» »

Kje se da dobit Sandy/Ivy i5 za 100€ ?

Kje se da dobit Sandy/Ivy i5 za 100€ ?

puma982 ::

Kje dobim to ? Sandy je star 3 leta, pa še vedno hočejo met po 150€ na bolhi oz. se zelo redko pojavljajo.

Kretensko, kako Intel zasipa trg s temi procesorji zadnja tri leta, ki komajda kaj odstopajo po kakovosti od predhodnikov.
Razumljivo se posledično folk nima namena ločit od svojih ''starih'' in cena ostaja visoka.
Ne vem, a to sploh misli it kaj dol cena, al kaj bo s tem..

Čist druga pesem ko pri gpu-jih.

No, v glavnem, a ve kdo kje se da dobit te stare modele ugodno pri nas in morda kje v sosednjih državah ?
Al bo treba kar skeširat ?

Hvala lepa

Silvo ::

Vse si si sam razložil:)
Silvo

m0LN4r ::

Če še nisi opazil so cene za cpuje v Evropi od julija do danes narasle za 15-20% na model.

Pol ko se bo razmerje evra in dolarja obrnilo, potem bo poceni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AapocalypseE ::

Skeširat pa nič jamrat 8-)

kixs ::

ebay.de ... pa tudi tam ni ravno 100€.

Unknown_001 ::

Bi kupil za 130EUR? :D i5 2500k

(ne prodajam ampak hipotetično sprašujem, mogoče bi celo razmislil da bi prodal, če bi bil pripravljan za pravo ceno odkupit);)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Jaz sem dal za i5 4570 celih 100Eur, decembra lansko leto :) Čisto res, je bil pa nov, trail izvedba, nevem kako jih je tip dobil.

Tako da, da se, če le iščeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Unknown_001 ::

Janac je izjavil:

Jaz sem dal za i5 4570 celih 100Eur, decembra lansko leto :) Čisto res, je bil pa nov, trail izvedba, nevem kako jih je tip dobil.

Tako da, da se, če le iščeš.


Pa to je mogoče cela paleta iz kamiona dol padla :D po nesreči pač,... mogoče :))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

PredatorX ::

Ponavadi, ga dobiš z novo generacijo.
Na Skylake počakaš pa boš sigurno dobil za manj kot 130€.

hojnikb ::

Še vedno lahko kupiš amd :)
Tem se pa ne viša cena vsako leto kot staremu vinu :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

puma982 ::

Janac je izjavil:

Jaz sem dal za i5 4570 celih 100Eur, decembra lansko leto :)


Uu, dobra. 8-O

ST-777 ::

Sandy/Ivy i5 za 100€ ? Težko. Septembra 2013 sem kupil i5, isti model v isti trgovini še vedno prodajajo, je pa dražji, kot je bil takrat.

Glugy ::

Zdele je najslabši čas za kupovanje. Boljš počakat pol leta-en let da se mal trg normalizira (ob predpostavki da moč evra ostane na približno isti ravni kot danes)

GrimReaper ::

Če ti kaj pomaga, svojega 2500k ni šans da bi kdarkoli v naslednjih 5 letih prodal, sploh pa ne za samo 100€. Tako da za 150€ si lahko vesel, če ga dobiš.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

puma982 ::

GrimReaper je izjavil:

Če ti kaj pomaga, svojega 2500k ni šans da bi kdarkoli v naslednjih 5 letih prodal, sploh pa ne za samo 100€. Tako da za 150€ si lahko vesel, če ga dobiš.


No, a sem rekel...:)) Se vid, da sem nub. Rajš bi takrat pred 2 letoma zbral za eno i5-ko, pa bi bil mir.
Pač sem mislil, da ta moj celeron bo dost za eno leto, pol bo pa že kašna i5 poceni za dobit. Ja, klinac...:|
Še bolj bi takrat naredu, da bi šel na AMD platformo, ker so cenejši večjedrniki oz. vzel APU.
Nič, bomo še mal počakal oz. bom vidu, če pride kaj tja prot 100€.

