» »

Izšel Ubuntu 15.04

1
2
»

KoKi ::

klinker je izjavil:

Pol pa se miljavznt distribucij, ipd gluposti.

Od kdaj je izbira slaba?
# hackable

hojnikb ::

>kot kadar mu zabijes nek linux distro zmesnjavo. Pol pa se miljavznt distribucij, ipd gluposti.

Če ne znaš izbrat primernega distrotat (kak debian untable pač ni primeren za neveščega uporabnika) potem pač ni to problem linuxa, ampak tebe.
#brezpodpisa

Lindir ::

klinker je izjavil:

A gamer je povprecen janez?
A tu sploh vidite dlje od neumnih igric ipd gluposti?
Pol HWja na trgu ni podprtega, out of the box marsikaj ne dela, ipd...da o MS offfice, Adobe in raznih audio/video SWju ne bi. Alternative za linux so porazne.
Ce bi blo kot vi tu pravite, bi jst Linux ze N let uporabljal ne pa hackintoshe buildal.
Ni dzabe tam kjer je, kljub temu da je zastonj. Pa ne mi o nekih navadah na win, ker ko das "Janezu" OSX pod nos ga ne prime srat, kot kadar mu zabijes nek linux distro zmesnjavo. Pol pa se miljavznt distribucij, ipd gluposti.
Kot sem reku, ne bo kruha iz te moke za rajo, dokler se ne porihta da zadeve delajo out of the box brez neskoncnega ukvarjanja z samim sistemom, kot je to na win ali osx.


Kar so zate "gluposti" je za nekatere ravno obratno, tako da govori zase ne pa v imenu vseh. Povprečni uporabniki so večinoma računalniško nerazgledani, ki sploh še slišal niso za Linux. Še če jih vprašaš kakšno grafično uporabljajo, ti ne znajo odgovorit. In ja, je tudi ogromno "povprečnih" gejmerjev med njimi. Ampak sej ni važn, dejstvo je da večina ljudi ne uporablja Linuxa, ker sploh ne vejo da obstaja.
In alternative la Linuxu so za navadne ljudi več kot dobre. Jast osebo ne rabim Photoshopa pa Microsoftovega Office-a. Mi je že GIMP pa LibbreOffice vrh glave.
Internet, filmi, muska, to jast največ uporabljam računalnik. Kot vsi drugi povprečneži :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lindir ()

Lindir ::

KoKi je izjavil:

klinker je izjavil:

Pol pa se miljavznt distribucij, ipd gluposti.

Od kdaj je izbira slaba?


Se strinjam. Osebno si želim še več distribucij. Več izbire.

66speeder66 ::

Pravkar updajtov na 15.04, deluje vse kot mora TeamViewer, Vmware, Qt ... :) vključno s Steamom (mislim, da je nekdo imel težavo)

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

66speeder66 je izjavil:

Pravkar updajtov na 15.04, deluje vse kot mora TeamViewer, Vmware, Qt ... :) vključno s Steamom (mislim, da je nekdo imel težavo)

Jaz ga uporabljam že enih par mesecev, pa je od vsega začetka bp in dela popolnoma vse.

d4vid ::

Še moje mnenje glede OS X/Linux/Windows. Vse tri OSje imam naložene doma nekje. Mac OS X na starem laptopu. Dela sicer počasi, ampak ker je hackintosh, pa še star je prenosnik 10 let. Drugače dela vredu in sem nad nekaterimi funkcijami presenečen, par let star OS X ima kakšno dobro funckijo, ki je windows 10 še nima :). Če bi lahko, bi na namiznik dal Mac OS X (AMD ;(( )

Linux sem imel naložen že na nekaj računalnikih ter trenutno mi lavfa na Raspberry Piju. Sicer odličen sistem, vendar ga na dektopu malo težje prenašam, od Unityja dalje. Osebno sem z linuxom začel leta 2008-09, najprej sem imel naložen Kubuntu 7.10 I guess, ki je imel še star KDE 3.5. Ko so pri Kubuntuju nadgradili na 4.0, sem se prestavil na Ubuntu s Gnomom 2. Kot KDE 3.5, mi je tudi gnome 2 bil všeč in žalosten sem bil, ko so šli na unity. Gnome 3 pa tudi ni bil po mojih pričakovanjih. Ostala okolja so pa preveč oskubljena, žal. Od unityja dalje sem taval med distribucijami. Mint, arch, debian, fedora... Nato sem šel na Windows, ki ga na desktopu trenutno še najlažje prenašam. Za razliko od strežnika, kjer mora biti linux.

