» »

Pohitritev računalnika

Pohitritev računalnika

kitajc ::

Bral sem tole temo. Tudi moj prenosnik deluje precej počasi. Zadnjih nekaj tednov je bilo obupnih (počasen, miška se ni odzivala itd.), sedaj pa spet dela malo bolje, a to še ni to. Zloudal sem tudi piratske verzije Win 8.1, ki bi jih morda lahko naložil, če bi s tem kaj pridobil.





Ne vem, kaj naj še prilepil. Kakršnikoli nasveti pa mi bodo le koristili!

pviran3 ::

Tvoj prenosnik se MOČNO pregreva. Preveri delovanje ventilatorja, posesaj prah, ali nalahko popihaj noter v reže.
Procesor se ustavlja, da se hladi.

Da pa šteka, miška zmrzne, potem se odmrzne in se pol malce premakne pa so navadno krivi bad sektorji na disku.
Uporabni progam HD tune in skeniraj površino diska.

Seveda pa probi kot prvo optimizirat hlajenje, ker ta prenosnik se kuha :)

Mesar ::

Disk crkuje zato se ti vsakič ko realocata sektor obesi... in verjetno bo vedno slabše.

Temp do 85 stopinj se niso taka sila.. spihaj map pa bo
Your turn to burn!

kitajc ::

pviran3 je izjavil:

Tvoj prenosnik se MOČNO pregreva. Preveri delovanje ventilatorja, posesaj prah, ali nalahko popihaj noter v reže.
Procesor se ustavlja, da se hladi.


Verjetno je najbolje, da odvijem spodnji pokrov in posesam notranjost? Tole pihanje najbrž ne bo dovolj.

Kakšne pa morajo biti temperature, da je vse optimalno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitajc ()

kitajc ::

Ali lahko tudi v temu prigramu (Aida 64) vidim podatke o ventilatorju, da bom vedel ali se dovolj hitro vrti itd? Malo sem gledal, pa ne najdem?

jat2406 ::

Izpihavanje na prenosniku le redko pomaga, ker se prah in ostala umazanija samo vrne do ventilatorja, ki pa ga potem spet porine nazaj na rebra hladilnika. Če pa se je na rebrih že ustvarila cela odejica pomaga le še razdiranje prenosnika, koliko je odvisno od tipa, demontaža ventilatorja, da lahko prideš prav do reber hladilnika in očistiš.
Disk pa kot že napisano, jemlje svoj žalostni konec.

MIHAc27 ::

Izpihavanje še kako pomaga na prenosniku, ampak mora biti pravilno narejeno. Če samo pihneš notri nisi nič naredil.

Najbolj efektivno je odstranit tipkovnico ali spodnji pokrov (če je čez cel prenosnik) ter takrat pihniti z kompresorjem.

Z diskom res ne kaže najbolje. Pri prenosnikih so presenetljivo efektivne hladilne plošče z ventilatorjem. Velik problem je pogosto tudi, da je med prenosnikom in mizo zelo malo prostora, za sesanje hladnega zraka.

solatko ::

kitajc - Nobenega sesanja - izpihovanje in blokiranje ventilatorja pred tem, da ti ga ne zavrti, saj lahko uničiš ventilator ali povzročiš nabiranje statične elektrike in posledično uničenje matične plošče.
Delo krepa človeka

kitajc ::

Ravnal sem se po temle videu - klik (moj laptop je povsem enak). Odstranil sem pokrov in narahlo pihnil v ventilator (obrisal sem prah tudi vsepovsod okoli). Ko sem to počel, še nisem prebral vseh zadnjih postov. Temperature so malo padle, prav tako pa hitrost vrtenja ventilatorja (najbrž je to ok?).



Disk sem skeniral, rezultat pa je tole. Kaj to pomeni?



Kaj še lahko naredim, razen da kupim nov disk?

solatko ::

Še vedno imaš dekco med režami prenosnika in ventilatorjem. Samo pihanje ni zadosti, moraš tist "filc" odstranit. Če imaš dovolj široke reže, lahko tisto dekco razpraskaš s šivanko ali zobotrebcom ter še enkrat spihaš, pri tem pa zadrži ventilator, da se ti ne zavrti v visoke obrate.
Delo krepa človeka

Han ::

Disk preglej (in pobriši - full erase) s Seatools za DOS...

kitajc ::

Sem odstranil ventilator in počistil. Prahu niti ni bilo veliko. Sedaj ventilator konstantno deluje na 2700-2900 obratov. Prej okoli 4000.

Bom probal še tole s Seatools...

Mesar ::

Glede na to, da je Seagate in pridno nabija slabe sektorje... good luck.
Your turn to burn!

solatko ::

Čas je za nov disk!
Delo krepa človeka

Han ::

Ni nujno. Včasih takšen disk deluje še leta povsem normalno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP ProBook 4710s problem!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
243285 (2254) matobeli
»

Prenosnik - trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
161987 (1487) AC_DC
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454375 (3643) solatko
»

Računalnikov ekran prikazuje čudno temo!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
243174 (2797) The Team
»

HP uredil težave s pregrevanjem tiskalnikov, izvorni problem ostaja

Oddelek: Novice / Varnost
287518 (5938) techfreak :)

Več podobnih tem