» »

Kampiranje v šotoru

Kampiranje v šotoru

«
1
2

Mare3 ::

Pozdravljeni, odločil sem se da bom to leto kupil šotor in za en teden odšel kampirati nekam ob morju. Ker pa s tem še nikoli nisem imel opravka me zanima kakšen šotor za nekje 5 oseb priporočate, na kaj naj bom pozoren pri nakupu šotora v mislih pa imam nekje do max. 300€. Lahko pa tudi priporočate kakšen dober kamp in napišete zakaj se vam dopade da se bom lažje odločil do poletja.

Uporabnik ::

Šotor, nekaj takega: http://www.ilove2camp.si/#!/Za-pet-do-osem-oseb/c/2423486/offset=0&sort=priceAsc

Kemp? Kje pa Danska, Francija, ...?

Mare3 ::

Za prvič nekje na Hrvaškem da vidim kako vse skupaj funkcionira in da dokupim potrebne stvari, kasneje bom pa razmišljal o drugih lokacijah.

Bud_Bundy ::

Na Hrvaškem se mi zdi kar drag kamp(v primerjavi z recimo apartmajem). Sicer pa sem bil bolj kot ne samo na Krku.

perci ::

Kakšne kampe pa iščeš?

Imaš namreč na polno urejene kampe, pa take malo bolj divje (ki so meni recimo bolj všeč).

Med tistimi prvimi je recimo kak Straško na Pagu, med drugimi pa recimo Lili v Jagodni na Hvaru. Samo kot primera, kampov je na stotine, takih in drugačnih.

Bellzmet ::

@bud bundy: ni samo na Krku tako. Neke velike vsote (če sploh) se ne prišpara, če se gre v kamp. Nekateri gredo raje v kamp in jih niti ne moti oz. se čisto sprijaznijo s tem, da so cene zelo podobne app. No so pa seveda tudi cene kampov in app zelo različne.

sash69 ::

No ja no..kakor komu..

Jaz sem bil še pred leti zelo za apartmaje in podobno. Zadnje 3-4 leta se pa če je le možno odločam za kamp. Se mi zdi, da je kar težava najt v redu apartma za spodobno ceno tik ob obali. Ravno to mi je pa najbolj všeč v kampih - da si čisto zraven vode. Da ko ti zapaše se vstaneš iz stola in se vržeš v morje (se ne spomnem kdaj sem bil nazadnje v situaciji, ko sem za na plažo s seboj moral vzeti brisačo pa še kaj...). Jaz sem takšne sorte, da grem v vodo takrat ko mi zapaše in se ne oziram na nikogar s komer sem na dopustu (ja, brez otrok zaenkrat) in grem tudi po 4-5x na dan. In bližina obale oz. vode je tu resnično največji plus zame.

Z mojo sva lansko leto "odkrila" Cres/Lošinj. Neverjetno lep, predvsem pa zelen in zelo poraščen otok. In tudi kamp, katerega sva lansko leto izbrala je prav neverjeten - Baldarin (FKK, blizu Osorja). Relativno velik kamp, ampak se vsi ljudje kar jih je notri tako porazgubijo, da sploh nimaš občutka da si v največji sezoni. Kamp je še vedno dosti prvinski, okoli njega veliko divjih živali (lansko leto sva v enem večeru videla 2 jelena) pa tudi ena izmed redkih pavšalistk tam nama je zaupala, da maja oz. aprila kamp "pripada" živalim. :) Osvetljena je le glavna cesta skozi kamp, ki je tudi edina asfaltirana. Druga stvar, ki jo pa najbolj cenim na "godišnjem odmoru" je pa jasno mir in tišina - tega je v tem kampu zvečer in ponoči ogromno. Kljub oddaljenosti od prvega večjega mesta (Osor) je v kampu trgovinica (s povsem normalnimi cenami) in vsaj 2x na teden pride tudi potujoča ribarnica.

