če nisi več študent? Ali pa, kako je z tem če ISO downloadam, zapišem serijsko in nato ko preneham biti študent to inštaliram v prihodnosti?

krneki0001 ::

Če jo imaš nameščeno, potem ni panike, ponovno nameščanje pa ni dovoljeno.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

razerznak2 ::

če ti podaljašajo pol lahko dalje uporabljaš,

meni vsako leto podaljašajo

Jerry000 ::

razerznak2 je izjavil:

če ti podaljašajo pol lahko dalje uporabljaš,

meni vsako leto podaljašajo

Podaljšajo kaj, status študenta? Če misliš na Dreamspark potem prosim povej kako to podaljšat :). Če pa misliš na status študenta pa ne vem če bom lahko še potegnil

razerznak2 ::

Jerry000 je izjavil:

razerznak2 je izjavil:

če ti podaljašajo pol lahko dalje uporabljaš,

meni vsako leto podaljašajo

Podaljšajo kaj, status študenta? Če misliš na Dreamspark potem prosim povej kako to podaljšat :). Če pa misliš na status študenta pa ne vem če bom lahko še potegnil


sem dobu kot dijak, sem že 2 leti ven pa še vedno lahko uporabljam sparka, licenco za download ti podaljšajo, v bistvu meni šola podaljša

Jerry000 ::

razerznak2 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

razerznak2 je izjavil:

če ti podaljašajo pol lahko dalje uporabljaš,

meni vsako leto podaljašajo

Podaljšajo kaj, status študenta? Če misliš na Dreamspark potem prosim povej kako to podaljšat :). Če pa misliš na status študenta pa ne vem če bom lahko še potegnil


sem dobu kot dijak, sem že 2 leti ven pa še vedno lahko uporabljam sparka, licenco za download ti podaljšajo, v bistvu meni šola podaljša

Zakaj ti pa podaljša šola to? Maš kak poseben status, si se kaj zmenil z njimi ali? Bi jaz tudi rad podaljšal to :)

razerznak2 ::

Jerry000 je izjavil:

razerznak2 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

razerznak2 je izjavil:

če ti podaljašajo pol lahko dalje uporabljaš,

meni vsako leto podaljašajo

Podaljšajo kaj, status študenta? Če misliš na Dreamspark potem prosim povej kako to podaljšat :). Če pa misliš na status študenta pa ne vem če bom lahko še potegnil


sem dobu kot dijak, sem že 2 leti ven pa še vedno lahko uporabljam sparka, licenco za download ti podaljšajo, v bistvu meni šola podaljša

Zakaj ti pa podaljša šola to? Maš kak poseben status, si se kaj zmenil z njimi ali? Bi jaz tudi rad podaljšal to :)


šola ma neko pogodbo z microsoftom verjetno, tak da nam vsem podaljšajo licenco,

Jerry000 ::

razerznak2 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

razerznak2 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

razerznak2 je izjavil:

če ti podaljašajo pol lahko dalje uporabljaš,

meni vsako leto podaljašajo

Podaljšajo kaj, status študenta? Če misliš na Dreamspark potem prosim povej kako to podaljšat :). Če pa misliš na status študenta pa ne vem če bom lahko še potegnil


sem dobu kot dijak, sem že 2 leti ven pa še vedno lahko uporabljam sparka, licenco za download ti podaljšajo, v bistvu meni šola podaljša

Zakaj ti pa podaljša šola to? Maš kak poseben status, si se kaj zmenil z njimi ali? Bi jaz tudi rad podaljšal to :)


šola ma neko pogodbo z microsoftom verjetno, tak da nam vsem podaljšajo licenco,

FRI / FERI?

otago ::

Namestil MSDNAA Windowse 7 na ene par pc in laptopov, ze nekaj let brez statusa UL, vse dela.

black ice ::

otago je izjavil:

Namestil MSDNAA Windowse 7 na ene par pc in laptopov, ze nekaj let brez statusa UL, vse dela.

OP ni spraševal tega.

mitja73 ::

otago je izjavil:

Namestil MSDNAA Windowse 7 na ene par pc in laptopov, ze nekaj let brez statusa UL, vse dela.


Sej ne bo nehalo delat, sam pravno gledano si v prekrsku. Itak te ne bo noben povohal ce si fizicna oseba.

jest10 ::

V prekršku je, če sedaj namešča. Prej nameščene lahko uporablja kolikor mu paše, dokler ni za pridobitno dejavnost.

