» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
81 / 137
»»

Konlov ::

1000€, pa še ni jih...

AapocalypseE ::

Sem delal na ukrivljen 1440p 144Hz VA panel in mi je top zadeva.

Bolj natančno, tega:

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Zgodovina sprememb…

gusto ::

Torej rabim nov monitor, nekako sem se odločil za 27". Želje so 1440p resolucija, IPS matrika, nastavljiv po višini. AOC Q27P1 mi deluje ok. Mnenja, predlogi? Se splača dodati še nekaj € za višjo frekvenco osveževanja, glede na občasno igranje iger? Se mi pa zdi, da cena potem kar poskoči.
Have you tried turning it off and on again?

msms ::

Ima kdo? Je vredu predvsem za internet, filme, poker.

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

6151 ::

PARTyZAN je izjavil:

Izredno malo ljudi bi zanesljivo opazilo razliko med 144Hz in 240Hz na blind testu.

Pri 60Hz en frame gledaš ~16.6ms
Pri 144Hz en frame gledaš ~6.9ms (več kot 100% izboljšava vs. 60Hz)
Pri 240Hz en frame gledaš ~4.1ms (boš opazil razliko dveh milisekund?)

Diminishing returns. Po drugi strani pa bo večina ljudi opazila razliko v obupnih vidnih kotih 240Hz TN zaslonov in po možnosti še manjši resoluciji.


Občutim brez problema. Sem že 4 leta na 144Hz (IPS seveda) in verjemi, da po takšnem času razliko vidiš takoj. Moj naslednji monitor je že prednaročen, eve spectrum 240Hz 1440p IPS
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

MrStein ::

ULBM imaš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

6151 ::

Samo do 120Hz, raje ne uporabljam ker me moti.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

tikitoki ::

Holy shit, prehod z ukrivljenega monitorja na raven zalosn je zelo neprijeten. Mam obcutek ,k da bi delal na kaksnem starem CRT zaslonu.

AapocalypseE ::

Overhyping.

SlimDeluxe ::

PARTyZAN je izjavil:

Izredno malo ljudi bi zanesljivo opazilo razliko med 144Hz in 240Hz na blind testu.

Pri 60Hz en frame gledaš ~16.6ms
Pri 144Hz en frame gledaš ~6.9ms (več kot 100% izboljšava vs. 60Hz)
Pri 240Hz en frame gledaš ~4.1ms (boš opazil razliko dveh milisekund?)

Diminishing returns. Po drugi strani pa bo večina ljudi opazila razliko v obupnih vidnih kotih 240Hz TN zaslonov in po možnosti še manjši resoluciji.

Relevanten video
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Morientes ::

Jaz sploh ne opazim iz 60Hz na 144Hz. Nevem kako nekateri tukaj pišete, da opazite vse to, ampak ok.

49106 ::

Ne sodi drugih po sebi.

6151 ::

Morientes je izjavil:

Jaz sploh ne opazim iz 60Hz na 144Hz. Nevem kako nekateri tukaj pišete, da opazite vse to, ampak ok.


Morda si pozabil monitor nastaviti na 144Hz, se zgodi, nebi bilo prvič (drugače pa na pregled vida)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

gusto ::

gusto je izjavil:

Torej rabim nov monitor, nekako sem se odločil za 27". Želje so 1440p resolucija, IPS matrika, nastavljiv po višini. AOC Q27P1 mi deluje ok. Mnenja, predlogi? Se splača dodati še nekaj € za višjo frekvenco osveževanja, glede na občasno igranje iger? Se mi pa zdi, da cena potem kar poskoči.

Nisem dobi odgovora, še enkrat vprašam isto. Pa prosim še za kak predlog 144hz monitorja in da ima zgoraj našteto.
Have you tried turning it off and on again?

Morientes ::

6151 je izjavil:

Morientes je izjavil:

Jaz sploh ne opazim iz 60Hz na 144Hz. Nevem kako nekateri tukaj pišete, da opazite vse to, ampak ok.


Morda si pozabil monitor nastaviti na 144Hz, se zgodi, nebi bilo prvič (drugače pa na pregled vida)


Nope, vse prižgano, tudi UFOtest sem mal počekiral. Vid imam izjemen, vsaj tako je rekla zdravnica na zadnjem zdravniškem pregledu. :P

Morientes ::

49106 je izjavil:

Ne sodi drugih po sebi.



Očitno še nisi nikoli sodeloval v sponzoriranem oglasu ali reklami. Taki video-i so meni brezpredmetni.

MIG-A51 ::

Morientes je izjavil:

49106 je izjavil:

Ne sodi drugih po sebi.



Očitno še nisi nikoli sodeloval v sponzoriranem oglasu ali reklami. Taki video-i so meni brezpredmetni.



