» »

Need for speed

Need for speed

MasterTade ::

Kako leto nazaj je bilo nazadnje kar sem igral eno izmed NFS špilow in sicer je bil to Carbon..Most wanted (2005) mi je bil zelo všeč, zdaj pa zanimanje za te igre spet raste. Ker je od Carbona nastalo precej novih nfs delov ne vem, katerega bi sprobal. Nekaj sem gledal Hot pursuit 2010 mislim da ampak če ima kdo kakšen nasvet, izkušnje z bolj novimi deli naj kar napiše.
Lp.
Aja pa če kdo pozna špil podoben nfs-ju bo tudi vredu.

Blinder ::

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Karton4 ::

NFS ProStreet je tudi vredu, sicer ni open world ampak je zanimivo :D
Ostalo pa mi ni bilo nikoli všeč(novejsi nfs-ji).

kixs ::

Test Drive Unlimited 1. To je meni dBest. Pa obvezno volan.

https://www.youtube.com/results?search_...

shadeX ::

Pro Street je bil največji zmazek vseh NFS-jev kar jih je kdaj obstajalo. Da ne omenjam pist in lesenega handlinga..

Če že hočeš poskusiti novejše NFS-je, poskusi Need for speed The run. Meni je bil ta nekako še najbolj všeč od tanovih ker imaš samo eno dolgo progo po kateri furaš skoz.

hojnikb ::

need for speed je bil downhill od porsche unleashed naprej...
#brezpodpisa

shadeX ::

Čak mal. Kaj pa underground enka? :)

hojnikb ::

za otroke super :)
#brezpodpisa

amacar ::

Tanovejši most wanted greš igrat, underground 2 je pa itak klasika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

radmannsdorf ::

od novejših mi je najboljša NFS - The Run (dirka čez zda)

BorutK-73 ::

kixs je izjavil:

Test Drive Unlimited 1. To je meni dBest. Pa obvezno volan.

https://www.youtube.com/results?search_...

Meni je pa 2ka veliko boljša, sploh Ibiza.

MasterTade ::

radmannsdorf je izjavil:

od novejših mi je najboljša NFS - The Run (dirka čez zda)



Aha na tega sem čist pozabu. Zdi se mi kr zanimiva tk da hvala, jo bom mal pogledu :D

kixs ::

BorutK-73 je izjavil:

kixs je izjavil:

Test Drive Unlimited 1. To je meni dBest. Pa obvezno volan.

https://www.youtube.com/results?search_...

Meni je pa 2ka veliko boljša, sploh Ibiza.


Boljsa v cem? V voznji sigurno ne in mene zanima samo voznja.

bambam20 ::

MasterTade je izjavil:

Kako leto nazaj je bilo nazadnje kar sem igral eno izmed NFS špilow in sicer je bil to Carbon..Most wanted (2005) mi je bil zelo všeč, zdaj pa zanimanje za te igre spet raste. Ker je od Carbona nastalo precej novih nfs delov ne vem, katerega bi sprobal. Nekaj sem gledal Hot pursuit 2010 mislim da ampak če ima kdo kakšen nasvet, izkušnje z bolj novimi deli naj kar napiše.
Lp.
Aja pa če kdo pozna špil podoben nfs-ju bo tudi vredu.



Raje preigraj še enkrat Underground 2 ali pa MW2005 ..

radmannsdorf ::

Drugače pa, če bi rad res zakon dirkanje, v smislu simulacije, je meni najljubša Racedriver: GRID (prvi del).

detroit ::

mislim da je hojnik najbolje opisal: za otroke:D
sicer underground 1 je bil res oh in sploh samo pač arkadna drkalica, the run kot je nekdo omenil je pa kar simpatičn za volanat...predvsem zaradi scenery. Jaz osebno iz testdrive unlimited 1 in maseratija z zvokom kot se šika ne grem dol:)
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Machete ::

Zakaj pa ne pogledaš še Project Cars. Nova zadeva. Baje kar ok. Malo med otroško arkado in simulacijo. Pomoje pravi kombo za bolj občasne igralce.

opeter ::

? GRID ni simulacija (in hvala bogu niti nikoli ni bila, ker je drugače ne bi špilal). Sicer pa si imel dosti boljši občutek vožnje pri starejši seriji TOCA/DTM (1-3).

Sicer pa se strinjam s hojnikomb, zadnji dobri NFS je bil Porsche Unleashed.

Vse ostalo pa je le še šminka, sploh serije z ilegalnimi vožnjami z neonskimi lučmi, nalepkami itn. (aka Underground serija, pa pozneje Pro Street itn.). Pimp my ass variante ... bedno. Verjetno so v njej najbolj uživali tisti, katerim je najboljši film na planetu drugi in tretji del Hitri in drzni z Tokio Driftom ... Pa še veliko konkurence je bilo pri igrah na tem področju, recimo Juiced serija. Na srečo je vse to že preteklost.

