» »

ZRSZ in denarna pomoč

ZRSZ in denarna pomoč

«
1
2 3
...
5

Grizzly ::

Vem da to ni pravi naslov za taka vprašanja, ampak ne vem kje naj se pozanimam, forum pa mi je najbližje.

Že nekaj mesecev sem prijavljen na zavodu za zaposlovanje, pred kratkim pa sem na CSD oddal vlogo za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev. Sem torej iskalec zaposlitve in prejemam denarno socialno pomoč (čeprav bi si raje zaslužil sam, ampak dokler ni dela, nimam kaj).

Živce pa mi žre ta zavod za zaposlovanje, kjer se moram zglasiti vsakih nekaj tednov, da jim razložim kako napreduje iskanje, kam sem poslal itd. Sedaj sem zaradi drugih obveznosti že dvakrat pozabil na sestanek s svetovalcem in zato mi grozijo, da me bodo izpisali iz zavoda. Ker v zavodu ne vidim nobene prednosti (delo si moraš tako in tako sam poiskat), temveč samo skrb (beleženje aktivnosti, paziti na datum sestanka) bi se raje izpisal.

Sedaj me pa zanima, ali je za prejemanje denarne socialne pomoči pogoj, da si prijavljen na zavodu za zaposlovanje? Ko sem oddal vlogo, nisem priložil nobenega dokazila iz zavoda, razen če so ga oni kako drugače pridobili. Kako je s tem?
  • zaklenil: bluefish ()

Isotropic ::

itak da moraš biti prijavljen

mat xxl ::

Mislim, da ni pogoj, samo to socialno pomoč boš nekdaj vse vrnil, upam, da to veš.

Ne razumem te, ne hodiš v službo, nič ne delaš, pa še ta mala obveznost ti je povsem odveč ???

Prijavi se na javna dela, pa bodo nekaj vsaj začasno našli tudi za tebe, da ne boš doma umiral od dolgočasja.

Sicer pa objavi, kaj vse delaš in znaš, pa ti morda tudi tu kdo kaj svetuje......

shadeX ::

Jap. Na zavodu za zaposlovanje moraš biti prijavljen če želiš prejemati socialno pomoč. V nasprotnem primeru bi vsak ki se mu ne bi ljubilo delat (tudi če bi mel možnost) bil na socialki. Moraš pa vedet da sta zavod za zaposlovanje in center za socialno delo (CSD) tesno povezana. Tako da takoj ko bi te spisali iz zavoda , bi ostal tudi brez denarne pomoči.

Če ni skrivnost: Koliko časa si že prijavljen na zavodu? Ker kolikor vem, moraš vsakih nekaj tednov hoditi tja samo v primeru če si tam že več kot 2.leti (naj me kdo popravi če se motim). Če ne je pa na vsake pol leta.

GTX970 ::

Sedaj me pa zanima, ali je za prejemanje denarne socialne pomoči pogoj, da si prijavljen na zavodu za zaposlovanje? Ko sem oddal vlogo, nisem priložil nobenega dokazila iz zavoda, razen če so ga oni kako drugače pridobili. Kako je s tem?

Je, pogoj.
Moraš biti aktiven iskalec zaposlitve (prijavljen na ZRSZ).

Na javna dela se lahko prijaviš šele po 1 letu na ZRSZ.

Grizzly ::

Ni to, da se mi ne bi ljubilo hodit tja. Prejšnji teden je bilo lepo vreme in ko je lepo vreme, je treba dan izkoristit za kakšno delo. Jebat ga, če ni plače, si moraš za jest sam pridelat. No, enkrat prejšnji teden bi moral it do svetovalca in sem na ta datum čisto pozabil.

Na zavodu sem 4 mesece, na vsakih 6 ali 7 tednov pa imam te sestanke, ki se mi zdijo čist mimo. Ko sem se prijavil, sem jim razložil kakšna so moja znanja, koliko imam izkušenj, kje sem pripravljen delat... če v tem času niso uspeli poiskati nobenega dela, potem ga tudi ne bodo. Namesto tega, hodim na vsakih nekaj tednov k njim, kjer jim ponavljam to, kar sem jim že prvič povedal.

Delo lahko jaz iščem doma, kar že sedaj počnem. Ne vidim kako mi lahko tukaj zavod pomaga. Nekaj hrane se pridela doma (za to pa je treba lepe dni izkoristit), še vedno pa moram sam plačevati zavarovanje ter razne položnice in tukaj mi pride prav socialna pomoč - ali pa delo, da si zaslužim sam, vendar slednjega ni.

