» »

Nova anketa: koliko mora biti cena za SSD še nižja, da boste opravili nakup?

1
2
3

opeter ::

To misliš?



Verjetno je mišljeno "nad 300 EUR".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

CellarDoor ::

mah, če rabiš za delo, je SSD res nakupa vreden (predvsem cena potem ni več toliko pomembna), da bi pa doma za zabavo moralo res tako hitro vse delat pa nima smisla, je pa tih, lažji in hitrejši ter dražji, ja halo

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

matjazp je izjavil:

Naj dodajo še kakšen SW za "predictive failure", sicer pa razen za boot in zagon programov ni kakšne hude nuje... Da pa se kupuje zato da se kupuje, pa ne hvala.

Not gonna happen. Odpoved kontrolerja (ki je večinski krivec okvar ssdjov) nemorš napovedat.
Kar se pa tiče obrabe nanda, to maš pa tko že zdaj.
#brezpodpisa

Dr_M ::

MIHAc27 je izjavil:

Excalibrus je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Jaz imam željo kupiti SSD, ker sem že sam videl, kako razliko naredi. Mi je pa cena trenutno res še previsoka.
Najbolj vesel bi bil, če bi bila cena SSD enaka navadnim diskov.

Tega pa neboš doživel.


Ti pa še nisi dolgo na svetu. Novosti so bile vedno drage. Prvi CD-romi (ne DVD, CD!) so stali preko 1000 nemških mark, če me ne vara spomin. Sedaj dobiš nov DVD za 20€. Tudi navadni, trdi diski so bili včasih veliko dražji. SSD-ji tudi. Ampak jim cena vstrajno pada in verjamem da bo še padala.
Ne bo pa jutri že taka cena. Pa čez en mesec verjetno tudi ne. Čez leto ali dve pa kdo ve.....



Prej bo kaksno boljsa tehnologija zamenjala flash, predno bo cena SSDjev enaka. 8TB HDD dobis za nekih 250€, koliko stane vsaj priblizno tako velik SSD?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

m0LN4r ::

Dejte no. Zanesljivost SSDjev je čisto na nivoju HDDjev zadnja 1-2 leti.
HDD tut crkne bistveno hitreje in ravnotako, če je primary disk, kot pa secondary za storage...

In ko ti teh 8TB gre v maloro? Ne bit tako prepričan v zanesljivost. Tudi razni WD black radi crknejo.

Cena pa ne more bit enaka, dokler je taka razlika v random hitrostih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Dr_M ::

In ko ti teh 8TB gre v maloro? Ne bit tako prepričan v zanesljivost. Tudi razni WD black radi crknejo.


Zato pa kupis 2. Backup moras imet v vsakem primeru. To ze vrabci civkajo, eni pa se zdej tega ne veste.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

m0LN4r ::

Jah tam zgoraj se bunijo zaradi cen. Backup stane ane.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

Ko se cena ponvno razpolovi si bom omislil kakšen večji SSD.

klinker ::

512gb za 100€, pol pa lahko cene kar tam ostanejo :)

jlpktnst ::

m0LN4r je izjavil:

Dejte no. Zanesljivost SSDjev je čisto na nivoju HDDjev zadnja 1-2 leti.
HDD tut crkne bistveno hitreje in ravnotako, če je primary disk, kot pa secondary za storage...

In ko ti teh 8TB gre v maloro? Ne bit tako prepričan v zanesljivost. Tudi razni WD black radi crknejo.

Cena pa ne more bit enaka, dokler je taka razlika v random hitrostih.


No ja, meni še ni crknil HDD "instantno brez opozorila in 100% izguba podatkov". Vedno sem imel prej jasno opozorilo, ali pa sem lahko rešil reči. Dobro, res je da je to možno in sem to že videl, odvisno pač kaj odpove.

Za razliko od tega mi je crknil SSD po 2.5 letih, brez opozorila in popolnoma (verjetno bi moral menjat kontroler). Mogoče imam samo nesrečo, vendar mi to ni najbolj všeč. Seveda, pač potrebuješ backup in za to je še vedno dober navaden HDD (usb ključki so še hujši glede tega, ti pa res crknejo tudi spravljeni v omari čisto naključno in pogosto).

krneki0001 ::

m0LN4r je izjavil:

Jah tam zgoraj se bunijo zaradi cen. Backup stane ane.


