» »

DELL Vostro A860 pomnilnik

DELL Vostro A860 pomnilnik

KernelPanic ::

Spostovane dame in gospodje!

Imam par let star Dell Vostro A860, ki ga potrebujem za servisne namene, nanj sem namestil Linux, deluje super. Vendar bi ga rad nadgradil z pomnilnikom in imam dve vprasanji:
1) Zmeden sem glede maksimalne kapacitete RAM-a, saj na nekaterih spletnih straneh pise, da doticni laptop podpira max 2GB bodisi 4GB delovnega pomnilnika. Katera informacija je torej tocna, max 2GB ali max 4GB?
2) Kateri pomnilnik tocno uporabiti za nadrgradnjo (tip, hitrost, ...)?

Lp,
Marko

popster ::

Poglej če ima prosto režo in vanj vstavi po možnosti identičen ram da boš mel dva enaka.

KernelPanic ::

popster je izjavil:

Poglej če ima prosto režo in vanj vstavi po možnosti identičen ram da boš mel dva enaka.
Ja ok, samo, sedaj imam 1gb, ce se da, bom dal not 4gb, zato sprasujem, pa se module moram nekje kupiti...

popster ::

aja še ena opomba, malo "sleči" linux in ne rabis rama, sam uporabljam odlično openbox namizje. So pa tudi distribucije ki porabijo majn rama kot kak Ubuntu vendar zahtevajo več znanja.

opomba 2: ssd disk tudi pohitri sistem z premalo rama.

KernelPanic ::

popster je izjavil:

aja še ena opomba, malo "sleči" linux in ne rabis rama, sam uporabljam odlično openbox namizje. So pa tudi distribucije ki porabijo majn rama kot kak Ubuntu vendar zahtevajo več znanja.

opomba 2: ssd disk tudi pohitri sistem z premalo rama.
Imam lubuntu distribucijo. Mislim pa tudi, da sem ze zadosti vesc v Linuxu, tako, da bom vsekakor sprobal, hvala, mogoce bo pa to resilo tezavo. Ampak se vedno, mi lahko kdo potrdi iz prakse, ali je max ram na tem laptopu mozen 4gb ali 2gb?

hojnikb ::

Tu noter lahko daš kamot 4GB rama (2x2GB). Čipset ga podpira. Druga stvar je pa, če ima samo eno režo..
#brezpodpisa

KernelPanic ::

hojnikb je izjavil:

Tu noter lahko daš kamot 4GB rama (2x2GB). Čipset ga podpira. Druga stvar je pa, če ima samo eno režo..
Oook, hvala, ga ima kdo za prodat? :D

hojnikb ::

bolha...
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvič sestavljam PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
5782 (683) jero_no1
»

Težava s prepoznavanjem RAMa.

Oddelek: Pomoč in nasveti
192199 (1830) virus258
»

Kateri windows naložiti na netbook? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5611595 (10552) toblak
»

Zakaj GTA IV. dela tako počasi ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
92192 (2084) techfreak :)
»

Prenosnik in ram

Oddelek: Kaj kupiti
81751 (1625) niaeva

Več podobnih tem