» »

Pošta slovenije je "hitra"

Pošta slovenije je "hitra"

1
2
3

Furbo ::

jack je izjavil:

No za 1kg paket ni 3 evre ampak 6... Pa ni 6 evrov problem. Problem je da je to 80% cene pošiljanja isto težkega paketa v avstralijo...


A to ti številke kar prilagajaš, da se izidejo tvoji matematiki?

3,09€ je 1kg paket. Koliko % poštnine v Avstralijo je to zdaj? In kaj hudiča me briga poštnina do Avstralije sploh, če bi pa rad poslal nekaj v Maribor npr.?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

francek1 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Za pot v Nemčijo je ena pošiljka potrebovala kar 21 dni. V primerjavi nemški ponudnik DPD za pošiljko iz Nemčije v Slovenijo zagotavlja dostavo v dveh do treh dneh, nemška pošta pa s svojo storitvijo DHL v štirih do petih dneh.


Jah nikjer ne piše tukaj da je bila krivec ravno pošta Slovenije.

Ne vem no. Jaz imam z njimi dobre izkušnje (kar se tiče hitrosti dostave). Po sloveniji vedno dostavijo že naslednji dan po oddani pošiljki. Je pa res da v tujino nisem nikoli pošiljal in ne morem reči nič.

Se pa strinjam da so predragi ampak to je čisto logična zadeva.

Tr0n je izjavil:

No shit. Ce gres na posto da bi nekaj preprostega uredil, recimo placal kak racun, potem se pripravi na 10-15 minutno cakanje.

Se drzavni usluzbenci niso tako birokraticno pocasni. :)


Odvisno od pošte. V naši poštni poslovalnici pridem na vrsto v 2. min ali manj. Redko 5.minut.

In tudi pošta si ni kriva če vsi hodijo tja plačevat položnice. Uslužbenci so ravno tako ljudje. Pa pejte na banko, ali pa v pooblaščeno trafiko (tudi provizija je manjša), ali pa opravite vse preko spleta (tako kot jaz).


Kako ni kriva Pošta? Če ne bi opravljali te storitve ne bi penzionisti tam plačevali. Za plačevanje položnic so banke!



haha, tole pa je neumnost leta. Predlagam, da pošlješ predlog na vlado, da se sprejme zakon ki bo poslovnim subjektom striktno predpisal katere dejavnosti lahko opravljajo. Ker zadnjič sem bil v piceriji, pa so barabe tudi makarone kuhale in sem vsaj 2 minute dlje čakal, ker so jih naročili pri sosednji mizi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Magic1 ::

Sej bo enkrat bolje, zdaj lahko položnice plačuješ že skoraj povsod, samo še spregledat morajo nekateri.
Magic

šernk ::

Magic1 je izjavil:

Sej bo enkrat bolje, zdaj lahko položnice plačuješ že skoraj povsod, samo še spregledat morajo nekateri.


upam da ne, ker potem se bodo slednji preselili na črpalke ;(

pa že raje čakam 1x na mesec na pošti, kot pa vsak teden na črpalki...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

shadeX ::

Človek dal to še na 24 ur ;((

Uporabnik je v testu 100 različnim naslovnikom po vsem svetu poslal 100 pisemskih pošiljk in glede dostave dobil precej slabe rezultate. S prstom je pokazal na Pošto Slovenije, tam pa se branijo, da na dogajanje v tujini nimajo vpliva.

solatko ::

Seveda so naši "raziskovalni" novinarji to pograbili, kot čisto zlato in niti pomislili niso, koliko pošiljk jim je v njihovem življenju izgubila, poškodovala ali dolgo nosila PS.

V vseh letih mojega življenja, mi od nekaj tisoč poslanih ali prejetih pošiljk, PS ni zahebala niti ene, ravno tako so vse pošiljke v tujino in iz tujine, prišle v normalnem času, mi je pa nekaj pošiljk, še v bivšem sistemu, poškodovala - carina.

V primeru, da se kaj zgodi narobe v tujini, reklamacije v tvojem imenju izvaja PS.
Delo krepa človeka

Malajlo ::

Članek je res tako napisan, kot da je naša PS ena ogromna globalna firma, ki razvaža pošto z MB registracijami. Najbrž tudi po luftu.
Glede cen - priporočeno in nujno (noben ni garantiral manj kot dva dni) pismo na CRO otok je koštalo slabih 50 EUR. :O DHL par eur manj. Sicer sem porabil razliko v ceni z vožnjo, pri cajtu sem pa ziher pol ure prišparal, ker se nisem med penzionisti drenal.

