» »

Windows 8 že na MSDNAA

Windows 8 že na MSDNAA

1
2
»

Lonsarg ::

NejcSSD je izjavil:

zato me zanima, ker uradno še niso izšli al kaj


Na MSDN, technet in podobno so uradno izsli, na retail trg pa pridejo uradno 26. oktobra.

Aktivirat se je pa itak dalo ze pri RP in CP. CP Dreamspark serijska je celo identicna rtm serijski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mihecpegec ::

Pozdravljeni!

Sem študent.
Imam vprašanje oz. prošnjo, zakaj ne morem aktivirati na MSDNAA Windows 8, kot vzrok mi navede, da od vseh držav ki jih MSDNAA podpira, samo v Sloveniji ni mogoče aktivirati Windows 8, med tem ko so nekateri sošolci prejšnji mesec imeli odobreno aktivacijo. :(


Ter kakšna je razlika med:
Microsoft Windows 8 Professional 32/64-bit (English)
Microsoft Windows 8 Professional N 32/64-bit (English)
Microsoft Windows 8 Symbols 64-bit (English)
Microsoft Windows 8 Professional Debug/Checked Build 32/64-bit (English)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

amigo_no1 ::

http://superuser.com/questions/402059/w...
http://www.osronline.com/DDKx/ddtools/c...

Vzameš Microsoft Windows 8 Professional 32/64-bit (English).

N je brez media playerja.

Lonsarg ::

mihecpegec je izjavil:

Pozdravljeni!

Sem študent.
Imam vprašanje oz. prošnjo, zakaj ne morem aktivirati na MSDNAA Windows 8, kot vzrok mi navede, da od vseh držav ki jih MSDNAA podpira, samo v Sloveniji ni mogoče aktivirati Windows 8, med tem ko so nekateri sošolci prejšnji mesec imeli odobreno aktivacijo. :(


Ter kakšna je razlika med:
Microsoft Windows 8 Professional 32/64-bit (English)
Microsoft Windows 8 Professional N 32/64-bit (English)
Microsoft Windows 8 Symbols 64-bit (English)
Microsoft Windows 8 Professional Debug/Checked Build 32/64-bit (English)


Tisto z državam mislim da ni glavni problem. Ti namreč piše pod "you are limited to ordering one of the followed", da si ŽE naročil eno kopijo Windows 8 Pro 32/4 bit (English), zato ti pomoje ne dovoli še ene dobiti. Tak da pojdi pod naročila, pa boš videl naročilo in poglej serijsko.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

mihecpegec ::

Ja tisto je bilo od mene, tole je pa od brata MSDNAA, ki pa še ni naročil nobene verzije in mu prav tako kaže da ne gre. :(

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Lonsarg ::

Hm, ful čudno, ker med državami, v katerimi ne smeš biti ni samo Slovenije, ampak dejansko cela gora držav, tudi United Kingdom.

Ja zgleda so bolj zaostrili Dreamspark, pa lahko samo Slovensko dobiš. Takoj po izzidu Windows 8 sem jaz lahko dobil 6 serijskih za Win8 :) Potem vem da se je dalo samo 4, zdaj pa zgleda preverjajo še za države in lahko dobiš samo dve, eno 32 in eno 64 bitno. Ali so celo še to skinili in lahko samo eno dobiš?

P.S.: Serijske so neodvisne od verzije, torej 32/64bit ali English /Slo. Torej komot si zrihtaš Slo serijsko in uporabiš na angleškem ISO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

superb_ ::

Sicer stara tema pa vseeno...

Zanima me, je sploh kakšna razlika med W8 MSDNAA in W8 kupljenim v trgovini?
Če prav razumem lahko tudi po poteku licence uporabljaš Windowse?
Lahko na njih poslušaš glasbo, gledaš filme, sepravi vse tisto kar ni v študijske namene? No saj verjetno tega ne morejo preverjati...
Je kakšna stvar na katero bi moral biti še pozoren?

Hvala

techfreak :) ::

Zadevo ne smes uporabljati za komercialne namene - torej za sluzenje denarja. Za studentsko delo/sluzbo bos potreboval locen OS.

superb_ ::

Nisem mislil za služenje denarja...

techfreak :) ::

Ostalo je pa enako, edino po koncu licence ne smes (mogoce tudi ne mores?) Windowsa ponovno namestiti (lahko pa uporabljas obstojeco namestitev).

superb_ ::

OK, hvala!

vorantz ::

techfreak :) je izjavil:

Ostalo je pa enako, edino po koncu licence ne smes (mogoce tudi ne mores?) Windowsa ponovno namestiti (lahko pa uporabljas obstojeco namestitev).