Cena? Meni se ne zdi pretirana - letos sva si rezervirala parcelo Superior (prva vrsta) 20EUR + 2 odrasla po 9EUR (najvišja sezona; jebiga - kolektivni dopust v firmi kjer moja dela, drugače bi šel septembra). V parceli Superior je všteta elektrika in voda. Dodatnih avtov/šotorov se ne plačuje, le strošek se plača na osebo. Parcele (predvsem Superior) je potrebno rezervirati že kakšno leto vnaprej. :) Imaš pa seveda na voljo tudi neparcelirane kamp prostore (nekaj časa bova preživela najbrž tudi na takšnih, saj nimava rezervacije za celotno obdobje dopusta) in pa tudi kamp prostore za tiste ki si željio povsem natur - brez elektrike.

Lansko leto sva proti koncu prvega tedna dopusta skočila za 2 dni še v kamp Čikat na Lošinju - ta je mogoče bolj primeren za družine z otroci, a je ta neprimerno bolj "nabutan" z ljudmi - bolj urejene plaže za otroke (prodnate - ravno zaradi tega dejstva pa je na teh plažah toliko ljudi, da so kakor sardine v konzervi), več stvari za otroke za počet (igrišča, animacije, ...). V obeh kampih je prepovedana uporaba ognja (roštiljev na oglje) in čeprav sem velik pristaš ravno takšnih roštiljev, se v teh primerih s tem povsem strinjam - predvsem za kamp Baldarin, ki je od prvega večjega mesta oddaljen 16km vožnje po dokaj ozki cesti. Kakor sem opazil, se tega (vsaj v Baldarinu) kar vsi lepo držijo. Zato sem si za potrebe roštiljanja omislil namizni električni žar, ki dobro opravi svoje delo.

Sence je veliko v obeh kampih, z razliko da v Čikatu prevladujejo ogromna/visoka borova drevesa, v Baldarinu je pa rastje mešano in nižje rasti (predvsem proti rtu, na začetku in sredini so tudi višji borovci), še vedno pa nudi obilo sence. Iz obeh pa je možno veliko aktivnosti - midva imava rada predvsem kolesarjenje, pohodništvo...tega nudita Cres in Lošinj res veliko.

Komaj čakam Avgust. Že sanjam o mirnem izležavanju in polnjenju baterij...

Uh..še prej bo pa podaljšanji vikend okoli 25.6 da preizkusimo novo kamp opremo nekje okoli Bovca. :)
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

Bellzmet ::

@sash69: ko berem tvoj post tudi jaz že komaj čakam avgust :)

krneki0001 ::

Mare3 je izjavil:

Pozdravljeni, odločil sem se da bom to leto kupil šotor in za en teden odšel kampirati nekam ob morju. Ker pa s tem še nikoli nisem imel opravka me zanima kakšen šotor za nekje 5 oseb priporočate, na kaj naj bom pozoren pri nakupu šotora v mislih pa imam nekje do max. 300€. Lahko pa tudi priporočate kakšen dober kamp in napišete zakaj se vam dopade da se bom lažje odločil do poletja.


Lansko leto avgusta sem kupil mckinley alpha 5 šotor.
http://www.intersport.at/eshop/Outdoor/...

Ker sem si potem omislil še strešni šotor za na avto, tega nisem niti odprl. Še vedno je original zapakiran.
Dam ga za 150 evrov, če rabiš.


Kampiram že zadnjih 20 let. Prej v samostojnem šotoru, od lanskega leta pa v strešnem šotoru.
Na tak način imam urejeno vse skupaj:



Najbolj urejen kamp na hrvaškem do sedaj, je bil na Rabu San marino. Res lepo urejen, 4 zvezdice, sanitarije čiste (jih čistijo na vsakih par ur), trgovine dost blizu, elektrika na dosegu roke (ker imam vedno hladilnik sabo in priklopim hladilnik na 220V v kampu - med vožnjo pa na 12V). Dovolj velike parcele za avto in 6x3m velik šotor, pa še vedno malo ostane pred šotorom prostora. Problem je edino ratal, ker so 2 leti nazaj podrli vsa večja drevesa, pa ni več dovolj sence.