2x 5TB WD RED diska staneta 500€ (250 evrov komad). Če je to drago, probaj potem plačat nekomu, ki ti bo iz uničenega diska restavriral podatke. Boš vsaj toliko plačal, če ne več.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

cegu ::

Študentje Univerze v Ljubljani imamo Unlimited Cloud storage preko Google Drive-a.
(Na storitev se lahko prijavi vsaka državno priznana šola).
SSD je na mestu že sedaj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

gruntfürmich ::

cca 40€ za 500 gb. tolk bi še dal.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SuperVeloce ::

lol. Za to ceno ne dobiš niti 1TB diska, ki nebi kolcnil ob prvi obremenitvi
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

JurijTurnsek ::

4K vsebine in domači posnetki že trkajo na vrata, tu pa se večina hvali z 256 GB diski. Povprečni uporabnik nima doma nekaj GB kode, ampak veliko GB (ne)legalnih video in avdio vsebin, fotografij, ki jih kopičijo samo na enem disku (ker njihove naprave niti ne podpirajo več diskov). Dejstvo je, da cena SSDjem pada veliko prepočasi.
http://www.slatnaskejta.com

johnnyyy ::

Imam 128GB na svojem primarnem prenosniku in je dovolj za aktivne podatke/projekte. Vse ostalo je v arhivu.

Looooooka ::

Za podatke ne.
Za primarca in delo ga pa kupim. Neprimerno bolj tiho in manj "vroče" kot pa furat nek raid samo zato, da "prisparaš".
Če ne rabiš je pa vseen če furaš najpočasnejšo zadevo iz štacune.

Spock83 ::

Verjetno ko bodo vsaj 1TB se ga bo splačalo za shranjevanje podatkov, tudi če bo višja cena od navadnega diska. Zakaj? Verjetno je precej manj občutljiv na zemljino magnetno polje in zaribani motorčki skozi čas, ko se disk arhivira in ne uporablja.

m0LN4r ::

Ja pa dragi moji, SSD ni za isto rabo mišljen kot HDD. Nevem sploh zakaj primerjate. Kot da bi primerjali DDR1 single channel z DDR4 quadchannel.
SSD je za HITROST, HDD pa ni. Fertik, zato pa nemore bit ista cena.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Spock83 ::

SSD izpolnjuje veliko luknjo med HDD in ramom.

krneki0001 ::

Spock83 je izjavil:

Verjetno ko bodo vsaj 1TB se ga bo splačalo za shranjevanje podatkov, tudi če bo višja cena od navadnega diska. Zakaj? Verjetno je precej manj občutljiv na zemljino magnetno polje in zaribani motorčki skozi čas, ko se disk arhivira in ne uporablja.


HDD-ji laufajo tudi 15 let brez prestanka. Samo takrat prej kopiraj dol podatke, preden ga boš ugasnil, ker je možnost da se ne bo več zagnal. SSD ne boš 15 let prepisoval s podatki vsakodnevno. Bo prej crknil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

hojnikb ::

>SSD ne boš 15 let prepisoval s podatki vsakodnevno. Bo prej crknil.

Če ni ravno TLC flash, bo kamot zdržal 15 let prepisovanja. Seveda, če izovzamemo ovkare kontrolerjov.
#brezpodpisa

NSA Agent ::

Spock83 ::

krneki0001 je izjavil:

Spock83 je izjavil:

Verjetno ko bodo vsaj 1TB se ga bo splačalo za shranjevanje podatkov, tudi če bo višja cena od navadnega diska. Zakaj? Verjetno je precej manj občutljiv na zemljino magnetno polje in zaribani motorčki skozi čas, ko se disk arhivira in ne uporablja.


HDD-ji laufajo tudi 15 let brez prestanka. Samo takrat prej kopiraj dol podatke, preden ga boš ugasnil, ker je možnost da se ne bo več zagnal. SSD ne boš 15 let prepisoval s podatki vsakodnevno. Bo prej crknil.