Sem pa zelo vesel, da obstaja Live USB. Grem sprobat Kubuntu :). Ubuntu je preveč hroščat.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

SuperVeloce ::

Kaj pa xubuntu? xfce je lahek za strojno opremo tudi s transparent okni and whatnot in dobro se ga da spedenat po svojem okusu (jaz si nastavim spodnji panel nekako mix med OSX in windows taskbarom). Nasploh pa 14.10 in 15.04 res tečeta zelo lepo, brez bugov in problemov z driverji.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

BigWhale ::

klinker je izjavil:

Pol HWja na trgu ni podprtega, out of the box marsikaj ne dela, ipd...


A to imas kaksno statistiko? Al si si teh 50% kr izmislil?

klinker je izjavil:


da o MS offfice, Adobe in raznih audio/video SWju ne bi. Alternative za linux so porazne.


Ce govorimo o povrecnem domacem uporabniku, potem so vse alternative dovolj dobre. Povprecen uporabnik ne potrebuje Adobe-a. To, da ga ima, ker ga lahko dobi, je sicer druga stvar. Tako obdelava in razvijanje fotografij, kot urejanje video in audio posnetkov sta dovolj dobra za domacega uporabnika.

klinker je izjavil:

Pa ne mi o nekih navadah na win, ker ko das "Janezu" OSX pod nos ga ne prime srat, kot kadar mu zabijes nek linux distro zmesnjavo.


A lahko das kaksn link na tvojo raziskavo? Ker me res zanima, kako je z UX na Ubuntu in ce je stvar res tako porazno zanic.

MrStein ::

Tu je link na raziskavo: http://www.netmarketshare.com/operating...

Zdaj pa prosim nehajte že tepsti tega že davno mrtvega konja.

Lahko recimo razčistite tole neskladje:

d4vid je izjavil:

Ubuntu je preveč hroščat.

Aston_11 je izjavil:

66speeder66 je izjavil:

Pravkar updajtov na 15.04...

Jaz ga uporabljam že enih par mesecev, pa je od vsega začetka bp in dela popolnoma vse.


PS: O hroščih so tudi raziskave, tule: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Lindir ::

d4vid je izjavil:

Še moje mnenje glede OS X/Linux/Windows. Vse tri OSje imam naložene doma nekje. Mac OS X na starem laptopu. Dela sicer počasi, ampak ker je hackintosh, pa še star je prenosnik 10 let. Drugače dela vredu in sem nad nekaterimi funkcijami presenečen, par let star OS X ima kakšno dobro funckijo, ki je windows 10 še nima :). Če bi lahko, bi na namiznik dal Mac OS X (AMD ;(( )

Linux sem imel naložen že na nekaj računalnikih ter trenutno mi lavfa na Raspberry Piju. Sicer odličen sistem, vendar ga na dektopu malo težje prenašam, od Unityja dalje. Osebno sem z linuxom začel leta 2008-09, najprej sem imel naložen Kubuntu 7.10 I guess, ki je imel še star KDE 3.5. Ko so pri Kubuntuju nadgradili na 4.0, sem se prestavil na Ubuntu s Gnomom 2. Kot KDE 3.5, mi je tudi gnome 2 bil všeč in žalosten sem bil, ko so šli na unity. Gnome 3 pa tudi ni bil po mojih pričakovanjih. Ostala okolja so pa preveč oskubljena, žal. Od unityja dalje sem taval med distribucijami. Mint, arch, debian, fedora... Nato sem šel na Windows, ki ga na desktopu trenutno še najlažje prenašam. Za razliko od strežnika, kjer mora biti linux.

Sem pa zelo vesel, da obstaja Live USB. Grem sprobat Kubuntu :). Ubuntu je preveč hroščat.


Preizkusi Ubuntu MATE. V bistvu je to Ubuntu pred to Unity ero. Nadaljevanje gnoma 2.