Linus je totalni nategun. Prvi človek ki v reklame da reklame- v sponzoriranem videju dela reklamo za svojo trgovino, dejasko ne prenesem več njegovih videov.

Mi je en rekel da je Linus zadnjič testiral mojo elfidelity PC kartico, kup kondenzatorjev ki ti v računalniku malo popravi elektriko. Sem začel gledat video in tip da kartico za zmanjšanje šuma v računalnik ki nima šuma in nato joče da ni nič drugače ;((

Zulf ::

Živjo!

Kupujem 3,32 colske monitorje do 400eur po komadu za sim rig.
-2560 x 1440
-144hz
-display port
-freesync
-input lag pa response time čim nižji

kaj mi svetujete?

vilonja ::

Najprej sestavi +3000$ računalnik.

Zulf ::

vilonja je izjavil:

Najprej sestavi +3000$ računalnik.


ja ne, prvo monitorje ker morm počakat teste da se vidi s kom bo 3090ka bolje delala, amd ali intel...

MrStein ::

Morientes je izjavil:

6151 je izjavil:

Morientes je izjavil:

Jaz sploh ne opazim iz 60Hz na 144Hz. Nevem kako nekateri tukaj pišete, da opazite vse to, ampak ok.


Morda si pozabil monitor nastaviti na 144Hz, se zgodi, nebi bilo prvič (drugače pa na pregled vida)


Nope, vse prižgano, tudi UFOtest sem mal počekiral. Vid imam izjemen, vsaj tako je rekla zdravnica na zadnjem zdravniškem pregledu. :P

Eni so gluhi, drugi imajo absolutni posluh, tretji pa so vmes.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Konlov ::

Zulf je izjavil:

vilonja je izjavil:

Najprej sestavi +3000$ računalnik.


ja ne, prvo monitorje ker morm počakat teste da se vidi s kom bo 3090ka bolje delala, amd ali intel...

Ali ne potrebuješ za 3090 g-sync, ne pa freesync?

Zulf ::

Konlov je izjavil:


Ali ne potrebuješ za 3090 g-sync, ne pa freesync?


Freesync dela z nvidio, pa ceneje je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zulf ()

orbika ::

Za sorodnikovo hčerko iščem monitor, ki bi bil primeren za obdelavo fotografij in grafiko (Corel draw), proračun je omejen in sicer tam med 200 in maks. 300 evri. Velikost 24-27.
Kolikor sem bral razne strani, bi bila dobra 1920 x 1200 resolucija, vendar so taki ekrani danes sila redki. Zato je verjetno boljše iskati ekran z 2560 x 1440 ločljivostje, ali?

Bi bilo kaj izmed teh v redu?
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Povezan bo na namizni PC računalnik i5 iz leta 2016, katerega smo pred kratkim nadgradili RAM na 16 GB, 500 gb SSD in dodali pravo grafično (Geforce 1560).

SlimDeluxe ::

gusto je izjavil:

gusto je izjavil:

Torej rabim nov monitor, nekako sem se odločil za 27". Želje so 1440p resolucija, IPS matrika, nastavljiv po višini. AOC Q27P1 mi deluje ok. Mnenja, predlogi? Se splača dodati še nekaj € za višjo frekvenco osveževanja, glede na občasno igranje iger? Se mi pa zdi, da cena potem kar poskoči.

Nisem dobi odgovora, še enkrat vprašam isto. Pa prosim še za kak predlog 144hz monitorja in da ima zgoraj našteto.

Jaz sem naročil in čakam na dostavo Viewsonic VX2758-2KP-MHD QHD IPS gaming monitor, res pa je, da ni nastavljiv po višini.
Lahko pa to poceni in elegantno rešiš s katerim od teh nosilcev (sam imam tega, ker jih po višini ne premikam) :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

vilonja ::

Zulf je izjavil:

vilonja je izjavil:

Najprej sestavi +3000$ računalnik.


ja ne, prvo monitorje ker morm počakat teste da se vidi s kom bo 3090ka bolje delala, amd ali intel...

verjetno z AMDjem zaradi PCIe 4.0 ter ker 1440p resolucije.

Konlov ::

Zulf je izjavil:

Konlov je izjavil:


Ali ne potrebuješ za 3090 g-sync, ne pa freesync?


Freesync dela z nvidio, pa ceneje je...

Pa dela to, kar dela g-sync?

AapocalypseE ::

Nekateri res živite pod kamnom.

Alien123 ::

Konlov je izjavil:

Zulf je izjavil:

Konlov je izjavil:


Ali ne potrebuješ za 3090 g-sync, ne pa freesync?


Freesync dela z nvidio, pa ceneje je...

Pa dela to, kar dela g-sync?


Približno

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Čisto normalno deluje, tako kot mora.