Tukaj imaš pa spisek kampov glede na ocene ljudi
http://www.avtokampi.si/novica/1/1001/Z...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

STASI ::

Mare3 v kateri del Hrvaške pa bi šel kampirati? Ali bi rad umirjen dopust?
Ko sem imel še šotor za dve osebi sva imela na Hrvaškem kar road trip. Na 3 do 4 dni sva menjala kempe.

Edino kar mi vedno dela težave pri šotorjenju na Hrvaškem je podlaga za zabijanje klinov. Na koncu sem si nabavil, kar 20 centimetrske žeblje.

Sem poleg hrvaške že prekampiral tudi del Evrope. Pa moram reči da so mi bili v 80% vsi kempi boljši od hrvaških. Predvsem sem bil navdušen v UK in na Nizozemskem. Imajo boljšo opremo in tudi IIRC so tudi cenovno ugodni glede na standarde v državah.

Se pa tudi na Hrvaškem izboljšuje situacija, kar se tiče opreme kempov.

Me pa naslednje leto mika kampiranje v kaki Albaniji.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

usurp3r ::

O šotorih nimam kakšnih posebnih izkušenj saj ne kampiram veliko. Mi je pa do sedaj daleč najbolj všeč bilo kampiranje ob slovenski reki Nadiži. Okolica je bomba, kamp je čisto ok...splača se preveriti.

Heisenberg ::

če kdo nima volje sestavljati šotore imajo odlične že leta in leta v Decathlonu (meni najbližji v Udinah) http://www.decathlon.it/C-460695-tende-...

STASI ::

Se strinjam da so Quechua šotori fini, je v planu naslednje leto.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

krneki0001 ::

STASI je izjavil:

Edino kar mi vedno dela težave pri šotorjenju na Hrvaškem je podlaga za zabijanje klinov. Na koncu sem si nabavil, kar 20 centimetrske žeblje.


Ja, to je tisto pravo. Le da sem si jaz na take žeblje (25cm), še prečne palčke našvasal (nekje 2 cm pod vrhom).

Pa na dobro kladivo ne pozabit. Ker s kamnom je težko zabijat kline.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

STASI je izjavil:

Se strinjam da so Quechua šotori fini, je v planu naslednje leto.


Tole je čisto osebno mnenje po vsaj 20 letih kampiranja;
majhni quechua šotori (posebaj pop up) so en navaden drek od šotorov zaradi slabega zračenja in posledično kondenza, pa se zjutraj zbudiš v mokrem šotoru. Večji so že malo boljši, čeprav niso ravno tisto, kar bi si človek želel za recimo 10 dni kampiranja v kosu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

STASI ::

nebivedu:
kaj priporočaš za family tent?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

perci ::

Najbrž platnen šotor. Tist super diha. Žal zelo hitro spusti čez tudi kaj drugega kot samo zrak.

krneki0001 ::

Če hočeš poceni šotore in dobro zračene, pa z veliko prostora priporočam mckinley šotore. So res poceni v primerjavi z ostalimi. Pa tudi vzdržljivi so bili, ne vem pa kako je z novimi.

Midva sva imela do lanskega leta mckinley patmos 595cm dolžine in 300cm širine ter stojno višino 200cm.

V njem so bile 3 spalnice (1.5mx3m in 2mx1.5m dvakrat ali pa nepredeljeno 2mx3m) in osrednji prostor (2.5mX3m). Odpiral se je na 3 strani, tako da si lahko naredil tudi prepih v njem. Uglavnem odlična zadeva, le po 10ih letih kampiranja je bil že čas za zamenjat. Midva sva eno spalnico uporabljala za vse stvari notri zložit, drugo pa za spanje, tako da si imel na sredini vse frej, če je zunaj padal dež, si imel komot notri mizo in smo štirje kartali celo noč.
Na žalost tega modela niso v sloveniji nikoli prodajali, v tujini pa je šel ven iz prodaje, drugače bi ga še enkrat kupil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

perci ::

Dvomim, da je mckinley kaj kvalitetnejši od quechue. Pač vzameš tako obliko, ki je bolj zračna. Ni pa ga šotora, ki bo, postavljen na sonce, ostal hladen.

thramos ::

Sej ne gre za to, ampak za občutek zadušljivosti in tega, da se zjutraj ne zbudiš z mokrimi stenami na notranji strani. Sam sem imel tak problem z popup quechuo, ampak to je po mojem bolj problem majhnih (popup) šotorov kot pa znamke.