Meizu ::

Mate je res super distro. Fantasticen in UI je meni osebno lepse zgrajen kot celo cinnamon. Ce le ne bi povsod stlacili to ogabno hladno zeleno barvo.

hojnikb ::

SuperVeloce je izjavil:

Kaj pa xubuntu? xfce je lahek za strojno opremo tudi s transparent okni and whatnot in dobro se ga da spedenat po svojem okusu (jaz si nastavim spodnji panel nekako mix med OSX in windows taskbarom). Nasploh pa 14.10 in 15.04 res tečeta zelo lepo, brez bugov in problemov z driverji.

lubuntu je še lažji, ker ma lxde
#brezpodpisa

Meizu ::

popster je izjavil:

hackintosh
sej OS X je non free ubuntu (alpa Pearl os) recimo Pinguy je zdaj izšel pa je precej grafični umesnik kopija OS X-a


S tem sem se tudi sam tolazil pa zal temu ni tako. Sem sprobal vse omenjene distroje ampak nobeden ne pride blizu mac osu.

Funkcionalnost je ze tam tam, ampak integracija ni tako smooth. Ja, ce si skripter in heavy costumizer se vse da nardit, ampak out of the box so pa tile distroji nic posebnega. Pac linux z izgledom mac osx.

Glavni razlog zakaj sem sel kasneje v nabavo macproja je ravno slaba podpora linuxa vecini glasbenega hardwarea, software je vecinoma porazen in niti windows, kaj sele linux ne ponujajo tako enostavnih programov za glasbeno produkcijo, kot je garageband ali pro logic.

V tem segmentu je mac se vedno zal svetlobna leta pred vsem ostalim. Zelo je pomembno namrec, zakaj nucas racunalnik.

Linux mi je kot OS zelo vsec, podpiram in uporabljam ga ze vec kot 10 let in moja splosna izkusnja z linuxom je skrajno pozitivna. Kar se stabilnosti tice je svetlobna leta pred windowsem (ja, programi ravnotako crashajo, najnovejsi patchi celo veliko bolj, je pa sam OS in kernel stabilen ko grajski kamen, se posebej debian).

Edino kar sem si vedno zelel od linuxa je boljsa podpora eksternih zvocnih kartic in kaksen res dober port cubasea/reasona/abletona/itd.

Alternative seveda obstajajo, se strinjam, ampak se niti pod razno ne morejo primerjat z zgoraj omenjenimi programi. In ce potrebujes slednje za profesionalno delo, potem zal na linuxih nimas kaj iskat. Kar je skoda.

Edit: Totalno zmesalo cel post. Internetna povezava pa to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Lindir ::

Meizu je izjavil:

Mate je res super distro. Fantasticen in UI je meni osebno lepse zgrajen kot celo cinnamon. Ce le ne bi povsod stlacili to ogabno hladno zeleno barvo.


Heh, meni pa ravno ta zelena barva ful paše :). Mi deluje pomirjajoče.

pegasus ::

Meizu: si probal ubuntu studio oz. kaj iz te branže? Vem da eni muskonterji vso svojo kramo furajo na linuxu. Tudi moj domači primarni generator zvoka je zunanji iee1394 dac in dela bp.

Meizu ::

pegasus je izjavil:

Meizu: si probal ubuntu studio oz. kaj iz te branže? Vem da eni muskonterji vso svojo kramo furajo na linuxu. Tudi moj domači primarni generator zvoka je zunanji iee1394 dac in dela bp.


Studio in se par ostalih distrojev. Lepo zamisljena zadeva ampak subparen software in podpora.

Edit: Oz. ce se izrazim malce drugace, sprobal sem ogromno vecino distrojev iz distro watcha. Ja, ne sprasuj, ogromno dvdjev in usb palck je slo. :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

Tu je link na raziskavo: http://www.netmarketshare.com/operating...
Zdaj pa prosim nehajte že tepsti tega že davno mrtvega konja.


Za domaco nalogo si lahko na seznamu fallacies poisces kam spada tvoj argument. :)

Market share ne pove prav dosti o UX/UI delih nekega operacijskega sistema. Ce bi se v namizne distribucije vlagalo vsaj priblizno toliko denarja, kot se vlaga v Windows in OS X, potem bi se _mogoce_ lahko pogovarjali o tem, da je market share neko merilo kvalitete. Pa se takrat precej pogojno.