Sicer je NFS Shift serija poskušala odjadrati v bolj resne vode, samo nekak ni bila sprejeta poleg resnih simulacij tipa RACE serija, Raceroom, aktualna Assetto Corsa ipd.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bambam20 ::

opeter je izjavil:



Sicer pa se strinjam s hojnikomb, zadnji dobri NFS je bil Porsche Unleashed.




Zadnji res dober NFS je bil Mw 2005.

kixs ::

Meni je se vedno najboljsi prvi, The Need For Speed. Sem ga takrat najvec igra, pa tudi v zadnjih letih sem ga se najveckrat igral od vseh. Sicer ga je dobro nacel zob casa, ampak je se vedno dober... bi pa rad videl remake.

opeter ::

kixs je izjavil:

Meni je se vedno najboljsi prvi, The Need For Speed. Sem ga takrat najvec igra, pa tudi v zadnjih letih sem ga se najveckrat igral od vseh. Sicer ga je dobro nacel zob casa, ampak je se vedno dober... bi pa rad videl remake.


Se strinjam, občutek pri zaviranju je bil fenomenalen. Meni je v spominu najbolj ostal vijoličasti avto Warrior, ki je lahko šel s 500 km-i na uro, če si imel ravno cesto (moderji so za to poskrbeli, hehe).



Sicer se je igra v tistem času pojavila kot serija revije "Road & Track". The Need For Speed je bil samo podnaslov :)
EA pa je začela v tistem času rasti ... glej, kje so zdaj.

bambam20 je izjavil:

Zadnji res dober NFS je bil Mw 2005.


Odvisno za koga. Dirkanje je bilo resda solidno, žal pa je bilo preveč elementov pimpanja avta ... pa tudi grafična podoba s rjavkasto-rumenim filtrom je bil za kozlat. No, pol so se moderji (teksture, ENB) zraven spravili in barve so spet zasijale. Igra je postala malo bolj prebavljiva.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

opeter ::

Primed grafične modifikacije:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kixs ::

opeter je izjavil:


Sicer se je igra v tistem času pojavila kot serija revije "Road & Track". The Need For Speed je bil samo podnaslov :)


Zdej pa ti meni povej kaj je naslov?





Naslov je vedno bil "The Need For Speed". Nekateri dodajo se ta Road&Track spredaj, vendar Road&Track brez nadaljevanja ne pove nic.

Road&Track revija je sodelovala pri razvoju, zato je njeno ime poleg. In ni bila to serija, pac pa je le prvi del, vsaj kar se igre tice.

opeter ::

OK, naj ti bo. Sicer pa je revija Road & Track sodelovala tudi pri igri Grand Prix Unlimited.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kixs ::

Sej ni panike... ampak sem ga toliko prespilal tam 95/96, da bi se tezko zmotil. Najprej na 486DX2-80, pa je vse stekalo... kasneje na P-133. Dvojke nisem veliko igra, mi je bila pa trojka spet cool. Zadnja pa itak Porsche. Zato mi je tudi TDU:1 zakon, podoben kot TNFS:1 in dobre kontrole + grafika.

ivanuscha ::

Ma res žalost kam so pripeljali serijo. Za tisti čas je bil NFS izjemna igra, spomnim se da smo se s prijatli pogovarjal kakašen bo NFS 10, pa je tukaj že 20 nadaljevanj in vse skupaj veliko razočaranje. Če pa bi gradili na enki ali petki, pa bi imeli danes lahko spet fantastičen špil z pravim NFS vzdušjem. Recimo z video predstavitvijo avtov in tehničnimi podatki, med drugim...
Se pa strinjam da je TDU dost bolj nfs-jevski in odličnen špil.

shadeX ::

Mja. 100 ljudi 100 čudi.

Ne morejo ugajat vsem.

Takrat je bil NFS (govorimo o prvih delih) najbolj znan špil s hitrimi in dragimi avtomobili ki konkurence sploh ni imel, zato ga je vsak mulc igral in bil navdušen nad njim.

Fast forward 10 let naprej, kjer dobiš že malo morje takih iger. Okusi se nato premešajo, kjer je enemu iz drugega špila nekaj všeč, drugemu iz tretjega špila spet neki všeč in tako naprej. Nato ostane samo še spomin kako hudi so bli prvi NFS-ji, ker si praktično igral samo tisto.

Če bi razbili danes vso drugo konkurenco in bi na svetu ostal najslabši NFS vseh časov (to je zame NFS Shift - drugemu mogoče kak drugi), potem bi čez 10.let govoril kako HUD je bil ta NFS.

To je tko kadar imaš vsega preveč da neveš kaj bi.


Mogoče še en primer: Zakaj se za GTA ne govori kako dobri so bili prvi deli in je današnji GTA poden? Prvič zato ker jih je malo, drugič pa zato ker ni veliko podobnih konkurenčnih špilov. Vse drugo kar je , izpade popolnoma bedno v primerjavi z GTA.