Poceni McKinley iz Interšporta za 3 osebe (za par) pa se že 5+ let odlično obnese, tudi za 14 dnevno kampiranje, vsakodnevno postavljanje, ...

perci ::

jah, popup je ful majhna zadeva. Kot bi si dal vrečko na glavo. Tist bi še v platnenem švical, pomojem.

Jst sem spal že v cca desetih različnih poceni šotorih (recimo velikosti ranga 2x2m) in pri nobenem ni bil problem švicanje.

Razen, ko sem spal blizu obale in je jugo pihal. Takrat ti pa tut bajta (če je blizu morja) zašvica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

krneki0001 ::

thramos je izjavil:

Sej ne gre za to, ampak za občutek zadušljivosti in tega, da se zjutraj ne zbudiš z mokrimi stenami na notranji strani. Sam sem imel tak problem z popup quechuo, ampak to je po mojem bolj problem majhnih (popup) šotorov kot pa znamke.

Poceni McKinley iz Interšporta za 3 osebe (za par) pa se že 5+ let odlično obnese, tudi za 14 dnevno kampiranje, vsakodnevno postavljanje, ...


Jap to je, tudi če je šotor v senci in je hladen ti izdihuješ zrak in je zjutraj majhen šotor znotraj moker od kondensa. Zato imam raje velike šotore. quechue za 5 ljudi pa še nisem sprobal, ampak tisto je pa že kr drag šotor.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kunigunda ::

Jest nism imel nikoli problem s kondenzom, sem pa vedno imel sotor ki ima vsaj 2 okna oz. odprtini za zrak. Zjutri k je mal bolj mraz sem jih pa zapru pa naprej spau :)

krneki0001 ::

kunigunda je izjavil:

Jest nism imel nikoli problem s kondenzom, sem pa vedno imel sotor ki ima vsaj 2 okna oz. odprtini za zrak. Zjutri k je mal bolj mraz sem jih pa zapru pa naprej spau :)


Saj to je to. Moraš imeti dobro zračenje. Večina popup šotorov tega nima, ali pa so line premajhne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

oldguy ::

krneki0001 je izjavil:

Saj to je to. Moraš imeti dobro zračenje. Večina popup šotorov tega nima, ali pa so line premajhne.


res je, zračenje je ponavadi hiba pri tamalih modelih in ravno tule je quechua še nekako najboljša. Vendar moraš gledat modele air, ne pa najcenejših za 40EUR. Tale popup, naprimer, ima okni na levi in desni strani in še ogromno okno zadaj za borih 90EUR. Sem v podobnem modelu (zelen, za tri osebe in z lučkami) preživel par 10 dni pomladi, poleti in jeseni, pa je daleč najbolj zračen mali šotor kar sem jih imel. Praktično v njem še nisem srečal kondenza. Imel prej tudi klasiko McKinley, pa mi ni bil niti četrt toliko všeč. Quechue 2-seconds air tako lahko samo priporočam.

Za družinske quechue imam pa izkušnje s temle. Je manj zračen kot prej omenjeni AIR, zelo mi je všeč 3 metre prostora med spalnicama in ogromen predprostor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

creed ::

Pri teh malih popup sotorih od Quechua je treba mal premislt na cem boste spali, zaradi visine. Sem imel napihljivo blazino notr (visine cca. 15-20cm) in se nism mogu niti normalno usest...sem koj z glavo cohal po notranjem sotoru. Tako da sem pol menjal za nekaj vecjega....ravno tako popup in isto od Quechua.... ima skoraj stojno visino (cca160cm) in dovolj velik predprostor da lahko kuham tudi v primeru dezja. Na zalost omenjeni model ni vec v prodaji...