MrStein je izjavil:

PS: O hroščih so tudi raziskave, tule: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/

In kaj bi sedaj rad povedal? A mislis, da ne vemo tega? Pa kaj potem. Z razliko od drugih operacijskih sistemov im vsaj javno obljavljen seznam bugov in za marsikaterega se workaround, ce nihce se ni napisal fix-a.

LightBit ::

MrStein je izjavil:

PS: O hroščih so tudi raziskave, tule: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/

Če Windowsi (velja sicer za vse OS-e) ne bi imeli hroščev, jaz ne bi na vsaka dva mesca dobil približno 1GB posodobitev.
Je pa sicer Ubuntu ena najbolj hroščatih distribucij. Sploh ne vem kako jim rata.

BigWhale ::

LightBit je izjavil:

Je pa sicer Ubuntu ena najbolj hroščatih distribucij. Sploh ne vem kako jim rata.


Od kje ti pa ta podatek?

ZaphodBB ::

Od kje ti pa ta podatek?

Verjetno ga uporablja, pa ne ve kako hroščate so šele ostale distribucije. :D
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

MrStein ::

BigWhale je izjavil:


Za domaco nalogo si lahko na seznamu fallacies poisces kam spada tvoj argument. :)

Spada pod "ne nam z dejstvi, no!". Zelo nezaželeno v marsikateri temi, vem.

LightBit je izjavil:


Če Windowsi

Number 3 : Windows je kriv.

OK, pol pa dajmo N-tič isto debato imet...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

LightBit ::

BigWhale je izjavil:

LightBit je izjavil:

Je pa sicer Ubuntu ena najbolj hroščatih distribucij. Sploh ne vem kako jim rata.


Od kje ti pa ta podatek?

Nimam statistične analize, ampak iz mojih izkušen. Z nobeno drugo distribucijo (npr.: Fedora, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Arch Linux) nisem imel takih problemov (že takoj pri boot-u). Morda gre za slučaj.

ZaphodBB je izjavil:

Verjetno ga uporablja, pa ne ve kako hroščate so šele ostale distribucije. :D

8.10 je bila zadnja verzija, ki sem jo uporabljal.

MrStein je izjavil:

LightBit je izjavil:


Če Windowsi

Number 3 : Windows je kriv.

Iz prvih dveh besed delaš zaključek?

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Za domaco nalogo si lahko na seznamu fallacies poisces kam spada tvoj argument. :)

Spada pod "ne nam z dejstvi, no!". Zelo nezaželeno v marsikateri temi, vem.


Zakaj se brez veze delas neumnega? Trzni delez ni noben indikator kvalitete izdelka. Je indikator razsirjenosti.

LightBit je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Verjetno ga uporablja, pa ne ve kako hroščate so šele ostale distribucije. :D

8.10 je bila zadnja verzija, ki sem jo uporabljal.


Potem je pa rahlo smesno govoriti o stanju danes, al ne? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

LightBit ::

BigWhale je izjavil:

LightBit je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Verjetno ga uporablja, pa ne ve kako hroščate so šele ostale distribucije. :D

8.10 je bila zadnja verzija, ki sem jo uporabljal.


Potem je pa rahlo smesno govoriti o stanju danes, al ne? :)

Morda, ampak vsaka verzija je bila slabša. Sem prepričan, da ni bolje kot je bilo.
Kaj se zgodi ko oz. kako sploh posodobiš iz 14.10 na 15.04?

SuperVeloce ::

Kako si lahko po 5 letih prepričan? Popolnoma drugi kerneli, prehod na systemd, druga generacija driverjev, drug UI, itd...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

LightBit ::

Jedro dvomim, da je bil problem. Driverji so boljši tudi na drugih distribucijah. UI je verjetno slabši (ker ga uporablja samo Ubuntu). systemd pa bi morda lahko pomagal pri problemih, ki sem jih imel. Možno je, da je bil upstart glavni problem.

Saj bi probal pa mi tako in tako ne diši preveč.

Lindir ::

LightBit je izjavil:

BigWhale je izjavil:

LightBit je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Verjetno ga uporablja, pa ne ve kako hroščate so šele ostale distribucije. :D

8.10 je bila zadnja verzija, ki sem jo uporabljal.


Potem je pa rahlo smesno govoriti o stanju danes, al ne? :)

Morda, ampak vsaka verzija je bila slabša. Sem prepričan, da ni bolje kot je bilo.
Kaj se zgodi ko oz. kako sploh posodobiš iz 14.10 na 15.04?