Glede socialne pomoči, prvič slišim, da bi bilo treba vračati, sem pa pričakoval kaj takega (mogoče še kakšne obresti). Še vedno pa ne vem zakaj bi bil pogoj, da si prijavljen na zavod. Skupaj z vlogo sem oddal tudi fotokopije izpiskov bančnega računa za nekaj mesecev nazaj in tukaj se lepo vidi da ni prihodkov (torej nisem zaposlen).

Isotropic ::

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Grizzly, zakaj pa ti CSD ne plačuje zdravstvenih zavarovanj? To ti pripada, razen, če si na vlogi označil, da tega ne želiš. Na ZRSZ pa moraš biti prijavljen, da vedo, da si aktivni iskalec zaposlitve. Kot prejemnik socialne pomoči si opravičen tudi plačila RTV prispevka. Če v vašem gospodinjstvu nisi ti plačnik, izpolniš online obrazec za spremembo plačnika v okviru družine, potem pa po pošti pošlješ obrazec za oprostitev plačila RTV prispevka, ki mu priložiš odločbo CSD o prejemnanju socialne pomoči. Oprostitev velja, dokler velja odločba CSD. Ko dobiš novo odločbo, na RTV pošlješ nov obrazec.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BorutK-73 ::

GTX970 je izjavil:

Sedaj me pa zanima, ali je za prejemanje denarne socialne pomoči pogoj, da si prijavljen na zavodu za zaposlovanje? Ko sem oddal vlogo, nisem priložil nobenega dokazila iz zavoda, razen če so ga oni kako drugače pridobili. Kako je s tem?

Je, pogoj.
Moraš biti aktiven iskalec zaposlitve (prijavljen na ZRSZ).

Na javna dela se lahko prijaviš šele po 1 letu na ZRSZ.

Nisum siguren da je obezno. Poznam par kolegov ki dobivajo denarno pomoč že leta in niso prijavljeni na zavodu. So pa bili prijavljeni na začetku ko so izgubili služno.

Alexius Heristalski ::

Je obvezno, drugače ti ne verjamejo, da si aktivni iskalec zaposlitve.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

bambam20 ::

BorutK-73 je izjavil:


Nisum siguren da je obezno. Poznam par kolegov ki dobivajo denarno pomoč že leta in niso prijavljeni na zavodu. So pa bili prijavljeni na začetku ko so izgubili služno.


Kakšne bedarija je tole. Če želiš dobivati denarno pomoč preko CDS moraš biti prijavljen v evidenci ZRSZ kot aktivni iskalec zaposlitve.

Drugače do denarne pomoči ne moreš in nisi upravičen.

BorutK-73 ::

rupsi, na žalitve se ne odzivam. Je pa 100% res kar sem napisal.

shadeX ::

BorutK-73, jaki slo-tech trol :D. In kje vidiš da te je kdo užalil? Seveda je to bedarija. Svetujem ti da razčistiš s kolegi ali jih pa zamenjaš, če niso iskreni s tabo.

Govora je o denarni socialni pomoči, za katero je potrebno 1000% biti prijavljen na zavodu za zaposlovanje. Mogoče so tvoji kolegi mislili IZREDNO socialno pomoč. Ampak to ni stalna denarna pomoč in ti jo dodeli občina. Lahko pa jo uveljavljaš v znesku do 500€/leto. Za izredno socialno pomoč ni potrebno biti aktiven član zaposlitve, ampak je pa pogoj da jo moraš porabiti za življenske potrebščine (hrana, položnica..itd). 1 mesec po prejemu te pomoči moraš na CSD prinesti vse račune, na katerih pa ne sme biti nekaj kar ni življensko pomembno (alkohol, tobak..).

BorutK-73 ::

Ne ni izredna pomoč. Izredno pomoč lahko dobiš samo enkrat na leto.
In še enkrat, na začetku so bili na zavodu par let in ker jim zavod ni uspel uredit nove zaposlitve (big suprise) so jih na zavodu vprašali če še hočejo ostati na zavodu. Sam zavod jih je odjavil, niso se sami. Mesečno denarno pomoč pa še vedno dobivajo.

otago ::

Tole 6,7 tednov je sumljivo. Načeloma naročajo na 3-4 mesece, če si mlajši.

Edino, če si nek tak kader ala inženir strojništva, pa si kljub temu brezposeln. Znanca sam zavod prijavlja/napotuje na razpisana delovna mesta in mora hodit na razgovore (ma diplomo se za nardit).

Aktiviraj si e-svetovalca, pa prijavi se na kakšno delavnico ali tečaj jezika. Zaposli svetovalko, da bo odnehala. Pa če ne bo ravno tečaj pisanja CV, ja boš odnesel morda s kakšnim tečajem tujega jezika ali pa z zeliščarskim izpitom.

