» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
78 / 137
»»

N0t0ri0us ::

vzemi 32" aoc. Ti nebo žal. Pazi da je ips, za VA pri tem modelu je pa škoda denarja ker je obupen. IPS je pa zakon.

Horas ::

N0t0ri0us je izjavil:

vzemi 32" aoc. Ti nebo žal. Pazi da je ips, za VA pri tem modelu je pa škoda denarja ker je obupen. IPS je pa zakon.


no tikitoki zdaj nas je pa že več, a si boš še upal bit glasen :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

tikitoki ::

Sem se nasmilil z vasimi predlogi tega monitorja in je prav, da nic hudega slutece zrtve opozorim.

AapocalypseE ::

Mi moramo opozarjat druge pred tvojimi lažmi.

Upam, da si si že zrihtal termin, da ti uredijo vid.

tikitoki ::

Sem raje kupil nov monitor, ki je boljsi v vseh pogledih:)

floyd1 ::

Ta 32" aoc je prekleto dober za to ceno. Seveda, če veš kaj kupuješ (in pričakuješ). Meni je bilo že pred nakupom jasno, da to pač ni 4k monitor. In da smo že precej razvajeni s temi blaznimi ppi-ji iz telefonov. Zato tudi veliko folka pravi, da je 2k ločljivost ok samo do 27". Vsakemu pač svoje.

YuriY ::

Hvala vsem za predloge. Zgleda obetavno, čeprav 2 x 32" se mi zdi skoraj preveliko? A ni "dovolj" 2x 27"? Cena je res sicer zelo ugodna, ampak ni pa to edini faktor.

tikitoki je izjavil:

Sem se nasmilil z vasimi predlogi tega monitorja in je prav, da nic hudega slutece zrtve opozorim.


... in kaj ti predlagaš?

AapocalypseE ::

Če ti je 2x 32 inch preveč, imaš tudi opcijo 27 inch 1440p AOC za 236€ in Philips 4K za 289€

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

YuriY ::

Hvala. Razmišljam (če odmislim denar), da je mogoče boljša opcija vzeti dva Philipsa 4K 27" kot dva AOC 32"?

Predvsem me zanima izkušnja tistih, ki uporabljate dva monitorja ... ali je bolje 32", ali je 27" povsem dovolj?

YuriY ::

Aja, pa še to - trenutno uporabljam Macbook Pro Retina (2015), tako da sem vajen 2K("ish") resolucije na 13.3" ...

AapocalypseE ::

Glede na to, da ne boš uporabljal za igranje iger in ker ti je 2x 32 inch preveč, bi jaz vzel 2x 27 inch 4K.

Horas ::

ampak ko se navadiš 32, ti postane premali :D vrjemi. jaz bi imel zdajle enga 43 :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

AapocalypseE ::

Res je. Kak 43 inch bi bil super 8-)

YuriY ::

Horas je izjavil:

ampak ko se navadiš 32, ti postane premali :D vrjemi. jaz bi imel zdajle enga 43 :D


Eno je, da imaš 1 monitor ... če imaš 2, je nekaj čisto drugega. Recimo dveh 43" zagotovo ne moreš udobno uporabljat "hkrati".

AapocalypseE je izjavil:

Glede na to, da ne boš uporabljal za igranje iger in ker ti je 2x 32 inch preveč, bi jaz vzel 2x 27 inch 4K.


No, to da je 2 x 32" preveč, je moja domneva. Vem ne, ker nisem nikoli še imel oz. uporabljal. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: YuriY ()

AapocalypseE ::

Kolikor zdaj gledam moj 32 inch ekran, bi še komot lahko enega istega zraven dodal in mi ne bi bilo preveč.

Glede na to, da si trenutno navajen na 2560x1600 13 inch, bi ti kar priporočal 27 inch 4K.

msms ::

PARTyZAN ::

Ta monitor trpi za image retentionom, pobrskaj po internetih.

YuriY ::

OK, 27" in 4K v mojem primeru odpade, ker bi moral vključiti scaling ... Moj Macbook Pro pa tega ne shendla najbolje (lag) oziroma dela OK samo pri 4K ali scalingu na 1080p, vmesne resolucije pa ne delajo OK.

Torej - vzeti 2x 27"/28" 1440p ali 1x 40+ 4K?

YuriY ::

Oziroma da dopolnim vprašanje - kateri 4K 43" monitor vzeti (seveda bo precej dražje)?

Pat_MaGroin ::

LG 43" TV :).

AapocalypseE ::

So pri TVjih že zmanjšali input lag?

Sem priklopil PC na nekaj televizorjev in je bil katastrofalen input lag.

