» »

Administratorske pravice uporabniku za eno igro

Administratorske pravice uporabniku za eno igro

Jose ::

Doma sem administrator na Win7 in želim dati admin pravice za eno igro še drugemu uporabniku. Za zdaj neuspešno, ker mora vedno znova vpisati admina in geslo, hotel pa bi to avtomatsko. Nekaj delam narobe in ne vem rešiti.

Pozna kdo rešitev?

black ice ::

Takole iz glave - naredi bližnjico z administratorskimi privilegiji.

Jose ::

Hvala a ne pomaga. Še vedno nekaj delam narobe, saj me tudi ob zagonu s tako ikono (in ko sem ta navadni uporabnik) vpraša za geslo administratorja.

GTX970 ::

http://www.howtogeek.com/124087/how-to-...
This password will be saved - the next time you double-click the shortcut, the application will launch as Administrator without asking you for a password.

As we mentioned above, the standard user account now has the ability to run any application as Administrator without entering a password (using the runas /savecred command to launch any .exe file), so bear that in mind.




ali
http://www.robotronic.de/runasspcEn.html



http://www.wilderssecurity.com/threads/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Jose ::

Hvala GTX970. Runaspc dela to, karsem rabil. Zadovoljen sem jaz, pa tudi mali sorodnik je.

Ribič ::

Računalniške igre (še posebej online igre) praviloma nebi smele zahtevati administratorskih pravic, ker jih za svoje delo ne potrebujejo. Če igro zaženeš kot administrator, potem samo prosiš za težave. Se najde kak heker, ki bo udrl v komunikacijski protokol igre in ti poslal virus ter posledično dobil dostop do računalnika z administratorskimi pravicami. Meni je to že uspelo narediti nekomu drugemu (z njegovim dovoljenjem seveda).

Jose ::

Se strinjam Ribič, da na ta način odpiram vrata tistim, ki jim jih nisem želel odpreti. A kaj naj naredim, ko me "mladič" vpraša zakaj le on od vseh prijateljev ne more igrati spletne igre?

Ribič ::

Pa se ne da zadeva izklopiti (predpostavljam, da uporabljaš Windows7)? Poišči kateri EXE fajl se zažene ob kliku na ikono, desno klikni nanj in izberi Lastnosti. Nekje mora biti eno polje, ki ga odkljukaš in igra ne bo več zahtevala admin pravic. Mimo grede, za katero igro pa gre, če smem vprašati?

Jose ::

Combat Arms ali nekaj podobnega. Preden sem dobil program, s katerim sem prenesel admin pravice za ta program, sem bil žalosten in jezen. Zares upam, da mi ne bo žal.

MrStein ::

Namesto, da daš pravice programu, bi lahko razmislil tudi o možnosti, da se mu zlažeš, da jih ima, ko jih v resnici nima.
Ker 99% je, da te pravice v resnici ne potrebuje.*

Taka funkcionalnost je že delno v Windows: če "neumen" program hoče shraniti svoje nastavitve v WINDOWS mapo (kamor seveda brez admin pravic ne sme), ta sistem to preumeri v eno posebno mapo v uporabnikovi lastni mapi (in podobno, ko bere, da programu zgleda, kot da je uspešno zapisal v mapo WINDOWS).

Samo če to ne dela avtomatsko že zdaj (in očitne ne, sicer ne bi teme odprl) potem je vprašanje, kako to dodatno vklopiti.


* - 1% pa , da jih. Recimo kaki anti-cheat sistem, ki preglejuje vse programe ali kaj podobnega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GTX970 ::

Si poskusil pogledati prvo stran zadetkov za "combat arms admin rights" ?

Ribič ::

MrStein je izjavil:

Namesto, da daš pravice programu, bi lahko razmislil tudi o možnosti, da se mu zlažeš, da jih ima, ko jih v resnici nima.
Ker 99% je, da te pravice v resnici ne potrebuje.*
Se strinjam. Jaz vsaki igri izklopim admin pravice, če jih zahteva. Sicer je pa včasih igro tudi potrebno posodobiti in to lahko predstavlja problem. Npr, če je igra inštalirana v Program Files direktorij, potem bo valda potrebovala admin pravice, da se lahko posodobi. Temu sem se izognil tako, da imam na disku poseben folder, kamor inštaliram igre.

