» »

Mali in veliki LG G4c in G4 Stylus

Mali in veliki LG G4c in G4 Stylus

Vsi odtenki LG G4

Slo-Tech - LG bo svojo družino G4 razširil še z nekoliko manjšim G4c in nekoliko večjim G4 Stylus, da se bo za večje in manjše, a plitvejše žepe našlo nekaj. G4c je zelo podoben kot G4 Mini in ima 5-palčni zaslon z ločljivostjo 720 x 1280 (294 točk na palec), 1 GB pomnilnika, 8 GB prostora za shranjevanje podatkov, kamero z osmimi milijoni točk zadaj in petimi spredaj ter baterijo s kapaciteto 2540 mAh. Za povezljivost skrbijo WiFi, Bluetooth, 4.1, NFC in A-GPS/Glonass, poganja pa ga Android 5.0. Meri 14 x 7,0 x 1,0 centimeter in tehta 136 gramov, podatka o ceni pa še ni. Na voljo bo v kovinski sivi, keramično beli in zlati barvi.

Nekoliko večji je G4 Stylus, ki ima jasno tudi pisalo. Zaslon z diagonalo 5,7 palca ima enako ločljivost (1280 x 720, torej 258 točk na palec), kar se procesorja tiče, pa sta možnosti dve. Kdor bo zadovoljen z verzijo 3G, bo našel osemjedrni 1,4-gigaherčni procesor in zadnjo kamero z osmimi milijoni točk, verzija LTE pa bo imela štirijedrni 1,2-GHz procesor in kamero s 13 milijoni točk. Drugih razlik ne bo; oba bosta imela baterija s 3000 mAh, 1 GB pomnilnika in 8 GB prostora. Barvna odtenka sta kovinska srebrna in bela.

Čeprav sta novinca predstavnika G4 iz srednjega razreda, bosta imela laserski avtofokus in druge funkcije iz družine, denimo Knock Code ali Gesture Shot. Na različnih trgih pa lahko pričakujemo rahlo lokalizirane verzije. Vse pa bo odvisno od cene; če bo pravšnja, utegneta G4c in G4 Stylus pošteno razburkati trg.

27 komentarjev

jack ::

Eh, pa sem mislil da bo G4 stylus konkurenca Samsung note 4... Je pa nek povprecnez...
-Jack

Dr_M ::

Tale cela G4 serija je bolj uboga. Je kar razocaral LG.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Olórin ::

v bistvu ni.

Procesor v g4 se manj greje kot v s6, zato dlje časa lahko dela hitro.

Kamera v g4 je vrhunska.


Ostale reči so povsem konkurenčne ostalim.

Ta dva modela omenjena v novici pa sta razočaranje ja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Dr_M ::

Procesor v g4 se manj greje kot v s6, zato dlje časa lahko dela hitro.


A si ti slucajno zamesal telefon s Snapdragon 810 telefonom? Zato ker v S6 je vrhunski cpu, ki se greje bolj malo. LG Flex 2 z 810 pa je to, kar si rekel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Olórin ::

ah sem mislil da s6 uporablja snapdragon. Vidim da sem se motil, so razvili prav nek svoj čip. super, lepo.

No, je pa res tudi to, da je G4 cenejši od S6, kar to minimalno razliko v hitrosti seveda upraviči.

Moraš pa priznat, da samsung s6 kot tak ne dela popolnoma nič hitreje od samsung s4 recimo. Linkedin se ti bo odprl isto hitro.... :P

Tako da all in all je G4 serija telefonov čisto spodobna, ji ne manjka nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Dr_M ::

G3 je bil ze tako dober telefon, da je G4 precej nezanimiv. Sicer so manjse izboljsave, ampak dvomim, da bo vreden razlike v ceni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

feryz ::

S6 dela občutno hitreje kot S5.
S5 z Lollipop-om pravzaprav praktično ne dela. S KitKat-om dela OK, vendar ga šestica z lahkoto poseka.
Je pa res, da je šestica privzeto manj zasvinjana.
Baterija pri šestici definitivno zdrži manj. Se pa zato fila hudičevo hitro.

Olórin ::

Dr_M je izjavil:

G3 je bil ze tako dober telefon, da je G4 precej nezanimiv. Sicer so manjse izboljsave, ampak dvomim, da bo vreden razlike v ceni.


to pa itak noben telefon ne upraviči. Kupiš najboljše kar imajo v ponudbi in 3 leta nimaš razloga za menjavo. Kot rečeno, Samsung s6 ne dela popolnoma nič hitreje od Samsung s4.