Blinder ::

Ce dobivas denar od CSD ali ZRSZ se te pac hocejo znebit. To pocnejo s temi nadleznimi sestanki in tudi s tistimi obveznimi tecaji. Ce nebi dobival denarja bi imel naceloma mir pred njimi :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

shadeX ::

BorutK-73 je izjavil:

Ne ni izredna pomoč. Izredno pomoč lahko dobiš samo enkrat na leto.
In še enkrat, na začetku so bili na zavodu par let in ker jim zavod ni uspel uredit nove zaposlitve (big suprise) so jih na zavodu vprašali če še hočejo ostati na zavodu. Sam zavod jih je odjavil, niso se sami. Mesečno denarno pomoč pa še vedno dobivajo.


Če je to res, potem je mogoče da je prišlo kje do kakšnega nesporazuma npr zavod je obvestil CSD da niso več prijavljeni, CSD ni ukrepal in na to pozabil, ali kakorkoli. Drugače ni mogoče.

Za izredno lahko vprašaš 1x na leto po 500EUR, ali pa 10x po 50EUR oz. kakor se ti spaše. Tako je v naši občini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Grizzly ::

>> Tole 6,7 tednov je sumljivo. Načeloma naročajo na 3-4 mesece, če si mlajši.

Sumljivo ali ne, res je. Imam nekaj prijateljev (iste starosti, istega foha), na zavod so prijavljeni v drugem kraju in imajo čisto druga pravila, res drugačna politika. Razumet moraš, da morajo oni na zavodu svojo plačo upravičit in to lahko samo tako, da drezajo v nepozoslen folk.

>> Edino, če si nek tak kader ala inženir strojništva, pa si kljub temu brezposeln.

In kaj je tukaj čudnega? Diplomo imam, delovnih izkušenj s svojega poklica imam bore malo (nekaj mesecev in to na enem samem področju). Zakaj pa misliš, da je toliko mladih na zavodu? Zato ker so povsod zaželjene izkušnje! Kje pa naj jih mladina dobi? Nikjer, ker te brez izkušenj nihče ne bo zaposlil! Saj iščem tudi kakšna druga dela (ala fizični delavec, kjer ni toliko izkušenj oz. znanja), vendar če delovnih mest ni, jih ne morem najti.

Mare2 ::

CITAT: >>> Zato ker so povsod zaželjene izkušnje!

To, da mladi rabijo delovne izkušnje zlorabljajo tudi državni organi, ki jih poskušajo novačiti, da za njih opravljajo brezplačna dela.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Razumet moraš, da morajo oni na zavodu svojo plačo upravičit in to lahko samo tako, da drezajo v nepozoslen folk.

Tega se rešiš zelo enostavno. Nehaš cutaz državno pomoč. Saj nihče nikogar ne sili. Če je pa nekomu odveč za 200€ enkrat na sva meseca obiskat zavod potem ni čudno, da je brez službe.

otago ::

@Grizzly
za CE, MS in MB in Postojna vem, da velja pravilo cca. 3-4 mesece, kajti znanci so bili/so prijavljeni na teh OE zavoda.

Se je pa tudi meni zgodilo, da sem na mesec (1,5m) hodil na zavod. Prvič reden sestanek. Potem dobiš mail, da bi radi, da greš na nek tečaj. Greš tja, dobiš prijavnico in pošlješ. Čez en mesec te pokličejo na podpis pogodbe. Čez 1 mesec pa je že redni obisk. Vmes pa ima imaš kakšen oddaljen razgovor in lahko greš uveljavljat potne stroške.

Poznam kalibre, z izobrazbo in hobiji(recimo elektrotehnik/radioamater), ki so iskani, pa brezposelni. Seveda, če iščejo v radiju 30km, niso zadovoljni z minimalcem. Problem so kakšni bolj nišni poklici/izobrazbe, kjer v nišni branži se ne zaposluje, v sorodni pa ne prideš blizu. A ni bolje v tem primeru potrpet na slabše plačanem delovnem mestu, dobit izkušnje in potem migrirat na boljše plačano delo ali pa v tujino? Seveda, če dobiš kje delo :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

jalovec09 ::

Če piše, da se moraš javit se moraš, itak pa ne jih resno jemat ko si tam, mal se pošalte vsi skupaj, mal smeha, spodbude in dobre volje.:D

otago je izjavil:

A ni bolje v tem primeru potrpet na slabše plačanem delovnem mestu, dobit izkušnje in potem migrirat na boljše plačano delo ali pa v tujino? Seveda, če dobiš kje delo :S


Čist odvisno od dela, če je to strugar potem ja dobiš izkušnje, če je to čistilna dejavnost potem je to izkoriščanje.