Zanimivo, meni je bila pa vsaka novejša verzija boljša. Začel sem pri Ubuntu 6.04 ali nekaj takega ki je bila tako tako. Potem novejše verzije so bile pa vedno boljše. Tolko boljše da sem enostavno brcnil Winse tja nekam v kot in ostal na Linuxu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lindir ()

MrStein ::

LightBit je izjavil:


MrStein je izjavil:

LightBit je izjavil:


Če Windowsi

Number 3 : Windows je kriv.

Iz prvih dveh besed delaš zaključek?

Brez skrbi, sem prebral vse. Kar ne spremeni dejstva, da je jamranje o Windows popolnoma off topic.

BigWhale je izjavil:

MrStein je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Za domaco nalogo si lahko na seznamu fallacies poisces kam spada tvoj argument. :)

Spada pod "ne nam z dejstvi, no!". Zelo nezaželeno v marsikateri temi, vem.


Zakaj se brez veze delas neumnega?

Hmm, malo prej si fallacy-je omenjal?

Trzni delez ni noben indikator kvalitete izdelka. Je indikator razsirjenosti.

Vprašanje je bilo, citiram:

klinker je izjavil:


Ni dzabe tam kjer je, kljub temu da je zastonj. Pa ne mi o nekih navadah na win, ker ko das "Janezu" OSX pod nos ga ne prime srat, kot kadar mu zabijes nek linux distro zmesnjavo.


Ti si vprašal po raziskavi, jaz pa sem eno podal.
Če imaš ti bolj relevantno, sem "all ears".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

LightBit ::

MrStein je izjavil:

LightBit je izjavil:


MrStein je izjavil:

LightBit je izjavil:


Če Windowsi

Number 3 : Windows je kriv.

Iz prvih dveh besed delaš zaključek?

Brez skrbi, sem prebral vse. Kar ne spremeni dejstva, da je jamranje o Windows popolnoma off topic.

Ne jamram, samo pravim, da imajo ostali operacijski sistemi tudi hrošče, čeprav nimajo javnega seznama.

MrStein ::

Ja, pa iz bitov so sestavljeni. Nihče ni tega postavil pod vprašaj.
The-fallacy-guy bo povedal kateri fallacy je to bil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LightBit ::

MrStein je izjavil:

Ja, pa iz bitov so sestavljeni. Nihče ni tega postavil pod vprašaj.

Zakaj potem link do Ubuntu hroščev?

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

Vprašanje je bilo, citiram:

klinker je izjavil:


Ni dzabe tam kjer je, kljub temu da je zastonj. Pa ne mi o nekih navadah na win, ker ko das "Janezu" OSX pod nos ga ne prime srat, kot kadar mu zabijes nek linux distro zmesnjavo.


Ti si vprašal po raziskavi, jaz pa sem eno podal.
Če imaš ti bolj relevantno, sem "all ears".


Tvoja raziskava je za to vprasanje irrelevant. Zato pravim, da si poisci pod kater fallacy spada tvoj, sicer napacen, argument. V prid zgornji trditvi.

Clovek trdi, da se janez v OSX bolje znajde kot v neki linux distribuciji, ti mi pa zdaj govoris, da je OS X bolj razsirjen kot Linux. Ja, je, in kaj zdaj? Se vedno ne vidim kako od trznega deleza prides na to, da se Janez v OS X bolje znajde.

Meizu ::

No, kot nekdo, ki je sprobal vse tri platforme (win, lin in osx), lahko z gotovostjo trdim, da se bo janez znasel bolje na osx kot pa na linuxih. Ze sam software je tako zgrajen, da je basically idiot-proof.

Ne da zagovarjam doloceno platformo, vse imajo svoje pluse (in minuse), ampak dajmo priznat, da je linux veliko bolj "geekovsko" (geek kot racunalniski poznavalec) orientiran kot pa osx.