Lp

krneki0001 ::

Še nikoli postavljen šotor mckinley alpha 5, kupljen lani avgusta, prodajam za 150 evrov. Šotor je za 5 oseb.







dolžina, višina in širina 465 x 315 x 200 cm
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jan_g ::

Jaz imam tole za 4 osebe, rabljen 2x. Fajn za hitro postaviti in podreti, je pa nizek ... Ne potrebujem več, ker se je družina povečala na 5, zato bomo menjali. Če kdo potrebuje kaj podobnega in ga ne moti rabljena roba, pošlji PM.

teoo ::

Mi smo pred par leti kupili Outwell Montana 5 (ali 6, se ne spomnim) in se je izkazala za odličen nakup. Prej sva bila v Quechui, ampak tu ni primerjave. Resno preveri tamočne znamke.

Da te pa malo opozorim... ta kamping scena se zna precej zakomplicirati:
Najin kamp je včasih zgledal kot malo cigansko naselje. Ker sva bila prosta in leteča, je bil dovolj mali šotor, kuhalnik in avto kot omara. Vsako leto sva nekaj dodala, potem je pa še froc prišel in dodatno pospešil nadgradnjo, tako da je zdaj že prava deluxe scena.

Naštel bom nekaj stvari, ki so se pri nas izkazale za pomembne:
    1. Kamp omara(kuhinjska), gor pa kuhalnik. -v omarico spraviš posode in pribor in hrano.

    1,5. Ležišče. --probala razne turbomaximuse, zdaj sva na samopihljivih blazinah (10cm debeline). Mala je zaenkrat še v prenosni pojsli)

    2. Solidni stoli in miza. Ker udobje!

    3. Tepih - precej hrvaških kampov je na neugodnih tleh, pa tudi vreme kdaj zagode.

    4. Paviljon. -če ni sence pride zelo prav. Imeli ena jajca za par EUR, letos nadgradnja na
    Coleman Event Shelter


Ker je to cela umetnost v avto stlačit (pol pritljažnika vzame pes), je na strehi pristal še kovček. Najbolje pa bi bilo vse stlačit v prikolico.

V slo je neverjetno veliko specializiranih trgovin za kamping. Z malo iskanja se precej dobi. Midva sva šotor kupila za ~350 v http://www.mixi-caravaning.si/ čez mesec dni, pa je bil isti v Merkurju pod 300EUR. Se splača malo povohati.


lpm
defying gravity

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teoo ()

krneki0001 ::

Tole je najin "kamper".
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

perci ::

To je kul, če si vsak dan na drugem kraju. Skratka, če si zelo mobilen.

Za na počitnice 10 dni v kampu na Hrvaškem? Ne moreš potem avta uporabljat. Pa nujno moraš imeti avto zraven, česar nekateri kampi ne dovolijo, ali pa zaradi konfiguracije terena sploh ni možno.

vilonja ::

Za te pavlijone dodati tako veliko denarja, se mi zdi kar stran denar vržem.
Predvsem pa v ta kamp, kjer mi hodimo. Če zapiha, ti tudi paviljon za 300 eur potrga.

Imamo ena jajca od paviljona, pa čez mrežo proti soncu, pa še čez prikolico in baldahin. Zdi se mi da je 90%.
Na soncu se res pozna.

V šotorih je pa cela umetnost. Pa prosim ne glej na to kako hitro ga lahko postaviš. Ker tisi quecha šotori, ki so napihljivi, so bolj švoh za v veter. Te bo vsakič, ko bo veter z dežjem zapihal strah, da ti bo veter vse potrgal.