EDIT: Pa še na en podoben primer sem se spomnil.

Če primerjamo Konamijev Pro Evolution Soccer ali pa Fifo. Dokler je bila samo Fifa, je bil TOP fuzbal špil vsem. Ko je konami predstavil PES, so se pa na hitro ustvarile skupine PES VS FIFA. Ja, nekateri pubeci so zamenjali stran. :D Nekako tako kot Android VS iOS..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Buggy ::

hojnikb je izjavil:

need for speed je bil downhill od porsche unleashed naprej...


mi malo starejsi smo takrat ko je spil prisel ven, skoraj orgazmirali ob tem spilu in pilili optimalne ovinke. V LAN-u pa je bil ta spil nekaj tako dobrega, da smo cel vecer drkal in se neumorno rezal. Tudi handling med razlicnimi avtomili je bil za pohvalit sploh pa upostevanje fizike (za tiste case).

Od NFS serije sem po temu biseru dobival samo se sive lase ko sem sprobaval ostale. Shift je na volanu bil kar vozljiv svoj cas (obvezno pa si moral isklopiti vse assiste). Na tekmovanju pri Mimovrste v Dirt3 pa sem za nagrado dobil NFS World, ki pa me tudi ni pritegnil.

loveJDM ::

the run nisem probal,sta pa shift 1 pa 2 pomoje ena boljsih,sploh avti so super.oba na partisu pa mislim da oba 5gb

Sami ::

Jaz od porsche uleashed naprej NFS serij nisem več igral....porsche unleashed je bila res bomba, zdej pa so neke same otroške...ko sem videl underground sem se zgrozil, neki spojlerji, neonke....ni to zame...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

radmannsdorf ::

Sami, probaj The Run. Meni je ta ok, tiste underground mi pa tudi niso.
Sem pa čez ZDA odpelajl z Bmw M3, čeprav so na voljo "boljši avti" :) za filing :)

Dr_M ::

Ravno en mesec nazaj spet preigral NFS Underground 2. Fantasticen spil. Od NFS serije mi je po igralnosti boljsi samo NFS:SE.
Vse ostalo je pa ena srednja zalost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sami ::

radmannsdorf je izjavil:

Sami, probaj The Run. Meni je ta ok, tiste underground mi pa tudi niso.
Sem pa čez ZDA odpelajl z Bmw M3, čeprav so na voljo "boljši avti" :) za filing :)


Po screenih zgleda kar konkretno, bom probal...hvala.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

N0t0ri0us ::

osebno mi je bil top NFS shift 2.

pri undergroundu je bilo zakon ko si ga lahko tunal kolikor si ga hotel, drugače so mi pa bili malo bedni ostali špili. kar nekaj je bilo takih, ko si videl, da ne bo zneslo čez ovinek si samo stisnil nitro in je avto popolnoma prijelo in je šlo okrog bp. Drugače pa nfs 2 :P prvi ki sem ga igral dolgoo nazaj :)

OK mi je bil tudi MW

Seljak ::

To sem igral na PS1

MasterTade ::

bambam20 je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Kako leto nazaj je bilo nazadnje kar sem igral eno izmed NFS špilow in sicer je bil to Carbon..Most wanted (2005) mi je bil zelo všeč, zdaj pa zanimanje za te igre spet raste. Ker je od Carbona nastalo precej novih nfs delov ne vem, katerega bi sprobal. Nekaj sem gledal Hot pursuit 2010 mislim da ampak če ima kdo kakšen nasvet, izkušnje z bolj novimi deli naj kar napiše.
Lp.
Aja pa če kdo pozna špil podoben nfs-ju bo tudi vredu.



Raje preigraj še enkrat Underground 2 ali pa MW2005 ..


underground bom res verjetno še kdaj ampak mw 2005 sm pa ene 3x že :D

MasterTade ::

A je kdo mogoče pozna tole: je kar nov špil, sicer verjetno prezahteven za moj rač. ampak vseeno :D

radmannsdorf ::

o boh, kera beda. kaj pa naj bi bil point tega? "lahko zapeljem čez vse"? :)

bambam20 ::

Sami je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Sami, probaj The Run. Meni je ta ok, tiste underground mi pa tudi niso.
Sem pa čez ZDA odpelajl z Bmw M3, čeprav so na voljo "boljši avti" :) za filing :)


Po screenih zgleda kar konkretno, bom probal...hvala.


The run si bom zapomnil po tem, da je vrhunsko kratek. Končal sem ga v 2 urah in pol.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Need for Speed Payback (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
699207 (5804) oo7
»

Need for Speed (2015) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27841180 (27678) bambam20
»

Need For Speed The Run

Oddelek: Igre
447708 (5068) Sssaga
»

Need for Speed: Shift, Nitro & World Online (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9312932 (9157) thebaloh
»

Need For Speed Undercover (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
16218599 (9512) mace

Več podobnih tem