LG G3 je bil fenomenalen telefon, je še danes boljša izbira kot bilokater drug "flagship".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Dr_M ::

LG G3 je bil fenomenalen telefon, je še danes boljša izbira kot bilokater drug "flagship".


Moja ima G3, jaz pa OGPRO, pa meni dela boljse, kot njej. Edino jaz updateov nimam, 4.1.2 se vedno, ampak je pa stabilen in hiter.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Olórin ::

Če si kupil Optimus G ali G Pro seveda še zdaj ni razloga za menjavo.

Dela pač dobre telefon LG. Kupiš in uporabljaš dokler dela.

Je pa logično da novi ne delajo nič hitreje. Kaj zaboga pa naj dela hitreje?! Saj ne poganjamo nekih Nasinih programov, da bi se pohitritev lahko sploh poznala.
Pri nalaganju appa za smse pa je vseeno ali imaš 4x3 ghz cpu, 8x2 ghz cpu ali 4x1.5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Dr_M ::

Pozna se, ce uporabljas internet, hitrost procesorja in kolicina rama.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Olórin ::

pozna se med g4 in s6?

ne. Še med Optimus G in G4 se ne pozna ali pa med S4 in S6.

Egidij88 ::

feryz je izjavil:

S6 dela občutno hitreje kot S5.
S5 z Lollipop-om pravzaprav praktično ne dela. S KitKat-om dela OK, vendar ga šestica z lahkoto poseka.
Je pa res, da je šestica privzeto manj zasvinjana.
Baterija pri šestici definitivno zdrži manj. Se pa zato fila hudičevo hitro.


Problem je, da je S5 na Lollipopu šrot. Ni S6 nekaj izvenzemeljskega. Da toliko plačam in imam čez eno leto takšen telefon, ne hvala.

Dr_M ::

Olórin je izjavil:

pozna se med g4 in s6?

ne. Še med Optimus G in G4 se ne pozna ali pa med S4 in S6.


Pozna se ze med G3 in OGPro, med S4 in S6 je pa razlika se toliko vecja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Olórin ::

ne


Plačati 700 EUR, da se app zažene 0.5 sekunde hitreje? Lepo te prosim. Ne bodi tak prodajalec, oziroma če že si, prodajaj to neinženirjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Dr_M ::

A ti uporabljas telefon samo za zaganjanje in zapiranje aplikacij?
Ja potem res ni razlike. :)) Jest izkoristm vse kar mi ponuja, zato vem o cem govorim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Olórin ::

ne, neveš o čem govoriš :) Ker razlika ni opazna.

So novejše telefone zajebali s tem da so dali previsoke resolucije zaslonov in to po nepotrebnem žre ogromno procesorske moči.
Da ne govorimo o tem kako slabo je android narejen.

Saj si sam rekel da ti Optimus G Pro dela hitreje od G3, kaj zdaj lažeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Dr_M ::

ne, neveš o čem govoriš :)


Ah, pa ne sodit mene po sebi no.

Ker razlika ni opazna.


Mogoce bi pa moral ti k okulistu pocasi.

Saj si sam rekel da ti Optimus G Pro dela hitreje od G3, kaj zdaj lažeš.


Dela ja, dokler ne odpres shitload zavihkov. To je sicer res bolj ekstremen primer, ampak kot sem rekel, telefon izkoriscam do skrajnosti. Imam na telefonu ponavadi odprtih 2-3x vec zavihkov, kot jih imam na compu recimo. Moja je na G3 zadnjic celo prisla cez 100 zavihkov, pa ji je telefon delal dobro, meni je zacel pa stekat, ker je zmanjkalo rama. Pri 10 je pa moj bolj odziven.
Ampak hej, jest to samo primerjam iz prakse, kar ocitno zate ni dobro.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gddr85 ::

ja, 100 odprtih zavihkov je nuja, bolje kot nardit en swipe in jih ene par sproti zapret ;((

MrStein ::

Glede BlueTooth, a višja hitrost (tista, ki uporabi WLAN, HS uveden v v3.0) sploh kje dela? (na LG-jih, da ne bomo preveč off topic)
Naj bi dosegal 24 Mbit/s.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Egidij88 ::

Če ne nažigaš top igric, je en mid-range čisto dovolj. Kdor bo pa vrgel vsake pol leta ali leto po 700EUR, da bo lahko pokazal na mizi... pač bo. Želeti si in rabiti sta dve zadevi.