CPU-ji drgač niso pokvarljivi, a ne ? Mislim, ni take verjetnosti okvar/napak kot pri GPU-jih, razen če ma pin zvit al kaj tacga ?
To v kolikor ne navijaš in pretirano ne goniš (in podobono) laufa brez problema 10+ let, a ne...tko da lahko brez skrbi vzamem en ''star'' Ivy/Sandy, če se bom odloču ?

Hvala

Janac ::

Procesorji zelo zelo redko crknejo. Največ možnosti je da je crknjen zarad usara strele ipd.

PredatorX ::

puma982 je izjavil:

GrimReaper je izjavil:

Če ti kaj pomaga, svojega 2500k ni šans da bi kdarkoli v naslednjih 5 letih prodal, sploh pa ne za samo 100€. Tako da za 150€ si lahko vesel, če ga dobiš.


No, a sem rekel...:)) Se vid, da sem nub. Rajš bi takrat pred 2 letoma zbral za eno i5-ko, pa bi bil mir.
Pač sem mislil, da ta moj celeron bo dost za eno leto, pol bo pa že kašna i5 poceni za dobit. Ja, klinac...:|
Še bolj bi takrat naredu, da bi šel na AMD platformo, ker so cenejši večjedrniki oz. vzel APU.
Nič, bomo še mal počakal oz. bom vidu, če pride kaj tja prot 100€.

CPU-ji drgač niso pokvarljivi, a ne ? Mislim, ni take verjetnosti okvar/napak kot pri GPU-jih, razen če ma pin zvit al kaj tacga ?
To v kolikor ne navijaš in pretirano ne goniš (in podobono) laufa brez problema 10+ let, a ne...tko da lahko brez skrbi vzamem en ''star'' Ivy/Sandy, če se bom odloču ?

Hvala


eto i5 4670K ebay.de

151€
http://www.ebay.de/itm/Intel-Core-i5-46...

GTX970 ::

Janac je izjavil:

Procesorji zelo zelo redko crknejo. Največ možnosti je da je crknjen zarad usara strele ipd.

Ali preveč voltaže pri oc.

Janac ::

GTX970 je izjavil:

Janac je izjavil:

Procesorji zelo zelo redko crknejo. Največ možnosti je da je crknjen zarad usara strele ipd.

Ali preveč voltaže pri oc.


Bi rekel da v tem primeru sam mal degradira...lahko, da se motim.

DarwiN ::

lol Predator, tole je licitacija, ki še ni končana... Plus dečko ne pošilja v Slovenijo... Plus OP ima 1156 podnožje, predvidevam. :DDD
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PredatorX ::

DarwiN je izjavil:

lol Predator, tole je licitacija, ki še ni končana... Plus dečko ne pošilja v Slovenijo... Plus OP ima 1156 podnožje, predvidevam. :DDD


kaj pa tole?
http://www.ebay.de/itm/Intel-Core-i5-35...

meh sam nemčija.

ponudiš 180EUR
http://www.ebay.de/itm/Intel-Core-i7-37...

al pa i5 3350p
http://www.ebay.de/itm/Intel-Core-i5-33...

Zgodovina sprememb…

Janac ::

DarwiN je izjavil:

lol Predator, tole je licitacija, ki še ni končana... Plus dečko ne pošilja v Slovenijo... Plus OP ima 1156 podnožje, predvidevam. :DDD


sandy/ivy = 1155

haswell = 1150

lynnfield/clarkdale = 1156

puma982 ::

Ja,ja,saj sem gledal okrog kakšne so cene.
Tiste najosnovnejše i5-ke se tam od ca. 120€ naprej, samo jih je res zelo malo tudi svetovno gledano.