Ciljal sem na shrambo podakov pasivno. Torej shraniš in daš na polico npr.

hojnikb ::

za shrambo podatkov na tak način je ssd še najslabša opcija..
#brezpodpisa

PrimozR ::

Excalibrus je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Jaz imam željo kupiti SSD, ker sem že sam videl, kako razliko naredi. Mi je pa cena trenutno res še previsoka.
Najbolj vesel bi bil, če bi bila cena SSD enaka navadnim diskov.

Tega pa neboš doživel.

Kako ne? Saj so že enake cene. Le velikost ni enaka :P

nekikr ::

Precej zelo enormno butasto je, da se pri hrambi podatkov na ta način sploh omenja SSDje...

Dr_M ::

HDD-ji laufajo tudi 15 let brez prestanka.


Mislim, da bi tudi pri SSDju nasel kaksen zlat primerek, ki bi odstopal od povprecja.
15 let non stop ni nekaj, kar bi zdrzal vsak disk. Mogoce kaksen promil, optimisticno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

nekikr je izjavil:

Prvi je bil 30GB, potem 60, potem 120, potem 250, trenutno 500. Malce smešno mi je, ko so ljudje obsedeni z 8GB rama in da bo ja dober procesor, najbolj kritične (počasne) komponente pa ne zamenjajo.

Tudi meni je smešno, da ljudje na hiter procesor tlačijo samo 8 GB RAMa, ja...

hojnikb ::

Zakaj bi tlaču 32GB rama za nekaj kar rabi samo par GB ?
#brezpodpisa

PrimozR ::

JurijTurnsek je izjavil:

4K vsebine in domači posnetki že trkajo na vrata, tu pa se večina hvali z 256 GB diski. Povprečni uporabnik nima doma nekaj GB kode, ampak veliko GB (ne)legalnih video in avdio vsebin, fotografij, ki jih kopičijo samo na enem disku (ker njihove naprave niti ne podpirajo več diskov). Dejstvo je, da cena SSDjem pada veliko prepočasi.

Obstajajo Netflix in podobne (tudi brezplačne) alternative, ki ogromnega placa ne potrebujejo. Večina ljudi pravzaprav ni hoarderjev, temveč prenesejo, pogledajo in zbrišejo.

hojnikb je izjavil:

Zakaj bi tlaču 32GB rama za nekaj kar rabi samo par GB ?

1. kdo je rekel kaj o 32 GB?
2. 16 GB je prekleto uporabnih, 8 GB pa za vsakršno malce bolj resno uporabo PC-ja premalo. Večinoma govorimo o DDR3, ki bo s prihodom DDR4 le še vedno dražji. Torej je hoardanje (DDR3) RAMa trenutno prekleto pametna opcija.

Sem se drl, da naj zaboga ljudje ne bodo kreteni in namesto 4 (ja, 4 GB!) v kišto obvezno vgradijo vsja 8, če ne kar 16 GB, ko je bil RAM poceni. Izkazalo se je, da so bile takrat cene polovične današnjim. Takrat bi bilo torej prekleto smiselno kupiti 32 GB, ker bi mir imel še danes ter še naslednja 3 leta, če ne še kaj več.

No saj, po želji, lahko se pa čez 5 let matrate po ebayu dobiti precenjene 8 GB palčke DDR3 RAMa, ko bo zagustilo z 8 GB sistemskega pomnilnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

Jest imam 16GB rama ze nekaj let v svoji masini, pa sploh nevem, ce je sla kdaj poraba cez 8GB, sploh odkar imam win 8.1, win 7 je malo bolj pozresen.
Sem pa lani dobil 4x8GB skoraj zastonj na ebayu, ampak sem vrgel not samo 2 modula.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

No, sej če uporabljaš chrome, potem je res nuja 16GB+ rama :)
#brezpodpisa

PrimozR ::

Ma meni 8 GB ubije že Chrome, če odpreš par preveč tabov. Pol se pa sesuje. Da bi imel zraven odprto še kako virtualko ali kaj resnega pa sploh ni mogoče.

