» »

Ramm nadgrajen-sistem pa ga ne zaznava

Ramm nadgrajen-sistem pa ga ne zaznava

Tim10 ::

Pozdravljeni!

Bi mi kdo znal pomagati, na prenosniku sem zamenjal ram, bil je 2x2, sedaj sem pa dal namesto enega 2giga večjega -4 giga, torej je 6 skupaj. V sistemskih lastnostih sicer piše da je sedaj 6, ampak piše zraven, uporabljenega 2,93, tako mi je pisalo že pred nadgradnjo. Proscesor je i5 2.53, windowsi pa so 7ka, 32 bitni.

Hvala lepa.

Lonsarg ::

To si zdaj za mišjega nadgradil zadevo, pa še enakih palčk nimaš, da bi dual channel deloval, tut če se ne bi lotil...

Za več kot 2.93GB pa boš rabil 64bit operacijski sistem.

Tim10 ::

Ja, kaj naj še eno 4ko kupim da bo 2x 4?

Lonsarg ::

No zaenkrat nobena igra ne bo več rabila, bi blo pa lažje si future proofat zadevo, če že greš poštnino plačevat, oziroma v trgovino. Men se za 4-6GB ne bi dal ubadat:) Sploh bo to zate vrh glave, ker si do zdaj imel 3GB:)

Mal se boš moral z inštalacijo windowsov poigrat, če si ti ne da na novo nalagat se da celo narediti upgrade iz 32bit na 64bit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BorutK-73 ::

32bitni windowsi podpirajo samo 4GB rama. Potrebuješ 64bitne windowse.

klinker ::

Lonsarg je izjavil:

To si zdaj za mišjega nadgradil zadevo, pa še enakih palčk nimaš, da bi dual channel deloval, tut če se ne bi lotil...

Za več kot 2.93GB pa boš rabil 64bit operacijski sistem.


Ker se ta dual chanell res ful pozna :)

Sicer pa ja, 64bit winsi so obvezni.

St235 ::

Tim10 je izjavil:

Pozdravljeni!

Bi mi kdo znal pomagati, na prenosniku sem zamenjal ram, bil je 2x2, sedaj sem pa dal namesto enega 2giga večjega -4 giga, torej je 6 skupaj. V sistemskih lastnostih sicer piše da je sedaj 6, ampak piše zraven, uporabljenega 2,93, tako mi je pisalo že pred nadgradnjo. Proscesor je i5 2.53, windowsi pa so 7ka, 32 bitni.

Hvala lepa.


osnovna težava je v tem, da imaš 32 bitni OS, takoj ko boš namestil 64 bitni bo problem same količine rešen.

BorutK-73 ::

BorutK-73 je izjavil:

32bitni windowsi podpirajo samo 4GB rama. Potrebuješ 64bitne windowse.

Še malo dodam: V praksi 32 bitni windowsi podpirajo od 3.25 do 3.5 GB fizičnega rama.

Spajky ::

Instalirat RamDisk, pa spravi vse temp file, swap etc. nanj ... (sistem vidi cel ram, a ga ne uporabljajo 32-bit winsi) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

32 or 64 bit OS?

Oddelek: Operacijski sistemi
386428 (5342) Hayabusa
»

Windows 7 32bit vs. 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
396805 (5913) Blisk
»

Nov procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
547384 (5998) PNG
»

Dell za 4.600 evrov nudi računalnik za (interaktivno) zabavo - XPS 720 H2C

Oddelek: Novice / Modifikacije
365227 (3804) MrStein
»

4x1gb ddr2 ali 2(kit)x2gb ddr2 ? (4gb ddr2 rama)

Oddelek: Strojna oprema
272229 (1657) CheapShit

Več podobnih tem