PARTyZAN ::

Najočitnejša razlika med HW G-Sync in Freesync je ta, da G-Sync deluje tudi pri nizkih framerateih, ne samo od recimo 60FPS naprej.
- Pri Freesync monitorjih je meja različna (odvisno od monitorja)
- Pri monitorjih s HW G-Sync modulom deluje od 1FPS naprej

Če kupuješ monitor z višjo resolucijo zna bit to relevantno, ker je možno da če že ne v štartu pa kasneje iger ne boš mogel gnat pri framerateu, pri katerem je adaptive sync aktiven. Če se odločiš za freesync monitor bodi pozoren na ta podatek in preveri teste na internetu.

Konlov ::

Hvala...

AapocalypseE ::

Kateri monitor pa ma od 60fps?

SlimDeluxe ::

Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

AapocalypseE ::

Pri novih freesync ekranih nisem našel pri nobenem od 60fps naprej.

Recimo ASUS PG348Q, ki je gsync ekran, ima 30 - 100 fps, tako da nimajo vsi od 1fps.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Ne vem kaj on to bluzi in dela rekalmo nVidijini resitvi. V vsakem primeru, ce ti FPS pade pod 30, je cas, da znizas nastavitve, al pa igras kaj drugega do novega GPUja. Hell, ce ti konstantno pada po 50 je ze skoraj nemogoce normalno igrati.

AapocalypseE ::

Mene že moti, če mi pade na 60fps. Takoj opazim razliko. Konstantno hočem igrat na 75fps s vključenim gsync.

tikitoki ::

Jah sej, nekateri pa bluzijo o gamingu pod 30 FSP:).

Konlov ::

Ni tako rekel. Razložil mi je, kar sem potreboval, vi pa iz njegove razlage kontekste ven furate...

AapocalypseE ::

Ja, ker ni razložil korektno.

PARTyZAN ::

Zakaj "delam reklamo"? Nekoga zanima če Freesync deluje enako dobro kot GSync, vi mu pa odgovarjate v stilu "Čisto normalno deluje, tako kot mora."?

Preden izumite toplo vodo prilagam en vir.

Once the framerate reaches the approximate 36 and below mark, the G-SYNC module begins inserting duplicate refreshes per frame to maintain the panel's minimum physical refresh rate, keep the display active, and smooth motion perception. If the framerate is at 36, the refresh rate will double to 72 Hz, at 18 frames, it will triple to 54 Hz, and so on. This behavior will continue down to 1 frame per second.


Seveda je fino met 60+ FPS, ni pa to niti približno pogoj za dobro izkušnjo pri vseh zvrsteh iger. Pri poteznih strategijah ti je lahko gladko vseeno za framerate, dokler je nad 24.

Konlov ::

AapocalypseE je izjavil:

Nekateri res živite pod kamnom.

Tole je domet nekaterih tule...

AapocalypseE ::

Freesync monitor deluje enako dobro kot gsync monitor. Razlika je samo to, da gre gsync ekran nižje glede fps, kar pa ni omembe vredno, ker noben ne bo igral na 30fps.

Imam 75Hz ekran in hočem konstantnih 75fps s vključenim gsync, ker vse kar je manj, mi ubije užitek do igre.

Trenutno moram s 1070 konkretno zniževat detajle, da ostane na 75fps, zato bom letos menjal kartico.

Da pa še eni vedno ne veste razlike in nekateri celo ne vejo, da lahko uporabiš gsync na freesync monitorju pa res živite pod kamnom.

Argica ::



ko bi ga le lahko dobil v Slo zaradi garancije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argica ()

tikitoki ::

Konlov je izjavil:

Ni tako rekel. Razložil mi je, kar sem potreboval, vi pa iz njegove razlage kontekste ven furate...


AMD released LFC (low framerate compensation) a few months ago.

If you're at, for example, 30fps on your 40-144hz monitor, you monitor will change to 60hz and display each frame twice. Effectively, there is no longer a lower limit where freesync stops working.

Cetudi pozabimo smiselnost, te je se vedno zavajal, ker ima tudi AMD resitev za osvezevanje pod navedeno mejo. Nisem pa se nikoli testiral kako to izgleda v praksi.

Tak, da ne bluzite o dometu nekaterih, ko je vas tako kratek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

AapocalypseE ::

Super, da so še to uredili.

MrStein ::

AapocalypseE je izjavil:


Imam 75Hz ekran in hočem konstantnih 75fps s vključenim gsync, ker vse kar je manj, mi ubije užitek do igre.

Če imaš ves čas 75 FPS, potem ne rabiš g-sync (niti FreeSync).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AapocalypseE ::

Zakaj ne?

MrStein ::

Uh, a veš kaj G-Sync je? VRR?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

Ja, in ve, da tudi nad 75 FPS screen tearing ne izgine. Jew pa res, da je vedno manjsi problem.
««
81 / 137
»»