Apple ::

Pri meni so v štirih letih uspeli izgubiti 2 čestitki za RD, 2 čestitki za novo leto, 3 dopise iz Telekoma ter nekaj položnic. :| Verjamem, da so nesposobni v naši enoti.

Tako raje pošto prejemam v službo.
LP, Apple

D3m ::

Tavher je izjavil:

Za po SLO je zelo hitra in ugodna tudi SŽ Express, sploh za večje pakete. Če je železniška povezava med mesti in je paket poslan zjutraj, je še isti dan pri prejemniku.


Jup. To je res.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machete ::

Btw, sicer nisem bral teme, ampak sem videl na 24 kur nekega tipa, ki je kao nek test delal in da je prišlo na cilj blazno malo pošiljk.
Pomoje je bulšiter. Sicer pošiljam malo, ampak nekaj na leto se nabere in v 10ih letih samo ena zadeva ni prišla v Francijo, pa še za to ne vem če res, ker sem poslal navadno brez sledenja.. In tudi časi so bili čisto ok. Samo enkrat v Kanado (malo večji paket) je trajalo malo dlje, ampak nič posebnega..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

s1m0n ::

Ja, vendar za noben od problemov v tujini (zamude/izguba) ni odgovorna PS.
Drugo bi bilo, če se v notranjem prometu izgubi pošiljka.

Apple ::

s1m0n je izjavil:

Ja, vendar za noben od problemov v tujini (zamude/izguba) ni odgovorna PS.
Drugo bi bilo, če se v notranjem prometu izgubi pošiljka.


V vseh mojih primerih je šlo za notranjo pošiljko. Vodja poštne enote je rekla, da naj drugič pošiljatelji pošljejo priporočeno... To pomeni, da sama ve, da osnova storitev ni zanesljiva.
LP, Apple

shadeX ::

s1m0n je izjavil:

Ja, vendar za noben od problemov v tujini (zamude/izguba) ni odgovorna PS.
Drugo bi bilo, če se v notranjem prometu izgubi pošiljka.


Ampak tega folk sploh ne more dojet.

s1m0n ::

@Apple, to je problem na vaši lokalni pošti ali na destinaciji.

Sem pošiljal kot navaden paket brez zavarovanje, ne priporočeno že večkrat in v vseh primerih brez komplikacije.

St235 ::

Članek na to temo http://www.zurnal24.si/praznicne-poste-...

Izgubljene pošiljke predstavljajo 0,001% pošiljk.

šernk ::

Meni hodijo nazaj še pisma kjer ne najdejo naslovnika, ker je na kuverni naslov za povratno pošiljko. Pa se jih pošilja navadno nič priporočeno, celo z A znamko, ki je najcenejša od vseh.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Furbo ::

Jap, naša pošta je po mojem med boljšimi na svetu. Meni še niso izgubili zadeve, še ko mi je včasih babica poslala kak denar, navadno v kuverti, je vedno prišel. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

To sam pomeni da v vašem kraju nimate lumpih poštarjev, kar pa lahko ne velja za druge kraje :D

34054 ::

Po FB vedno krožijo bedaste zgodbe, ki jih nato ljudje delijo naprej in všečkajo, nič drugače kot pred leti verižni e-maili. Kar je pa sila, sila, SILA zaskrbljujoče pa je, da so to pograbili mediji. To pa me res skrbi. Mislim da moramo pod drobnogled vzeti delovanje slednjih, ne pa pošte.

SimplyMiha ::

Mediji? Kako to misliš, mediji? Aja, tiste agregatorje novic, ki čez dan zdolgočaseno brskajo po fejsbuku ter drugih "novičarskih" portalih, ko opazijo kaj novega pa že kopirajo in le še uredijo tipografijo ter po "arhivu" (beri: Google Image Search) pobrkljajo za ustrezno sliko?