Drugače pa se res zdi best buy ta 43 inch 4K monitor:

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

MooM ::

Zdravo. Kupujem 27 inc monitor za domace pisarnisko delo. Po prebiranju foruma se priporoca torej IPS matrika in QHD locljivost. Zelel bi tudi VESA standard. V igri sta torej spodnja 2 ekrana. Kaj bi priporocili al je ista pesem?
AOC
PHILIPS

Horas ::

z nobenim ne boš zgrešil, sta si podobna, jaz bi vzel aoc.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

YuriY ::

tikitoki ::

YuriY je izjavil:

Hvala vsem za predloge. Zgleda obetavno, čeprav 2 x 32" se mi zdi skoraj preveliko? A ni "dovolj" 2x 27"? Cena je res sicer zelo ugodna, ampak ni pa to edini faktor.

tikitoki je izjavil:

Sem se nasmilil z vasimi predlogi tega monitorja in je prav, da nic hudega slutece zrtve opozorim.


... in kaj ti predlagaš?


32 incen zaslon je precej velik. Ce imas dovolj prostora in lahko primerno povecas oddaljenost, ni problem. To ves zgolj ti. Imas pa polno trgovin v katerih lahko sam vidis in se odlocis.

primernost 4k 27 incnega monitorja je odvisna od programske opreme, ki jo bos uporabljal. Ce nima vredu urejenga scalinga, je lahko visja resolucija bolj ovira, k prednost.

YuriY ::

Ja, glede 27" in 4K sem že napisal, da v mojem primeru ne bo šlo, zaradi težav s scalingom.

Gledam pa 43" 4K in ni praktično nič pametnega na tržišču ... še zadeve za 700-800 EUR imajo probleme. :/

AapocalypseE ::

Kako ni pametnega 43 inch 4K monitorja na tržišču?

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

JackOdpirac ::

V sluzbi uporabljam ze vec kot leto Acer ET430k. Stal je okrog 500€, vreden vsakega centa. Do sedaj niti ene same tezave z njemu.

omglol ::

Tega Acerja ni več možno dobiti nikjer?

JackOdpirac ::

Mislim da ne vec. Skoda, ker je odlicen.

Pogresam edinole le da bi bil mat in rahlo ukrivljen.

tikitoki ::

Je kdo primerjal ukrivljen in raven zaslon side by side? Kaksne so bile izkusnje?

MrStein ::

AapocalypseE je izjavil:

So pri TVjih že zmanjšali input lag?

Sem priklopil PC na nekaj televizorjev in je bil katastrofalen input lag.

Preklopi v game mode ali PC mode, tam je manjši lag. Sicer ga je še vedno, ampak na monitorjih tudi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AapocalypseE ::

Sem dal TV na pc oz. gaming mode ampak je vseeno preveč laga. Na TVju lahko uporabljam samo igralno konzolo. PC ni šans, da mam priklopljen na TV. Na monitorju ga je bistveno manj. Tako rekoč ničeln proti TVju. Bom pa še zdaj konzolo na monitor priklopil.

Morientes ::

Danes naročil 34" Xiaomi-ja 21:9 3K 1440p 144hz za 372€ iz Banggood-a CZ skladišče.

Prvotno sem želel najprej iz 24" prešaltat na 27", pa sem tukaj videl, da se folk pogovarja o 40+ inčih, sem prec gledal nekaj večjega. Pa sem dokaj ugodno našel tega Xiaomi-ja, kateri spada po kvaliteti v neko zlato sredino od testirancov ( LG 34GK950F, MSI MPG341CQR, Asus ROG Strix XG32VQR, .... ) Pa potem vidiš cene teh ki so na vrhu, pa prec pozabiš tisto milisekundo ali dve počasnejšo odzivanje Xiaomi-ja. :D. Seveda ni samo v odzivanju slabši. :P, ampak spet pa ni take razlike, vsaj za mene, ko bom tist en špil na teden odigral. Upam, da me ne bo razočaral s kakimi mrtvimi pixli in ostalimi težavami.

AapocalypseE ::

Jaz sem šal iz 34 21:9 na 32 16:9. Mi bolj paše tako. 16:9 contenta je dosti ( tudi v igrah ) in pri 34 21:9 imaš takrat samo 27 inch ekran.

Naslednja nadgradnja bo 43 4K 16:9

Morientes ::

AapocalypseE je izjavil:

Jaz sem šal iz 34 21:9 na 32 16:9. Mi bolj paše tako. 16:9 contenta je dosti ( tudi v igrah ) in pri 34 21:9 imaš takrat samo 27 inch ekran.

Naslednja nadgradnja bo 43 4K 16:9



Maš prov ja. Itak večinoma gledam filme/serije/brskanje. Upam, da se bo tukaj izkazal 21:9 format. Če ne, ga še vedno lahko prodam in naredim kot si ti. :)

tikitoki ::

AapocalypseE je izjavil:

Sem dal TV na pc oz. gaming mode ampak je vseeno preveč laga. Na TVju lahko uporabljam samo igralno konzolo. PC ni šans, da mam priklopljen na TV. Na monitorju ga je bistveno manj. Tako rekoč ničeln proti TVju. Bom pa še zdaj konzolo na monitor priklopil.


Kupi boljsi TV.

Argica ::

Morientes je izjavil:

Danes naročil 34" Xiaomi-ja 21:9 3K 1440p 144hz za 372EUR iz Banggood-a CZ skladišče.