Par preveč tabov je za Chrome že to, da greš skozi zadnjih 24 ur facebooka (jebiga, ratal je RSS feed :D) in poklikaš zanimive linke. Skupek tabov (ki jih odpira v istem procesu) zlahka požre 2, 3 GB.

hojnikb ::

Zanimivo, da jst nimam nobenih problemov z ramom, pa ga mam v main laptopu samo 3GB. Res pa ne uporabljam chroma.
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

sej firefox ni kaj boljši, pa zadnje čase jih še malo performance matra, sploh na linuxih. sem raje na chromu, tudi na enem laptopu, kjer imam samo 3gb, za morebitno swappanje bi pa ssd poskrbel
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

HPME ::

SuperVeloce je izjavil:

sej firefox ni kaj boljši, pa zadnje čase jih še malo performance matra, sploh na linuxih. sem raje na chromu, tudi na enem laptopu, kjer imam samo 3gb, za morebitno swappanje bi pa ssd poskrbel

Google Chrome je krasna aplikacija:
-privzeta domača stran je "Sign in to Google Account"
-če nisi prijavljen z Googlovim računom ne moreš namestiti nekaterih dodatkov
-vsak zavihek ima svoj proces zato porabi tako veliko RAM-a pri veliko odprtih zavihkih
-Flash Player je integriran in ni "plugin based", ne moreš posodobiti samo Flash Player-ja

shadeX ::

japol je izjavil:

Zame je že sedaj sprejemljivo okoli 0,45 do 0,5€ za GB, npr. samsung 850 evo 250GB cena med 120 do 135eur (okvirno). Če je pa ceneje, pa je še boljše.


2 dni nazaj kupil ravno tega. Sicer lastnik SSD-ja prvič v življenju. Hitrost se pozna seveda pri bootanju in pri odpiranju programov. Drugo je isto. Nisem tako navdušen kot sem mislil da bom :|.

Mogoče bi se bolj poznalo če bi ga dal v kakšno staro kišto.

klinker ::

shadeX je izjavil:

japol je izjavil:

Zame je že sedaj sprejemljivo okoli 0,45 do 0,5EUR za GB, npr. samsung 850 evo 250GB cena med 120 do 135eur (okvirno). Če je pa ceneje, pa je še boljše.


2 dni nazaj kupil ravno tega. Sicer lastnik SSD-ja prvič v življenju. Hitrost se pozna seveda pri bootanju in pri odpiranju programov. Drugo je isto. Nisem tako navdušen kot sem mislil da bom :|.

Mogoče bi se bolj poznalo če bi ga dal v kakšno staro kišto.


Si nastelal vse kot mora bit, AHCI, ipd zadeve?
Drugace pa pejdi sedaj nazaj na HDD in bos opazu kje si bil. Tudi sam nisem reku waw...razen ob instalaciji OSa, ko pa sem za potrebe testiranja uporabu HDD na isti masini, je blo wow, pa je to bil Velociraptor HDD ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

krneki0001 ::

Dr_M je izjavil:

HDD-ji laufajo tudi 15 let brez prestanka.


Mislim, da bi tudi pri SSDju nasel kaksen zlat primerek, ki bi odstopal od povprecja.
15 let non stop ni nekaj, kar bi zdrzal vsak disk. Mogoce kaksen promil, optimisticno.


Večina kvalitetnih. Imam enega 4GB letnik nekje pred 2000 (če ne celo 1996), pa še dela v mašini brez problemov.
V službi jih je ogromno iz leta 2003 (nekje 140Tb), pa vse deluje. Tako da ne bi rekel da samo kak promil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

krneki0001 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

HDD-ji laufajo tudi 15 let brez prestanka.


Mislim, da bi tudi pri SSDju nasel kaksen zlat primerek, ki bi odstopal od povprecja.
15 let non stop ni nekaj, kar bi zdrzal vsak disk. Mogoce kaksen promil, optimisticno.


Večina kvalitetnih. Imam enega 4GB letnik nekje pred 2000 (če ne celo 1996), pa še dela v mašini brez problemov.
V službi jih je ogromno iz leta 2003 (nekje 140Tb), pa vse deluje. Tako da ne bi rekel da samo kak promil.