Zgodovina sprememb…

NonPlusUltra ::

Grizzly je izjavil:

Ni to, da se mi ne bi ljubilo hodit tja. Prejšnji teden je bilo lepo vreme in ko je lepo vreme, je treba dan izkoristit za kakšno delo. Jebat ga, če ni plače, si moraš za jest sam pridelat. No, enkrat prejšnji teden bi moral it do svetovalca in sem na ta datum čisto pozabil.

Na zavodu sem 4 mesece, na vsakih 6 ali 7 tednov pa imam te sestanke, ki se mi zdijo čist mimo. Ko sem se prijavil, sem jim razložil kakšna so moja znanja, koliko imam izkušenj, kje sem pripravljen delat... če v tem času niso uspeli poiskati nobenega dela, potem ga tudi ne bodo. Namesto tega, hodim na vsakih nekaj tednov k njim, kjer jim ponavljam to, kar sem jim že prvič povedal.

Delo lahko jaz iščem doma, kar že sedaj počnem. Ne vidim kako mi lahko tukaj zavod pomaga. Nekaj hrane se pridela doma (za to pa je treba lepe dni izkoristit), še vedno pa moram sam plačevati zavarovanje ter razne položnice in tukaj mi pride prav socialna pomoč - ali pa delo, da si zaslužim sam, vendar slednjega ni.


In zakaj nisi svetovalki ob prijavi v evidenco brezposelnih povedal, da se ti sestanki zdijo čist mimo? Verjetno si takrat nekaj podpisal. Če so ti res tako zelo odveč in se ti en obisk na xy časa ne zdi vreden tistih 200 eur (ali kolikor je pač socialna pomoč), se pač odjavi iz evidence.
Osnovno zdravstveno zavarovanje ti plačuje država, dodatno pa sam, če ga želiš. Ni, da ga moraš.
In zakaj imajo ljudje še vedno to mentaliteto, da jim bo zavod poiskal delo? Ali to kje obljubljajo in sem mogoče spregledala?
In ko se omenja tisto glede izkušenj. Tudi brezplačno delo se šteje za izkušnje. Če ima nekdo to možnost (da recimo živi pri starših, ga ne pestijo stanovanjski stroški, itd.), ni tako zelo napačna stvar nekje delati par mesecev neplačano, saj v bistvu se to potem poplača kot prednost (imaš izkušnje).
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

m0LN4r ::

Tudi brezplačno delo se šteje za izkušnje.

Iz izkušenj ti povem, da si to lahko vtakneš nekam, ko iščeš službo brez izkušenj.

Sem pred kratkim "nadomeščal" zelo dobro plačano delo v JAVNI ustanovi (MB) in plačila očitno nikoli nebom videl, saj so mi rekli, da če pridem in kdo vpraša v bistvu ne delam tam...
- Ja in ravno, ko sem tle nadomeščal sem tudi jaz moral izpustiti eno delavnico na ZRSZ

Tak je. Če pa nisi iz MB in iščeš delo v MB, ker tam živiš pa si še toljko bolj v dreku.
Črno delo pa itak dobijo domačini in ostali nad 50+ z familijami, isto velja za manjvredno delo.

Sam in še vsaj 50 prijateljev smo na istem iz različnih regij. Vprašal sem tudi že južnjake za kako fizičko delo, ampak brez napotnice nebo ništa so rekli. Za v avstrijo so pa že zmenjeni vnaprej in to z drugimi južnjaki in predvsem starejšimi in spet z izkušnjami in to magari iz čiščenja mesnice.

In misliš da koga zanima, da sem delal že vsaj 5 zelo različnih del na črno oz. preko študenta? Ne, čisto nobenega.

Punca išče že pol leta prakso in je NE dobi, niti zastonj.
Pogoj za odprtje s.pja v njenem fohu pa so ravno izkušnje. Ja tako je. Veš kak je sploh težko prit v kako skladišče ali spar ali kamorkoli podobnega? Brez poznanstva ali domačinov nimaš šanse. Razen če privlečeš tja še 5 otrok pa rečeš, da nimajo za jest.

Glede zavoda je pa tko. V MB te sploh ne povohajo, bil tam podpisal rekel zdravo in adijo, vseskup 5 minut. Žal je pa pogoj za denarno pomoč. Večino razgovorov opravim v tujini v slovniji še nobenega. Črno delo pa itak dobijo domačini in ostali nad 50+ z familijami.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

NonPlusUltra ::

m0LN4r je izjavil:

Tudi brezplačno delo se šteje za izkušnje.

Iz izkušenj ti povem, da si to lahko vtakneš nekam, ko iščeš službo brez izkušenj.