MrStein je izjavil:

Taka funkcionalnost je že delno v Windows: če "neumen" program hoče shraniti svoje nastavitve v WINDOWS mapo (kamor seveda brez admin pravic ne sme), ta sistem to preumeri v eno posebno mapo v uporabnikovi lastni mapi (in podobno, ko bere, da programu zgleda, kot da je uspešno zapisal v mapo WINDOWS).
Ne samo, da jih ne sme pisati tja brez admin pravic ampak jih na splošno sploh ne sme pisati tja. Za to obstaja poseben folder v Mojih Dokumentih z naslovom My Games ali nekaj podobnega in tja noter se praviloma zapisujejo vse nastavitve.

MrStein je izjavil:

* - 1% pa , da jih. Recimo kaki anti-cheat sistem, ki preglejuje vse programe ali kaj podobnega.
Točno tole sem imel v mislih. Ziher gre za kakšno pizdarijo, ki hoče admin pravice samo za to, da lahko potem vohlja okoli po tvojem kompu. In kaj potem počnejo ti programi pa samo bog ve. Ne vem ampak jaz sem grozno alergičen na takšne programe, ker če zahtevajo admin dostop, da inštalirajo kakšen gonilnik v kernel (ring 0), potem imajo dobesedno dostop do vsega, vključno s tvojimi gesli, zgodovino brskalnika, certifikati, bančnimi podatki, in vse ostalo, kar se znajde v RAM-u.

Jose ::

Moje strahove ste potrdili in še povečali. Kaj lahko storim? Če bom ukinil dostop do igre bo "ogenj v strehi", če ne pa reskiram. Kako naj uporabnik špila Combat Arms, da bo "Volk sit in koza cela?"

Na začetku nisem dovolil inštalacije te igre, potem pa popustil.

Ribič ::

Ali si uspel zadevo zagnati brez admin pravic? Ali deluje?

MrStein ::

Proba lahko Application Compatibility Toolkit..

"The ForceAdminAccess shim tries to trick the application into believing that the current user is a member of the local Administrator group, even if he is not. "

Demystifying Shims - or - Using the App Compat Toolkit to make your old stuff work with your new stuff
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fujtajksel ::

Ribič ::

MrStein je izjavil:

Proba lahko Application Compatibility Toolkit..
Ne ne, mene najprej zanima ali igra sploh deluje brez admin pravic. Ponavadi čivka samo zato, ker ima bližnica oz. exe datoteka v datotečnem sistemu nastavljeno, da se zažene kot admin, ne pa igra sama. Zanima me, če igra deluje normalno, ko se izklopi tale admin privilegij, ker si potem zmagal. Zaženi explorer in pojdi v folder, kjer je igra inštalirana, ponavadi je to v Program Files folderju nekje. Potem najdi glavno EXE datoteko, ki jo kliče tudi bližnica na desktopu in desno klikni nanjo + izberi Lastnosti. V eni rubriki (verjetno kompatibilnost ali nekaj podobnega) mora biti kljukica, kjer je nastavljeno, da se stvar zažene kot admin. Tole odkljukaš in potrdiš, pa bi stvar verjetno morala zagnati brez čivkanja. Če se pa izkaže, da ne deluje, pa lahko zadevo še vedno vrneš v prvotno stanje, tako, da obkljukaš nazaj.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Admin pravice windows

Oddelek: Programska oprema
71107 (741) HotBurek
»

The application was unable to start (0xc0000022)

Oddelek: Programska oprema
111581 (1428) Cold1
»

Ne morem potrditi nadzor uporabniškega računa

Oddelek: Pomoč in nasveti
213445 (3169) gorenjc
»

Poganjanje Windows brez administratorskih pravic varneje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5815521 (13385) noraguta
»

Varnost v sistemih Windows

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
272704 (2704) Mercier

Več podobnih tem