Prvotno sem želel najprej iz 24" prešaltat na 27", pa sem tukaj videl, da se folk pogovarja o 40+ inčih, sem prec gledal nekaj večjega. Pa sem dokaj ugodno našel tega Xiaomi-ja, kateri spada po kvaliteti v neko zlato sredino od testirancov ( LG 34GK950F, MSI MPG341CQR, Asus ROG Strix XG32VQR, .... ) Pa potem vidiš cene teh ki so na vrhu, pa prec pozabiš tisto milisekundo ali dve počasnejšo odzivanje Xiaomi-ja. :D. Seveda ni samo v odzivanju slabši. :P, ampak spet pa ni take razlike, vsaj za mene, ko bom tist en špil na teden odigral. Upam, da me ne bo razočaral s kakimi mrtvimi pixli in ostalimi težavami.


link prosim ter codo....kaže mi 500$

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argica ()

NejcSSD ::

@Argica

Xiaomi 34" 3440x1440 144Hz Monitor s kodo: BGCVXMCZ iz 507€ na 372€ (EU skladišče)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Argica ::

pizda ko nimam dovolj keša na kartici.

AapocalypseE ::

tikitoki je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Sem dal TV na pc oz. gaming mode ampak je vseeno preveč laga. Na TVju lahko uporabljam samo igralno konzolo. PC ni šans, da mam priklopljen na TV. Na monitorju ga je bistveno manj. Tako rekoč ničeln proti TVju. Bom pa še zdaj konzolo na monitor priklopil.


Kupi boljsi TV.


Vsak TV bo imel višji input lag kot monitor.

tikitoki ::

AapocalypseE je izjavil:

tikitoki je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Sem dal TV na pc oz. gaming mode ampak je vseeno preveč laga. Na TVju lahko uporabljam samo igralno konzolo. PC ni šans, da mam priklopljen na TV. Na monitorju ga je bistveno manj. Tako rekoč ničeln proti TVju. Bom pa še zdaj konzolo na monitor priklopil.


Kupi boljsi TV.


Vsak TV bo imel višji input lag kot monitor.


Pr LinusTips je bil navdusen nad input lagom enga TVja. Sam se bos moras skesirat.

AapocalypseE ::

tikitoki je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

tikitoki je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Sem dal TV na pc oz. gaming mode ampak je vseeno preveč laga. Na TVju lahko uporabljam samo igralno konzolo. PC ni šans, da mam priklopljen na TV. Na monitorju ga je bistveno manj. Tako rekoč ničeln proti TVju. Bom pa še zdaj konzolo na monitor priklopil.


Kupi boljsi TV.


Vsak TV bo imel višji input lag kot monitor.


Pr LinusTips je bil navdusen nad input lagom enga TVja. Sam se bos moras skesirat.


Ostajam pri monitorju za PC. 75 inch TV bo ostal za filme.

mtosev ::

Glupo vprašanje samo a bomo kdaj dobili 4k 16:10 monitorje? Dell ima že takšne prenosnike. x2400 resolucijo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

vilonja ::

mtosev je izjavil:

Glupo vprašanje samo a bomo kdaj dobili 4k 16:10 monitorje? Dell ima že takšne prenosnike. x2400 resolucijo.

verjetno takrat ko bodo na veliko začeli prodajat 21:9 TV-je.

Morientes ::

Predvčerajšnim je prispel Xiaomi 34", v 3dneh sem ga dobil, so bli zlo hitri.

Monitor je super, sem prec dodatek za Firefox dol pobral za 21:9. Zaenkrat sem stestiral samo net/YT in eno igro na 3K/144hz. FScreen izgleda odlično.
Edini minus je kitajski napajalni kabel s katerim sem ga prec zamenjal s standardnim napajalnim kablom za comp/napajalnik ter najdu en mrtu pixel čisto v desnem zgornjem kotu.
Mogoče je še potreben manjše kalibracije barv, drugače sem pa zelo zadovoljen. Kvaliteta izdelave je zelo dobra.

Priporočam.

Argica ::

Poslikaš ta napajalni del?

Morientes ::

Kitajska verzija - shrani.si/f/c/65/4KEVs5X0/img20200807193713.jpg

Uporabi kak svoj kabel, če ga imaš, isti kabel kot če bi svoj računalnik vklopil iz napajalnika.

Zgodovina sprememb…

toyotarav4 ::

Kupujem 24 col monitor za splošno uporabo. Rad bi, da ima zvočnike, da poslušam glasbo in gledam tv programe. Drugih želja nimam. Našel sem tega:

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Imam namen iti nekje do 130 eur. Pri tem monitorju me moti samo, da imajo zvočniki 2x1W.
Vaša mnenja in priporočila v zvezi še kakšne druge znamke in mogoče še cenejšega.

Zgodovina sprememb…

Horas ::

zvočniki na monitorjih so en krš. pa še ceneje bi rad. ne gre to skup. monitor bo v redu, zvočnike pa pač nabav ene 2.0 dodatno.


https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

tale ima odprto embalažo in je precej ceneje. in bolši.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd
««
78 / 137
»»