Nikjer nisem omenjala dela na črno.
Btw, tudi sama govorim iz lastnih izkušenj.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Alexius Heristalski ::

Jaz sem se s svojo svetovalko zmenil, da bom uporabljal portal poiscidelo.si in mi ni bilo treba hoditi na sestanke, razen za podpis novega zaposlitvenega načrta vsake pol leta (oz. na začetku na tri mesece). Dejavnosti glede iskanja zaposlitve (kam sem poslal vloge, kam sem šel na razgovore) sem ji sporočal prek portala, edino vloge za uveljavljanje potnih stroškov je bilo treba dati osebno ali po pošti.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

m0LN4r ::

NonPlusUltra je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tudi brezplačno delo se šteje za izkušnje.

Iz izkušenj ti povem, da si to lahko vtakneš nekam, ko iščeš službo brez izkušenj.

Nikjer nisem omenjala dela na črno.
Btw, tudi sama govorim iz lastnih izkušenj.

Nam zaupaš, kje lahko delamo zastonj, kar nam bo prišlo prav pri iskanju šihta??
Me prav zanima, glede nato, da človeka nočejo tudi po daljših izkušnjah preko študensta.

Nazadnje, ko sem se ponujal zastonj, ravnotako punca. So bili odzivi zelo nesramni oz. negativni. Češ da tudi človek, ki dela zastonj je velik strošek in le dobra volja delodajalca, če te vzame. In spet bo ena mamica, domačin ali kolegica to tudi prej dobila.
Vem kako sem jaz svoje prejšnje delo nekomu predal in tudi ostali... Vse je zmenjeno vnaprej.

Zaenkrat zaslužim več, če sem vsak 2. dan doma na kmetiji in doma v mestu pa fušam po cel dan počasi. Stem si lahko vsaj plačam stanovanje.

Alexius Heristalski je izjavil:

Jaz sem se s svojo svetovalko zmenil, da bom uporabljal portal poiscidelo.si in mi ni bilo treba hoditi na sestanke, razen za podpis novega zaposlitvenega načrta vsake pol leta (oz. na začetku na tri mesece). Dejavnosti glede iskanja zaposlitve (kam sem poslal vloge, kam sem šel na razgovore) sem ji sporočal prek portala, edino vloge za uveljavljanje potnih stroškov je bilo treba dati osebno ali po pošti.

Hvala za to informacijo, namreč tudi sam se moram nekaj zmenit, ker to tako nebo šlo naprej. Celo ne če imaš CSD prijavljen v enem kraju ZRSZ pa v drugem.
Razgovore pa opravljaš predvsem preko skypa oz. telefona v tujino.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jalovec09 ::

NonPlusUltra je izjavil:

Grizzly je izjavil:

Ni to, da se mi ne bi ljubilo hodit tja. Prejšnji teden je bilo lepo vreme in ko je lepo vreme, je treba dan izkoristit za kakšno delo. Jebat ga, če ni plače, si moraš za jest sam pridelat. No, enkrat prejšnji teden bi moral it do svetovalca in sem na ta datum čisto pozabil.

Na zavodu sem 4 mesece, na vsakih 6 ali 7 tednov pa imam te sestanke, ki se mi zdijo čist mimo. Ko sem se prijavil, sem jim razložil kakšna so moja znanja, koliko imam izkušenj, kje sem pripravljen delat... če v tem času niso uspeli poiskati nobenega dela, potem ga tudi ne bodo. Namesto tega, hodim na vsakih nekaj tednov k njim, kjer jim ponavljam to, kar sem jim že prvič povedal.

Delo lahko jaz iščem doma, kar že sedaj počnem. Ne vidim kako mi lahko tukaj zavod pomaga. Nekaj hrane se pridela doma (za to pa je treba lepe dni izkoristit), še vedno pa moram sam plačevati zavarovanje ter razne položnice in tukaj mi pride prav socialna pomoč - ali pa delo, da si zaslužim sam, vendar slednjega ni.


ni tako zelo napačna stvar nekje delati par mesecev neplačano, saj v bistvu se to potem poplača kot prednost (imaš izkušnje).


Bravo res, najboljš da vsi začnemo delat 1 teden zastonj, preostalih 3 pa za plačo.

Machete ::

jalovec09 je izjavil:


Bravo res, najboljš da vsi začnemo delat 1 teden zastonj, preostalih 3 pa za plačo.


Če je dovolj visoka, jaz ne vidim problema :)
Sam opravim n45xY ur kar tako iz veselja, petke in svetke, ker je job kul in grem zjutraj z veseljem, kar se mi zdi da je ogromno vredno.

m0LN4r ::

Jst sem že tudi veliko ljudem delal brezplačno, ker mi še niso plačali...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

NonPlusUltra ::

jalovec09 je izjavil:

NonPlusUltra je izjavil:

Grizzly je izjavil:

Ni to, da se mi ne bi ljubilo hodit tja. Prejšnji teden je bilo lepo vreme in ko je lepo vreme, je treba dan izkoristit za kakšno delo. Jebat ga, če ni plače, si moraš za jest sam pridelat. No, enkrat prejšnji teden bi moral it do svetovalca in sem na ta datum čisto pozabil.

