» »

Dell Venue Pro

Dell Venue Pro

beni ::

Pozdravljeni,
zanima me razlika med procesorjem Atom 3770 in i3 ter i3 in i5 v Dell Venue Pro.
Naj bi bila menjava za prenosnik na terenu, konfiguracija se izbere po želji, predvsem me zanima razmerje sposobnost / avtonomija. Uporaba Office, pregled načrtov v cadu, oddaljeni dostopi na strežnik

lp b.

Lonsarg ::

Jah, razlika med Atom in core ix kar je... Zdaj v osnovnih aplikacijah kot je Office in oddaljeni dostop recimo da komaj opaziš, medtem ko v CAD programu pa zna biti precej opazna... Jaz bi po filingu rekel, da mi 3-5krat dlje compila program v Visual studio na Atom 37xx kot na i5 44xx, ker to počnem samo občasno me ne moti, ker sem zadevo dobil ceneje in še avtonomija je super.

Med i3 in i5 v samem odpiranju zadev(tudi CAD) ne bo razlik. Za izkoristit več jeder je treba že kako specifiko počet.

Saj bi prilepil kak benchmark, ampak benchmarki so zelo specializirani, zna biti moja groba ocena bolj primerna za ocenitev razlik v praksi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

beni ::

Torej to pomeni, da mi bo dovolj i3.

Kako pa je z avtonomijo Atom/i3 in i3/i5 ?

lp b.
Pojma nimam ...

fosil ::

Avtonomija je obratno sorazmerna z zmogljivostjo. Če gre za isti model prenosnika in je razlika samo procesor.
Močnejši procesorji porabijo več elektrike.
Je pa res da v prenosnike z močnejšimi procesorji običajno dajo tudi močnejše baterije.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik za oblikovanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528810 (5241) m0LN4r
»

Izziv za poznavalce budget prenosnikov 250€-300€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15632391 (26464) sameone
»

Prenosnik do 650€

Oddelek: Kaj kupiti
8851 (762) Brias
»

Novi MacBook Pro izšli (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9923366 (20423) zee
»

Clarkdale in Arrandale na testnih mizah

Oddelek: Novice / Procesorji
304422 (3109) BigWhale

Več podobnih tem