» »

Računalnik se ni več pognal

Računalnik se ni več pognal

safast ::

Pozdravljeni.

Še včeraj zvečer je računalnik deloval normalno. Danes zjutraj sem ga vklopil in bil je pognan le 2 sekundi.

Vsi ventilatorji (tudi na procesorju) so se obračali in vgasnili po teh dveh sekundah. Zatem se je računalnik čez kakšni dve sekundi ponovno pognal za dve sekundi in ponovno vgasnil - in tako v krog, dokler nisem izklopil napajalnik.

Za tem sem šel izklopit vse kable zadaj (razen napajalnika) in skoraj vse komponente (grafična, disk ...). Ko sem po tem računalnik ponovno vklopil, se je tokrat pognal le za delček 1 sekunde, torej občutno manj kot prej.

Ima kdo kakšno idejo, glede na opisani scenarij (najprej deloval 2 sekundi in se ponovno prižigal, nato komaj delček sekunde), kako rešiti takšno zadevo?

Upam da ni plata ali procesor.

cvick ::

Sumim napajalnik sm imel enak problem. Čim je bil pod obremenitvijo je vgasnu, če sm ga pa izklopu iz komponent je pa delu normalno.
Probaj kje dobit nadomestni napajalnik, da potestiraš.

Han ::

Napiši za katere komponente gre (znamka, model) in njihovo starost...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

safast ::

Sem preizkusil drug napajalnik, zamenjal in sedaj vse v redu deluje. Napajalnik je bil 420 W, zdržal je cca. 6-7 let. Kaj je krivo za to, ne vem. Morda preobremenitev!

Hvala lepa za mnenje!

Lep pozdrav!

boogie_xlr ::

6-7let je že ogromno za poceni napajalnik.

hojnikb ::

Bodi vesel, da ti že prej ni šel in nesel celega sistema za sabo...
#brezpodpisa

safast ::

Vesel sem :)

solatko ::

Redko se srečam s pokvarjenim napajalnikom, ki bi karkoli odnesel s seboj. S to famo bi lahko nehali že zdavnaj. Še na računalniku, kateri je imel bližnje srečanje s strelo, je odšel samo on in del ohišja, ostalo dela še danes, po zamenjavi napajalnika.

Se pa zgodi da gresta enako stara napajalnik in matična, ker sta pač dala svoje skozi in ne zaradi napajalnika.

Druga stvar pa je pri prenosnikih. V zadnje pol leta sem imel dva primera kratkih stikov v univerzalnih napajalnikih za prenosnike in v obeh primerih so šli po dve varovalki (stanovanjska in glavna), ter matična plošča.

Napajalnika kupljena v SLO trgovinah, cena okoli 30EUR.

Zato opozarjam vse, ki jim pregori napajalnik za prenosnik, kupite originalnega, magar na Bolhi ali eBay-u.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

hojnikb ::

original z ebaya... Si pa šaljivc :)
#brezpodpisa

solatko ::

hojnikb - Šaljivec si ti, saj se normalno prodajajo rabljeni, ko se prodaja prenosnik po delih. Večini ne manjka prav nič, saj tudi po nekaj letih uporabe napajalniki praviloma zdržijo dlje, kot prenosnik, če ravno ne lomiš napajalnih kabolov.
Tudi dragi niso - od 5 - 20€ za posamezni model. Najcenejši so HP-jevi, ker jih je največ, najdražji pa kakšni PackardBell-ovi in kakšni ultra high.

V glavnem to robo kupujem iz servisa prenosnikov v Franciji, kjer imajo solidne cene in freeshiping. Komplet pantov pride med 10-15€, napajalniki kot sem napisal, hladilna telesa z ventilatorjem od 10€, razni notranji priklopi od 5€, ohišja okoli 20-30€ komplet, edino pri ekranih so malo dražji.

Imajo pa praktično vse za najbolj znane znamke. Tudi novo robo (panti so vsi novi).
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se po zagonu ugasne (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559995 (7084) BivšiUser2
»

Popravilo matične plošče

Oddelek: Pomoč in nasveti
314762 (3700) solatko
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535676 (4612) svetetko
»

Računalnik crknu. (Psu, Motherboard,?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
232829 (2357) Seljak
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398859 (8306) Pšenični

Več podobnih tem