Na zavodu sem 4 mesece, na vsakih 6 ali 7 tednov pa imam te sestanke, ki se mi zdijo čist mimo. Ko sem se prijavil, sem jim razložil kakšna so moja znanja, koliko imam izkušenj, kje sem pripravljen delat... če v tem času niso uspeli poiskati nobenega dela, potem ga tudi ne bodo. Namesto tega, hodim na vsakih nekaj tednov k njim, kjer jim ponavljam to, kar sem jim že prvič povedal.

Delo lahko jaz iščem doma, kar že sedaj počnem. Ne vidim kako mi lahko tukaj zavod pomaga. Nekaj hrane se pridela doma (za to pa je treba lepe dni izkoristit), še vedno pa moram sam plačevati zavarovanje ter razne položnice in tukaj mi pride prav socialna pomoč - ali pa delo, da si zaslužim sam, vendar slednjega ni.


ni tako zelo napačna stvar nekje delati par mesecev neplačano, saj v bistvu se to potem poplača kot prednost (imaš izkušnje).


Bravo res, najboljš da vsi začnemo delat 1 teden zastonj, preostalih 3 pa za plačo.

Ne, nikomur ni treba delati zastonj.
Za vse bo poskrbel Zavod za zaposlovanje in socialna pomoč.

Jaz sem pred leti, ko nisem imela službe, katero sem želela in bila zanjo usposobljena, delala kot prostovoljka na dveh projektih. Sama sem stopila do dveh inštitucij in vprašla, če lahko pri njih delam nekaj (kar je bilo povezano z mojo izobrazbo) neplačano, kot prostovoljka. So me sprejeli, to sem kasneje navajala kot delovne izkušnje, poleg tega sem obe direktorici takrat prosila za priporočilna pisma, ki so bila kasneje samo dodaten plus pri kasnejših zaposlitvah.
Ampak, ne, nikomur ni treba delati neplačano.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

jalovec09 ::

Zastonj se splača delat, če si diplomiran in rabiš izkušnje v nasprotnem primeru pa nikar.
Tud ko gem k frizerju, v trgovino, na servis, nesemo popravt telefon, računalnik, NIČ ni ZASTONJ. Mehaniki še avta več nočejo priklopit na tester, računajo za 2 minuti dela 20 evrov, eni so še free pa še to skopi z inf.

Mare2 ::

Na frizerski šoli imaj prakso že med šolanjem. Vsaka punca, ki konča poklicno šolo, zna striči, tako moške kot ženske.

Drugo pa je, ko ena punca, ki konča ekonomski faks, ne zna knjižit, niti ne kateri konto je 902. Kaj šele, da bi znala svoj posel kot ekonomist. Morda je praksa namenjena temu da se študent nauči delat, kar ga na faksu niso naučili.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

NonPlusUltra ::

jalovec09 je izjavil:

Zastonj se splača delat, če si diplomiran in rabiš izkušnje v nasprotnem primeru pa nikar.

Zakaj ne?
Torej, kaj praviš? Da za delovna mesta, pri katerih ni zahtevana izobrazba z diplomo, ne potrebuješ izkušenj?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

[D]emon ::

To, kako pogosto te svetovalec vabi na razgovor, je bolj odvisno od svetovalca samega kot pa od nekega internega dogovora na ZRSZ. Sam sem s svetovalko v stiku preko maila, zato na razgovore hodim enkrat na pol leta ali se vec.

In ja, kot je ze bilo povedano, ce zelis uveljavljati pravice iz javnih sredstev, moras biti voden v evidenci ZRSZ kot iskalec zaposlitve, drugace tvoje vloge niti povohali ne bodo oz. bos po hitrem postopku dobil zavrnitev vloge.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

m0LN4r ::

Al pa si končal magisterij, na šoli sama teorija kak "se naj bi" delalo. Prakse ni, firme nimajo keša, časa, dela, niti volje da bi se ukvarjali stabo itn.
Lahko pošlješ 80-100 prošenj in na koncu te mogoče kje vzamejo zastonj pa te čez 2-3 mesce odjebejo, ker ni dela.

Ni v vseh panogah isto težko, ampak težko je povsod.

Izkušnje so zelo dobra stvar, če jih lahko sploh kje dobiš...
Tisti delodajalci, za katere pa bi opravljal delo nad 10€/h zastonj in brez vsakega papirja, samo da on pride ceneje skozi pa je itak brezveze. Takim, čez nekaj časa omeniš plačilo ali karkoli pa te že počez gledajo in iščejo takoj novega kandidata, da se te znebijo.