Danasnji diski se tiste dvoletne garancije ne prezivijo.
Sicer starih delujocih diskov imam tudi jaz se en kup, samo ce bi bili konstantno v uporabi, nebi bili vec delujoci.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

HPME je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

sej firefox ni kaj boljši, pa zadnje čase jih še malo performance matra, sploh na linuxih. sem raje na chromu, tudi na enem laptopu, kjer imam samo 3gb, za morebitno swappanje bi pa ssd poskrbel

Google Chrome je krasna aplikacija:
-privzeta domača stran je "Sign in to Google Account"
-če nisi prijavljen z Googlovim računom ne moreš namestiti nekaterih dodatkov
-vsak zavihek ima svoj proces zato porabi tako veliko RAM-a pri veliko odprtih zavihkih
-Flash Player je integriran in ni "plugin based", ne moreš posodobiti samo Flash Player-ja

Meni gre pravzaprav na živce, da se v en proces 'script connected tabi' združujejo, torej nimaš te prednosti ločenih mprocesov. Če bi bil vsak tab svoj proces, bi se lahko obesil (oz. upočasnil browser) samo tisti tab, ne pa da ubije celo grupo -_-

Flash lahko nastaviš eksterni, a je IMO s tistim več problemov. Pa itak se Chrome posodablja vsakih 6 tednov, tako da neke drame z verzijami Flasha ravno ni.

tikitoki ::

Dr_M je izjavil:

Jest imam 16GB rama ze nekaj let v svoji masini, pa sploh nevem, ce je sla kdaj poraba cez 8GB, sploh odkar imam win 8.1, win 7 je malo bolj pozresen.
Sem pa lani dobil 4x8GB skoraj zastonj na ebayu, ampak sem vrgel not samo 2 modula.


Enako, sem se moral truditi, da je slo cez 8 GB. Za večino uporabnikov je 16 GB popolen nesmisel. Verjetno je za večino uporabnikov celo 4 GB dovolj. Surfanje po netu, kak film in Office pač ne rabijo tolk rama.

Spock83 ::

Od Intela.

New technology brings 10TB SSDs closer

10TB SSDs are on the horizon, thanks to Intel and partner Micron's* new NAND memory chip technology.

By stacking flash cells on top of each other, up to 32 layers deep, the processor will remain the same size while allowing unprecedented storage capacity in small form factor devices. The processor could be used in compact 3.5TB flash sticks as well as 10TB SSDs

djurodrljaca ::

processor? Kakšen procesor, če pa tekst omenja SSD...

nikolahodin ::

Danes bi lako bili ssdji bili 20 tb in več.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

500.000TB. Prekleta cerkev!

hojnikb ::

nikolahodin je izjavil:

Danes bi lako bili ssdji bili 20 tb in več.

nažalost še gostota in pa predvsem zmogljivost kontrolerjov ni tam...
#brezpodpisa

Spock83 ::

hojnikb je izjavil:

za shrambo podatkov na tak način je ssd še najslabša opcija..



Povej kaj več.

hojnikb ::

NAND pomnilnik sčasoma zgublja charge v celicah, kar pomeni curruptanje podatkov, ko zmanjka ECCja

Recimo 840evo je en lep primer, kaj se zgodi, ko gredo proizvajalci na najmanjše možne celice + tlc. Sicer zaenkrat še ni reportov o curruptanju, sam zelo nizke read hitrosti nakazujejo slej ko prej currupt.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se obnese Black, 2.5", 1TB, SATA/600, 7200RPM, 32MB cache, WD10JPLX WD

Oddelek: Strojna oprema
261493 (1097) krneki0001
»

Zaloge diskov na starih ravneh, dobički in cene rekordni

Oddelek: Novice / Ostale najave
369725 (7245) dexterboy
»

Večdesetodstotna podražitev trdih diskov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33562661 (41923) D3m
»

Trdi diski in cene ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7110345 (7098) Dr_M
»

Seagate z LP trdimi diski

Oddelek: Novice / Diski
163342 (2706) PaX_MaN

Več podobnih tem