Je pa tudi fora v materialu iz katerega je šotor narejen. Seveda dražji s takim materialom se mi zdi da so od 500 navzgor.
Pa kot so že drugi povedali, zelo fajn je, če je šotor čimbolj odprte oblike.

jan_g ::

Quechua šotori niso napihljivi :), temveč narejeni tako, da jih je enostavno postaviti. Glede materiala ipd., pa gre za bolj ali manj tipične "iglu" šotore. Veter načeloma ni težava, v kolikor uporabiš boljše kline, vsaj po mojih izkušnjah so te iglu varianta kar ok (kampiram v takšnih šotorih 15+ let).

krneki0001 ::

perci je izjavil:

To je kul, če si vsak dan na drugem kraju. Skratka, če si zelo mobilen.

Za na počitnice 10 dni v kampu na Hrvaškem? Ne moreš potem avta uporabljat. Pa nujno moraš imeti avto zraven, česar nekateri kampi ne dovolijo, ali pa zaradi konfiguracije terena sploh ni možno.


Počitnice 10 dni. Brez problema. Postaviš avto, odpreš šotor in uporabljaš kolesa in za otroka prikolico.

Ne bo pa taka konfiguracija samo za kampiranje v kampih. Bo tudi za raide. Naslednje leto, če bo mir, pade ali spet Maroko ali spet Tunizija (kampiranje sredi puščave pod milim nebom - milina, mir in vidiš ogromno zvezd), potem imava načrt še celo Skandinavijo prevozit (tudi najsevernejšo točko Nordkapp), pa potem enkrat čez celo bivšo jugo, potem pa še Španija, portugalska in benelux.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

perci ::

Sam, da se ti da z otrokom vozi čez celo Evropo do Maroka.

krneki0001 ::

Ne bom se vozil čez evropo, to sva že naredila, ko sva bila sama, sedaj gremo s trajektom iz genove ali barcelone - bomo videli, kako se bomo odločili in kar bo bolj ugodno.

Z otrokom smo pa naredili 700km vožnje (s postanki in ogledi znamenitosti ob poti) v enem dnevu, pa ni bilo problemov. Tablica (risanke in kaka igrca), petje, pravljice pogovori,.... Vse to in še z nama je ves čas, kar ji za sedaj še zelo veliko pomeni, ker čez teden smo skupaj par ur popoldne, potem mora pa že spat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Malajlo ::

Mulci preživijo dolge poti, gre pa precej energije v animacijo. Zato jaz na daljše poti hodim ponoči, da odspijo večino časa.
Kako imate rešeno s hladilnikom? Lasten ali najameš v kempu? In če lasten, kam vraga z vso kramo, če nimaš prikolice :| Imam občutek, da bo že pakiranje manjši projekt. Sicer uspevam manjšati količino tovora z vsakim letom, ampak hladilnik vlačit mi je pa en vprašaj.

krneki0001 ::

Lasten hladilnik - potovalni kompresorski, ki deluje med vožnjo na 12V, ko pa pridem v kamp pa na 220V.

https://www.getawaeco.com.au/index.php?...

Prtljažnik avta je velik in visok, med prtljažnikom in zadnjimi sedeži je mreža, tako da lahko vse skupaj lahko naložim do vrha prtljažnika. Delam pa sedaj predale za v prtljažnik, da se bodo stvari notri spravile. Je pa pod prtljažnikom (dvojno dno) rezervna guma, kar bom za potovanja prestavil na streho pred šotor, v prostoru za gumo bo pa dodaten akumulator za hladilnik. Ko ne bomo v kampih spali, da bo lahko stalno deloval tudi ponoči. Nekako takole mislim narest vse skupaj, da bo hladilnik izvlečni in da bo dodatna izvlečna zadeva s prostorom za žar.

Samo da bo spodaj pod tem še tole:


Šotor in tenda sta na strehi avtomobila zmontirana, v šotoru so spalke.

Glede ostalih stvari je pa tako, da vsak vzame en ruzak stvari (trije smo, tamala ima največjega), miza je v prtljažniku na dnu, trije stoli, plinski žar + kuhalnik v enem s pripadajočo opremo, 2 skledi, krožniki in pribor so plastični, da po uporabi vržeš stran ne da moraš prati, nekaj hrane za začetek, ostalo potem itak sproti kupujemo, da je sveže, par otroških igrač,...