Če nimaš papirja, da si kje delal je isto, kot da sploh nebi delal. Parkrat nasankaš, ampak ravno zaradi takih fenomenalnih nasvetov, kot so tu.

Zdaj pa lahko jaz na zavodu na veliko in široko razlagam, kaj in kje sem delal. Potem pa gospa samo imate, cerfitikat, licenco, pogodbo karkoli? Nimam. Ja potem nemoremo označit...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

Če nimaš papirja, da si kje delal je isto, kot da sploh nebi delal. Parkrat nasankaš, ampak ravno zaradi takih fenomenalnih nasvetov, kot so tu.

Zdaj pa lahko jaz na zavodu na veliko in široko razlagam, kaj in kje sem delal. Potem pa gospa samo imate, cerfitikat, licenco, pogodbo karkoli? Nimam. Ja potem nemoremo označit...

Saj res ne more obkrožit. Saj nimaš ...

Ampak če imaš dober CV, si vedno lahko najdeš službo. Saj delodajalci niso neumni. Mogoče pa iščeš pri napačnih firmah ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jalovec09 ::

NonPlusUltra je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Zastonj se splača delat, če si diplomiran in rabiš izkušnje v nasprotnem primeru pa nikar.

Zakaj ne?
Torej, kaj praviš? Da za delovna mesta, pri katerih ni zahtevana izobrazba z diplomo, ne potrebuješ izkušenj?



Nisi dojel, izkušnje potrebuješ vsepovsod, tud za čistilca, ampak zastonj ne bo noben delal. Tud, če je začetna plača 5 evre/uro (bruto).

NonPlusUltra ::

Bo držalo, nisem dojela. Kot nisem dojela tega zadnjega o začetni plači in zastonj delanju.
In kot ne dojamem še dosti drugega. Predvsem ne dojamem tega, da ljudje še niso dojeli, da jim ne bo nič podarjeno, niti služba. Kljub ne vem kakim nazivom in stopnji izobrazbe. Zavod za zaposlovanje jim ne bo serviral službe na srebrnem pladnju, tega nekateri še danes niso dojeli, čeprav so tam prijavljeni že xy let.

Da ne bi kdo narobe razumel - nikjer v svojih zapisih nisem zagovarjala dela na črno, kot nekdo namiguje tu zgoraj, nasprotno! Zagovarjam pridobivanje izkušenj, čeprav je to delo neplačano, ne pa delo na črno.
Jasno mi je, da je težko nekomu, ki je brez službe in dohodkov, ima pa običajne življenjske stroške, delati neplačano zaradi pridobitve izkušenj. Zato pa sem že na začetku napisala, da to pride bolj v poštev nekomu, ki nima teh stroškov (stanovanje, elektrika, hrana ..., taki, ki živijo pri starših, recimo, ipd.).
In vedno bolj mi je jasno tudi zakaj ne bi zastonj nihče delal.

Se strinjam z Invictusom: če imaš dober CV in par dobrih priporočilnih pisem, si vedno lahko najdeš službo. Poleg tega je potrebna fleksibilnost in precej drugačna mentaliteta od te, ki se kaže v tej temi.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Invictus ::

NonPlusUltra je izjavil:

Poleg tega je potrebna fleksibilnost in precej drugačna mentaliteta od te, ki se kaže v tej temi.

Pa ne samo v tej temi ... Ampak praktično v vseh.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Kako ti je služba/delo podarjeno? Dober CV in dobra priporočila pomeni da imaš dejansko službo že v roki ker se že giblješ v določenem krogu kjer obstaja boljša/možnost zaposlitve.

Še kmet v srednjem veku je dobil hrano in prenočišče kot plačilo, pa nas ja nočete pripeljati na slabše od srednjega veka. Čeprav mentaliteta je očitno tam, tam. Delaj zastonj da boš lahko delal za plačilo. Tudi ni pomembno za koliko enot plačila boš delal.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Če imaš znanja in veščini, ki jih je nekdo pripravljen plačat potem ne rabiš. Kmet v srednjem veku ni dobil hrane in prenočišča zato ker je doma sedel in jokal.

Če pa teh znanj in veščin nimaš potem je pa utopično pričakovat, da boš plačan za nekaj kar ne znaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

PrihajaNodi ::

Ni res. Vsa bi rad minimiral stroške, kar pomeni čim cenejšo delovno silo. In pa kmet je lahko delal za hrano in prenočišče, danes polovica Slovenije živi pri starših, ker si s takšnimi mizerijami stanovanja ne more privoščiti. Če bi bil sistem srednjega veka to pomeni da bi ti danes moral delodajalec zagotoviti prenočišče in hrano.