Ja, naj te kar skrbi!

darkolord ::

Tako, tiste agregatorje novic, ki jih ljudje berejo in na podlagi katerih sprejemajo svoje odločitve.

gazibo ::

Drag sport, ce recemo da je za vsako posiljko dal 1€, to pomeni da je tipo za "test" vrgu 100€, ce ne se vec.

solatko ::

Bi bil, če bi tip res naredil to, po moje je en navaden trol.
Delo krepa človeka

Gogo ::

Običajno se ne vključujem v takšne debate, a to pot bom naredil izjemo. Zakaj? Zato, ker poznam delovanje pošte zelo dobro in ne vprašat zakaj. Pač poznam.
Torej, da tip trola je dejstvo. Ker če bi res želel testirat delovanje PS bi potem, ko bi ugotovil, da mu pošiljka ni prišla na naslov, šel na PS, v rokah bi imel potrdilo o pošiljanju z črtno kodo in bi naredil t.i. poizvednico. In takrat bi se v postopek vključila interna kontrola oz. interni poštni inšpektorji, ki so mimogrede strah in groza vsakega poštnega delavca, ter bi se ugotovilo, kje se je zalomilo.
In ker tip tega ni naredil lahko mirne duše ugotovim(o), da trola na veliko.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

crniangeo ::

Po eni strani je tukaj nekaj pozitivnega v tej smeri. Mogoče pa bodo zaradi medijskega pritiska znizali cene svojih storitev:P
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

gruntfürmich ::

ker sem ravno pošiljal do 10 kg težek paket z 70x70x20 merami sem malo poizvedel in rekli so mi takole:
TNT 12,54€, GSL 13€, DPD 10€ brez pazljivega ravnanja, SŽ 9,7€+DDV+1€ lomljivo, plačal pa pri pošti s pazljivim ravnanjem 9€...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Apple ::

Kaj pomeni pazljivo ravnanje? A da imajo ti paketi, ki jih meče en od poštarjev, tudi lovilca? :D
LP, Apple

solatko ::

Apple - Pošiljal nekaj paketov s kristalom in vsi so prišli do naslovnika popolnoma neobtolčeni - torej da, imajo za te pakete lovilca ali mrežo.:O
Delo krepa človeka

Kaj ::

Pošta Slovenije ni le "hitra", je tudi izjemno "pametna" in "fer".

Moja zadnja negativna izkušnja:
V ponedeljek naročim 2 artikla na Mimovrste, oba na zalogi, oba predviden dobavni rok na isti dan. Za enega izberem način dostave DPD, za drugega (s težkim srcem) Pošto Slovenije, ker je bila tako poštnina zastonj za tisti izdelek (neka posebna predpraznična ugodnost trgovine). Plačam po UPNju, v sredo plačilo za oboje sprejmejo in sodeč po sledenju na mimovrste prvo naročilo oddajo DPDju v četrtek in v petek dopoldne ga imam doma.

Pazite zdaj to: Drugo naročilo oddajo Pošti Slovenije dan pozneje kot prvo DPDju, torej v četrtek. Čakam-čakam-čakam... Božič mimo... Danes v torek dobim v nabiralnik v naslovljeni kuverti listek za prevzem paketa na pošti (vse skupaj se dogaja sredi Ljubljane). In sedaj največji hec: Listek za prevzem, ki mi je bil dostavljen danes, je bil izpolnjen v petek. Grem na pošto, prevzamem, jih povprašam kako to, da šele danes dobim že od petka izpolnjen listek za prevzem in ugotovimo sledeče: poštar s centralne Pošte je v petek očitno pripeljal paket pred blok (bil sem doma tisti dan in dan pred tem - in čakal pomemben paket) in ker ni imel dostopa do nabiralnika (kar je logično, saj so vrata zaprta) se je enostavno odpeljal naprej. Pozvonil NI, ker se mu je to očitno zdelo nenormalno za poštarja, spisal listek in ga preko Pošte poslal k meni na taisti naslov.
Mi lahko nekdo razloži v čem je tu smisel, kam se izgubila efektivnost in ali to res ni zaje*avanje v glavo.

Res se veselim, da te stare mamce s svojimi vsakodnevnimi zahajanji na pošte nehajo podpirati to zarjavelo sranje od storitve in da počasi propadejo.