Na kljuki zadaj je pa še thule prtljažnik za kolesa.

Ni toliko stvari. Včasih smo res nevem kaj vse vozili s sabo, danes pa smo bolj minimalistični.

Je pa tako, da če hočeš že samo to vozit v normalnem avtu, narediš gliser iz njega. Tako da prve spremembe je moral dobit avto. Močnejši amortizerji, močnejši fedri, ojačitve v prtljažniku pod tankim pokrovom,...

Iščem pa dobre sončne celice, ki bi jih za potovanja zmontiral na havbo avtomobila. Zadeva bi ko bi stal avto kje na snocu tudi polnila akumulatorje ali pa celo napajala hladilnik.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

sash69 ::

Drugače pa...hladilnik je votel. ;)

Tudi jaz uporabljam lasten hladilnik na elektriko (220V) - je staaaar (20 let?), kar veliko prostora zavzame (ima debele stene), ampak tudi notri gre kar nekaj stvari. Tako da ko se vozim dol, gre notri nekaj pijače in pa nekaj hrane za prvi dan + kakšne pripomočke za kuhat (npr kakšen lonec, ponev, takšne stvari, ki niso občutljive na hlad/vlago) in 2 pingvina da ostane hladno. Ko grem pa domov, je pa hladilnik tako ali tako prazen in vanj zmečem vse kar pač gre. :)

Ker sem ravno pri menjavi kamp opreme z novejšo, sem si mislil da bom zamenjal tudi tega dinozavra, ampak ko sem videl cene podobnih hladilnikov (ki pa vsaj na slikah ne izgledajo nič kaj manjši), bo tale hladil moje pivo na morju še kakšno leto, dve. :)

Ni toliko stvari. Včasih smo res nevem kaj vse vozili s sabo, danes pa smo bolj minimalistični.


Jaz se bolj spomnim časov mojega otroštva, ko je cela 4-članska familija šla na morje za 2 tedna (tudi kampirat) z Yugecem, pa je stari vse not zložu. :) Je pa res, da imamo sedaj več opreme (in tudi zahtev?). Npr. midva brez paviljona (arafata) ne moreva poleti na kampiranje - imava oba zelo občutljivo svetlo polt in naju sonce takoj opeče. Res je, da lahko in v večini primerov dobiš senco v kampu, ni pa vedno 100% tako. Kakšen mini-blok za kuhinjo tudi zelo prav pride, da imaš lahko vse pri roki ko delaš za jest itd.
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

jan_g ::

Kako imate rešeno s hladilnikom? Lasten ali najameš v kempu?


Nimam hladilnika. Včasih sem vlačil s sabo tistega bolj majhnega, ki ga lahko priklopiš tudi v avtu, ampak vsaj tisti bolj poceni hladijo zelo slabo in tudi noter spraviš malo robe (verjamem, da je pri tistem, ki ga je linkal nebivedu za tisoč dolarjev, drugačna zgodba). V glavnem, navadili smo se preživeti tiste 2-3 tedne brez hladilnika.

krneki0001 ::

Ta waecotov hladilnik hladi do -18 stopinj. Ima kompresor kot običajen hladilnik ali zmrzovalna skrinja, le da je prirejen, da ga lahko voziš, treseš rukaš, pa še vedno deluje.
Res je cena zasoljena, ampak sredi puščave v čisti samoti pa lahko piješ ledeno hladno pivo. :D

Drugače se pa en rabljen prodaja za 500 evrov, če ga kdo potrebuje
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

b4d ::

Glas za Quechua. Decathlon pa je zelo blizu "mejnega prehoda" Skofije.
b4d.sablun.org

Mare3 ::

Nekaj časa me ni bilo, zato se vam sedaj zahvaljujem za vse odgovore in pomoč. Nekaj nasvetov sem dobil tudi od znancev, ki hodijo kampirati, tako da mislim da vse informacije, ki sem jih potreboval, sem tudi dobil. Največji problem bo seveda predstavljalo kako vse potrebne stvari (na spisku se jih znajde kar veliko) pripeljati tja, morda si omislim kovček za na streho da bo mir.