P.S.
Kako je kar se tiče tega update W7 na W10? Si pri upgradu obstoječe inštalacije še pokrit, če nimaš več statusa? Ali imaš dovoljenje samo za uporabo W7?

razerznak2 ::

Jerry000 je izjavil:


FRI / FERI?


z srednje šole, sptš ms

jest10 je izjavil:

V prekršku je, če sedaj namešča. Prej nameščene lahko uporablja kolikor mu paše, dokler ni za pridobitno dejavnost.

P.S.
Kako je kar se tiče tega update W7 na W10? Si pri upgradu obstoječe inštalacije še pokrit, če nimaš več statusa? Ali imaš dovoljenje samo za uporabo W7?


dowloadaš lahko vse kar je na dreamsparku, mislim pa da je skoraj vsaki ms produkt razen offica gor

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

mitja73 je izjavil:

otago je izjavil:

Namestil MSDNAA Windowse 7 na ene par pc in laptopov, ze nekaj let brez statusa UL, vse dela.


Sej ne bo nehalo delat, sam pravno gledano si v prekrsku. Itak te ne bo noben povohal ce si fizicna oseba.

Če si fizična oseba in potem še 1x naložiš pomoje te tudi ne bo noben povohal...ali pač?

razerznak2 ::

Jerry000 je izjavil:

mitja73 je izjavil:

otago je izjavil:

Namestil MSDNAA Windowse 7 na ene par pc in laptopov, ze nekaj let brez statusa UL, vse dela.


Sej ne bo nehalo delat, sam pravno gledano si v prekrsku. Itak te ne bo noben povohal ce si fizicna oseba.

Če si fizična oseba in potem še 1x naložiš pomoje te tudi ne bo noben povohal...ali pač?


lahko si naložiš x krat, samo za sebe, ne smes pa prodajat

Jerry000 ::

aja eh, pol pa tko ni problema :D. Predno status izgubim si bom vse isote dol cuknil :D

Enterprise ::

Da si sposodim temo.

Uspešno sem se registriral na Dreamspark kot študent Univerze v Ljubljani. V naboru stvari, ki so mi na voljo, je vse drugo, samo Windowsa in Officov ne (je pa recimo Windows Server?!). Če prav dojemam situacijo, je razlika med Dreamspark in Dreamspark Premium računom, Premium pa ima samo FMF? Torej ni možnosti, da na moji fakulteti dobim Windows/Office?

SaXsIm ::

Sam sem študent FE UL, pa imamo Dreamspark premium, pa v njem ni offica.
SaXsIm

krneki0001 ::

offica ni v dreamsparku. Samo delno je. Visio in še nekaj lahko dobiš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

mitja73 ::

Jerry000 je izjavil:

aja eh, pol pa tko ni problema :D. Predno status izgubim si bom vse isote dol cuknil :D


Isoti niso licenca, iso fili so dostopni prav vsakomur z internetom.
je vseno če ga potegneš dol z MS strani al pa z Partisa.

black ice ::

mitja73 je izjavil:


je vseno če ga potegneš dol z MS strani al pa z Partisa.

Ni nujno.

Jerry000 ::

mitja73 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

aja eh, pol pa tko ni problema :D. Predno status izgubim si bom vse isote dol cuknil :D


Isoti niso licenca, iso fili so dostopni prav vsakomur z internetom.
je vseno če ga potegneš dol z MS strani al pa z Partisa.

No potem serijsko zaklenejo ko preneham bit študent?

jest10 ::

Ponavadi nič ne zaklenejo. Račun ti zbrišejo, serijske pa ostanejo veljavne.

Jerry000 ::

Potem lahko še naprej lepo inštaliram winse po mili volji če oni ne zaklenejo serijskih :).

razerznak2 ::

jest10 je izjavil:

Ponavadi nič ne zaklenejo. Račun ti zbrišejo, serijske pa ostanejo veljavne.


račun ti ostane sam , ne moreš downloadat for free,

Jerry000 ::

Downloadas ko se imas free, zapises serijsko in je :)

m0LN4r ::

Meni še tudi dela. Pa nisem nič spreminjal podaljševal ali karkoli.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

black ice ::

razerznak2 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Ponavadi nič ne zaklenejo. Račun ti zbrišejo, serijske pa ostanejo veljavne.


račun ti ostane sam , ne moreš downloadat for free,

Lahko si shraniš datoteke v katerih je shranjena pot do iso slik in downloadaš, ko potrebuješ.

sandmat ::

Enterprise je izjavil:

Da si sposodim temo.