Zgodovina sprememb…

crniangeo ::

for OP, nastavi si opomnik na mobitelu..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

NonPlusUltra ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kako ti je služba/delo podarjeno? Dober CV in dobra priporočila pomeni da imaš dejansko službo že v roki ker se že giblješ v določenem krogu kjer obstaja boljša/možnost zaposlitve.

Dober CV ne zajema samo dokazil o izobrazbi. In pod "dobra priporočila" nisem mislila tetk v ozadju, oziroma na položajih.
Do dobrega CV-ja je potrebno nekaj več truda.
Nikomur ni treba delati zastonj, kdo pa koga sili. Nekateri tu gor razkrivamo svoje osebne izkušnje, ki bi morda pomagale nekomu drugemu. Zakaj, zaboga, le.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

PrihajaNodi ::

Bo treba mal boljšo definicijo dobra priporočila. Podjetje te "najeme" za mesec, dva kot volonterja potem pa odpika. In kaj? Si boš te volunterske izkušnje pisal notri? Jaz jih ne bi, saj bi izpadel kot nesposobnež ki ni sposoben obdržati službe več kot 2 meseca.

Vi imate ideje da naj se dela zastonj da lahko potem dobiš delo za plačilo.

nekikr ::

Če bi bil sistem srednjega veka to pomeni da bi ti danes moral delodajalec zagotoviti prenočišče in hrano.

Če bi bil danes sistem srednjega veka, kar ne bi bilo slabo po eni strani, potem bi morala vsa lenuharska banda, ki danes pri starših modruje do 45. leta kaj bi v življenju počeli, lepo okopavala njivo in bi vsaj lastno hrano pridelali ter nekaj viška, da bi bilo še za streho nad glavo. Zemlje je ogromno pa se je ne obdeluje, gozdovi nam propadajo, na zavodu pa 130.000 ljudi, ki jamrajo nad tem, kako ni dela in da nimajo niti za hrano.

Gladi ::

NonPlusUltra je izjavil:


Da ne bi kdo narobe razumel - nikjer v svojih zapisih nisem zagovarjala dela na črno, kot nekdo namiguje tu zgoraj, nasprotno! Zagovarjam pridobivanje izkušenj, čeprav je to delo neplačano, ne pa delo na črno.

Pripravništvo je pri nas čista anomalija in daleč od prvotnega pomena. No zakaj:
Pripravništvo je mišljeno kot pripravljene mladega osebka za vstop v redno delo neke podjetja( da si podjetje zagotovi čimboljši mlad kader, kar je pa pri nas razvrednoteno ker imajo podjetja za podobno nalogo uvedeno kadrovsko štipendijo). Seveda ni nujno da se na koncu sklene pogodba za zaposlitev, ampak če se pripravnik izkaže in podjetje pač ponudi ustrezne pogoje je to neka normalna posledica.
Kaj se pa zgodi pri nas? Pripravništva so v večji meri izrabljena za zagotavljanje zastonj delovne sile in ko preteče čas pripravništva si pač poiščejo novega, ker jim trg delovne sile zaradi krize to omogoča.

Sicer sem osebno proti zastonjskemu delu, ampak recimo da ni druge opcije, potrebujemo za brezplačna pripravništva tudi visoko mero nekega "moralnega podjetnjištva", ne pa da se pri nas v negativni smeri izkorišča skoraj vsako zadevo.

PrihajaNodi ::

Se strinjam da ne bi bilo slabo. Vseeno bi komentarja tipa voluharji obdržal zase. Država ti pobere 50% od plače dobiš minimalca, kje je pa denar za streho? Pokojninsko in socialno si boš pa od kmetovanja plačal kako? Stroške si boš plačal kako?

Najbolje da se gre v kočevski rog medvede lovit.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Bo treba mal boljšo definicijo dobra priporočila. Podjetje te "najeme" za mesec, dva kot volonterja potem pa odpika. In kaj? Si boš te volunterske izkušnje pisal notri? Jaz jih ne bi, saj bi izpadel kot nesposobnež ki ni sposoben obdržati službe več kot 2 meseca.

Vi imate ideje da naj se dela zastonj da lahko potem dobiš delo za plačilo.

Priporočilo pomeni, da novi delodajalec pokliče starega kako si se kaj obnesel. Da pove svoje mnenje.

Sam sem že dajal telefonske bivših delodajalcev novim (seveda ob njihovem privoljenju). Ali so poklicali, ali ne, nisem spraševal, ampak službo oz. delo sem dobil. Je pa res da je šlo za delo v tujini in tuje delodajalce.

V tujini beseda nekaj velja, sploh ker se branža kar pozna med sabo. Vsaj moja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636593 (29004) Vitez

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269127 (60075) dzinks63
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831895 (26599) Mr.B

Več podobnih tem