» »

Urejanje kablovja pri računalniku

Urejanje kablovja pri računalniku

eric_cartman ::

Živjo!

Ker imam za računalniško mizo eno tono kablovja me zanima, kako ste si vi uredili kable. Kakšen lahek način, da jih urediš in skriješ mogoče? Tut kakšni DIY plastični jaški pridejo v poštev..Karkoli..Samo, da nekaj zrihtam okoli tega.

Težava je v tem, da je na mizi in pred mizo urejeno, zadaj pa je problem potem tudi zaradi čiščenja prahu in še grdo se vidi.

Hvala,
lp

hcet ::

Jaz imam urejeno z "ježeki", da potem izgleda, kot da je vse en kabel.. še vedno nezadovoljen z izgledom :(

eric_cartman ::

Jaz imam urejeno z "ježeki", da potem izgleda, kot da je vse en kabel.. še vedno nezadovoljen z izgledom :(


Saj to...Tut jst sm imel že z vezicami speto, pa praktično ni bilo nič drugače. Še vedno kup kablovja, samo v večih kepah..

fosil ::

Jaz imam na zadnji strani mize prilepljen takle kanal, kamor se da lepo pospravit kable.

Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

hcet ::

Problem nastane, ko imaš na eni strani kišto, na drugi strani vufer od zvočnikov, na sredini razdelilec, zgoraj pa monitor, miško, tipkovnico in na obeh straneh zvočnike, iz desne strani pa priletijo še kabli od tv-ja in mi tak kanal ne pomaga čist nič, v glavem čista jeba..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hcet ()

Opkow ::

Jaz sem se kar nekaj časa ukvarjal s problematiko, kako urediti kablovje...
In sem prišel do zame najbolj optimalne rešitve.
Custom miza, tako da za piko na i imam razdelilce lepo skrite v kovinskem nosilcu.

fosil ::

hcet je izjavil:

Problem nastane, ko imaš na eni strani kišto, na drugi strani vufer od zvočnikov, na sredini razdelilec, zgoraj pa monitor, miško, tipkovnico in na obeh straneh zvočnike, iz desne strani pa priletijo še kabli od tv-ja in mi tak kanal ne pomaga čist nič, v glavem čista jeba..

Seveda pomaga. Ravno v takih primerih pomaga.
Kanal je vodoravno in vse kable dvigne s tal. Znotraj njega pa lahko kable tudi skrajšaš, tako da ven ravno toliko kabla da pride do določene naprave brez visenja.
Tako je!

radmannsdorf ::

sem videl pod mizo že peno za izolacijo cevi. lepo odtrgaš tisti plastični del stran, cev še vedno stoji skupaj tako kot mora, le kable lahko stlačiš v odprtino:)



Zgodovina sprememb…

FX6300B ::

js mam tak kanal kokr ma fosil pol pa gor une modul doze pršraufane tko da zgleda kot vtičnice mam pa za štrom pa za zvočnike 5.1 pa net po bajt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

eric_cartman ::

@FX6300B

Kakšne modul doze misliš?

Problem je tudi, da sploh ne vem kere kable bi združil skupaj, ker imam woofer pod mizo, na levi strani je nekakšna polička od mize za računalnik, nad njo je modem, iz katerega grejo kabli za TV v dnevno in na drugo stran hiše za net na drugem računalniku. Da ne omenjam potem še 5.1 zvočnikov in modula in pa bognedaj da dodatno še volan priključim.. -.-

Skratka tale rešitev radmannsdorfa s peno se mi zdi zanimiva. Samo kje pa to dobit in fi po želji pa je verjetno malo težje. Je to že kdo kje v kakšnem Bauhausu opazil?

Tut na FERIju je zanimivo rešeno, ko so kabli v mizi. Samo to je custom made miza.

Zgodovina sprememb…

Arctander ::

Tole imam našraufano na spodnji strani plošče: http://www.ikea.com/us/en/catalog/produ...

AnotherMe ::

Tudi sam sem idejo ukradel pri ikeji - pod mizo sem naredil podoben kanal, edino malo vecji:http://www.ikea.com/us/en/catalog/produ...

franckranc ::

Opkow je izjavil:

Jaz sem se kar nekaj časa ukvarjal s problematiko, kako urediti kablovje...
In sem prišel do zame najbolj optimalne rešitve.
Custom miza, tako da za piko na i imam razdelilce lepo skrite v kovinskem nosilcu.



Killer, tole mi je pa všeč.
Kje pa si dobil te (plastične?) elemente?

Matko ::

V vsaki elektro trgovini:
Smrdelplast - PRITRDILEC VODNIKOV
http://www.smrdelplast.si/pritrdilni_ma...

hcet ::

Polovico problema bi lahko rešili že s kabli na "mero"..

Opkow ::

Te obojestranske nosilce za kable sem dobil pri firmi Odako v Stegnah, drugače lahko dobiš tudi pri Blažiču vendar je takrat imel samo enojne.
Obe firmi sta v Ljubljani-Šiška.

radmannsdorf ::

eric_cartman je izjavil:


Skratka tale rešitev radmannsdorfa s peno se mi zdi zanimiva. Samo kje pa to dobit in fi po želji pa je verjetno malo težje. Je to že kdo kje v kakšnem Bauhausu opazil?

http://www.merkur.si/ogrevanje-in-hlaje...

Zgodovina sprememb…

AnotherMe ::

radmannsdorf je izjavil:

eric_cartman je izjavil:


Skratka tale rešitev radmannsdorfa s peno se mi zdi zanimiva. Samo kje pa to dobit in fi po želji pa je verjetno malo težje. Je to že kdo kje v kakšnem Bauhausu opazil?

http://www.merkur.si/ogrevanje-in-hlaje...


Je mogoče kdo kje videl da imajo cevi z zadrgo, ki so bele barve (ne sive, kot imajo večinoma)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

soba modem router vprašanje škatlica po steni?

Oddelek: Loža
151502 (852) mismaskatja
»

skrivanje kablov

Oddelek: Kaj kupiti
81725 (1147) Malajlo
»

Poceni miške

Oddelek: Kaj kupiti
71146 (967) AapocalypseE
»

Nakup All-in-one

Oddelek: Kaj kupiti
306447 (5132) Mravlek
»

prenapetostna zaščita

Oddelek: Kaj kupiti
4714896 (11362) mojca

Več podobnih tem