» »

počasno delovanje računalnika

počasno delovanje računalnika

hulk1234567 ::

živjo
verjamem da je bilo ogromno tem s takim problemom vendar jih ali ne najdem ali pa mi ne dajo pravilne rešitve...
skratka imam 2 leti star računalnik, ki je do danes delal brezhibno, danes pa je kar na enkrat začel delati zelo počasi... ko ga prižgem rabi nekaj časa da zmelje in med tem zelo šteka, tudi ko se popolnoma prižge in ko kliknem npr. brskalnik rabi 5-10 minut da ga sploh zažene in potem še nekaj časa da sploh najde kar hočem... hočem reči da računalnik zelo šteka in nwm kako naj to popravim...imam lenovo B353...

hulk1234567 ::

a je tudi kaj povezano s čiščenjem???

pviran3 ::

Preveri pregledovalnik dogodkov oz event log, če javlja kake rdeče sumljive errorje

Testiraj disk s "HD Tune" programom, če ima bad sektorje.

hulk1234567 ::

problem je da tud na internet nemorem... preveč šteka... gledal sem malo po tem forumu pa sem videl da bi ga bilo potrebno očistit... nisem ga še nikoli tako da nevem kako... potem sem pogledal posnetek pa naredil tako kot kaže ampak imam drugače narejen prenosnik...če hočem priti do ventilatorja moram razkopat cel računalnik??

Heavy ::

Prvo naredi boot usb ključek z poljubno Linux distribucijo. Če ti bo delal normalno, ti je verjetno disk začel odpovedovati (oziroma je windows samomor storil ali pa si virus fasal). Če bi se ti pregreval kot sam praviš bi se prenosnik sam od sebe izklapljal.

pviran3 ::

Skopiraj prek usb program. Počakaj da se zmelje... Ali pa demontiraj disk ven iz prenosnika in testiraj na stacionarenem računalniku.

V veliko primerih so krive fizične poškodbe na disku.

Pa ne razstavljat računalnika, ker temperature skoraj 100% niso problem.

GTX970 ::

Če dela počasi lahko throttla zaradi temperatur.

GTX970 ::

Orodje HWMonitor, prečekiraj temperature (cpu, hdd).
http://www.cpuid.com/softwares/hwmonito...

hulk1234567 ::

kje pa to gledam temperaturo in koliko je normalna??

gddr85 ::

kjer piše ime procesorja c2d, okrog 30c idle je ziher normalno, max pa najbrž nekje 65c-70c

hulk1234567 ::

ni mi odprlo zato sem odprl varni način in tam mi poteka vse kot je treba tako da sem naložil in mi kaže 36 stopin

hulk1234567 ::

zdaj če mi varni način deluje po moje ni nič narobe z računalnikom ampak z windovsom...prosim pomagajte :(

Apache90 ::

Pomoje je najboljše da greš pod procese in vidiš ali je tam problem. ctrl+shift+esc.

hulk1234567 ::

sem se še malo pozanimal in sem šel na procese... piše da je CPE 100%...pogledal sem kateri procesor ima največ tega in piše winhost.exe... ali je to virus in kako naj se ga znebim??

ST-777 ::

hulk1234567 je izjavil:

pogledal sem kateri procesor ima največ tega in piše winhost.exe... ali je to virus in kako naj se ga znebim??
O winhost.exe pišejo na http://www.file.net/process/winhost.exe... "Some malware also uses the file name winhost.exe, for example Trojan.Win32.Agent.arng or Trojan.Win32.Agent.msd (detected by Kaspersky), and TROJ_QHOST.JR or TROJ_GEN.R4FC7KU (detected by TrendMicro). Therefore, you should check the winhost.exe process on your PC to see if it is a threat."

hulk1234567 ::

ja sem si pogledal in mi piše postopek...lahko prosim kdo po domače vse razloži??

GTX970 ::

http://support.kaspersky.com/viruses/re...
Zloadaj iso, posnami na usb, bootaj iz nejga, updejtaj av bazo, skeniraj & počisti sistem.

hulk1234567 ::

šel sem na upravitelja opravil, videl da je CPE 100%, našel winhost.exe, kateri je imel procesor okoli 90 (skakal je kar naprej), pogledal kaj je to in ugitovil da gre za virus, na netu je bilo par postopkov kako se ga znebiti, jaz pa sem samo kliknil končaj proces in zdaj normalno deluje, zdajle si dajem antivirus Panda na računalnik vendar nevem če je ta antivirus dovolj dober (prosil bi če imate kakšne predloge) in pa nevem tudi če je ta virus zdaj res izbrisan in ali ima kakšne posledice??

GTX970 ::

Trenutno si samo ubil njegov process.
Brez čiščenja bo on naslednjem zagonu/loginu spet tu.

hulk1234567 ::

ja sem opazil hehe in potem sem zopet to naredi kot prej in se mi je v kotu pojavilo okno od antivirus Panda da moram ponovno zagnati računalnik da nevtraliziram datoteko winhost.exe in potem ni več štekalo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ne-bloatware antivirus za Windows 7?

Oddelek: Programska oprema
385680 (4608) sisemen
»

Regedit in brisanje ključa

Oddelek: Pomoč in nasveti
114370 (4161) Silvano
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29340283 (15265) brainiac20
»

spy-/ad-ware

Oddelek: Omrežja in internet
342414 (1954) Sadida
»

svxhost.exe in system

Oddelek: Pomoč in nasveti
172227 (2018) Tugo

Več podobnih tem