Furbo ::

Hja to je v blokih precej običajno, se pač preveč zaklepate. :)

Drugače ima mimovrste kup prevzemnih mest v Ljubljani...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

solatko ::

MihaMiha - To ti misliš, poštarja v petek sploh blizu tvojega bloka ni bilo, zato ti je listek prinesel rajonski poštar šele danes. Mene je to izučilo in sem začel klicat na pošto, tist dan, ko sem pričakoval paket in vedno je bil po 14 uri na pošti Moste, tako, da sem ga šel iskat še isti dan.
Potem sem urgiral na pošto Slovenije, od uprave v Mariboru, do vodstva dispečerskega centra na Viču, šele, ko sem dobil direktno dispečerja in mu razložil, da plačam dostavo na dom in ne na pošto Moste, se je situacija izboljšala in od takrat, dobim pošto vedno domov, seveda, če sem doma, drugače pa ravno tako listek prinese rajonski poštar ob naslednjem obisku.
Delo krepa človeka

Kaj ::

Preveč se zaklepamo? Ima to kakšno vezo? Tudi v hiši imajo ljudje zaklenjena vrata in to še ne pomeni, da ti ne more na zvonec pritisniti, ko je za podpisat, npr.

Solatko, sem tudi sam na to posumil. Barabe lene, plačaš dostavo (no, v tem primeru sicer na srečo ne) in se mu niti do naslova ne ljubi. Pa ni bilo prvič tako, da sem dobil listek v kuverti.

Furbo ::

Ja moja sorodnica je isto doma v tistem koncu in isti problem.
Sem jo naučil, da si naroča poštno ležeče, na pošto zraven njene službe in je super zadovoljna.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jtothek ::

Samo res, zakaj pa si ne bi prevzel paketa iz direkt iz prevzema mimovrste v Ljubljani, če že tam živite. Pa še štiri evre poštnine privarčuješ.

Sicer pa jaz živim na selu in je ravno obratno. Poštar ve kje sem doma in ni problema z paketi, dostavo pa jebe GPS in jih pošilja po nekih gozdnih cestah in te potem vedno kličejo kje točno si doma.

Kaj ::

Finta je le, da pri drugih ponudnikih ni treba delati takih trapastih kompromisov in ti pripeljejo pred prag, kot naročeno in plačano. Še sms ti pošljejo in te prej pokličejo če si res doma.

darkolord ::

Kaj je izjavil:

Finta je le, da pri drugih ponudnikih ni treba delati takih trapastih kompromisov in ti pripeljejo pred prag, kot naročeno in plačano. Še sms ti pošljejo in te prej pokličejo če si res doma.
Ni res, tudi pri drugih ponudnikih (DHL, DPD, GLS ...) se mi velikokrat zgodi enako.

Imam pisarno v poslovni stavi drugega podjetja, pa se velikokrat samo zapeljejo mimo in "niso našli" ali pa "ni nikogar tam". Če je ura >15, pa itak predpostavijo, da ni nikogar tam.

Tako da moram biti v nizkem štartu in na koncu dostavljalce vedno lovim po mestu, sicer mi s paketom takoj pobegnejo na drugi konec države.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

[D]emon ::

Fora je tudi v tem na kaksnega dostavljalca naletis--nekateri so vezani na normo+dostavljajo z lastnim vozilom, ker sluzbenega nimajo (so bile ze debate na to temo). Ne pravim, da je izgovor, obrazlozi pa marsikaj.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

radmannsdorf ::

Kaj je izjavil:


V ponedeljek naročim 2 artikla na Mimovrste, oba na zalogi, oba predviden dobavni rok na isti dan. Za enega izberem način dostave DPD, za drugega (s težkim srcem) Pošto Slovenije,

Zakaj pa nisi za oba izbral DPD?

Furbo ::

Ker je bilo prek pošte zastonj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Spajky ::

... kako si folk zaradi par fičnikov nakoplje šop nepotrebnih težav ... :)) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Formula 1 ::

Tako obupni pa tudi niso. Mama je poslal sedajle pred prazniki voščilnico v DE. Kupil sem priority znamko. Kuverta je bila pobrana iz nabiralnika v ponedeljek, v sredo zjutraj je bila že v DE pri naslovniku.

radmannsdorf ::

@Formula_1, a misliš da jo je slovenski poštar dostavil na naslov v Nemčiji? ;)

@Furbo, ravno zato sprašujem. Ker če ima en artikel brezplačno dostavo, lahko zraven naročiš še druge stvari, ki bodo prav tako, zaradi prvega artikla imele brezplačno dostavo.
Jaz naročam izključno samo na dneve, ko imajo v dnevni ponudbi kakšno malenkost do 4€, recimo žarnico, potem pa zraven naročim še artikel ki ga želim. Tako dobim dva artikla, oba brez poštnine. Boljše žarnica pri meni doma, kot dati 4€ samo za poštnino. Če tega nebi omogočali, pač nebi naročal tako pogosto.