Leprechaun ::

PredatorX je izjavil:

DarwiN je izjavil:

lol Predator, tole je licitacija, ki še ni končana... Plus dečko ne pošilja v Slovenijo... Plus OP ima 1156 podnožje, predvidevam. :DDD


kaj pa tole?
http://www.ebay.de/itm/Intel-Core-i5-35...

meh sam nemčija.

Cena najbolj naraste v zadnji uri avkcije, tako, da se ne splača čakati.
*************************************************************

JH84 ::

Tudi 1366 I7 podnožja se kljub starosti še relativno dobro držijo...pa še poceni jih dobiš

PredatorX ::

puma982 je izjavil:

Ja,ja,saj sem gledal okrog kakšne so cene.
Tiste najosnovnejše i5-ke se tam od ca. 120€ naprej, samo jih je res zelo malo tudi svetovno gledano.



tole potem kupi
http://www.bolha.com/racunalnistvo/proc...

scipascapa ::

Zdaj je slab čas za nakupe....i5 2500k še vedno rula.

m0LN4r ::

Zanimivo, ker je nova roba dražja zaradi evro tečaja, je rabljena stvar pridobila na vrednosti.
Potem pa pride obrat in se bodo te i5ke prodajale za drobiž...

Slabi časi so zdle za evropejce (+20%):
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

scipascapa ::

zdaj maja se bo še ostala roba podražila, kartuše, logitech, prenosniki itd....

Dr_M ::

Jest sem malo za foro gledal, ce bi dobil kaksnega 3770k, pa so drazji, kot so bili se novi aktualni. Rabljenih skoraj ni, pa se tej ki so, so 250€+.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

s1m0n ::

Tudi 4xxx serija je dražja :) skoraj 100€ več je 4770K kot sem za njega dal 2013.

Dr_M ::

Sej to je ubistvu ze od nekdaj, sploh to velja za intelove procesorje, da jim cene prakticno ne padejo (novim sploh ne), dokler niso zares zastareli. Vse kar je od IB naprej, je se vedno zelo uporabno, tako da niti ni veliko procesorjev na trgu, pa se tisti ki so, so dragi.

Jest sem se vedno smejal folku, ki pricakuje, da bo ob novi seriji cena padla za 50 ali vec %. To se pac ne dogaja, nikoli se ni, pa mocno dvomim, da se kdaj bo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Leprechaun ::

m0LN4r je izjavil:

Zanimivo, ker je nova roba dražja zaradi evro tečaja, je rabljena stvar pridobila na vrednosti.
Potem pa pride obrat in se bodo te i5ke prodajale za drobiž...

Slabi časi so zdle za evropejce (+20%):


Smešno pa je, da bi v obrnjeni situaciji (v kolikor bi € pridobil) cene ostale enake ;).
*************************************************************

melvin ::

scipascapa je izjavil:

zdaj maja se bo še ostala roba podražila, kartuše, logitech, prenosniki itd....

zakaj?

Dr_M ::

Leprechaun je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Zanimivo, ker je nova roba dražja zaradi evro tečaja, je rabljena stvar pridobila na vrednosti.
Potem pa pride obrat in se bodo te i5ke prodajale za drobiž...

Slabi časi so zdle za evropejce (+20%):


Smešno pa je, da bi v obrnjeni situaciji (v kolikor bi € pridobil) cene ostale enake ;).


Ubistvu to ni res. Euro je padel iz $1.35-1.4 na $1.1 trenutno, kar je precej veliko. Ce se bo sel nazaj na okoli 1.3, bodo sle temu primerno tudi cene dol. Ce se ameriska in kitajska roba ceni, to pomeni, da dolar pada.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija za prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
527027 (2028) Han
»

budget cpu

Oddelek: Kaj kupiti
81129 (903) Napajalc
»

rastlinjak - kaj in kje kupit?

Oddelek: Loža
1513610 (12938) kumer
»

Nov procesor

Oddelek: Kaj kupiti
111389 (1110) GTX970
»

ebay.de Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
303325 (2141) Tilen

Več podobnih tem