» »

Naloga faks

Naloga faks

Nocloud ::

Živjo! Na faksu imam za opraviti še zadnji izpit v katerem je vedno tale naloga :)
Če se najde kdo, ki bi znal rešiti nalogo in mi jo pojasniti bi bil zelo hvaležen!

Naloga:
Podjetje s centralno lokacijo in poslovalnicami na 3 lokacijah želi imeti rešitev za svoje IT potrebe. Potrebujejo dostop do interneta 80Mbit/s, povezljivost med bazo podatkov na centralni lokaciji in posameznimi lokacijami 10Mbit/s, ter rešitev za govorni promet, ki temelji na VoIP telefoniji. Od operaterja so dobili naslovni prostor 189.11.26.0/24. Število uporabnikov centralne lokacije je 64, največja poslovalnica pa ima 20 uporabnikov. Predlagaj ustrezno rešitev lokalnega omrežja, povezljivost z operaterjem omrežja ter voenje posameznih storitev v omrežju operaterja! Nariši ter utemelji svojo izbiro!


Lep pozdrav

SeMiNeSanja ::

Je to 'domača naloga', da moraš tudi pobrskati za različnimi rešitvami, njihovimi cenami, predlagati konkretne modele nekih naprav, itd. - ali se gre zgolj za tehnično izvedbo (v tem primeru so v bistvu hitrosti povezav med lokacijami irelevantne)?

Nocloud ::

Gre bolj za tehnično izvedbo, ne gre za konkretne primere. Pravilna razdelitev IP naslovov,itd.

SeMiNeSanja ::

In kje je potem problem? Nisi še nikoli videl kakšne mrežice v živo?

Itak je butasta naloga - podane imaš irelevantne podatke, kakšnih vsaj malenkost bolj konkretnih zahtev pa nimaš - torej imaš proste roke in se prepustiš umetniškemu navdihu.

Očitno se gre takointako samo za 'povezljivost', kar pa res ni tak problem. Težava bi nastala, če bi moral to zadevo definirati tako, da bi si jo upal tudi v resničnem življenju implementirati, torej skupaj z varnostjo in vsem, kar spada zraven.

Invictus ::

Če te naloge ne znaš rešiti, si ne zaslužiš diplome.

Pika ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nocloud ::

Tud to je res :)

SeMiNeSanja ::

Invictus je izjavil:

Če te naloge ne znaš rešiti, si ne zaslužiš diplome.

Pika ...

Moj mulc je podobno nalogo izvedel praktično v 4. letniku Vegove - bili sta sicer samo dve lokaciji, brez VoIP, zato pa z MS domeno, požarnima pregradama in VPN povezavo med njima.

Skratka naloga za srednjo šolo.

Na fakulteti pa bi pričakoval, da znaš v igro spraviti še kakšen VLAN, VOIP na VLANih, tudi preko VPN povezav, enako tudi WiFi na VLANih, še kakšna dva DMZ-ja na vsaki lokaciji, dva ISP-ja na centralni lokaciji, tretji ISP na oddaljeni lokaciji - in to vse skupaj na skupnem /24 omrežju 'raztreščenem' po različnih lokacijah.

Skratka, če to zame kot kemika ni prehuda naloga, potem za skoraj diplomanta informatike sploh nebi smelo biti.

Tako se resno sprašujem, kaj za vraga se ljudje na teh faksih sploh naučite? Ste seminarske kupili, izpite preplonkali, ali kako za vraga na koncu študija ne znate naresti nečesa, kar zna en srednješolec z malenkostjo interesa do zadeve? Ali je faks res tako totalka zanič?
Sem morda zadnjič bil pretirano naiven, ko sem enemu preobremenjenu kolegu na eni od srbskih elektrofakultet svetoval, da naj si vzame enega svojega študenta informatike, da mu za diplomsko poštima DNS na fakulteti? Počasi mi postaja jasno, zakaj se je tako smejal....

Ascendor ::

Sej ni nikjer napisu da študira informatiko... Veliko ljudi izven te branže naloge ne bi znalo rešiti.
Seveda če pa študira informatiko, potem pa polom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ascendor ()

Invictus ::

Ascendor je izjavil:

Sej ni nikjer napisu da študira informatiko... Veliko ljudi izven te branže naloge ne bi znalo rešiti.
Seveda če pa študira informatiko, potem pa polom...

Karkoli študira, je bila tema najbrž obdelana na predavanjih in vajah ...

Tako da to ni nobeno opravičilo.

Potem pa delodajalci tukaj stokajo kako neuporaben folk pride iz faksa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AnotherMe ::

Tud mi na faxu (inf. fov) nismo prišli tako daleč... Razen parih malenkosti nisem izvedel popolnoma ničesar, kar nebi vedel že iz srednje šole!

SeMiNeSanja ::

A vendarle...stare rabljene routerčke se da dobiti za drobiž. Če te stvar zanima, si jih ene par priskrbiš in potem toliko časa šraufaš zadevo, dokler ne razumeš v čem je poanta in kako se to postavi. Pri vseh tistih kiksih vmes se pa naučiš še 1000 in eno reč.

Meni je bilo vedno smešno, če sem moral kot kemik razlagat informatikom, kako deluje to pa ono.... Oni so znali netmasko računat, pa jo niso znali uporabiti. Jaz pa sem posegel po CIDR kalkulatorčku in vedel, kako uporabiti rezultat.

Teorija in praksa.... kaj ti nuca teorija, če jo ne znaš uporabljati?

Seveda ne gre vse metati v isti koš. Eni 'razturajo' - ker so imeli interes in so se 'igračkali'. Drugi pa so se napiflali teorijo, ker so si jo morali, tam pa potem tudi obstali. Kot srednješolec, ki se pri matematiki nauči integrale in odvode, ampak ne razume, kaj bi s tem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Informatika naloga

Oddelek: Loža
101682 (1155) Invictus
»

VPN in oddaljene pisarne (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6813688 (12022) SeMiNeSanja
»

Pomoč pri sestavi algoritma

Oddelek: Programiranje
369158 (7989) mihy11
»

Potrebujem pomoč Access

Oddelek: Programiranje
142571 (2226) lopov
»

Windows 2003 AD domena

Oddelek: Operacijski sistemi
192192 (1880) dronyx

Več podobnih tem