» »

Spletni nakup vstopnice - potrditev s QR kodo

Spletni nakup vstopnice - potrditev s QR kodo

ajicavitka ::

Pozdravljeni.

Pred kratkim sem pomislil, ali bi lahko bilo možno na spletu kupiti vstopnico, na koncertu pa samo pokažeš telefon s QR kodo katero prejmeš na email, lahko tudi v pdf formatu. Če sem jaz organizator, kako bi generiral 4k različnih QR kod s tem, da po koncertu gre vseh prejšnjih 4k QR kod v karanteno, obiskovalci bi pa kupili vstopnico prek spletne strani. Želel bi hitro premikajočo se vrsto, saj bi na vhodu na prizorišče rad imel 2 računalnika in/ali pametne telefone, kateri bi skenirali in potrjevali pristnost vstopnice.

Kako točno deluje tak sistem?
Katero strojno in programsko opremo potrebuje, zlasti če je online prodaja vstopnic?
Kolikšna je cena takega sistema?
Kje se tak sistem da dobiti?

Prosil bi vas za pomoč.

Prosim brez pametovanja. Vse o sistemu potrebujem v slo. jeziku.

Hvala

blackbfm ::

Pač kupec vstopnice dobi neko unikatno kodo, obstajajo knjižice in online servisi za izdelavo same grafike..to je najmanjši problem

Drugače pa en del celotnega sistema je skener aplikacija ki bo preverjala in potrjevala veljavnost vstopnice, kot drugo pa rabiš še strežniški del (računalnik strežnik) ki hrani podatke o vstopnicah, veljavnosti, vstopih itd..

Tehnično gledano ni neka huda zadeva tole, no odvisno kolk hočeš komplicirat in kok želiš da je zadeva zanesljiva.. Nevem pa če so sami res telefoni dejansko dovolj robustni za skeniranje, načeloma bi moglo delat.. mogoče je bolj smiselno kodo dostavit v obliki klasične bar kode in čekirat z namenskimi čitalci povezanimi na računalnik.

Ampak zdaj ko sem to natipkal se sprašujem ali bi tak sistem res sploh olajšal kontrolo dostopa. Trganje kart je precej bolj enostavno in dumb proof.

Miha 333 ::

Eden najbolj znanih prodajalcev vstopnic pri nas (Ev.....) ima takšno rešitev (vstopnico s črtno kodo natisneš na papir, ampak princip je isti). Preko spleta kupiš vstopnico in si jo natisneš iz svojega uporabniškega računa (na voljo je v PDF obliki). Ob vstopu na prizorišče se poskenira črtna koda in to je to. Seveda ena koda velja samo prvič, če pride še nekdo z enako kodo, koda ni več veljavna in vstop ni dovoljen.

BTW, tudi če pri njih kupiš klasično vstopnico, ob vstopu poskenirajo barkodo z nje, nič ne trgajo.

Zna biti zanimivo, če pade link do strežnika, vrsta ljudi pa čaka.

ajicavitka ::

Hvala za odgovor.

Sistem je mišljen za zelo enostavno uporabo, v ozadju pa je lahko kompliciranje z visoko mero zanesljivosti.

Osebno mi je nekaj jasno glede skeniranja, začetno sem si prestavljal webcam, pod katerega se postavi telefon, sistem, ki je seveda hiter pri skeniranju, sistem opravi svoje in obiskovalec gre lahko naprej.

Mogoče na začetku bi bila vrsta malce upočasnjena ampak cilj tega je, da ne tržemo več kart saj smo v 21. stol. in nam je na voljo vesoljska tehnologija.

Ali je kak ponudnik Sloveniji?

Razlog zakaj bi to imel je, ker razni zunanji ponudniki vstopnic poberejo svoj delež. Jaz bi imel svojo spletno stran/trgovino, svoje vstopnice, ki jih lahko prek spleta kupiš.

Če pa obstaja še kak drugačen sistem (NFC ali podobno) se priporočam.

M-XXXX ::

Eventim omogoča točno to. QR kodo pokažeš na telefonu in je to to.

stb ::

Eventbrite ima tudi takšno opcijo. Sumim, da je zastonj za brezplačne evente, za plačljive pa si seveda vzamejo neko provizijo, vendar s tem dobiš celotno rešitev (ne rabiš pos terminalov, procesnih centrov, spletnih strežnikov, lastnih aplikacij...)

Cankarjev dom pa kod zanimivo ne bere pri vstopu, ampak morajo obiskovalci s kodo na papirju/telefonu v vrsto k blagajni po klasično vstopnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

c3p0 ::

Tudi Eventim karte so mi na vhodu že skenirali in ne trgali. Tako se zaščitijo tudi proti ponaredkom. Torej, nič novega.

ajicavitka ::

Torej obstaja kako podjetje ali programer v Sloveniji, ki je zmožen tak sistem narediti?
Kot sem že omenil, gre se za inovacijo brez posrednikov.

Invictus ::

ajicavitka je izjavil:

Torej obstaja kako podjetje ali programer v Sloveniji, ki je zmožen tak sistem narediti?
Kot sem že omenil, gre se za inovacijo brez posrednikov.

Ne trolaj.

To ni več inovacija, je "business as usual" oz "must to have".
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Kam na koncert? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
211140565 (1920) Kurzweil
»

Eventim karta in skeniranje kode

Oddelek: Pomoč in nasveti
51144 (867) BivšiUser2
»

Dave Chappelle (komik, prepoved telefonov) (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
549636 (8296) Manu
»

NZS: rezervacija vstopnic

Oddelek: Loža
81224 (813) mitja73
»

Kje v Italiji kupiti vstopnice

Oddelek: Loža
172156 (1799) MIHAc27

Več podobnih tem