Uspešno sem se registriral na Dreamspark kot študent Univerze v Ljubljani. V naboru stvari, ki so mi na voljo, je vse drugo, samo Windowsa in Officov ne (je pa recimo Windows Server?!). Če prav dojemam situacijo, je razlika med Dreamspark in Dreamspark Premium računom, Premium pa ima samo FMF? Torej ni možnosti, da na moji fakulteti dobim Windows/Office?


FRI ima Dreamspark premium recimo. Offica kot paketa ni v nobeni opciji.

p.s.: ne vemo, katera je tvoja fakulteta. Tvoje vprašanje je čudno - seveda lahko dobiš windows (kot si sam ugotovil), in ne, ne moreš dobiti offica (kot si sam ugotovil). Stvari pa nista povezani

Enterprise ::

Pravna.

In ne, sodeč po katalogu, lahko od Windowsov dobim samo Embedded in Server. Za dodatno progamsko opremo pa moram poiskati svojo fakulteto na seznamu, vendar je ni.

Zgodovina sprememb…

NLight ::

jest10 je izjavil:

Ponavadi nič ne zaklenejo. Račun ti zbrišejo, serijske pa ostanejo veljavne.


Imam več dreamspark računov katerim je rok potekel že leta nazaj. Lahko se prijavim na katerega koli od njih, potegnem program iz dreamspark spletne strani in tudi licenca je še vedno zapisana na mojem računu in aktivacija je vedno uspešna. Nihče ne zbriše računa in dostopa do teh programov, licenc. Če ti poteče status ne moreš dobit licence za programe, lahko pa prenašaš / uporabljaš programe - ne vem kako je s pravnega vidika, ampak tehnično gledano lahko uporabljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Jerry000 ::

Ampak novih programov pa ne dobiš ne? Naprimer windows 10 ne boš dobil če ti je status potekel pred parimi leti naprimer

Cveto ::

Fov ima Dreamspark Premium. Offica ni noter zato ker je na voljo Office 365. Možna je tudi fizična namestitev Office 2013 Professional na do 5 naprav, tako kot ima to dražja verzija Office 365, a ne preko Dreamsparka pač pa preko Office 365.

Sicer imam pa jaz že dolga leta samo evidenčni vpis in lahko dostopam do vsega. Trenutno je gor recimo zadnja verzija Windows 10, Preview verzija novega serverja, Win 8,1, win 7 itd...

NLight ::

Jerry000 je izjavil:

Ampak novih programov pa ne dobiš ne? Naprimer windows 10 ne boš dobil če ti je status potekel pred parimi leti naprimer


Ne, novih programov in tiste za katere nikoli nisi pridobil licence v času ko je račun bil še aktiven, ne moreš dobit

Cveto je izjavil:

Fov ima Dreamspark Premium. Offica ni noter zato ker je na voljo Office 365. Možna je tudi fizična namestitev Office 2013 Professional na do 5 naprav, tako kot ima to dražja verzija Office 365, a ne preko Dreamsparka pač pa preko Office 365.

Sicer imam pa jaz že dolga leta samo evidenčni vpis in lahko dostopam do vsega. Trenutno je gor recimo zadnja verzija Windows 10, Preview verzija novega serverja, Win 8,1, win 7 itd...


Gor je ampak licence ne moreš pridobiti če je veljavnost računa potekla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

eko_2k4 ::

Obujam tole temo. S faksove MSDNAA sem si namestil Win 10. Piše, da je licenca za 1 računalnik. Ali kdo ve, kaj se zgodi, če windowse namestim še na kakšen drug računalnik?
Hvala za odgovore.

xmetallic ::

Dokler licence ne prodajaš na ebayu in se nekdo v južni afriki prijavi z njo jo lahko uporabiš na več svojih napravah. Enako velja za ostale licence. SQL server, Visual Studio, itd. Razen za Windows Server. Tam po 3 aktivacijah ni več mogoče aktivirati nove naprave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 na dreamsparku

Oddelek: Programska oprema
162994 (1349) seba-beba

Poceni Windows?

Oddelek: Operacijski sistemi
489179 (7861) solatko
»

Windows 8 že na MSDNAA (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
7014380 (9168) finpol1
»

windows za študente

Oddelek: Operacijski sistemi
132920 (2314) finpol1
»

Win 8.1 pro 32/64 uradno tudi na Dreamspark/MSDNAA

Oddelek: Operacijski sistemi
215054 (4344) pokiq

Več podobnih tem