Furbo ::

Jaz pa naročam kadar mi zapaše in uporabim njihove prevzemne centre. Nič poštnine.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

wasd ::

Se še komu zdi, da je Pošta ta mesec izredno počasna? Pa če pustimo siceršnjo hitrost storitev ob strani. Imajo kakšen kolektivni dopust ali kaj? :D
Ogromno naročam preko spleta in tokrat skoraj vse nekaj zamuja...

igorpec ::

Na podlagi cca. 10 pošiljk ki jih imam v zadnjem mescu dni v obtoku preko navadne pošte ... Kitajska/HK od minimalno 10, maximalno 30 dni, Nemčija min 2 max 4 dni, USA 1x = 8 dni.

Nadpovprečno dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igorpec ()

#000000 ::

Igor ti si bil prejemnik ane ? Probaj poslat v obratni smeri, se pravi HK in čajna, jest sem v času ko je bil ta post odprt, pošiljal kr dosti v azijo in usa, cene so bile navite, ampak ajde zastopm, noben tracking ni delal vmes razen ob oddaji in ko je bila pošiljka prevzeta v aziji ipd. vmes NIČ podatkov kje je pošiljka.

To da si ti zadovoljen z 30 dni iz čajne ni relevanten podatek, jest ponavad dobim v dveh tednih čeprav izberem free shipping.

Cervantes ::

Ne da bi hotel trolat, ampak meni se zdi PS ena redkih institucij pri nas, ki deluje še kar imenitno.
Živim na precej redko poseljenem koncu (eni bi rekli, Vukojebina:), ampak danes oddano, jutri prejeto, zakon.
Kudos, Pošta!

#000000 ::

Časi ko so pošto teglili magarvi in konske vprege so mimo.

Govorimo o dostavi v tujino, ne domače pošte.

igorpec ::

Igor ti si bil prejemnik ane? P


V večini prej omenjenih primerov da. Sem pa letos pošiljal v Rusijo, Francijo, Ameriko. Vse preko pošte, vse v roku 1-2 tedna. Če bi se mudilo, bi izbral kaj drugega in temo primerno preplačal več. Z večkratnikom cene, ki jo plačam na pošti.

Ravno danes sem oddal še en majhen paket (kot pismo) na pošto, za USA, pa me je prišlo 5.22 EUR, sledenje vključeno. Glede na prejšne izkušnje, cca. teden dni. Ko človek to dobi, mu bo na mizi paket ležal vsah še teden dni, preden se bo imel čas ukvarjat s tem ... toliko o nujnosti.

To da si ti zadovoljen z 30 dni iz čajne ni relevanten podatek, jest ponavad dobim v dveh tednih čeprav izberem free shipping.


Če rabim kaj hitreje - kar je izjemno redko - se zapeljem v BTC, nabavim kje v EU oz. uporabim in (pre)plačam DHL.

Za economy pošiljke ti pač nihče ne zna povedati točno kdaj in kako bodo prišle. Zato pa imajo takšno ime, cena pa je ugodna. Še expedited shipping lahko zamuja zaradi objetivnih težav na poti. Seveda gre tukaj po navadi bolj za kak dan gor ali dol. Še enkrat. Od 10 do 30 dni je povsem običajno za economy pošto aka kitajski "free shipping". 10 dni je topšit in 30 dni še sprejemljivo. Zame, za junk ki ga tam naročam. Vse pošiljke, ki pridejo na Brnik, gredo naslednji dan v dostavo oz. carino. Enako velja za pošiljanje v tujino. Odgovornost Pošte Slovenija se konča na letališču.

Tudi po mojih izkušnjah, Pošta Slovenije deluje odlično. Niti ene same omembe vredne težave se ne morem spomniti. OK. Včasih je gužva in moraš čakat. Pa gužva je še kje drugje ...

St235 ::

#000000 je izjavil:

Časi ko so pošto teglili magarvi in konske vprege so mimo.

Govorimo o dostavi v tujino, ne domače pošte.

In zakaj se potem oglasas v temi z naslovom Posta Slovenije?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647112343 (30370) destroyer2k
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545870 (16711) uporabnik50
»

Sledenje pošiljki - pošta slovenije (status se ne spremeni)

Oddelek: Loža
3520265 (11786) kloko
»

Pošiljanje paketov v tujino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6339388 (21777) darkolord
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610751 (10100) lexios

Več podobnih tem