» »

Navijanje starih procesorjev.

Navijanje starih procesorjev.

tony ::

Jast imam en star računalnik s P1 133MHz.Zanima me Če se da ,do koliko in kako navit.

c3R4R ::

Tole bi (mogoče), če ti bo Bog naklonil nekaj sreče, navil na celo 166MHz8-O :D Mogoče z vodnim hlajenjem na neverjetnih 200 MHz8-O
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

tony ::

Če misliš resno razložimi kako ,če ne pa ;(( ;(( ;(( .

c3R4R ::

Da si razjasniva:
1. se ne zajebavam;
2. od mašine oz. navitja ne pričakuj neverjetnih rezultatov. Če jo boš navil na 200 MHz bo to vsekakor podvig.

Kako točno se to navija pa ne vem, ker nisem nikoli navijal take mašine. Vsekakor pomoje je najboljš si dobr ogledat bios. Pol pa poglej, če je kje meni za frenkvenco CPU-ja. Pa tam fsb prestavljaj. Druzga ti ne morm povedat.
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

tony ::

Sem že probal v BIOSu
-Brez rezultatov

Sem probal s programi.
-Prestar računalnik.

krucymucy ::

ne nima v biosu ... ziher ne!
na plati mas jumperje in neko razpredelnico v kateri pise v kakem polozaju morajo biti jumperji za doloceno frekvenco ... prvo to poisci
ne vem ce bo kej drobtin iz tele moke ... men ni delal - je sam je po nekem casu kar zjebal windowse ... bil je pa 133@166

tony ::

Hvala lepa a mi je že minila volja.

c3R4R ::

Tole bo držalo, če maš eno kr v redu plato.

Od navijanja ti potem preostane samo še ročno/hardversko navitje. Če ti plata podpira, potem imaš na njen skoraj gotovo kakšen jumperček, ki si omoče prestavitev fsb-ja. Samo skok bo kar precej velik. Če vem prav maš ti fsb=33 MHz, po prestavitvi jumperja pa bi imel fsb=66 MHz. To pa verjetno proc in ostale komponente nebi zdržale. Tko, da (po moje) si obsojen na nenavijanje. Žal....
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

krucymucy ::

jaz pa mislim da ma zunanjo 66MHz

Azrael ::

Ti procesorji imajo še odklenjen množilnik, tako, da imaš malo več svobode. Plošča (dobi navodila !)pa podpira (verjetno) FSB 50, (55 ?), 60, 66 MHz, mogoče še 68, 75 in 83 MHz, množilnike pa od 1.5 do 3, lahko tudi 3.5 in 4, odvisno od plošče.Torej lahko procesor naviješ recimo na:

2 x 66 = 133 MHz (originalno)
2 x 68 = 136 MHz (se komaj pozna)
2 x 75 = 150 MHz (če je stabilen, je tudi zelo hiter, če je v redu, priporočam)
2 x 83 = 166 MHz (zelo hiter, toda verjetno PCI ne bo zdržal, nestabilen)
2.5 x 66 = 166 Mhz (če dela, lepo!)
3 x 50 = 150 Mhz (slabo, počasnejši kot na 133 MHz)
3 x 55 = 165 Mhz (malo bolje, kot prej)
3 x 60 = 180 Mhz (verjetno ne bo šlo)

itd.

Tu lahko vidiš, da ni vse v MHz procesorja, ampak je bolj pomembna frekvenca FSB.
BTW: Mislim, da vse kar bo več kot 166 Mhz je bolj čudež, kot pa stabilen sistem.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

blazp88 ::

No, ko smo ravno pri tem, sem v šoli navil Pentiuma 133 v biosu na 200 MHz, samo sem potem raje znižal frekvenco, ker se je začel pasje gret. Drugače pa laufa na 166 Mhz brez kakršnihkoli težav s čisto navadnim hlajenjem.

Dr_M ::

ce je slucajno keramicen, potem bo mnozilnik max 2x in ce mas ksno boljso bos meu frekvenco vodila do 83mhz, bos lohk spravu do 166, kej vec pa ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

blazp88 ::

Hja ..... v biosu je bilo neko sranje za štelat frekvenco. Drugače se pa (zaradi slabih izkušenj :D ) ne ukvarjam ravno preveč z overclockanjem.

upirna ::

Kwa si pa skuru?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Athlon XP 2600+?

Oddelek: Strojna oprema
81088 (942) denalom
»

AMD 1800+ palomino!

Oddelek: Navijanje
221550 (1303) Vlady
»

P166 navijanje

Oddelek: Navijanje
281473 (962) Azrael
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442057 (1521) OwcA
»

Elite K7S5A

Oddelek: Navijanje
311511 (1210) _Dejan_

Več podobnih tem