» »

Problem s omrežjem

Problem s omrežjem

refosk ::

Sem na T-2 VDSL, zunanja povezava mi deluje bp že leta, problem imam z notranjo mrežo. Za modemom imam tp link router WR1043ND, s tega routerja gre ena povezava na gigabit switch, ena na en PC in ena na sosedov access point. Na switch imam potem priklopljene 3 računalnike in synology server. Na tp link routerju imam nastavljen DHCP od 192.168.1.80 do 192.168.1.199. Od 192.168.1.80 do 192.168.1.110 imam nastavljen bandwidth control na 2Mbps dl in 1mbps ul (za soseda in domače goste na wifi). Za vse aparature v mreži je preko routerja nastavljen address reservation. WIFI mi stalno deluje bp, problem je z enim od PC-jev, vsake toliko časa mi prekime povezavo - DHCP error, včasih ko priklopim s kablom laptop na mrežo se zgodi isto. Nimam nobenega konflikta med ip-ji. Ko rebootam router spet nekaj dni vse deluje bp. Kje bi lahko bil problem?

SeMiNeSanja ::

Tisti PC komot nastaviš na statično IP adreso in imaš problem (delno) rešen.

Bolj problematičnno je, če imaš takšne težave z 'mobilno' opremo, ki jo prenašaš naokoli in je zanjo bolj priročno, če pridobi naslov preko dhcp.

Zakaj ti na enih računalnikih/napravah 'šteka', na drugih pa ne, pa bo teško ogdovoriti. Morda se na routerju 'zabaše' spomin, CPU laufa na polno ali kaj podobnega, pa potem ne uspe pravočasno odgovoriti na dhcp request broadact.

Če reboot pomaga, preveri, če imaš možnost, da router samodejno dela reboot, npr. vsak dan ob 4h zjutraj.

Invictus ::

Najbrž laufa preveč torrent povezav, pa router počepne, ker ne zna ustrezno spucati svojega pomnilnika.

To se ponavadi zgodi ker nekdo ne zna pravilno zapreti TCP/UDP sej. Pač memory leak ... Lahko tornt program, ali pa router sam. Že videno ...

Če se da, nadgradi firmware na routerju, ali pa butni gor DD-WRT.

Lahko pa tudi omejiš torrent povezave na neko normalno cifro ;) ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

refosk ::

Dvomim da je povezano s torenti imam omejitev na 20 povezav, obicajno ne vec kot 2dl in 4 ul.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725209 (6075) fpopla87
»

Asus router in Access point

Oddelek: Omrežja in internet
7985 (742) iglavc
»

Innbox v50 in ruter

Oddelek: Omrežja in internet
199787 (9314) Malajlo
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354255 (3734) amigo_no1
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384729 (4248) SasoS

Več podobnih tem