perci ::

še s kovčkom je premalo placa :)

balluf ::

Pozdravljeni,
tudi mi bomo letos po dolgem casu ,po sedmih letih sli kampirat. Nazadnje sva bila se sama.
Sedaj smo trije.
Dokupiti bo treba kar nekaj stvari ,zanima me kje ste vi kupovali ,pri nas v tujini, ker so cene
Pri nas kar visoke (merk... pa tudi internetne niso kaj cenejse).
Rabili bi manjso kuhinjo, spalne blazine, spalne vreče, senčnik za pred sotor...

Hvala za pomoč

Arctander ::

Jaz pogledam pri domačih trgovcih (mixi caravaning, Caravan center Ljubljana, Freedom center MB) in potem pogledam še, koliko je enak izdelek na eBayu, Amazonu. Največkrat je razlika minimalna (ko vključiš še poštnino) in nato vzamem kar pri naših trgovcih.

Včasih se splača zapeljati še do Centro Vacanze takoj za mejo na Škofijah. So dobro založeni in imajo ok cene. Znajo tudi slovensko. Ko si že tam, imaš skoraj zraven še Decathlon.

krneki0001 ::

Sam večinoma kupujem v tujini, nekaj pa tudi pri nas. Samonapihljive blazine sem šel ob 8h zjutraj iskat v lidl, ko so imeli prodajo le teh. Po 19 evrov za komad jih drugače nikjer ne dobiš. Vzel sem si 4 komade.

Za tende se splača pogledat v Merkurju, ker so brunnerjeve dost poceni in dost kvalitetne. Stole in podobne zadeve kupujem v sportsdirect ali sports expert po koncu poletja, ker jih prodajajo po vsaj polovični ceni, če ne nižje in dobiš za 9 evrov dovolj kvaliteten zložljiv stol.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

3man ::

balluf je izjavil:

Pozdravljeni,
tudi mi bomo letos po dolgem casu ,po sedmih letih sli kampirat. Nazadnje sva bila se sama.
Sedaj smo trije.
Dokupiti bo treba kar nekaj stvari ,zanima me kje ste vi kupovali ,pri nas v tujini, ker so cene
Pri nas kar visoke (merk... pa tudi internetne niso kaj cenejse).
Rabili bi manjso kuhinjo, spalne blazine, spalne vreče, senčnik za pred sotor...

Hvala za pomoč


Pri zadevah za spat jaz ne sparam. sem bolj rahlega spanca in "ker se cenim" :)

balluf ::

3man je izjavil:

balluf je izjavil:

Pozdravljeni,
tudi mi bomo letos po dolgem casu ,po sedmih letih sli kampirat. Nazadnje sva bila se sama.
Sedaj smo trije.
Dokupiti bo treba kar nekaj stvari ,zanima me kje ste vi kupovali ,pri nas v tujini, ker so cene
Pri nas kar visoke (merk... pa tudi internetne niso kaj cenejse).
Rabili bi manjso kuhinjo, spalne blazine, spalne vreče, senčnik za pred sotor...

Hvala za pomoč


Pri zadevah za spat jaz ne sparam. sem bolj rahlega spanca in "ker se cenim" :)


Kaj-kje potem priporočaš nabavo?

3man ::

Thermarest samonapihljivke v Igluju in lezalnike oz stole Brunner v Merkurju. Oboje na razprodajah. Oboje sluzi 5+ let in veliko na soncu.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Norveška: Foto trip z avtomobilom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5912560 (2141) Spikster
»

Kampiranje, spanje v avtu ob obali, kje najceneje

Oddelek: Loža
176463 (5414) nejclp
»

Izbira družinskega šotora

Oddelek: Loža
245798 (4948) buttcrack
»

Kampiranje, oprema, lokacije

Oddelek: Loža
104037 (3535) ahac
»

Kampiranje na Pagu

Oddelek: Loža
347800 (6608) c00L3r

Več podobnih tem