Edit: Po drugi strani sem pa materi, ki bolj racunalnisko nevesca ne bi mogla bit, namestil na prejsnji star racunalnik linux mint cinammon in ga je uporabljala brez problemov in vecjih sistemskih vprasanj (pustimo stat vprasanja, kako se iz diska prenese datoteko na usb kljucek, hehe). Se posebej, ko sem prednastavil, da vsi libre offici in podobni text editorji ob shranjevanju avtomatsko izvozijo datoteko v microsoft office berljivo koncnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

pegasus ::

Meizu je izjavil:

Ze sam software je tako zgrajen, da je basically idiot-proof.
Evo, razglašam se za idiota. Na os x me rešuje edino to, da še ima terminal, sicer buljim vanj ko tele v nova vrata. Pojma nimam, kaj hoče od mene in kako bi tam nekaj naredil. Podoben občutek, kot ga dobim na veliki večini "modernih" web strani. Dvomim, če bom dočakal dan, ko bodo vsi ti silni grafični oblikovalci dojeli, da obstaja manjšina ljudi, ki niso vizualci ...

Meizu ::

pegasus je izjavil:

Meizu je izjavil:

Ze sam software je tako zgrajen, da je basically idiot-proof.
Evo, razglašam se za idiota. Na os x me rešuje edino to, da še ima terminal, sicer buljim vanj ko tele v nova vrata. Pojma nimam, kaj hoče od mene in kako bi tam nekaj naredil. Podoben občutek, kot ga dobim na veliki večini "modernih" web strani. Dvomim, če bom dočakal dan, ko bodo vsi ti silni grafični oblikovalci dojeli, da obstaja manjšina ljudi, ki niso vizualci ...


Razumem, pac, vsakemu svoje. Sam se stejem med tiste "vizualce" ampak funkcionalnost je se vedno moja prioriteta.

Sicer odvisno od dela, torej za kaj zelis sploh uporabljat masino, ampak za svoje delo mi mac vec kot ustreza in to veliko bolj kot windows masina.

Za tistega, ki se s produkcijo ne ukvarja, je pa cisto razumljivo, da steje mac-a kot zgresen nakup.
Konec koncev, bos za denar maca dobil hardwersko znatno boljsi setup. Ampak to je ze debata za drugo temo, o tem pac lahko nabijamo dneve in dneve.

Truga ::

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...

Jaz imam tale problem. K sreci zadeve v KDEju dela vse nomralno (vkljucno z GTK/firefoxom), tako da nimam resnih tezav. Bi pa raje fural enlightenment. No, cez kak mesc ali 2 bo ze zrihtano, vse ostalo pa dela ko majka.

pegasus je izjavil:

Meizu je izjavil:

Ze sam software je tako zgrajen, da je basically idiot-proof.
Evo, razglašam se za idiota. Na os x me rešuje edino to, da še ima terminal, sicer buljim vanj ko tele v nova vrata. Pojma nimam, kaj hoče od mene in kako bi tam nekaj naredil. Podoben občutek, kot ga dobim na veliki večini "modernih" web strani. Dvomim, če bom dočakal dan, ko bodo vsi ti silni grafični oblikovalci dojeli, da obstaja manjšina ljudi, ki niso vizualci ...


Same.

e: If you make something idiot proof, someone will just make a better idiot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

andromedar ::

Vprašanje glede KDE; Plasma 5.3.1, Kubuntu 15.04

Mogoče sem jaz slep, ampak nikakor ne najdem opcije kako dodati launcher za neko aplikacijo na namizje. Aplikacije ni v menijih, ker nima gui-ja - tako, da ne morem naredit desni klik in "add to whatever"

Je mogoče, da KDEju manjka taka osnovna funkcionalnost? Vsipava se itak ves čas nekaj, ko šariš po menijih, ampak ima druge prednosti - predvsem hitrost.


Sem nov na KDE, do zdaj sem bil dolga leta na gnome.
Eh?

phantom ::

Nastavi, da ti namizje prikazuje vsebino mape Namizje, potem pa klikni z desno in Ustvari novo > Povezava do programa.
~
~
:wq

andromedar ::

phantom je izjavil:

Nastavi, da ti namizje prikazuje vsebino mape Namizje, potem pa klikni z desno in Ustvari novo > Povezava do programa.


Hvala! Dela!
Eh?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim predlog-kateri linux? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5916242 (14256) krneki0001
»

Izšel Ubuntu 15.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8935098 (24495) andromedar
»

Izšel Linux 4.0

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
2215617 (11615) hojnikb
»

Ubuntu 14.10: na zahodu bolj malo novega (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6929053 (23997) DuleKrtola

Več podobnih tem