Obstoječa namestitev dela v nedogled
Ne moreš pa več namestit z istim ključem :(
Prejšnja leta vem, da si lahko tudi uporabljal isti ključ
Zdej pa so dejansko začeli ukinjat ključe, ko nimaš več statusa

Kar sem ugotovil ko je blo najmanj treba :P

finpol1 ::

vorantz je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Ostalo je pa enako, edino po koncu licence ne smes (mogoce tudi ne mores?) Windowsa ponovno namestiti (lahko pa uporabljas obstojeco namestitev).


Obstoječa namestitev dela v nedogled
Ne moreš pa več namestit z istim ključem :(
Prejšnja leta vem, da si lahko tudi uporabljal isti ključ
Zdej pa so dejansko začeli ukinjat ključe, ko nimaš več statusa

Kar sem ugotovil ko je blo najmanj treba :P


Kaj pa če si preden ti je potekel status dol potegnil, pa ga še nisi naložil?

vorantz ::

Če ključ ni več veljaven nima veze kaj si prej z njim delal

hmm23 ::

vorantz je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Ostalo je pa enako, edino po koncu licence ne smes (mogoce tudi ne mores?) Windowsa ponovno namestiti (lahko pa uporabljas obstojeco namestitev).


Obstoječa namestitev dela v nedogled
Ne moreš pa več namestit z istim ključem :(
Prejšnja leta vem, da si lahko tudi uporabljal isti ključ
Zdej pa so dejansko začeli ukinjat ključe, ko nimaš več statusa

Kar sem ugotovil ko je blo najmanj treba :P


Tu pravijo drugače: DreamSpark (MSDNAA) po statusu

Kdo ima prav?

techfreak :) ::

Brez krsitve pogojev uporabe pac ne mores namestiti OSa po preteku DreamSpark Premium racuna, kolikor pa nekateri tu pravijo pa ocitno kljuce tudi dejansko onemogocijo.

hmm23 ::

Jaz sem ravno vprašal odgovornega za DreamSpark, pa pravi,da ključev ne izklopijo oz. lahko namestiš po preteku DreamSpark Premium racuna:

Pozdravljeni

https://www.dreamspark.com/Student/Dire...

b. End of Student Status.
The DreamSpark Direct Subscription is a special offering for students. Once you no longer qualify for the DreamSpark Direct Subscription (due to graduation or otherwise no longer meeting the definition of "you" above), your DreamSpark Direct Subscription will terminate; however, you may continue to use the software you obtained prior to termination of your student status subject to the terms of this agreement.

Se pravi lahko, dokler ustrezate ostalim pogojem, predvsem temu:
You may install and use two (2) copies of the DreamSpark Direct Subscription software on your devices (a) to support your education; (b) in non-commercial research; or (c) to design, develop, test, and demonstrate software programs for the above purposes. The DreamSpark Direct Subscription and software are personal to you and may not be shared, transferred, resold, assigned or used to develop or maintain your own administrative or IT systems.

In temu:
d. No commercial use.
Except as provided below, you may not use the DreamSpark Direct Subscription software for commercial purposes or commercial software application development, publication or distribution unless you first purchase the appropriate commercial license(s) for the software.

Upam da je jasno, če vas pa zanima še kaj pa z veseljem odgovorim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

techfreak :) ::

Kul to, obstaja kaksna skripta ki ti gre cez vse produkte in zahteva serijsko ter si jih shrani v nek .csv oz podoben dokument?:D

Zgodovina sprememb…

finpol1 ::

Če imaš downloadan .SDX file, lahko nalagaš tudi če nisi prijavljen. Torej, če prav razumem bi šlo naložit tudi po poteku statusta? ter če imaš kodo, bi šlo tudi instalirati, čeprav nimaš več statusa in si potegnil le .SDX file?

Očitno niso zelo natančni in če imam .SDX file, bi lahko kadarkoli in kjerkoli naložil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finpol1 ()

techfreak :) ::

.SDX file je vezan na posameznega DreamSpark Premium uporabnika in precej velika moznost je da prenos ne bo deloval po poteku racuna.

finpol1 ::

Naj pove še kdo iz svojih izkušenj. Meni dela prenos prek .SDX fajla celo iz časov, ko še ni bil DreamSpark Premium, ampak samo MSDNAA ali kakorkoli se je temu reklo. A ostalim ne dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finpol1 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 na dreamsparku

Oddelek: Programska oprema
162891 (1246) seba-beba
»

Microsoft DreamSpark

Oddelek: Pomoč in nasveti
111270 (950) Gregor5816
»

windows za študente

Oddelek: Operacijski sistemi
132840 (2234) finpol1
»

Win 7?

Oddelek: Operacijski sistemi
91584 (1274) feryz
»

Windows 8 RTM nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8821956 (17374) Sc0ut

Več podobnih tem