Najpomembnejši je SW, kar se lepo vidi čez nekaj časa. Pa imaš lahko snapdragon 12345 notri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Olórin ::

Dr_M je izjavil:

ne, neveš o čem govoriš :)


Ah, pa ne sodit mene po sebi no.

Ker razlika ni opazna.


Mogoce bi pa moral ti k okulistu pocasi.

Saj si sam rekel da ti Optimus G Pro dela hitreje od G3, kaj zdaj lažeš.


Dela ja, dokler ne odpres shitload zavihkov. To je sicer res bolj ekstremen primer, ampak kot sem rekel, telefon izkoriscam do skrajnosti. Imam na telefonu ponavadi odprtih 2-3x vec zavihkov, kot jih imam na compu recimo. Moja je na G3 zadnjic celo prisla cez 100 zavihkov, pa ji je telefon delal dobro, meni je zacel pa stekat, ker je zmanjkalo rama. Pri 10 je pa moj bolj odziven.
Ampak hej, jest to samo primerjam iz prakse, kar ocitno zate ni dobro.


na telefonu 100 zavihkov? človek, nauči svojo deklino kako se brska no. 100 zavihkov ne rabiš nikoli pod nobenim pogojem.

Do 30 zavihkov pa bi moral tudi kak Cortex a5 prebaviti povsem normalno.

dodatno: g3 je prišel na trg v dveh verzijah. 16 gb, 2 gb rama in 32 gb, 3 gb rama. Tako da ni nujno niti to, da G3 dela hitreje od G PRO zaradi večjega rama, ker ni nuno da dejansko ima večji ram.

skratka odnehaj. g4 je super telefon pa tudi če se ti na trepalnice vržeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

b787 ::

V marsikaterem pogledu je bil G3 korak nazaj od G2: zaslon je bil temnejši in manj kontrasten, poleg tega je baterija zdržala manj. Točno ti dve stvari so popravili na štirici, za bonus pa so močno izboljšali kamero.

PlayTheGame ::

Olórin je izjavil:

Dr_M je izjavil:

G3 je bil ze tako dober telefon, da je G4 precej nezanimiv. Sicer so manjse izboljsave, ampak dvomim, da bo vreden razlike v ceni.


to pa itak noben telefon ne upraviči. Kupiš najboljše kar imajo v ponudbi in 3 leta nimaš razloga za menjavo. Kot rečeno, Samsung s6 ne dela popolnoma nič hitreje od Samsung s4.

LG G3 je bil fenomenalen telefon, je še danes boljša izbira kot bilokater drug "flagship".


Ne le LG G3, še G2 je odličen in precej boljši od vseh današnjih midrange telefonov in vsaj strojno nič kaj dosti podhranjen aktualnim flagship-om. In ja, to je res, kupiš najboljše iz ponudbe v smislu razmerja P/P, običajno so to lanski flagship-i in imaš mir naslednja 3 leta. :)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Egidij88 ::

Ali lanske modele ala G2, G3, M8 itd. ali pa nove 1+1, nekoč N4 in N5...

Recimo fajn je, da je zadeva malo future-proof, kar dela Motorola zdaj npr.

Moj N4 bo dočakal 3 leta up-to-date, top buy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Jackass ::

No, jaz ne vem o čem nekateri izmed vas, ampak meni S5 s prednaloženim Lolipopom deluje izredno hitro. Pravzaprav sploh ne morem verjeti kako hitro! Pred tem sem imel Galaxy S2, ki pa je bil z vsakim update-om počasnejši in počasnejši, tako da mi je šel na koncu že prav konkretno na živce!

Upoštevajmo pa tudi razliko v ceni med S5 in S6, ki trenutno znaša v najboljšem primeru "le" 150 EUR. Torej ali se res izplača dati toliko več denarja, da se neka aplikacija zažene 0,5 s hitreje?
jAcKaSS

MrStein ::

Koliko rabi iz ene točke menija v drugi?
Da se prižge ekran?
Vrnitev v "main menu" (home screen)?
Prikaz tipkovnice? Njena odzivnost?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG-jev novi prvak je G5

Oddelek: Novice / Android
4113110 (9211) Ales
»

Tablica Lenovo Yoga z vgrajenim projektorjem

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
85613 (4117) Malajlo
»

Novosti iz Sonyja: E3, Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet, SmartWatch 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5421538 (20232) PrihajaNodi
»

Prvi telefon s Tizenom: Samsung Z

Oddelek: Novice / Ostale najave
4315305 (12773) boolsheat

Več podobnih tem